0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Детски стаи
« Отговор #80 -: Октомври 04, 2011, 15:20:35 pm »
Уф, а аз така се зарадвах ... Ами кръстницата ще ми носи от Чикаго в краен случай, или ще ги оставям да лазят по паркета :(
Иначе за лепила, има професионални, не само "капчица" - винилови и прочие, даже в козметиката се използват лепила, с мъж химик доста съм научила ;)
*
Re: Детски стаи
« Отговор #81 -: Октомври 05, 2011, 09:07:52 am »
Pumba, килимчетата, за които питаш са от Икеа, но са с едни нашивки по края, които аз махнах, не защото не ми харесваха, а защото не се връзваха с другия текстил в стаята. От Икеа съм купувала и два други модела детски килимчета - всичките памучни (леки са, лесно се перат и поддържат) и се оказаха сполучливи покупки. И благодаря за комплментите за стаята :)

Ето това килимче също имаме от Икеа, хубавото му е, че стои стабилно на пода - горните килимчета са по-скоро като пътечки и лесно се разместват), като всеки килим, разбира се иска прахосмукачка от време на време. С много устойчиви цветове, щом го занеса да го изперат, става като чисто нов.
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/30192093/

И за мен килимът е най-добрата изолация, нищо че сме с хубаво дюшаме. Изобщо не ми задържат чак толкова прах. Преди време, когато беше на дневен ред въпроса за или против килим в детската стая, се допитах до Бърди и той каза, че няма никакъв проблем, нито кой знае какво значение видът на килима.
« Последна редакция: Октомври 05, 2011, 09:14:27 am от tzvetenze »
Re: Детски стаи
« Отговор #82 -: Октомври 06, 2011, 00:03:00 am »
запис


Re: Детски стаи
« Отговор #83 -: Октомври 06, 2011, 17:03:08 pm »
Може би не по темата, но да споделя ние на какво пълзим . Имам от баба ми чисто нов юрган, дебел от едновремешните, върху него олекотени завивки и най отгоре весел чаршаф. Голямо е, мекичко и удобно. Понеже ние все още не пълзим, а се търкаляме , поне не си удря главичката , а е на мекичко.
*
Re: Детски стаи
« Отговор #84 -: Октомври 06, 2011, 21:36:00 pm »
Сърдечно благодаря, цветенце! :) И аз ще покажа нашата бебешка стая, стига първо да пристигне, че я поръчах от mothercare, а досега не бях поръчвала мебели по интернет. Бях си харесала като компромисен вариант една телешка кожа вместо килим, но мъжа ми каза "НЕ!". Та ще ходя аз до ИКЕА, просто защото точно такива си ги представях аз  килимчетата, както ти казваш по-скоро пътечки и почти се бях отчаяла, че ще намеря нещо, но ти ме спасяваш. :D
 
Pumba, килимчетата, за които питаш са от Икеа, но са с едни нашивки по края, които аз махнах, не защото не ми харесваха, а защото не се връзваха с другия текстил в стаята. От Икеа съм купувала и два други модела детски килимчета - всичките памучни (леки са, лесно се перат и поддържат) и се оказаха сполучливи покупки. И благодаря за комплментите за стаята :)

Ето това килимче също имаме от Икеа, хубавото му е, че стои стабилно на пода - горните килимчета са по-скоро като пътечки и лесно се разместват), като всеки килим, разбира се иска прахосмукачка от време на време. С много устойчиви цветове, щом го занеса да го изперат, става като чисто нов.
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/30192093/

И за мен килимът е най-добрата изолация, нищо че сме с хубаво дюшаме. Изобщо не ми задържат чак толкова прах. Преди време, когато беше на дневен ред въпроса за или против килим в детската стая, се допитах до Бърди и той каза, че няма никакъв проблем, нито кой знае какво значение видът на килима.
Re: Детски стаи
« Отговор #85 -: Октомври 06, 2011, 22:29:02 pm »
Може би не по темата, но да споделя ние на какво пълзим . Имам от баба ми чисто нов юрган, дебел от едновремешните, върху него олекотени завивки и най отгоре весел чаршаф. Голямо е, мекичко и удобно. Понеже ние все още не пълзим, а се търкаляме , поне не си удря главичката , а е на мекичко.

това с юргана и чаршафа отгоре мога да го пробвам. И без това не използвам юргани, макар че по думите на майка ми били чудесни, и не ги исках, сега мога да си прибера един ;)
*
Re: Детски стаи
« Отговор #86 -: Октомври 07, 2011, 08:39:03 am »
И аз ще покажа нашата бебешка стая, стига първо да пристигне, че я поръчах от mothercare

O, в Mothercare са им много красиви мебелите, сигурна съм, че стаята ще стане чудна :) Гледах ги и аз, когато избирах, но ми идваха над бюджета.

В Икеа има доста варианти на килимчета тип пътечки, гледай не само в детски текстил, може и при другите килими нещо да ти пасне.
Ако пък държиш на конкретни цветови съчетания, на доста места могат да ти направят такива памучни килимчета по поръчка.
Re: Детски стаи
« Отговор #87 -: Октомври 07, 2011, 09:40:24 am »
относно килимчетата-пъзели - не купувайте! направени са от материал, който е вреден не само при дъвкане (което много често бебетата правят), но и при продължителен контакт с кожата. още преди 4 години писах за това тук, след като прочетох съобщение на сайта за опасни и вредни стоки към Европейската комисия.

Наистина спрете да купувате тези пъзели, момичета. Във Франция наскоро ги забраниха и спряха от продажба.  Четох, че имало нещо канцерогенно в тях  :x Сега разбирам, от поста на Джам, че това е известно от години.  8O Често виждам такива пъзели да се употребяват в България по снимки, телевизия и т.н. Явно информацията не е достатъчно разпространена още :?

Ние по тази причина се спряхме на ето такъв тип килими за пълзене : http://www.amazon.de/gp/product/B003DTLT2S/ref=s9_simh_gw_p75_d3_g75_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1C0HXPACJVYXEJQWABN2&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375173&pf_rd_i=301128
Има ги и в други цветове, при нас са малко по-евтини.
*
Re: Детски стаи
« Отговор #88 -: Октомври 07, 2011, 10:03:24 am »
loriane , признавам че преди поста на Джам и аз не знаех, че тези пъзели са опасни. Нашият вече замина на боклука, но като се замисля така, през последните години не съм ходила в къща където има деца и да няма такъв пъзел. :? Има ги и във всеки детски център, който съм посещавала по някакъв повод. Спомням си, че и на снимка на детенцето на мои близки от ДГ - също има такъв пъзел т.е. - ползват се масово тук.
Вярно, че е работа на родителите да са информирани, но при този асортимент на детски стоки - е почти непосилно за всяко нещо което купуваме, да преровим целия нет, дали не е опасна въпросната стока и с какво е опасна... Не разбирам защо изобщо са разрешени за производство и продажба, щом е широкоизвестно, че са опасни за здравето?!!

Върху какво ще пълзи Дани и аз съм се замисляла, но така като го гледам...каквото и да купя за целта, той ще пълзи извън него и вероятно - просто ще го оставя да си пълзи "без подложка". По-скоро си мисля да му купя наколенки, че да не му убива на коленете.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Детски стаи
« Отговор #89 -: Октомври 07, 2011, 12:49:05 pm »
Да Jbrul и аз забелязах, че масово се ползват още в България. Наистина няма  как родителите да разберат, че са опасни, като ги виждат навсякъде  8O Не само в магазините, при приятели, но и по телевизията и т.н. Тук също се ползваха много преди да ги набедят за опасни. Иначе и аз не мислех да купувам нищо за пълзене, но сме с паркет навсякъде и малко ме е страх да не си удари главата, ако реши да се преобръща от корем по гръб :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Детски стаи
« Отговор #90 -: Октомври 07, 2011, 13:41:31 pm »
Когато пропълзя Алекс, при нас основното решение беше един дебел марокански килим, вълнен, който ни спаси от екстремни преживявания. Това са най-хубаво похарчените пари у нас. Малкия имаше къде да се търкаля, като започна да скача от дивана или да се пързаля по него, винаги килима омекотяваше паданията и спасяваше я глава, я дупе. Не сме имали проблеми с това, че е килим, нито със събирането на праха, нито пък акари. Много съм доволна и препоръчвам такова нещо с две ръце.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Детски стаи
« Отговор #91 -: Октомври 07, 2011, 14:27:59 pm »
Гане, помня го вашия :) С него ме убеди да сложим килим, защото и аз преди не бях привърженик на килими. Но сега не съжалявам и определено не е такова слугуване и събиране на прах, както си мислех. Може би зависи и от килима, но нашите - един бг въленен и памучни пътечки, са лесни за поддръжка.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Детски стаи
« Отговор #92 -: Октомври 07, 2011, 14:47:49 pm »
И при нас е така, аз на друго място нямах килим, само тоя ми беше, но са ми най-хубаво похарчените пари :lol: Сега вече като са по-големи си имат един с принцеси и един с каубоя от Играта на играчките. Също се поддържат лесно, а и те ужасно им се радват и си играят с тях :lol:


Отдолу и двата са гумирани, не се пързалят и супер лесно се почистват.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Детски стаи
« Отговор #93 -: Октомври 07, 2011, 22:07:37 pm »
Аууу аз сега излизам "адският килимомразец"  :lol: Всъщност, когато направя бебешката стая, вероятно ще сложа някоя чергица поне за аксесоар, а когато правя детската стая и той е по-голям - ще му купя и някой сериозен, дебел килим. /и ще го изтрая точно седмица, след като почистя моята коса и космите на маца от него  :lol:/
То хубаво да има килим да пълзи бебето, ама в нашето жилище - хич не мога да си представя как ще стане. Място - много, но асиметрични пространства за пълзене тук-таме т.е. освен да постеля 20-ина килимчета навсякъде, където той може да се завре пълзейки - няма друг вариант. То това не е никакъв вариант де, защото ще трябва да сложа килим и в кухнята тогава. :? Ще му се наложи на Дани да си пълзи по паркета и към списъка с наколенки ще добавям и каска явно хахаха

Гледам тука снимките на стаите ви, гледам и килимчетата и много ми харесват, имат си и съвсем разумна и обоснована функция. И колкото ги гледам, толкова повече си мисля, че "аз и килимче" сме като "аз и пола до коляното" - адски ми харесва, ама не и на мен, при мен и пр. Горкото ми дете, най-много да проходи без време, като гадната му майка не му осигури хубав терен за пълзене  :oops:

В момента съм на фаза скици на бебешката стая, днес си купих и нов комплект цветни моливи за целта. Май ще се ходи до ИКЕА, за допълване на мебелите, защото ми трябва бяло... Стискайте палци да измисля нещо симпатично, че бая съм се сдухала откъм мозъчни функции напоследък. А, да! И мятайте снимки на бебешки стаи, който е направил вече, ще съм ви благодарна и даже отсега си казвам - каквото си харесам ще крада най-безогледно!  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Детски стаи
« Отговор #94 -: Октомври 07, 2011, 23:14:30 pm »
Аз се радвам, че хола е с паркет, на едни приятели е гранитогрес, малката си пълзеше по него без проблем, нито се е разболявала, нито удряла, много сме се смяли с нея, не стоеше на едно място, а това мъниче скоро ще стане ученичка.
*
Re: Детски стаи
« Отговор #95 -: Октомври 08, 2011, 09:35:54 am »
Jbrul, ние купихме килим след като проходи стабилно Алекс. До тогава по съвет на рехабилитаторката, която идваше за масажите му, сложих един стар почти не ползван двоен юрган / те всъшност момичетата са те посъветвали вече/. Слагах и един плик за юргана от хасе, та да го пера често. Не беше най хубавата гледка, но хем често го тупах, перех и когато се наложи насмотавах и прибирах. Така изкарахме над 6-7 месеац. Канех се да му ушия плик  пачуърк, набавих материалите ........и дотам, второ дете проходи пачуърка чака.
*
Re: Детски стаи
« Отговор #96 -: Ноември 10, 2011, 21:29:24 pm »
Да си покажа новата детска придобивка. За момента само Ели се възползва от нея, харесала си е горното легло.


А иначе това ни е "обособения" детски кът в хола:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Детски стаи
« Отговор #97 -: Ноември 10, 2011, 21:36:36 pm »
Извинете за спама, но не се сдържах. Гери, като гледам, Стефчо детския кът изобщо не го вълнува. Какви хубави тръби на радиатора има, вие детски кът ще правите  :D
     
*
Re: Детски стаи
« Отговор #98 -: Ноември 14, 2011, 09:09:57 am »
В продължение на темата за въргалянето по пода:
Оказа се невъзможно да се сдобия с басейнчето на Чиполино, което показа Жбрул (изчерпано било), накрая си напазарувах от ИКЕА това: http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=3602
И аз, и Кай сме много доволни. Гумирано е отдолу, и не се пързаля по пода. Отгоре е плюшено и Кай с кеф дърпа стърчащите части на животните, а играчките му си стоят при него (преди много се пързаляха по паркета - те напред, а той назад и мама трябваше да се гърчи по пода да събира бебе и играчки през 5 минути). Докато почне да се изправя, май ще си откара върху това.
*
Re: Детски стаи
« Отговор #99 -: Януари 30, 2012, 20:36:17 pm »
запис