0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Детски стаи
« -: Септември 08, 2011, 22:37:53 pm »
Ех Цвети, много неприятно:( Дано не го боли много.

Мише, те добрите шофИори не вземат книжка от раз:)

Много ви благодаря за линковете и съветите за  пачуърк-а. Май сега ще си купя, пък после Никол като разбира да ми помага ще шием двете:):):)

Мидж, това са им леглата. Остана скрина и лавиците по стената да ни докарат:)



И чаршафи съм им поръчала, че караме засега с тези от малките им легла:)

Яна, ето такива решетки им поръчах. Доста по-евтини са от тези, които предлагат в БГ и при нас поне ще обхванат почти цялото легло:)

http://www.mytoys.de/Reer-Verl%C3%A4ngerung-f%C3%BCr-Bettschutzgitter-Metall-wei%C3%9F/Im-Bett/Kindersicherungen/KID/de-mt.fu.ca05.06.02/1513535
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Детски стаи
« Отговор #1 -: Септември 10, 2011, 15:57:19 pm »
Гери  :hug2:, с теб съм, дано с тази операция всичко свърши!Късмет!

Цвете, дано е прав зъболекаря!Стискам палци! yahoo_17

Лисе, фантастични са леглата!Здрав сън за лисетата!

В тази връзка майките с две деца, харесала съм легло сандвич,
но в по-особен вариант ето ТОВА, да имате подобно и удобно ли е на децата?
Пуснах запитване до фирмата, стълбата да бъде от 2 или 3 кубчета с вратички
за по-голяма сигурност, а и да прибират вътре книжки и играчки!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Детски стаи
« Отговор #2 -: Септември 10, 2011, 17:13:09 pm »
Благодаря, на всички за подкрепата!  :youwoman:

Мише, и аз за нещо подобно мисля, нали долното се прибира под горното легло... Иначе най съм си харесала леглото от линка но сигурно ще ни излезе златно, ако изобщо някой се навие да ни го направи. Ето това: http://www.kdmistri.com/double_decker.html Но ми харесва, че е компактно, а и нали след някоя година ученици ще станат...



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Детски стаи
« Отговор #3 -: Септември 10, 2011, 23:20:56 pm »

Гери много интересно решение, но аз искам хем едното да се прибира,
хем лесно да се вади и при нужда да имат възможност да си полегнат!
Най-добре би било да са в отделни стаи, но на този етап е невъзможно.
Притеснява ме единствено този който е на второто ниво дали няма да пада...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Детски стаи
« Отговор #4 -: Септември 12, 2011, 16:10:59 pm »
Мише, честита тишина, дано така продължи  :wink:

Аз много го мислих това с леглата - сандвичи, етажи... Ама не исках да са по какъвто и да е начин неравностойни, щеше ми се да имат лично място, където всеки да може да си легне винаги и да си е в своята хралупа. Така че ги направих едно до друго, по дължината на стаята. Отсрещната стена ще е за бюра някой ден, сега е широко, да играят. Матраците са 90 см, ние лягаме до тях да четем приказки и ако има нужда от приспиване. Пък и да има място за въртене насън. Дими беше на 3г, като минахме на тези легла, Дани на 4.5г. Той не е падал никога, тя веднъж. Слагам обаче възглавници до леглата вечер.



Къщичката на Дани е под скосяване, така се получи

« Последна редакция: Септември 12, 2011, 16:12:47 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Детски стаи
« Отговор #5 -: Септември 12, 2011, 16:25:03 pm »
мармот, нима ви стигат тези рафтчета за играчките?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Детски стаи
« Отговор #6 -: Септември 12, 2011, 16:53:35 pm »
мармот, нима ви стигат тези рафтчета за играчките?

Никакъв шанс. Холът е техен също  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Детски стаи
« Отговор #7 -: Септември 12, 2011, 17:23:28 pm »
Хубава и здрава седмица и от нас! :) И моите днес са ученици. Стефан се запъна на вратата и с магарешки рев влезе...

Мармотче, много са ви хубави леглата и стаята!
При нас проблема е, че нямаме детска стая, имаме спалня и всички спим там и ще трябва да мисля двуетажно решение. А хола ни е и детска, там са им всички играчки и книжки. А колко е разхвърлено не е истина, ама все се успокоявам, че ако влезе крадец ще реши, че някой негов "колега" е минал преди това ;)  :lol:

Лидия, стискам палци за презентацията! А Моника ще си прекара добре с баба си :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Детски стаи
« Отговор #8 -: Септември 13, 2011, 07:17:09 am »
Понеже сте на детски стаи играчки, ще ви предложа моето решение за играчките, е за част от тях де  :lol:
http://www.mytoys.de/LEGO-LEGO-Sitzhocker-XL-gelb/Tische-Sitzm%C3%B6bel/KID/de-mt.fu.ca01.09/1909820
Тази табуретка става за сядане и от възрастен дори, а като се махне капака прибира един кашон с играчки. В момента даже е намалена. А има и доста цветове в момента.

Лиде, успех с презентацията!
Мармотче, завидях им и аз на малките мармоти.  :D

Раши, към това което си писала, прибави и зимен спален чувал и ще спи без да се отвива и да се притесняваш  :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Детски стаи
« Отговор #9 -: Септември 13, 2011, 14:06:11 pm »
marmotche  разкошна стая.  :)
Благодаря за пожеланията.
sia хубаво е столчето. Също така има много хубави торбички, които се закачат на вратата и са с много джобчета. Мисля да си направим една, тези в Джъмбо са с малки джобчета и нещо не ми харесват.

Мише, то и аз съм свикнала с разговор да ги решавам, ама да ти кажа, това се получава с хора... С особен вид индивиди тая не върви. Там има други методи  :lol:, гледам, сетила си се за един от тях  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Детски стаи
« Отговор #10 -: Септември 14, 2011, 14:58:32 pm »
На всички малки и големи ученици - успешен старт!
Лиде, и на теб успех с презентацията!

Ултра, направо шапка ти свалям, не ти е лесно изобщо. Леки и безпроблемни предвижвания и занапред :)

С интерес гледам и аз вариантите ви за детските стаи. Нашата е много мъничка, освен това е и с много чупки от присъединяването на тераса и това я прави още по-трудна за обзавеждане. На този етап съм опитала да оползотворя на максимум пространството, но след някоя друга година, като дойде училището, хич не знам къде ще съберем и по-големи легла, и бюра, и дрешки, и играчки. Иначе, живот и здраве и трето дете искам :lol: Симона ми е обещала да го вземе в своето креватче :)
Хубавото на Симоненото легло е, че е разтегателно на дължина и може да се ползва като 1.40, 1.70 и 2м дълго, само дето просто няма накъде да го разтегнем.
Решетка за нея все ще купувам и уж временно й слагам с тази цел дългата ми възглавница за бременни, но май с нея ще си останем, не сме имали инциденти.
А кошарката на Тони (която той не ползва!) се продаваше с нещо като предпазна ниска решетка, която да се сложи след като се махнат големите решетки.
Ето го нашето миниатюрно детско царство:

« Последна редакция: Септември 14, 2011, 15:00:36 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Детски стаи
« Отговор #11 -: Септември 14, 2011, 15:09:34 pm »
цветенце, много са красиви мебелите ти - това дърво ли е? какви са?

и толкова подреденко... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Детски стаи
« Отговор #12 -: Септември 14, 2011, 15:12:02 pm »
Цвети, разкошно ви е "миниатюрното детско царство" :D

И аз общо взето съм на тази вълна. В момента детската ни е много свежа и с много пространство за игра, но за съжаление Деси почти не се събира в кошарата и най-късно до другото лято ще трябва да обзавеждаме на ново. Не съм харесала нищо конкретно, но почти съм измислила какво искам :lol:
*
Re: Детски стаи
« Отговор #13 -: Септември 14, 2011, 15:13:52 pm »
Цветенце, страхотна стая! По-голямото легло поръчка ли е? Ако е "конфекция" от къде си го купувала?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Детски стаи
« Отговор #14 -: Септември 14, 2011, 15:20:18 pm »
Цвете, много, много ми харесва, нежно и стилно точно като теб!

Имам питанка и аз, мини лавицата долу за книжките с часовника отпред,
много добро решение, от къде е ?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Детски стаи
« Отговор #15 -: Септември 14, 2011, 15:34:05 pm »
Много ми хареса стаята ви Цветенце, малка ,малка ама я има ...
Декорирана и чиста, точно като от списание. поздравления.
Ние се надяваме живот и здраве на размяна на апартаменти някой ден, защото Тони също отдавна не се събира в дървената си кошара и му трябва по голямо легло. Не ми се преустроява гарсониерата, при условие че има голям 4 - стаен ползван само от двама, но ако няма скоро заменка, ще правим няма начин.

Не съм мислила още нищо, но тази стая  много се доближава до желаната от мен за Тони. Все още тая надежди, за голяма детска стая.


Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Детски стаи
« Отговор #16 -: Септември 14, 2011, 15:51:47 pm »
Аз преди си бях събрала на едно място десетки предложения в интернет за детски стаи, имаше много интересни, от които човек да черпи идеи, но се затри някъде тази папка и много ме е яд.

Мебелите са ни икейски, серията e Leksvik. Чамови са, но в много хубав цвят и не седят така лъскави както стандартно лакираните чамови мебели по нашите магазини. Иначе предполагам, че ако някой дърводелец направи нещо подобно, би излязло по-евтино, обаче нещо не ми харесаха родните мебели от чам. Но съм виждала в бг мамата правени по поръчка чамови мебели на много прилични цени, боядисани в бяло, които бяха много красиви.
От същата серия в Икеа имаше и хубави нощни шкафчета, витрини, етажерки и прочие, но нямаме пространство за повече. Само за масичката със столчетата се заинатих, че ако ще да няма откъде да се мине, но ще имат масичка, та съм набутала и  нея :lol: Хубавото е, че поне са леки и лесно се местят. Ето и масата:



Подреденко е за снимките :wink:  

Мише, стойката за книжката с часовника е от Амазон, виж за Tidy Books. Имат много интересни и практични решения, но са и много скъпи. Но това беше единственото решение хем да оползотворя неизползваемото иначе място между кошарата и чупката в стената, хем, поради липса на място за библиотечен шкаф, да има къде да прибираме по-големите книжки.
Под леглото на Мончето се събират две големи кутии на колелца, в тях прибираме легото и разни други кубчета.
Re: Детски стаи
« Отговор #17 -: Септември 14, 2011, 16:09:07 pm »
tzvetenze, прекрасна е стаята. Много ми хареса - и материалите, и цветовете, и как си подредила мебелите, и как е изпипан всеки детайл... Много уютно излъчване има.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Детски стаи
« Отговор #18 -: Септември 14, 2011, 23:21:21 pm »
искам да съм дете на Мармота, или Цветенце- страхотна атмосфера и в двете стаи
ние място за детска нямаме, дано успеем да купим по-голямо жилище, макар скоро да не виждам как ще стане това  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Детски стаи
« Отговор #19 -: Септември 15, 2011, 09:51:19 am »
Ето и нашето детско царство, за сега сглобено с каквото има, но скоро се надявам на истинска детска стая :wink: