0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Детски стаи
« Отговор #200 -: Май 13, 2014, 19:09:22 pm »
Руми, стаята наистина е прекрасна! 
... много ми харесва мокетът с мишките  :D ... това до тях  сиренце ли е  :lol: ...

Прегръдки за Мони!  :D
« Последна редакция: Май 13, 2014, 19:17:44 pm от marsi »

*
Re: Детски стаи
« Отговор #201 -: Май 14, 2014, 23:29:28 pm »
Сиренце, да  :D Честичко пеем и песничката за мишленцето и сиренцето.

Обаче моята гордост са облаците - аз ги рисувах и двамата с мъжа ми ги рязахме и лепихме  :D



   La vita è bella
*
Re: Детски стаи
« Отговор #202 -: Май 15, 2014, 13:33:59 pm »
Браво на вас, Руми, чудесно е :D

*
Re: Детски стаи
« Отговор #203 -: Май 15, 2014, 16:33:54 pm »
Прекрасна стая,Руми!
А аз си мислех,че нашето момче е малко за отделна стая. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Детски стаи
« Отговор #204 -: Юли 12, 2014, 14:31:14 pm »
Препоръчайте матраци за леглата в детската стая.Не съм много на ясно,но си мисля,че ме трябва да са от най-твърдите.Може би от тези с мемори пяна?
Re: Детски стаи
« Отговор #205 -: Юли 13, 2014, 10:56:44 am »
Цоп и аз тук. Тъкмо правим стаята на децата. Вече сме сглобили двуетажно легло, стълбички-шкафчета към него и двукрилен гардероб. Остава да поръчаме бюрата и една етажерка до тях, но свършиха паритееее.

Матраци - ние взехме на Магнифлекс - ортопедични, по-твърди, без пружини и дишащи. Careflex 160, iSleep серията. В момента са на промоция в Карфур.

Снимка от нашата все още недовършена стая.
« Последна редакция: Юли 13, 2014, 11:01:28 am от Жабче »
  09.11.2007
Re: Детски стаи
« Отговор #206 -: Юли 13, 2014, 11:52:28 am »
Включвам се и аз да следя темата.
Нашата бъдеща детска е все още гостна, но все ще й дойде времето  :P

Жабче, страхотно двуетажно легло. Стълбичките са много функционални с тези шкафчета.
Бих ти препоръчала да сложиш нещо на стената, където ще се опират детските ръчички, докато се качват. Бързо ще стане мръсно.
Re: Детски стаи
« Отговор #207 -: Юли 13, 2014, 12:02:22 pm »
Да, предвиден е един розов елемент, който свързва розовата стълбичка с горното легло, но не е монтиран още. И дръжките още не са монтирани. Има и още елементи за парапета горе, да е по-сигурен.  :lol:
Стълбичките, освен че са мултифункционални, са и лесни за изкачване. Стандартните ми се сториха трудни и опасни.
  09.11.2007
*
Re: Детски стаи
« Отговор #208 -: Юли 13, 2014, 12:16:20 pm »
Жабче, много хубаво решение.
Ще бъде интересно да качиш отново снимка, когато сложиш и добавките, за които пишеш.


*
Re: Детски стаи
« Отговор #209 -: Юли 13, 2014, 14:50:54 pm »
Страхотна стая Жабче! А и нагоре много красиви и ефектни идеи гледам.
Завиждам ви наред, че правите "класически" детски стаи, тази си мечта - аз не можах да я сбъдна, понеже се оказа супер нецелесъобразно с Дани.  :? В крайна сметка - детската я обзаведох с нормална спалня 160/200 в подходящи цветове същата и тепърва мисля какво още да слагам вътре. Ама предвид колко място зае това голямо легло - никоя от замисляните и рисувани концепции няма да има чалъм да се изпълни  :? Те.е. главната част с някакъв "плац за игри" - отпада. В крайния й вариант ще е стая по-подходяща за тийнейджър отколкото за хлапе на 3-4 г., ама - това е положението.

Някакъв "бонус" в ситуацията е, че вече разполагам с нормална стая за гости при нужда, че доскоро беше просто неизползваем "склад" и ни гости, ни детска. То и сега пак не е особено използваема, защото си спим все заедно и в общи линии - дали на моята спалня, дали на неговата - можем да си ги сменяме за разнообраие.  :lol: Когато й завърша оборудването - надявам се поне той и децата, които ни идват на гости да се изнасят да играят там, а не при нас в хола - все файда. За спането му сам - отдавна съм развяла белия байряк. Май ще чакам да тръгне по жени, че тогава да ми разреши да спя в леглото си без милата му компания  :lol: Живи и здрави де, това да е дерта.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Детски стаи
« Отговор #210 -: Август 03, 2014, 15:06:01 pm »
Момичета помагайте.
Имаме си гостна, която искам постепенно да превърна в детска стая.
Проблемът е, че сегашните мебели са почти нови (на 3 години и стаята е ползвана много рядко) и не искам да купувам други. Хем са разходи, хем няма какво да направя сегашните, освен да ги продам на загуба. Няма и къде да ги складирам за определено време.

В стаята има ето тези модули плюс две единични легла и малък скрин на същата модулна система.

Това, което се сещам е: да се сложи фриз с детски мотиви на стените (целите тапети не ми се сменят) или да залепя детски стикери (тапетите са едноцветни и позволяват), да сменя пердетата и килима.
Сещате ли се какво друго мога да направя, за да стане стаята детска? Някакви оригинални идеи?


Жабче, довърши ли стаята? Кога ще ни я покажеш?
*
Re: Детски стаи
« Отговор #211 -: Август 03, 2014, 15:13:14 pm »
Смайл, като избереш подходящи десени за текстила и ще си е типично детска стая, а като влязат играчките вътре съвсем  :D Може би някаква малка масичка да рисува, столче, такива дребни неща, които ще са и от полза. Фризове и стикери ако се намерила, няма нужда да сменяш тапети.
Моят син май ще откара още година-две в спалнята ни, но ще се опитам в бъдещата му стая да преместя играчките и поне да играе там.
*
Re: Детски стаи
« Отговор #212 -: Август 03, 2014, 16:31:56 pm »
47 Smiles, пердета, килим, чаршафи и фриз ще преобразят стаята  :wink:

Re: Детски стаи
« Отговор #213 -: Август 03, 2014, 20:26:14 pm »
И аз мисля, че мебели няма нужда да сменяш.  :D Просто добави повече цвят и детски мотиви и готово.

Не сме готови още ние. Тепърва поръчахме бюрата и две етажерки, че първият път не стигнаха парите за всичко. Купих шалтета, нови чаршафки, лампи (не са поставени още).

Снимки с дръжките и розовия елемент на стълбите тук

Шалтетата

Лампата Цветовете не са толкова ярки като на снимката.

И една от икеа, цвете

Много съм харесала този килим, но дали ще ме огрее не знам
« Последна редакция: Август 03, 2014, 20:30:31 pm от Жабче »
  09.11.2007
*
Re: Детски стаи
« Отговор #214 -: Август 03, 2014, 20:40:00 pm »
Жабче, килимът е страхотен, но не е ли много бял за детска стая? Аз нали съм мъжка мама, дето преоблича поне по 4 пъти на ден, колко мазано чистя не е истина и въпреки пристрастията му към килимите още не съм постлала  никъде. Също ми харесва и шалтето, което си избрала.
Re: Детски стаи
« Отговор #215 -: Август 03, 2014, 21:00:55 pm »
Бая светъл е да.  :oops: Но аз нали съм с девойки, при това излизащи уж от баш цапащата възраст... А ако е цветен, трябва да е нещо светлолилаво или светлосиньо, нещо тъмен цвят не ми се връзва много. Първо мислех да взема зелен рошав, като тревичка, но се отказах - имаме много дребни играчки, ще се губят и оплитат в "тревата".
Инак и ние като станаха на годинка децата заложихме на куче марка тъмен килим, още сме с него в дневната, горкият е в доста окаяно състояние вече от поливане с какво ли не. В спалнята си взех светли пътечки, екрю с лилавко и циклама. Засега не сме успели да ги омажем вече повече от година.
« Последна редакция: Август 03, 2014, 21:02:30 pm от Жабче »
  09.11.2007
*
Re: Детски стаи
« Отговор #216 -: Август 03, 2014, 21:03:10 pm »
Сикерите по стените не са особено добра украса. Детето расте, надраства картинките, а и омръзват. Понякога се разместват мебелите и мястото на стикерите се оказва неподходящо. Намирам за по-удачни картини в рамки с различни размери - от календари, от книжки, от ИКЕА. Те се сменят по-лесно и според възрастта на детето.

Завесите са друг начин да се внесе колорит в детската стая. Аз за две години смених два модела.
Mалка лавица на стената с детски книги или играчки е друг лесен вариант за декорация.

Разгледай houzz.com за идеи.
http://www.houzz.com/photos/1157483/Modern-Baby-Boy-Retreat-contemporary-nursery-dallas
Re: Детски стаи
« Отговор #217 -: Август 03, 2014, 21:46:51 pm »
Мерси за идеите  :P

Цигу, права си за стикерите. И аз си го мислех това днес, че ако разместя мебелите става кофти. Иначе много ми харесват. Виждала съм много добри изпълнения.
В това houzz.com има доста интересни идеи. Доста са стилни и изчистени откъм шарения.

Жабче, и аз мисля, че с подобен килим ще се вкараш в голяма шетня. Този зеления като тревичка е много хубава идея, но съм чела че и те се чистят много трудно и че много прах събират. Лампите и шалтетата са супер.
Re: Детски стаи
« Отговор #218 -: Август 03, 2014, 22:10:37 pm »
Стикерите се отлепват лесно. Поне тези, които имам вкъщи, отлепвам и готово, няма поражения по стената. Купувам нови от алиекспрес, там поне не са скъпи. На герои от анимационни филми не залагам, именно защото предпочитания на децата се сменят често.
Ето стикера, който ми е в спалнята.

Идейки и тук: http://www.vertbaudet.fr/chambre-enfant.htm
Има хубави мобилни библиотечки в детски десен, закачалка за дрешки, сандъче, етажерка в цвят. Та дори и едно голямо дървено цветно сметало от икеа.  :lol: Цветни кутии на етажерка или на някой рафт, цветни кошове за играчки.

Аз от зеления килим-трева съм се отказала, освен че е труден за поддръжка, не става за конструктори, пъзели, плеймобил и т.н. дребни играчици. Ще мина есента да разгледам в Карпет хаус, макар че там ще ми дойде скъпичко за по-голям килим...
Иначе за дребните играчки сме взели един Трофаст от икеа, бял с розови, зелени и бели кутии. Побра огромно количество играчки и е много практичен.

Цветните лампи за стена на икеа също създават атмосфера: http://ikea.bg/DefaultM.aspx?page=children_ikea_in&cID=347&tCatID=26
« Последна редакция: Август 03, 2014, 22:17:07 pm от Жабче »
  09.11.2007
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Детски стаи
« Отговор #219 -: Август 05, 2014, 06:44:09 am »
Потвърждавам за стикерите - те са от нещо като найлон, не остава нищо след тях.  Аз имам такива, но Ивана ги разлепи сама половината, та не беше много удачно. Наложи се да ги преместя на по-високо, да не ги стига. Но поне нищо не остана на стената.