0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #140 -: Септември 10, 2011, 07:29:04 am »

[/quote]

Ами добре да кажем, не говорим вече по този въпрос, поне засега, аз гледам да не се дразня, но наблюдавам отстрани  :) .
[/quote]
Темата е изпъстрена от доста истории,бих казала,че това е реалността в живота.Всички преживяваме различни случки и всеки го приема по различен начин и  взима индивидуално решение.
Без да ангажирам с мнение правилно си решила,че точно в този момент бебето и ти сте най важни колкото и да е трудно остави съмненията и притесненията за по късно намери си хоби,което да те разтоварва и ангажира вниманието ти през повечето време .Знам,че на думи е много лесно но това е най-доброто за момента.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #141 -: Септември 10, 2011, 12:16:43 pm »
Вени и ние сме така. Не сме се делили от 16 години, като изключим нощните му смени преди 2 години. Също работим заедно. За първи път ми се налага пътуване без него за 4 дни и да ти кажа ми е ужасно неадекватно. Просто не съм свикнала да се делим. А няма как да не отида или той да дойде с мен. Има различен тип хора. Ние сме си такива, имаме нужда един от друг. Е каза си човека, че докато ме няма ще пие бира и ще ми звъни през 5 минути да му викам айде, щото иначе ще му е скучно, ама това все едно не съм го чула  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #142 -: Септември 10, 2011, 13:26:30 pm »
Вени и ние сме така. Не сме се делили от 16 години, като изключим нощните му смени преди 2 години. Също работим заедно. За първи път ми се налага пътуване без него за 4 дни и да ти кажа ми е ужасно неадекватно. Просто не съм свикнала да се делим. А няма как да не отида или той да дойде с мен. Има различен тип хора. Ние сме си такива, имаме нужда един от друг. Е каза си човека, че докато ме няма ще пие бира и ще ми звъни през 5 минути да му викам айде, щото иначе ще му е скучно, ама това все едно не съм го чула  :lol:

Без да се заяждам, колко от двойките около вас се чуват толкова често?
Че около нас само една-две има така и с тях сме приемани по-скоро като ненормални.

И на мен ми е пусто като пътувам сама, ама се налага понякога. Обикновено е по лоши поводи и тогава ми липсва двойно.
[/url][/url]
*
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #143 -: Септември 10, 2011, 13:36:19 pm »
Без да се заяждам, колко от двойките около вас се чуват толкова често?
Че около нас само една-две има така и с тях сме приемани по-скоро като ненормални.
И на мен ми е пусто като пътувам сама, ама се налага понякога. Обикновено е по лоши поводи и тогава ми липсва двойно.

Вени ние сме така :) Не е нужно да има повод, за да си звъним и говорим често всеки ден (когато работата позволява разбира се) или да ходим някъде по задачи заедно, защото на единия му е скучно... Мисля е нормално, не са ни нарочили за луди все още :)



*
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #144 -: Септември 10, 2011, 14:32:43 pm »
Хората са различни. Ако не се чуем един ден по телефона, няма да свърши светът за нас. Мисля, че има и значение възрастта, от колко години сте заедно и така. За моя мъж това е втора младост (как звучи само).  :lol:  Той вече си имаше собствен живот, характер и деца преди да се срещнем. Аз си имах характер и посока, в която вървях. Не сме израснали заедно (нито физически, нито духовно). Не сме били зависими един от друг. Различно е.
Иначе не съм ревнива. Нека си флиртува в офиса (то няма и с кого), щом го кара да се чувства добре!  :D  От вида е, който може да бъде верен. Може пак възрастта да е виновна. Нямам нищо против да се вижда с някоя стара любов. Прави го основно с една и съща веднъж годишно най-много. Не ми пречи. Аз рядко се виждам с някое предишно гадже. И той не ми забранява нищо или да ми прави сцени. В крайна сметка имаме си доверие. След като сме създали дете, значи не може без доверие. Имам много приятели в България. Някои ги познава, други - не. Приема ги нормално. Аз пък нямам намерение да прекъсвам приятелства, защото някой мъж се е появил в живота ми. Уважавам личното му пространство, както и той моето. Не би ми хрумнало да тръгна да подозирам, ровя, чета смс-и, имейли и прочие. Не ме засяга. Ако има нещо, което се отнася до мен, ще го каже. Ако някой наистина изневерява, истината излиза наяве рано или късно и без дебнене. Тогава бих реагирала според това дали е било забежка или наистина е връзка. Ако е връзка, значи не е щастлив с мен и няма смисъл да продължаваме. Другото мога да простя.

В случая всеки е прав за себе си. Различни хора - различни мирогледи, различно възпитание, различна среда.

руми, радвам се, че си се успокоила. Както всички ти казаха - гледай си бременността и детето и после ще прецениш дали и какво да направиш! Желая ти лека оставаща бременност!
 

Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #145 -: Септември 10, 2011, 15:54:40 pm »
.....Да не говорим, че въобще не е ясно главния герой дали изневерява.....

Елфи, мисля че авторката на темата сама подвежда към това със заглавието. Повечето които влизат да четат, най-вероятно вече са убедени че той кръшка ;)

Но никога не съм си позволила да посъветвам някого да си разтури семейството, най-малко пък човек, когото слабо познавам.

Отношенията между двама души са изключително сложна тема. Аз също се въздържам да давам съвети в подобни случаи. Дори аз самата не съм сигурна как бих реагирала в такава ситуация. Моля се да не ми се налага, но доколкото се познавам, надали ще бъда толкова трезва в преценките си, колкото когато не ме засяга лично.


*
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #146 -: Септември 10, 2011, 22:13:18 pm »
От тази книга, предполагам, могат да се научат интересни неща по темата :)
http://bgbook.dir.bg/book.php?ID=35181
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #147 -: Септември 10, 2011, 22:28:41 pm »
Вени и ние сме така. Не сме се делили от 16 години, като изключим нощните му смени преди 2 години. Също работим заедно. За първи път ми се налага пътуване без него за 4 дни и да ти кажа ми е ужасно неадекватно. Просто не съм свикнала да се делим. А няма как да не отида или той да дойде с мен. Има различен тип хора. Ние сме си такива, имаме нужда един от друг. Е каза си човека, че докато ме няма ще пие бира и ще ми звъни през 5 минути да му викам айде, щото иначе ще му е скучно, ама това все едно не съм го чула  :lol:

Без да се заяждам, колко от двойките около вас се чуват толкова често?
Че около нас само една-две има така и с тях сме приемани по-скоро като ненормални.

И на мен ми е пусто като пътувам сама, ама се налага понякога. Обикновено е по лоши поводи и тогава ми липсва двойно.
Има и да ти кажа почти 90% са така. Останалите ни избягват  :) И то нормално, разкази за лбовницата или любовника не са ни интересни, а тях това ги вълнува  :). Плюс това страня, за да не се забърквам в разни сапунени сериали. Предлагали са ми приятелки да излезем без мъжа ми по женски и съм и казвала, че каквото правя с него, това ще правя и без него и не ми пречи, напротив. Не ми се ходи с 2-3 жени сами през нощта. Сега вече семейни сякаш разбраха. Преди ме гледаха като рядко извънземно явление  :lol: Вени, не ми казвай че се впечатляваш и ядосваш на подобни хора...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #148 -: Септември 10, 2011, 22:54:08 pm »
Момичета, извенете ме!

но аз лично не мога да си представя, че докато сме на работа можем да си звъним по 15 пъти на дена. Ней-малкото поради неудобство от шефовете. Най-малкото.

Моята работа в Бг, винаги е била свръх натоварена, с много хора покрай мен, с много задачи на главата ми, които трябва да свърща едновременно, работа с пари и т. н.
Е, имала съм случаи, да не мога до тоалетна да отида, какво остава, да звъня по тел.
Мъжа ми е програмист. Също не мога да си представя как му звъня, по 10 пъти на ден да го питам какво правиш в момента любов моя :D, да не би да си чоплиш носа :D :D :D.  И му прекъсвам мисловната дейност.

Явно работата ви позволява.

Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #149 -: Септември 10, 2011, 23:05:35 pm »
Мисля, че така сме си свикнали.
Имали сме и двамата много натоварени периоди и сме се чували докато ядем или за една минутка докато си мием ръцете в тоалетната и ходим към кабинета. Хендсфрито е много удобно :)

Лиде, не им се ядосвам. Хора всякакви, семейства всякакви, връзки различни. Всеки възприема различен моел на поведение. Ако и двамата са съгласни с даден модел и не им е пречка да го изпълняват всичко върви гладко. Проблем е ако жената иска да се чуват 100 пъти дневни, мъжът не или обратното.

Албена, никоя работа не си заслужава дотолкова, че да ме откъсне от хората, които обичам. Все ще намеря начин да се обадя. Когато спра да го намирам, за мен това е първият сигнал, че трябва да си реорганизирам времето. Но това съм аз, ние така сме свикнали.
При всеки е различно.
[/url][/url]
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #150 -: Септември 10, 2011, 23:39:28 pm »
Имали сме и двамата много натоварени периоди и сме се чували докато ядем или за една минутка докато си мием ръцете в тоалетната и ходим към кабинета.

Вени, така е може би сега, но когато и двамата сте на работа е малко трудно да ходите по едно и също време до тоалетна и да си миете ръцете заедно ;)
Имах колежка, която непрекъснато се чуваше с мъжа си по телефона и повярвай ми, в един момент на всички колеги им се обръщаха червата когато чуят познатата мелодия :) Признавам си без бой, една от причините да се радвам че напуснах, беше този телефонен "терор" :) Лошото при нея беше, че тя никога не се съобразяваше и всички ние ставахме свидетели на повечето им разговори, което за мен е недопустимо.


Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #151 -: Септември 10, 2011, 23:51:59 pm »
Имали сме и двамата много натоварени периоди и сме се чували докато ядем или за една минутка докато си мием ръцете в тоалетната и ходим към кабинета.

Вени, така е може би сега, но когато и двамата сте на работа е малко трудно да ходите по едно и също време до тоалетна и да си миете ръцете заедно ;)
Имах колежка, която непрекъснато се чуваше с мъжа си по телефона и повярвай ми, в един момент на всички колеги им се обръщаха червата когато чуят познатата мелодия :) Признавам си без бой, една от причините да се радвам че напуснах, беше този телефонен "терор" :) Лошото при нея беше, че тя никога не се съобразяваше и всички ние ставахме свидетели на повечето им разговори, което за мен е недопустимо.

Ами така се е случвало, че досега винаги сме успявали да се чуем поне 4-5 пъти дневно. И когато аз бях на работа и сега.
Относно разговорите - слагах си телефона на безшумен режим и съм излизала, когато сме говорили. Така на никой не преча.
И не, никой не ни е правил забележка за телефонните разговори специално между мен и него. Пушач съм и минутите за цигара са ми свещенни,освен ако не стане пожар или не дойде нещо важно. През тези минути винаги почти си говорим поне за малко.

Знам, че е трудно да се разбере, но както казах, така сме си го направили.вече съм до толкова близка с негови колеги, заради телефоните, че чак се чудя дали не работя с тях :lol: :lol:
[/url][/url]
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #152 -: Септември 11, 2011, 14:41:18 pm »
мда,зависи кой какво работи и какви работодатели има :lol:...не само на колегите ще им се "обръщат червата"от такива разговори...на мен ,ако мъже ми звъни по 10пъти на ден да ме пита глупости,със сигурност следва развоод :lol:
Не мога да си въобразявам даже такъв терор :lol:...ама не стига,че говоря по работа всеки ден минимум 2ч, ама и мъже ми остана да ме облъчва още :lol:
За пореден път се убеждавам, че някой хора си имат късмет в работата :lol:...ей така си бачкат някой :lol:ден да мине до пенсийката :lol:и после се оплакват :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #153 -: Септември 11, 2011, 15:37:26 pm »
Хора има всякакви. На едни им харесва по 10 пъти да се чуват, на други въобще да не се чуват през деня. След като на тях това им харесва, другите какво мислят няма никакво значение.


  
*
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #154 -: Септември 11, 2011, 15:41:33 pm »
Ваня, извинявай, но не си права. Да, има хора, на които работата им се състои от това да говорят по телефона по цял ден. Познавам такива. Била съм и в такова положение като Албена - нямах време да отида до тоалетната и бях забранила на приятели, познати, роднини и прочие да ми звънят в работно време. Но има и хора, които по цял ден работят, сами са в стая и имат време, че и нужда да поговорят с някого. В момента съм си намерила начин и да работя, и да говоря по телефона по лична работа (в повечето случаи не е с мъжа ми). Просто тази част от работата ми изисква минимална концентрация. Монетата никога няма само една страна.

*
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #155 -: Септември 11, 2011, 15:43:37 pm »
Момичета, извенете ме!

но аз лично не мога да си представя, че докато сме на работа можем да си звъним по 15 пъти на дена. Ней-малкото поради неудобство от шефовете. Най-малкото.

Явно работата ви позволява.

Абсолютно съм съгласна!
Когато съм на работа, близките са предупредени да се обаждат само в много екстрен случай. Работя в банка, длъжността ми изисква постоянно срещи  и разговори с клиенти, настройки на софтуер и т.н и най-малко ми е е необходим любимия да ми се обажда. Неговата работа е също отговорна и аз не звъня през деня. Смятам, че така е редно, време за разговори има в къщи. Когато се запознахме, всеки имаше изграден характер, кръг от приятели и съответно никой не нарушава свободата на другия. Дори често всеки излиза сам, особенно на семейни сбирки с роднини. Не мога да си представя постоянно да ми се мота около мен, да идва с мен на изследвания или пък когато си пътувам към родния град. Имам толкова приятелки с които да се наприказвам когато се върна при мама, а на него ще му е скучно. Въпрос на избор, имаме толкова голяма свобода, че понякога ми се налага да се прибера късно вечер, без да е предупреден и съм питала - как така не вдига телефона да питаш къде съм, ако съм с друг? а той винаги се смее и ми казва - нали се прибра, значи няма проблем. От моя страна получава същото.
Така, че всяко семейство е различно, аз си харесвам моето и свободата която имам. Никога не съм била зависима от никого и имам много свободолюбив характер, съпругът ми също.


Bobbie, честита ти годишнина, сега видях лентичката!
« Последна редакция: Септември 11, 2011, 15:46:53 pm от stoeka71 »
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #156 -: Септември 11, 2011, 16:09:36 pm »
Когато съм на работа, близките са предупредени да се обаждат само в много екстрен случай. Работя в банка, длъжността ми изисква постоянно срещи  и разговори с клиенти, настройки на софтуер и т.н и най-малко ми е е необходим любимия да ми се обажда.

Ето пак пример, че сме различни и сме свикнали по различен начин да управляваме времето си. И аз работя в банка, и аз провеждам н на брой срещи+организация на събития+разговори с управители, но това никога не ми е попречило да вдигна телефона. Ако съм заета - затварям и се обаждам, когато мога.

Вижте, и да вадите вода от 10 кладенеца, това няма да промени навикът на мен и съпругът ми. Така сме свикнали, винаги намираме време един за друг и колкото и да ми обяснявате, че видите ли явно аз и той си клатим краката, затова се чуваме, това няма да промени нашият навик, нито ще ни направи по-малко ангажирани. Но това е нашият навик. Вие явно го нямате. Имаме и такива приятели, за които споменах по-горе, те не разбират и в това няма нищо лошо. Няма сега да седна да ви убеждавам, колко е хубаво.

Кой, както си го направи, важното е всички да се чувстваме добре и семействата да са здрави и запазени, децата да са усмихнати и щастливи, ние с тях.
[/url][/url]
*
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #157 -: Септември 11, 2011, 18:09:36 pm »
Добре де, как бихте реагирали, ако някой сваля мъжът ви? Ще стоите и ще гледате?

Ох....аз да си призная. Никога не съм била ревнива...ама никога. Дремело ми е коя какви мераци ми има на мъжа. Но имах случка преди няколко месеца. Момиче, с което моят мъж е имал само сексуален контакт (при мъжете това го има-без чувства, докато при нас жените е почти абсурдно) постоянно му звънеше и пишеше. Колкото пъти пуснех компа и се зареждаше неговия Скайп или Фейсбук и изкачаха "Защо не ми се обаждаш', "Защо не си вдигаш телефона", "Какво става, липсваш ми", "Казах ли нещо, че така не ме отразяваш вече". И това постоянно. За протокола-тя знаеше за мен, но продължаваше да му пише писма, смс-и, съобщения във Фейса и Скайпа, да му звъни по телефона (тя си е от София)...Той не я режеше - не и отговаряше, но и не я режеше. Приемаше я като приятелка и за него тя беше супер безобидна. И определено не беше фактор в нашите отношения. Но аз супер много се дразнех. За инфо - приятелка съм с трите му бивши и то при условие, че последната още не го е преживяла. Не ми пречи, той си е с мен, дреме ми коя е била преди мен. Но конкретно за тази супер много се дразнех. Една вечер след поредното нейно излеяние вече не издържах и казах - или тя или аз! Много го разочаровах, защото той не беше очаквал от мен точно да му ограничавам контактите. И аз се почувствах тъпо после, още повече, че той наистина нито и отговаряше, нито и даваше надежди някакви....Блокира я навсякъде, но аз си го усетих колко се разочарова, че съм поискала от него да изтрие от живота си някого, без значение кого. Та - признах си.  :oops:
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #158 -: Септември 11, 2011, 18:23:39 pm »
..............."Защо не ми се обаждаш', "Защо не си вдигаш телефона", "Какво става, липсваш ми", "Казах ли нещо, че така не ме отразяваш вече". И това постоянно.

Такива жени винаги са ме изумявали. Трябва да нямаш и капка достойнство за да правиш подобни неща, да не говорим че по този начин може само да отвратиш някого, а не да го накараш да те иска. Поне аз така си мисля :) Е, има я и тая, че мъжете са склонни да си лягат и с ей такива, щото са им лесни, но пък за единия секс да се правиш на психично болна.......продължавам да не го разбирам :)


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: изневеряват ми, какво да правя.
« Отговор #159 -: Септември 11, 2011, 18:32:43 pm »
И като ще разказваме лични историйки  :lol:... Да споделя и аз за една абсурдна ситуация в живота ни.
Преди 5 години вятърът ни отвя в Америка. Първо пристигна мъжът ми, 2 месеца по - късно и ние с детето на 2 и половина годинки. Беше ни изключително трудно, без да знаем език, без близки хора наоколо. Бяхме изнервени и отчуждени. Няколко месеца по - късно ми се наложи да се върна в България, тъй като имах здравословни проблеми. За 3 седмици. Когато се върнах, мъжът ми беше по- мил отвсякога, имаше цветя, романтика... На следващия ден започнах да си разопаковам багажа. Отваряйки шкафа с бельото ми, намерих.... чужди гащи!!! В началото запазих самообладание /да не би да съм ги забравила  :lol:/, обаче в следващия момент видях, че са Викториас сикрет /винаги съм го заобикаляла този магазин, че гроздето е кисело  :D/ и кръвта нахлу в главата ми. Започнах да си нагласям някакви сцени, установих, че имам завидна фантазия. Изчаках детето да се събуди и го питах: "Тони, идвала ли е някоя кака?", а той: "Кака, да, идва!". Тук е моментът да спомена, че никога не сме се дебнали, не сме си чели пощите. Всичките ни пароли са еднакви, често си сменяме GSM - ите, когато на някой му падне батерията и излиза.
Не издържах и се обадих на работата му  :oops:, беше в операционната. Казах му, че е спешно и не търпи отлагане... На 30- тата минута беше вкъщи. Размахах бленувата Викториас сикрет, излях си тирадата, а той през цялото време мигаше на парцали неразбиращо. Не можа да ми обясни откъде са се взели гащите в шкафа ми.
На другия ден отидох до обществената пералня /в квартирата нямахме/ и докато дезинфекцирах барабана, намерих... мъжко бельо  :lol:. Е, мъжът ми така и не се научи да почиства пералнята, преди да сложи нашите дрехи, а това можеше да му коства брака  :wink:.
« Последна редакция: Септември 11, 2011, 18:34:14 pm от elle22 »