0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #20 -: Август 31, 2011, 20:26:36 pm »
Нямам идея,пих го преди години,не помогна и го спрях...:)

Абе, той не че на мен много ми помага. По-скоро е внушение и като го пия, ям по-малко :) Дано е станало този месец, Господи !  :balk_133:



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #21 -: Август 31, 2011, 21:51:58 pm »
Добре дошла и от мен  :D
Аз смятам че графиката ти е хубава и имате шанс, дори и с едно сърчице. Стискам ти палци скоро да се "отпишеш" от тази тема :)
А относно зеления чай...Не го казвам като съвет, а като пример:
Отслабването, ако не е по медицински причини и е просто да сме "по- готЕни", може да повлияе на зачеването. При мен имаше рязко отслабване, което доведе до хормонален дисбаланс, и много се мина преди да разбера от къде ми е дошло. Да не говорим какви неща съм пила...
Успех от мен :)
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #22 -: Август 31, 2011, 23:26:31 pm »
Добре дошла и от мен  :D
Аз смятам че графиката ти е хубава и имате шанс, дори и с едно сърчице. Стискам ти палци скоро да се "отпишеш" от тази тема :)
А относно зеления чай...Не го казвам като съвет, а като пример:
Отслабването, ако не е по медицински причини и е просто да сме "по- готЕни", може да повлияе на зачеването. При мен имаше рязко отслабване, което доведе до хормонален дисбаланс, и много се мина преди да разбера от къде ми е дошло. Да не говорим какви неща съм пила...
Успех от мен :)


Благодаря ти, мила за хубавите и окуражаващи думи! Отслабването не е по медицински причини. Не мога и отслабване да го нарека всъщност. Когато пия чая, не ям толкова много, т.е. не се тъпча. Иначе съм като невидяла, помитам всичко пред себе си :)



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #23 -: Септември 01, 2011, 08:44:00 am »
Днес температурата ми е същата като вчера. :(  Този месец пак сме пропуснали. Вече започвам сериозно да се отчайвам  :(



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #24 -: Септември 01, 2011, 22:28:30 pm »
Относно зеления чай: "Бременните жени ще постъпят разумно ако ограничат приема на зелен чай и всякакви негови съставки. Той е богат на антиоксиданти и е доставчик на много здравословни предимства, свързани със зъбите, нивата на кръвната захар, холестерола и загубата на тегло. Изследователи обаче са разкрили, че активната му съставка, наречена епигалокатехин галат, или EGCG накратко, може да повлияе на начина, по който тялото използва фолиева киселина. Фолатът е много важен за бременната жена, тъй като предпазва от дефекти в невралната тръба не бебето.
Проблемът със зеления чай по време на бременност се крие в това, че EGCG молекулите са структурно сходни със съединение, наречено метотрексат, което може да убива раковите клетки, когато е свързано с ензим, наречен дихидрофолат редуктаза (DHFR). Здравите хора също имат такъв ензим. Той е част от т.нар. фолиева пътека, която е начинът, по който тялото трансформира нутриентите, като фолата, в нещо, което може да бъде използвано за поддържане на обичайните функции на организма.
Това химично сходство обаче означава, че EGCG в зеления чай се свързва с ензима DHFR, а когато това се случи, ензимът става неактивен. Нарушава се възможността на тялото да използва фолиевата киселина. Не е ясно точно колко зелен чай може да се пие, но се смята, че с две чаши на ден се спира растежа на раковите клетки (това, което цели и метотрексата)." Така, че... ти си решаваш дали да го пиеш или не ...
Дано да се е случило чудото! Успех!  :goodluck: :bighug:
« Последна редакция: Септември 01, 2011, 22:36:06 pm от rosefromstars »
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #25 -: Септември 01, 2011, 23:10:43 pm »
Относно зеления чай: "Бременните жени ще постъпят разумно ако ограничат приема на зелен чай и всякакви негови съставки. Той е богат на антиоксиданти и е доставчик на много здравословни предимства, свързани със зъбите, нивата на кръвната захар, холестерола и загубата на тегло. Изследователи обаче са разкрили, че активната му съставка, наречена епигалокатехин галат, или EGCG накратко, може да повлияе на начина, по който тялото използва фолиева киселина. Фолатът е много важен за бременната жена, тъй като предпазва от дефекти в невралната тръба не бебето.
Проблемът със зеления чай по време на бременност се крие в това, че EGCG молекулите са структурно сходни със съединение, наречено метотрексат, което може да убива раковите клетки, когато е свързано с ензим, наречен дихидрофолат редуктаза (DHFR). Здравите хора също имат такъв ензим. Той е част от т.нар. фолиева пътека, която е начинът, по който тялото трансформира нутриентите, като фолата, в нещо, което може да бъде използвано за поддържане на обичайните функции на организма.
Това химично сходство обаче означава, че EGCG в зеления чай се свързва с ензима DHFR, а когато това се случи, ензимът става неактивен. Нарушава се възможността на тялото да използва фолиевата киселина. Не е ясно точно колко зелен чай може да се пие, но се смята, че с две чаши на ден се спира растежа на раковите клетки (това, което цели и метотрексата)." Така, че... ти си решаваш дали да го пиеш или не ...
Дано да се е случило чудото! Успех!  :goodluck: :bighug:


Дано! И аз се надявам. На моменти вече съм толкова отчаяна, че ми идва да спра да меря овулации, температури и да следя ЦС.......... Нямам сили вече!



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #26 -: Септември 02, 2011, 10:05:38 am »
Рано или късно ще стане! Превърни всичко в един навик и ще ти е по-лесно. Може да си починеш даже малко и после пак на ринга!!! Успех!!! osi_9 :goodluck: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #27 -: Септември 02, 2011, 10:19:03 am »
 Никакво отказване Kris :balk_77: .Още от сега ли ще се предаваш? Няма как да не стане миличка. Бъди упорита и се бори и смятам ,че бебчо няма да закъснее :bighug: :bighug: :bighug: :goodluck:
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #28 -: Септември 02, 2011, 10:36:24 am »
Упорита, упорита, но вече не знам какво да мисля. Уж нищо ми няма, а не става. На обяд ще ходя да си вземем резултатите на Пролактина и пак ще пиша.



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #29 -: Септември 02, 2011, 13:12:53 pm »
Сега се връщам от резултатите. Пролактина ми е в норма, но лекарката ми препоръча да приемам Дуфастон 5 дни по 2. Защо ли?



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #30 -: Септември 02, 2011, 14:06:42 pm »
Ако си се изморила от непрекъснатото мерене и мислене, почини си месец - два, може и чудото да стане точно в тези месеци, но графикатат ти върви страхотно този месец, щом и изследванията са в норма, пу-пу, ще стане  :bighug:
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #31 -: Септември 02, 2011, 14:10:02 pm »
Ако си се изморила от непрекъснатото мерене и мислене, почини си месец - два, може и чудото да стане точно в тези месеци, но графикатат ти върви страхотно този месец, щом и изследванията са в норма, пу-пу, ще стане  :bighug:

Благодаря ти за окуражителните думи. Дай Боже септември да е нашият месец. Само не мога да си обясня защо се налага прием на Дуфастон. Някой може ли да ми обясни?



*
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #32 -: Септември 02, 2011, 19:47:32 pm »
Някои го изписват за регулиране на цикъла...а и се изписва,когато жълтото тяло не произвежда достатъчно прогестерон /Дуфастон представлява заместител на прогестерона / а прогестерона подготвя лигавицата на матката за приемане на зародиша/.
Дано не бъркам..

Изследвала ли си Прогестерон 7 дни след доказана ову?


Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #33 -: Септември 02, 2011, 20:41:18 pm »
Някои го изписват за регулиране на цикъла...а и се изписва,когато жълтото тяло не произвежда достатъчно прогестерон /Дуфастон представлява заместител на прогестерона / а прогестерона подготвя лигавицата на матката за приемане на зародиша/.
Дано не бъркам..

Изследвала ли си Прогестерон 7 дни след доказана ову?



Не са ми изследвали Прогестерон изобщо. Сега изследвах Пролактин, защото преди време (преди още да решим да имаме бебче) много ми закъсняваше и когато го изследвахме беше мноооого висок. Тогава и на ендокринолог ходих. Тя ми изписа една торба хапчета и ме наплаши доста. Тогава обаче бях и психически напрегната и реших да не пия никакви хапчета. И след време Пролактина се нормализира. Сега лекарят реши пак да го видим да не се е повишил, но не е. А защо ми изписа този Дуфастон така и не мога да разбере? Цял ден чета за него и не схващам.



*
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #34 -: Септември 02, 2011, 20:51:19 pm »
Не се притеснявай ..Дуфастона няма да ти навреди ! :wink:


Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #35 -: Септември 02, 2011, 21:02:23 pm »
Не се притеснявай ..Дуфастона няма да ти навреди ! :wink:

Четох, че се пие и по време на бременност, т.е. ако (дай Боже) е станало този месец, не пречи.



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #36 -: Септември 02, 2011, 21:22:26 pm »
Супер!  :grouphug2:
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #37 -: Септември 03, 2011, 08:21:59 am »
Добро утро на всички бъдещи майки! Аз пак да питам, като една будала. Днес температурата ми се покачи. Може ли да е от Дуфастона?



*
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #38 -: Септември 03, 2011, 08:23:40 am »
Не мисля,че е от дуфастона.Аз приемах два пъти Утрогестан /пак е прогестерон/ и не се отрази на БТ


Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #39 -: Септември 03, 2011, 08:53:27 am »
Не мисля,че е от дуфастона.Аз приемах два пъти Утрогестан /пак е прогестерон/ и не се отрази на БТ


А така! Ами сега почвам да мисля вече от какво може да се покачва. ООоооооо! Тука станахме половин лекари вече!