0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #140 -: Септември 19, 2011, 09:29:45 am »
Здравей, Денис. Отново ще те помоля за коментар на графиката ми. Утре трябва да ми доиде МЦ. Купих си нов термометър( стария също се оказа верен) и запо4нах да меря към 06.30 сутринта през последните 6-7 дни. Това което ме озадъчава е, липсата на ПМС този месец. Благодаря ти предварително, че си толкова мила и намираш време за всеки от нас.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #141 -: Септември 19, 2011, 10:06:10 am »
Denis, благодаря за отговора! Това какво означава- че има задържан фоликул, или не е задължително? Извинявай за глупавия въпрос!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #142 -: Септември 19, 2011, 16:43:19 pm »
Здравейте отново, кажете моля нещо за попълненията ми в графиката :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #143 -: Септември 21, 2011, 11:09:58 am »
Denis,ето ме пак след няколко дни.Мисля,че графиката ми изглежда добре.Само че, не мога да разбера,защо винаги ми трябват 7 -8 дни след овулация,за да се вдигне температурата над 37 градуса.Мислех си,че именно прогестеронът е причината.Преди 2 години  ми пускаха прогестерон и беше точно по-средата на референтните граници ,ще пиша и този път какъв е резултата от теста.Благодаря!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #144 -: Септември 21, 2011, 14:34:44 pm »
Здравей, Денис. Отново ще те помоля за коментар на графиката ми. Утре трябва да ми доиде МЦ. Купих си нов термометър( стария също се оказа верен) и запо4нах да меря към 06.30 сутринта през последните 6-7 дни. Това което ме озадъчава е, липсата на ПМС този месец. Благодаря ти предварително, че си толкова мила и намираш време за всеки от нас.
До тук графиката ти изглежда добре и според мен е имало О. - някъде в дните 12-13-14 /12/13 мисле/
Дмес ти е 12-13 ЛФ - може да е рано още за тест.

Това, че няма ПМС е добре, само може да те радва :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #145 -: Септември 21, 2011, 14:39:10 pm »
Denis, благодаря за отговора! Това какво означава- че има задържан фоликул, или не е задължително? Извинявай за глупавия въпрос!
Може и да има - малко ме притеснява това дълго покачване на БТ / 11 дни/
Имаш бавно стъпаловидно понижение след това бавно стъпаловидно покачване, което не е много хубаво и може да показва проблем - какъв незная, може и задържан фоликул.
Не е изключено и да е имало О.

няма глупави въпроси :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #146 -: Септември 21, 2011, 14:40:33 pm »
Здравейте отново, кажете моля нещо за попълненията ми в графиката :)
До тук е добре, продължавай да мериш.
Мисля, че е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #147 -: Септември 21, 2011, 14:43:52 pm »
Denis,ето ме пак след няколко дни.Мисля,че графиката ми изглежда добре.Само че, не мога да разбера,защо винаги ми трябват 7 -8 дни след овулация,за да се вдигне температурата над 37 градуса.Мислех си,че именно прогестеронът е причината.Преди 2 години  ми пускаха прогестерон и беше точно по-средата на референтните граници ,ще пиша и този път какъв е резултата от теста.Благодаря!
Къде ги видя тия 7-8 дни?
О. според мен е била на 18 ден от МЦ - Бт се е повишила трайно на 20 ден - което е идеално
БТ се повишава от 1 до 5 дни след О. - това е нормалното :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #148 -: Септември 21, 2011, 16:20:01 pm »
Денис, възможно ли е т.к. на 15, 16 и 17 ден бях болна и имах температура от порядъка на 38 градуса, настинката да е повлияла на по- нататъшната графика или да е изместила/ подтиснала овулацията този месец? Или едното няма нищо общо с другото, нямам идея?! Миналия месец графиката ми си беше добре. Но пък забелязвам, че горе- долу се редуват циклите- един 30, един 32 и си мисля, че единият яйчник може да е проблемен.
Благодаря ти, че се занимаваш с проблемите ми!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #149 -: Септември 21, 2011, 19:32:13 pm »
Денис, възможно ли е т.к. на 15, 16 и 17 ден бях болна и имах температура от порядъка на 38 градуса, настинката да е повлияла на по- нататъшната графика или да е изместила/ подтиснала овулацията този месец? Или едното няма нищо общо с другото, нямам идея?! Миналия месец графиката ми си беше добре. Но пък забелязвам, че горе- долу се редуват циклите- един 30, един 32 и си мисля, че единият яйчник може да е проблемен.
Благодаря ти, че се занимаваш с проблемите ми!

15,16 и 17 ден от МЦ или от ...О9.2011? :)
Да, високата ТТ. оказва влияние и на БТ - когато си болна и имаш висока Т. отбелязвай това в бележки / и когато искаш мнение за графиката го споменавай/
Болестните състояния оказват влияние на графиката и много не може да и се вярва.
Да се променя дължината на МЦ с 2-3-4 дни не е проблем

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #150 -: Септември 21, 2011, 20:03:04 pm »
Денис, благодаря ти за отговора. :ballons:

Според теб, как ми е дължината на ЛФ( при МЦ от 24 дни)? Някъде беше казала, че 12 дена ЛФ показват, че има проблем. Ще се радвам да чуя мнението ти.
« Последна редакция: Септември 21, 2011, 20:09:59 pm от pianoto »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #151 -: Септември 21, 2011, 21:13:57 pm »
Съжалявам за недоразумението.  Честно казано мислех, че е достатъчно през дните на настинка да не взимам предвид базалната температура и затова и не я бях нанесла на графиката. Мерси за разяснението!  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #152 -: Септември 22, 2011, 08:39:20 am »
Денис, благодаря ти за отговора. :ballons:

Според теб, как ми е дължината на ЛФ( при МЦ от 24 дни)? Някъде беше казала, че 12 дена ЛФ показват, че има проблем. Ще се радвам да чуя мнението ти.

Много, много се радвам за теб :)
Тихичко Честито!!!
Лека и спокойна бременност



ПП. За ЛФ - ако е под 12 не е добре и трябва да се вземат мерки.
Тази ЛФ се определя при МЦ, които са завършени и няма бременност / и не е нещо инцидентно, а трайна тенденция/.
При Бременност - няма как да се определи и това няма значение. Не го мисли. важното е че е станало.
Ето още едно чудо. Браво!!!

ППП, Според мен О. трябва да е била на 13 ден от МЦ
13+14 = 27 или, ако не си заченала МЦ. трябва да е 27 дни, или ако си нормално с МЦ 24 дни, този  МЦ щеше да е по-дълъг и с по-късна О.
При по-късна О. се зачевали момиченца  :wink:
« Последна редакция: Септември 22, 2011, 08:47:27 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #153 -: Септември 22, 2011, 14:02:07 pm »
Денис, благодаря за вниманието и отношението:)
Незнам как е станало това на 13 ден, при положение, че от 2-3 години не помня да съм имала МЦ от 27 дни. Както и да е де..бях се отчаяла а сега изпитвам голяма надежда. Надявам се и прегледа да потвърди, че всичко е наред.

Много, ама много късмет пожелавам на всички момичета тук.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #154 -: Септември 22, 2011, 18:08:43 pm »
Денис моля те хвърли един поглед и на мойта графика.
Някакси имам надежда за този месец  :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #155 -: Септември 22, 2011, 20:12:26 pm »
Денис моля те хвърли един поглед и на мойта графика.
Някакси имам надежда за този месец  :oops:

Графиката ти е супер до тук
Според мен О. е била на 13 ден от МЦ
Стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #156 -: Септември 23, 2011, 10:44:08 am »
ДЕНИС, моля те виж ми графиката , направо вече не знам какво да правя с моя мъж  :oops:, писна ми  osi_6 :fighting: Точно когато е момента той все не може, всеки месец викам хайде пак изтървахме , хайде другия и после всичко се повтаря
ако сложим днес още едно сърчице има ли шанс, нещо да се случи или вече съм изтървала влака?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #157 -: Септември 23, 2011, 15:11:01 pm »
ДЕНИС, моля те виж ми графиката , направо вече не знам какво да правя с моя мъж  :oops:, писна ми  osi_6 :fighting: Точно когато е момента той все не може, всеки месец викам хайде пак изтървахме , хайде другия и после всичко се повтаря
ако сложим днес още едно сърчице има ли шанс, нещо да се случи или вече съм изтървала влака?
Да има шанс :)

На мъжа никога не казвай, че си в О. и трябва да правите кекс :) - това много ги стресира.
Измисли нещо романтично - бъди по предизвикателна... :) ти си знаеш, има куп женски хитрости



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #158 -: Септември 23, 2011, 15:14:36 pm »
Мерси миличка! Дано наистина да остане така!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #159 -: Септември 23, 2011, 19:03:34 pm »
ДЕНИС, моля те виж ми графиката , направо вече не знам какво да правя с моя мъж  :oops:, писна ми  osi_6 :fighting: Точно когато е момента той все не може, всеки месец викам хайде пак изтървахме , хайде другия и после всичко се повтаря
ако сложим днес още едно сърчице има ли шанс, нещо да се случи или вече съм изтървала влака?
Да има шанс :)

На мъжа никога не казвай, че си в О. и трябва да правите кекс :) - това много ги стресира.
Измисли нещо романтично - бъди по предизвикателна... :) ти си знаеш, има куп женски хитрости



Мерси Денис!аз не му казвам, но съм много настоятелна и той  усеща.Те  мъжете много чувствителни  :? ........, ами ние жените какво да кажем той стресът си основно върху нас - ние мислим как да ги съблазняваме, ние мерим БТ всяка сутрин в д-то , не пием вода и не ходим до WC за 4 часа заради тестове и тръпнем в очакване на положителния тест , пием разни хапчалъци и куп други стресиращи факти , пък те били стреснати  8O Хайде бе  :x
Успех на всички в бебеправенето и съжелявам за "лекцията", но ми избиха нервичките .Желая ви + тестчета на всички  :D