0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #900 -: Септември 22, 2011, 18:02:08 pm »
Боби, аз се шегувам, то е ясно, че ще се става нощем  :).
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #901 -: Септември 22, 2011, 18:13:47 pm »
Докато беше в корема ми, Терезка започваше да рита в момента, в който проговорех. И сега е така... почти де  :lol:. Не съм убедена  в тезата ти за кърмата и АМ, Боби. Освен ако кърмата не й достига, но това е отделен въпрос. Според мен преди всичко си е до дете.
Пожелавам на всички лека бременност и кротки и слънчеви бебета  :D.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #902 -: Септември 22, 2011, 20:09:03 pm »
Докато беше в корема ми, Терезка започваше да рита в момента, в който проговорех. И сега е така... почти де  :lol:. Не съм убедена  в тезата ти за кърмата и АМ, Боби. Освен ако кърмата не й достига, но това е отделен въпрос. Според мен преди всичко си е до дете.
Пожелавам на всички лека бременност и кротки и слънчеви бебета  :D.
А Ивана пък не реагираше на звуци и тук всички пишеха как се събуждали като им пуснат музика и аз получих кошмари, че сигурно е глуха и като се роди нямах търпение за теста за слуха. Абе все нещо си измислях да се притеснявам.
За кърмата и АМ - не знам със сигурност, но едно момиче го спомена в друг форум и много майки се съгласиха. На почти всички децата им бяха започнали да спят по-дълго като ги отбият и минат на АМ. Може да е съвпадение, не знам, но не ми се вярва, защото прекалено много бяха все с еднакви истории.


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #903 -: Септември 22, 2011, 22:48:48 pm »

За кърмата и АМ - не знам със сигурност, но едно момиче го спомена в друг форум и много майки се съгласиха. На почти всички децата им бяха започнали да спят по-дълго като ги отбият и минат на АМ. Може да е съвпадение, не знам, но не ми се вярва, защото прекалено много бяха все с еднакви истории.

Не, не ти противореча за шишето  :lol:. Като съм хранила Тереза с изцедена кърма ми е спала по - дълго, вероятно заради това, че количеството е точно определено. Тя нашта спи непробудно по 8-9 часа нощем, какво да искам повече  :lol:.
Между другото, имаме си зъбче  :D!
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #904 -: Септември 23, 2011, 02:38:35 am »
Боби, сега като те чета и се замислих за ритниците и движенията...
Когато бях бременна и четях "колежките" в темата как се оплакват, че от шутове не могат да спят, че ритниците са болезнени и пр. искрено се чудех.
Дани се движеше доста, но "като змия", едни елегантни и нежни превъртания - абе невероятно удоволствие беше, честно. Ако изфабрикуват уред, който да имитира тези му движения в корема ми - купувам го, без да питам за цена. :D

Откакто се е родил обачееее - няма такова швъкане и мятане, щом педиатрите му се опулиха, сещай се. Сега като яде пюре, не се цапа защото нещо му пада от устата, а защото и докато яде мята ръце и крака, лапа ги барабар с пюрето и после си натиква лигавника в устата и така омацан го размазва по дрехите с кеф - пълна кочина. И това всичкото - защото не спира да се движи, ако е буден. Приятелки, на които им бяха натъртени ребрата от ритници като бременни пък - е, няма такива кротки, "кукленски" бебета като техните. Иди, че разбери... :lol:

Знам, че едва ли има научно обяснение за тези неща, но по това което виждам около мен - подобна зависимост е налице.

Дани изобщо не спеше добре докато го кърмех, защото не му понасяше и кърмата де. С АМ - съвсем друго стана. Не, че се е скъсал да спи, но сравнено с кърменето - няколкостотин пъти по-добре. Лично мен - няма сила на този свят, ако ще още 5 деца да имам, която да ме накара да кърмя отново, но това на база лични преживявания - не е научна обосновка естествено  :lol: И въпреки всички изследвания и статии изчетени за кърма и имунитет, всички кърмени бебета в моята компания вече боледуваха поне веднъж, някои и по 4 пъти, моето все още е не е, въпреки че е само на АМ от 3-тата си седмица. Последното го пиша, не защото съм против кърменето, а за да успокоя бъдещите майки, ако на някоя по някаква причина не й се получи кърменето - да не си посипва главта с пепел, да се мъчи като грешен дявол и да се обвинява, че лишава детето си от имунитет и здраве. Я го лишава, я не... ;)

elle22 Много бърза твоята "зъбла" бе! Браво - все бели и здрави да са. Моичкият тепърва ще изкарва втори зъб, лигави се като английски булдог горкия.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #905 -: Септември 23, 2011, 09:55:30 am »
За тази зависимост за ритането-ами ние май сме изключение.Докато бях бременна,малката не се спираше изобщо.Имах чувството,че ще ми направи дупка в корема :lol: И беше денонощно ритане-няма вечер,няма денем.Органите ми бяха станали на дроб и чорба.Ама и сега не е много по-различна де.Е,поне не е ревлива.Плаче само като е гладна(друг е въпроса,че тя е вечно гладна,но това е друга тема)
[/url]
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #906 -: Септември 23, 2011, 09:59:01 am »
Danielska, аз си мисля, че усещането ти е по-скоро контракция. Получавам си ги от 2 -3 седмици, по 1-2 на ден.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #907 -: Септември 23, 2011, 10:07:02 am »
Здравейте момичета,да се похваля и аз ,че станах мама на най-прекрасното бебе Петър :D,който се роди на 10.09.2011г.,3760гр.и 50см,в СГБАЛ "Д-р Щерев",благодарение на Д-р Савова и целият екип на болницата.Пожелавам на всички лека бременност и успешен финал,и най-здравите и прекрасни бебчета!
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #908 -: Септември 23, 2011, 11:45:46 am »
Прекрасна новина sasip! Да ти е жив и здрав!

Тук е темата за честитки:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46736.msg863328#new
« Последна редакция: Септември 23, 2011, 12:03:23 pm от vaci »


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #909 -: Септември 23, 2011, 13:23:20 pm »
Сасип, честит бебок, много прекрасни моменти заедно ви пожелавам. Ще съм ти благодарна когато имаш малко време да споделиш за раждането си в Щерев, аз също съм се насочила за раждане там.
« Последна редакция: Септември 23, 2011, 13:25:21 pm от krisi1812 »
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #910 -: Септември 26, 2011, 09:37:14 am »
Здравейте момичета :) Аз само искам да попитам задължтелно ли е да ми е изострено обонянието? Защото при мен няма нищо такова и започвам да се чудя дали всичко ми е наред :)Странно е, защото по принцип имам по-изострено обоняние от повечето хора, а сега е точно обратното...

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #911 -: Септември 26, 2011, 10:00:30 am »
Здравейте момичета :) Аз само искам да попитам задължтелно ли е да ми е изострено обонянието? Защото при мен няма нищо такова и започвам да се чудя дали всичко ми е наред :)Странно е, защото по принцип имам по-изострено обоняние от повечето хора, а сега е точно обратното...

Естествено, че не е задължително  :) Както и гаденето и всякакви други симптоми... При някои ги има, при други-не. При всяка жена си е индивидуално. Аз не съм имала кой знае колко изострено обоняние, нито метален вкус в устата  :oops: Не ми е било проблем това  :D
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #912 -: Септември 26, 2011, 10:03:23 am »
Аз бях убедена, че опитът ни е неуспешен защото нямах симптоми като чувствителни гърди и други подобни. Ами, че те още не са станали чувствителни моите, а други момичета ги усещат още преди теста. Всичко е индивидуално.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #913 -: Септември 26, 2011, 10:37:13 am »
Благодаря момичета! Успокоих се, че не съм единствената :) Около мен доста бременни се навъдиха и всички повръщат от паста за зъби, прилошава им от парфюми и тежки миризми и т.н. и т.н. Явно наистина е индивидуално :) Остава само да се зарадвам, че ми се е разминало :D

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #914 -: Септември 26, 2011, 11:02:35 am »
brainbug, спокойно, както ти е казала Лориан няма нищо задължително, но като се сетя от колко неща се притеснявах в началото..  :oops: но ти си вече почти в края на първи триместър- време когато се поех дълбоко въздух и се наслаждавах много на втория триместър. Пожелавам на всички такава лека бременност въпреки че не се спрях изобщо на едно място. Всъщност и първият беше много лек и точно това ме притесняваше- май ако ми прилошаваше щях да съм по-сигурна че съм ОК. Мислех че ако не ме наболяват гърдите, не съм бременна, а то до края на се появи такова нещо и нараснаха съвсем малко, а я след раждането как се налях  :oops: :wink:

Ех спомени, отдавна не съм влизала в тази тема. За активността и на мен ми се струва че темперамента му е същия- малко мами в темата се оплакваха от такова ритане като мен, даже имах написано нещо подобно на записа на тонове (забравих точната дума). И след това е същия- в момента крачетата са на решетките и бута  :lol: Нощем обаче ме жалеше и скоковете бяха по-малко, после също спеше сравнително добре. Въпреки че сега се върти нощем по корем и не може да се обърне обратно, нито да спи така, та се будим за да го обърна..  :?
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #915 -: Септември 26, 2011, 11:38:40 am »
Аз от бебе спя по корем, едва сега, като забременях престанах, защото не се чувствам конфортно, чувствам, че сякаш ги притискам и веднага се обръщам на една страна.
sami123, явно и детето ви ще спи по корем, но още не се е научило да се завърта като му стане неудобно ;)
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #916 -: Септември 26, 2011, 12:02:15 pm »
anichka.bs Сега виждам, че с теб вървим заедно, за сега:) Но с двата броя сигурно ще ме изпревариш на финала  :wink:

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #917 -: Септември 26, 2011, 12:12:05 pm »
Да са живи и здрави, а когато решат, тогава да се раждат, но и на мен 14.04 ми се вижда невъзможна дата  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #918 -: Септември 26, 2011, 13:01:22 pm »
Да се включа и аз за ритането. Докато бях бременна, все се чудех това дете наред ли е че шава толкова малко и леко. А сега да го видите - едвам успявам да му сменя памперса от ритане, а като спи се отвива и крачетата му отиват в решетките на леглото :-))
За това дали реагира на звуци не съм го пробвала, но като цяло мисля че реагира, че като изпусна нещо и се стряска


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #919 -: Септември 26, 2011, 13:04:01 pm »
защо не му слагаш чувалче? мисля, че съм виждала и памучни, с презрамки, така кръстчето и крачетата са покрити, колкото и да се върти.