0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лоша спермограма
« -: Юли 24, 2011, 11:13:30 am »
Приятели моля ви за помощ !!!
Със съпругата ми сме женени от 1 година пробваме за бебе но все не става ! Аз по самоинициатива си направих спермограма тази седмица и резултатите май хич не са добре поне така си мисля ето ги и ако някои може да ми помогне със съвет моля да каже какво да правя !
Спермограмата е направена в лаборатория Писанец - Пловдив
Обем - 1,6
Втечняване - около 20 мин
Вискозитет -нормален
                                 6             
Спермална концентрация - 69  x 10 ml
                                               6
 Общ брой сперматозоиди в еякулата - 110,4 x 10

                 Подвижност

а, Активноподвижни - 19 %
b,Слабоподвижни -23 %
c,Неподвижни -58 %

                   Морфология

Нормални форми- 31 %
Абнормални форми- 69 %

Дефект в

   Глава- 17
   Шийка -3
   Опашка -5
   Смесени- 44

Lks. 2-3 / поле

Все още не съм  споделил със съпругата си и не знам как да и кажа !
Искам да споделя, и че в един форум пишеше, че стреса може да повлияе на резултата от спермограмата ! А при мен това беше налице . Накараха ме да отида в тоалетната и там да" приготвя" материала и точно преди да финализирам нещата една госпожа (вероятно хигиенистката) започна да чука по вратата и да пита дали имало ролка - тоалетна хартия !!! Дискретните стаички където човек да се усамоти явно ги има само в "белите държави" и по филмите !!!
Моля за помощ и съвет какво да правя !!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Лоша спермограма
« Отговор #1 -: Юли 24, 2011, 12:50:21 pm »
Добре дошъл при нас!

Поздравления, че си направил изследването, много мъже се налага да ги убеждаваме, че трябва да се направи това.

Обичайната грешка на начинаещия си допуснал, като си направил спермограма в клинична, а не в специализирана лаборатория. Адресите на лечебните заведения по репродуктивно здраве са тук - Адреси на медицински заведения по репродуктивно здраве. Избери си някой център и направи спермалния анализ там. Излишно е да казвам, че във всеки един такъв център има всичко необходимо /като по филмите/ - отделна стая с баня към нея, помощни материали /списания, филми/, ясни указания и т.н.

Изискванията можеш да прочетеш тук - Изисквания към еякулата за изследване.
Тези изисквания трябва да се спазват. Когато не са спазени, както при тебе, рискуваме да получим недостоверни резултати. А да се коментират такива резултати и да се правят изводи от тях е неправилно.

Не на последно място лабораторно изследване без коментар от лекар към него е несериозно.

Успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу