0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
Имам следното питане: След изтичане на отпуск за гледане на дете до 2 год, се ползва отпуск за гледане на дете от 3 до 8 год - 6 месеца неплатен за всеки от родителите. Някои казват, че на майката може да се прехвърли правото от бащата да гледа детето, а други, че не може. Има ли някой информация, кое е вярно? И как е възможно за едни фирми да важи това прехвърляне, а за други да не  важи?
Предварително Ви благодаря за отговорите.
*
Re: Неплатен отпуск за гледане на дете до 3 год
« Отговор #1 -: Юли 07, 2011, 20:20:19 pm »
Виж в Кодекса на труда!
Аз успях да намеря това:
"Чл. 164. (1) След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.

(2) (Отм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.)

(3) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Отпускът по ал. 1 със съгласието на майката (осиновителката) се разрешава на бащата (осиновителя) или на един от техните родители, когато работят по трудово правоотношение."

*
Re: Неплатен отпуск за гледане на дете до 3 год
« Отговор #2 -: Юли 07, 2011, 21:11:34 pm »
Moжеш да ползваш до три години, ако не си омъжена и не си регистрирана на един адрес с бащата на детето - тоест да си самотна майка или поне така да се водиш. Аз се възползвах максимално от тази възможност, понеже сме с различни адресни регистрации.
 В противен случай бащата има също право на половин година отпуск до 8 г. така както и майката, ако са женени или живеят на семейни начала.
Това го въведоха още 2005 - 2006 за да се приравним към европеиските норми.
Re: Неплатен отпуск за гледане на дете до 3 год
« Отговор #3 -: Юли 07, 2011, 22:58:26 pm »
След изтичане на отпуска за гледане на дете до 2 години , неплатеният отпуск се ползва по отделно от двамата родители без право да се прехвърля. Този въпрос е уреден в Кодекса на труда чл.167 а. Преди можеше да се прехвърля, но сега не може. Това не е избор на работодателя , а е регламентирано със закон. Също така се води дневник за ползването на отпуска, ако не се ползва целия на веднъж, но не може да се ползва по малко от пет дни.