0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля, кажете ми ..........
« -: Февруари 01, 2005, 22:27:32 pm »
Привет на всички! :balk_105:
 Днес съпругът ми прави спермограма в Майчин дом това са резултатите: :balk_122:

Обем якулат - 3,5
pH 7,6
Вискозитет - нормален
Брой на сперматозоидите 98 млн./мл.
Подвижност - 40% - добре подвижни
                     10% - слабо подвижни
                     50% - неподвижни
Скорост 10 микрона /сек.
Метод на Хние 100сп. - 2 мин. 48сек.
Морфология - 40% нормални
                     60% с отклонение

Благодаря ви предварително за отговорите. :balk_113:
*
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2005, 22:36:12 pm »
Здравей, ами според мен всичко е в норма, може би само добре  подвижните трябва да са малко повече 50%, а сега са 40%. Нищо чудно при следващата да са вече в норма - те тези стойности варират.
Скорост досега не са ни определяли на нас и не мога да дам мнение.
А какво е това Метод на Хние 100сп. - 2 мин. 48сек. ?

Успех!
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2005, 10:53:01 am »
Извинявай, аз няма да ти отговарям... Имам въпрос към теб, защото и съпругът ми скоро ще прави спермограма в Майчин дом. Използвахте ли направление? Каква сума заплатихте?

Нещата при вас изглеждат чудесни... Но познанията ми са сравнително скромни, затова обърни повече внимание на отговорите на другите момичета /или момчета :) /
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2005, 14:58:38 pm »
Моят съвет е  да не правите спермограма в Майчин дом. Спермограмите там не са на ниво, не ги прави лекар , а лаборант. Станиславов се казва. Със спермограми правени от него, показващи сравнително добри резултати, изгубихме две години.

Лично мнение - направете другаде!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2005, 17:33:57 pm »
Моят съвет е да не правите в Майчин дом. Мнението ми е обобщено от висненето по форумите последната година.
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2005, 16:28:59 pm »
И моят съвет е да не правите при Станиславов спермограма. Ние си загубихме 2 години. Първата спермограма беше доста зле 70% неподвижни, иначе ми прави впечатление, че бройките винаги ги бише 90 и няколко милиона... Аз миналата година като правих бях с още едно момиче. Тяхната спермограма беше като една наша -едно към едно правена при Станиславов. Само, че когато правихме инсеминациите нейния мъж беше с 10 млн/мл, което ме навежда на мисълта, че има недораземение голямо. Спермограмата му беше 92 млн, 60% нормокинетични и т.н..Абе добре е да не се прави там спермограма, а и да не се лекувате там, защото той нас ни "лекува" и ни загуби 2 години.
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2005, 10:28:38 am »
Цитат на: Uranija
Извинявай, аз няма да ти отговарям... Имам въпрос към теб, защото и съпругът ми скоро ще прави спермограма в Майчин дом. Използвахте ли направление? Каква сума заплатихте?

Нещата при вас изглеждат чудесни... Но познанията ми са сравнително скромни, затова обърни повече внимание на отговорите на другите момичета /или момчета :) /


Първо благодаря ви за отговорите на всички. :roll:
И да кажа, че при лекарката дето ходихме тя ни даде направление и ни взеха 10лв за спермограмата. :)
Също така ще помислим къде другаде да направим изследването щом казвате, че той бил само лаборант, а не специалист. :!:  :balk_159:
Благодаря на всички ви още веднъж. :balk_109:
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2005, 09:38:43 am »
къде правят най-добри спермограми?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2005, 09:42:39 am »
При Щерев и Тачева. Успех.
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2005, 11:12:06 am »
За колко време става спермограмата и чака ли се за да я направят.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2005, 11:13:46 am »
Аз си я взех след два дни, но по други причини. Мисля, че бързо стават. Може би същия ден.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2005, 11:18:55 am »
Цитат на: adriana77
За колко време става спермограмата и чака ли се за да я направят.


спермограмата се прави веднага след даването на материала.
резултатът се дава същия ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Naya

Моля, кажете ми ..........
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2005, 14:49:15 pm »
При Др. Тачева дори могат да ти я изпратят и по електронната поща
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2005, 14:58:04 pm »
Привет! :balk_122: :
Ходихме вчера при уролога и прегледа съпругът ми и се оказа че има варикуцеле и другата седмица ще го оперират. :balk_145:  
Така се е шашнал милият.  :balk_144:
Това е за сега от мен. :balk_100:
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2005, 15:05:01 pm »
Оф успех Лъки!

Абе тва варикоцеле всеки трети ли го има? Аз да взема да прегледам моя мъж? Вие видяхте ли нещо или само уролога? Щото четох, че се виждало кат разширена вена!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2005, 15:29:12 pm »
Не, може да не се вижда така, при оглед от неспециалист. Даже може и на пипане да не се усети - пак от неспециалист :)
Твойто мъж нали има хубава спермограма, що ше го тормозиш?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Моля, кажете ми ..........
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2005, 16:24:10 pm »
Цитат на: wassilena
Оф успех Лъки!

Абе тва варикоцеле всеки трети ли го има? Аз да взема да прегледам моя мъж? Вие видяхте ли нещо или само уролога? Щото четох, че се виждало кат разширена вена!


Благодаря ти wassilena :hello:
Ами и ние го вяхме.Той моят си траел знаел, че трябвало да се
оперира ама на та чак до сега. :balk_133:
Да има две разширени венички и стесняване на уретъра  - така каза уролога. :balk_83:
Моля, кажете ми ..........
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2005, 16:42:24 pm »
Ама къде са тез венички на топките или на другото?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!