0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #40 -: Юни 07, 2006, 12:44:54 pm »
Много странно. Явно щом мозъкът не е зает да мисли обръща внимание на другите органи и тяхното възстановяване.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #41 -: Юни 07, 2006, 12:53:31 pm »
Ами не знам, Лан, има някакъв опит за обяснение, че когато си образован, знаеш и какви рискове те очакват и мислиш за тях, съответно се тревожиш, стрес, ала - бала ... и по тая логика организмът ти реагира неправилно, със стресови реакции. Вероятно и повече цениш здравето си, повече се страхуваш да не го увредиш, а не е добре за тялото да те е страх.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
искам да ви кажа нещо
« Отговор #42 -: Юни 07, 2006, 13:01:19 pm »
Цитат на: alia_alia
Да си призная, поглеждам и някои други форуми, и намирам обратно пропорционална връзка между правописните грешки и времето за забременяване.
Така, че вече започвам да пиша Уволация, гинИколог и други такива, (ако се сетя) и понеже вече пия фолиева киселина, скоро чакам  :bfp1:
И ви призовавам и вие да действате по същия начин.
И ще видите, как за 1- 2 месеца всички ще сме забременели.
 :D

Ами аз си я пия таз' фолиева от поне година и 2-3 месеца, ама нещо не ми помага. Аз ли малко пия? Може пък да не трябва да я пия вечер, а сутрин  :?:  :balk_71:  И не след хранене, а на гладно. Хихихи
Не му се сърдя на момичето - то ВЯРВА, че при него това е помогнало. Явно не е имало сериозни физиологични пречки и може би психологическото успокоение, че като пие фолиева и ще стане работата, е помогнало   :wink:
Желая и лека и безпроблемна бременност :)


искам да ви кажа нещо
« Отговор #43 -: Юни 07, 2006, 13:03:45 pm »
Момичета, и аз подкрепям мнението в постингите по-горе, че неграмотността напоследък става все по-голяма. Не знам дали сте слушали новините по Нова преди 2-3 дни  - говореха за резултатите от тестовете за седмокласници, че децата ни не знаят да пишат и смятат. Много ме стряска тази мисъл – толкова много се борим и надяваме да станем майки един ден, а като се замисля в какви условия ще израснат децата ни..
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
искам да ви кажа нещо
« Отговор #44 -: Юни 07, 2006, 13:10:17 pm »
Ох, Мели, за съжаление и аз наблюдавам такава тенденция. Ама как да спра да чета и да се интересувам, като се занимавам с наука и търся винаги начно обяснение за всичко  :wink: Все си мисля, че като знам какъв е проблемът и ще мога да се справя. Ама май трябва повече вяра (в докторите, напредъка на медицината, Бог, съдбата, късмета и т.н.) и по-малко знания :(
И аман вече от съвети като - ама пий фолиева и ще стане, прави Кекс на 14-ти ден след началото на цикъла, или всеки ден, слагай възглавничка по д...то след Кекс и т.н. Че не се сещам за други такива бисери :)


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #45 -: Юни 07, 2006, 13:18:00 pm »
Ааааа, няма да спираш да четеш! Човек като е тръгнал вече да се образова, няма връщане назад. Това е завинаги.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
искам да ви кажа нещо
« Отговор #46 -: Юни 07, 2006, 13:20:33 pm »
Цитат на: seasmilebg
Момичета, и аз подкрепям мнението в постингите по-горе, че неграмотността напоследък става все по-голяма. Не знам дали сте слушали новините по Нова преди 2-3 дни  - говореха за резултатите от тестовете за седмокласници, че децата ни не знаят да пишат и смятат. Много ме стряска тази мисъл – толкова много се борим и надяваме да станем майки един ден, а като се замисля в какви условия ще израснат децата ни..

Ами, Сийс, ще ги учим в къщи май. Ще ви разкажа една колкото смешна, толкова и плашеща случка. Пред 2-3 години набирахме дипломни работи да изкараме някой лев. Та идват две девойки да им наберем дипломните по педагогика. Първо, те въобще не могат да работят с компютър, ама въобще. Второ, станаха учителки по БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАУРА !!! Трето, дипломните има бяха пълни с глешки - правопис, синтаксис, пунктоация, да не говорим за пълен и непълен член.
На едната девойка дипломната и работа беше на тема - нещо от рода на "Разработване на упражнения за подобряване на правописа при децата". В дипломната р. имаше примерни текстове в кавички, в които нарочно имаше грешки, които децата трябва да открият. Е, честно казано, ако не бяха кавичките, нямаше да знам кой текст е от упражнение и кой е писан от девойката.  Ужас! И тези патки ще ми учат детето един ден! Не че моят правопис е перфектен, ама техният беше ...


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
искам да ви кажа нещо
« Отговор #47 -: Юни 07, 2006, 13:23:20 pm »
Цитат на: Meli
Ааааа, няма да спираш да четеш! Човек като е тръгнал вече да се образова, няма връщане назад. Това е завинаги.  :)

Кой беше казал, че знанието е един кръг от нещата, които знаем. Около този кръг са нещата, които не знаем. Така че, колкото повече разширяваме кръга на познанието си, толкова повече допирни точки имаме с това, което не знаем. Май не го обясних много добре :)


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #48 -: Юни 07, 2006, 13:25:54 pm »
Баш си го обясни добре. По-добре от това не може.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #49 -: Юни 07, 2006, 13:41:10 pm »
Цитат на: ultra
Алфи, а какво ще кажеш за ситуация след време, когато ще преобладават грешните изписвания...

абе да ти кажа, и това си го помислих, ама рекох да не задълбаваме,така или иначе няма да успеем да ограмотим всички, колкото и да ни се иска :cry:
Който е искал да пише грамотно, на възраст от поне 20+, вече отдавна щеше да се е научил...
А, Мели, идеята все пак ми хареса :wink:  Бих си сложила и аз нещо в подписа, само дето никой няма да го вземе на сериозно :)
The impossible is often the untried [/i]
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #50 -: Юни 07, 2006, 13:45:04 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: Lan
Цитат на: Meli
Не е никаква шега, съвсем сериозно е. Факт е, че повече усложнения се появяват при по - грамотни и образовани хора.

Ей на, с това ще се успокояваме, когато нещата не вървят по учебник...
Това ни остана :D
The impossible is often the untried [/i]
искам да ви кажа нещо
« Отговор #51 -: Юни 07, 2006, 13:51:13 pm »
Bebe_2006 , знам какво имаш предвид - преди няколко години учих за кратко бълг.филология, после си смених специалността. И оттогава ми е останал навика непрекъснато да забелязвам правописни и граматически грешки. Едно време си спомням майка ми как ме караше да чета по 10 страници на ден и вечер задължително диктовка по български...Сега с тия компютри (не че имам нещо против, дори обратното), но съвсем не съм сигурна доколко ще успеем да образоваме децата си, та даже и самостоятелно. Опитвам се да си представя как ще накарам децата ми да четат книги например...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
искам да ви кажа нещо
« Отговор #52 -: Юни 07, 2006, 13:59:44 pm »
Малеее, така готино наспамихме темата... чак ми хареса.
Мели, предлагам да пуснем един специален раздел - нещо от сорта на "правилно изписване на латински термини" или нещо подобно. Не че ще научим неграмотните да пишат, за съжаление. А новото поколение става от ден на ден все по-неграмотно. И няма шанс да се измъкнем от това положение.
Звездичке, забележка и към теб - пред "за да" има винаги запетая.
P.S. Надявам се да не се засегнеш. Това е в кръга на шегата, естествено!  :balk_5:
P.S.S. А пък за разликата между образованите и простите - в тая глава класифицираме и децата на лекари. Ако нещо може да се обърка - първо при тях се получава, а после при останалите.  :balk_113:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
овце грозни и тъпи вие сте смешните
« Отговор #53 -: Юни 07, 2006, 14:08:01 pm »
Мале грамотните ако знаете само колко сте тъпи чак си нямате и на представа тоз форум тука е много ама много тъп всеки ден си задавате все едни и същи въпроси ,мале ша омра от смях кат гледам кви сте не ставате за майки изобщо та ви сте някви пикли дет си мислят че знаят нещо .Аз си мислех че тук мога да си пиша с големи хора който могат да расъждават и примерно да ми дадат съвет къв съвет ще ми дадете ви кат сте толкова надути и се мислите за нещо дори и да умирам пак не бих искала съвет от вас я малко се дръжте като зрели хора все пак не съм ви искала тъпите мнения в моита тема ,вас кво ва интересува колкото си грешки искам толкова ще пиша аиде ръч от форума че плашите хората,кат гледам с кво утношение пишете на другите във форума и кви тъпи съвети давате сигорно никога няма да забренея от вас взе да ми се повръща става въпрос за вас от голямото Добро утро не ми пишете в темата ясно лиииииииии ееееееее беееееее селендури научете се на малко възпитание а не да броите кой колко грешки е написал то май кат гледам друга работа си нямате дечица малки аде ръч кочина  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:
mainata wi
искам да ви кажа нещо
« Отговор #54 -: Юни 07, 2006, 14:09:58 pm »
кво е тва тъпо име Ganka от кое  село си ма????????
mainata wi
искам да ви кажа нещо
« Отговор #55 -: Юни 07, 2006, 14:11:47 pm »
Eй, приятелко, тъкмо мислех да те защитя, добре че не го направих. Заслужила си си всеки препинателен знак!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
До lady_11
« Отговор #56 -: Юни 07, 2006, 14:12:23 pm »
Lady_11,пише се свещено невежество,а не СВЕЩЕННО,както си го написала!Още повече,че се възмущаваш от неграмотно написан текст.Коригирай себе си първо!Учи се в отделенията.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
искам да ви кажа нещо
« Отговор #57 -: Юни 07, 2006, 14:14:49 pm »
муахахахахаха :balk_47:
абе къде беше превиващият се от смях емотикон :D  :D  :D
искам да ви кажа нещо
« Отговор #58 -: Юни 07, 2006, 14:15:13 pm »
Сбогом кучки смръдливи  :lol:  :lol:  :twisted:  :twisted:
mainata wi
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #59 -: Юни 07, 2006, 14:16:15 pm »
Мила, с последните си постове не само доказа, но и надскочи и "най-злобните" коментари по твой адрес. Подобно отношение и лични нападки използват само хора, които не могат да измислят смислени аргументи в своя защита. Съжалявам те - дълбоко и искрено.