0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
искам да ви кажа нещо
« Отговор #20 -: Юни 07, 2006, 11:56:08 am »
много си бърза девойко :lol: (със запетайките)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
искам да ви кажа нещо
« Отговор #21 -: Юни 07, 2006, 11:58:55 am »
Вариантите за подписи са ми много след Плевен :lol:
Два месеца държах подпис - След препинателен знак се оставя интервал. Нямаше ефект и реших, че хората не знаят какво е препинателен знак. Реших да се огранича до точка и запетая, не че и това имаше ефект :lol:
Ще съм доволна ако до края на годината успеем да обясним разликата между УВОлация (което все свързвам с викове на войници от прозорците на влака - У-ВО-ЛНЕ-НИ-Е) и ОВУлация...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
искам да ви кажа нещо
« Отговор #22 -: Юни 07, 2006, 11:59:01 am »
Направо не мага да повярвам. Боже как ми се иска това да беше вярно   :balk_134:  :balk_134:
искам да ви кажа нещо
« Отговор #23 -: Юни 07, 2006, 11:59:50 am »
Ох, благодаря на дамата, така разсмя филологическата ми душа!! Съвсем чистосърдечно...


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #24 -: Юни 07, 2006, 12:03:39 pm »
Цитат на: minikky
Ох, благодаря на дамата, така разсмя филологическата ми душа!! Съвсем чистосърдечно...


 :balk_48:  :balk_48:  :balk_48:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #25 -: Юни 07, 2006, 12:06:16 pm »
Всеки път се дразня безумно като видя груби правописни грешни ( а за съжаление в интернет изобилства от такива!) Пунктуационните хич не ги и броя. Пълният член е висш пилотаж за 99% от хората.
Но понеже хич не обичам да се заяждам, просто си мълча. И се надявам, че като прочетат 10 пъти фоликул, а не фуликул, фуликол или някаква друга дивотия, или изчезва, а не исчезва и още стотици такива бисери, ще вземе пък да им направи впечатление и ще се научат девойките кое как се пише.
А, и видя ли неграмотно написано мнение или изобщо не го чета, или само по диагонала, за да мога да проследя евентуалния отговор на други, по-грамотни девойки. Просто не вярвам, че някой , който не се е научил да пише грамотно на родния си език, има какво да ми каже, защото явно не се е поинтересувал достатъчно да почете, че да научи нещо ( дори и това да е само правописа ). Което се потвърждава от първия постинг. Въпреки че съм сигурна , че девойката просто е искала да помогне, което оценявам!
The impossible is often the untried [/i]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #26 -: Юни 07, 2006, 12:09:57 pm »
Цитат на: ultra
Вариантите за подписи са ми много след Плевен :lol:
Два месеца държах подпис - След препинателен знак се оставя интервал. Нямаше ефект и реших, че хората не знаят какво е препинателен знак. Реших да се огранича до точка и запетая, не че и това имаше ефект :lol:
Ще съм доволна ако до края на годината успеем да обясним разликата между УВОлация (което все свързвам с викове на войници от прозорците на влака - У-ВО-ЛНЕ-НИ-Е) и ОВУлация...


Ти знаеш ли, че това е много добра идея! Ще направим един списък с кратки факти и всяка от нас ще си избере какво да сложи в подписа си. Аз например ще си сложа нещо такова - "В спермата ти може и да няма сперматозоиди. За да разбереш, направи си спермограма - лесно е и не боли."  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
искам да ви кажа нещо
« Отговор #27 -: Юни 07, 2006, 12:11:29 pm »
Да си призная, поглеждам и някои други форуми, и намирам обратно пропорционална връзка между правописните грешки и времето за забременяване.
Така, че вече започвам да пиша Уволация, гинИколог и други такива, (ако се сетя) и понеже вече пия фолиева киселина, скоро чакам  :bfp1:
И ви призовавам и вие да действате по същия начин.
И ще видите, как за 1- 2 месеца всички ще сме забременели.
 :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
искам да ви кажа нещо
« Отговор #28 -: Юни 07, 2006, 12:12:55 pm »
Алфи, а какво ще кажеш за ситуация след време, когато ще преобладават грешните изписвания...
Като влезе някой нов и види десет пъти изписано фуликул и веднъж фоликул, кое ли ще сметне за правилно...
Засега нещата са добре, чичко Гугъл е индексирал 62 страници на български за фуликул и 2 210 страници на български за фоликул :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #29 -: Юни 07, 2006, 12:13:44 pm »
При простите хора май нещата стават просто.
Смятам да се върна на производителите си за пренастройка...


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #30 -: Юни 07, 2006, 12:18:22 pm »
Цитат на: ALFI
Въпреки че съм сигурна , че девойката просто е искала да помогне, което оценявам!


Алфи, а както момичето е добронамерено и наистина е искало да помогне, в което никой не се съмнява, маже пък и като прочете забележките, да се поправи, да прояви интерес и към езика си, знам ли. Но истината е, че и аз като тебе не правя езикови забележки, и то от страх - и без това ме мислят за зла.  :) Но не съм права. поне по терминологията трябва да се правят забележки.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #31 -: Юни 07, 2006, 12:19:07 pm »
Цитат на: white
При простите хора май нещата стават просто.
Смятам да се върна на производителите си за пренастройка...


Страхотен постинг! И аз:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #32 -: Юни 07, 2006, 12:21:41 pm »
Цитат на: alia_alia
Да си призная, поглеждам и някои други форуми, и намирам обратно пропорционална връзка между правописните грешки и времето за забременяване.


Цитат на: white
При простите хора май нещата стават просто.
Смятам да се върна на производителите си за пренастройка...


Това е общоизвестен и трудно обясним факт в медицината. Например ако една и съща операция се направи на двама души, постоперативният период ще протече много по - гладко при по - неграмотния от двамата.

Обаче, мацки, няма връщане назад.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #33 -: Юни 07, 2006, 12:25:01 pm »
[quotе]
:D Аз не казвам да не пишат въобще!!! Но както Ултра например си беше сложила за подпис, че след точка и запетая се оставя интервал  :D  аз пък ще поправям с червено където видя! Все пак интернет пространството е за да научиш нещо ново, за обмяна на опит, а също и този форум е за това нали!?  :D  Е научаването на правилен правопис също е нещо ново (ако не го знаеш разбира се)  :D ! Понякога се правят грешки в бързината, но това са неволни грешки и те си личат за разлика от другите!  :D  Хайде стига сме спорили не си заслужава!  :balk_21: [/quote]

 :good_post:
искам да ви кажа нещо
« Отговор #34 -: Юни 07, 2006, 12:28:50 pm »
Цитат на: Meli
Но не съм права. поне по терминологията трябва да се правят забележки.

И аз така мисля, защото аз лично, много от думичките съм ги научила от този сайт,  препратките в него и форумите.
 Има специфична терминология, която идва от латински или от други езици и си е доста трудно за лаик да се справи с нея.
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #35 -: Юни 07, 2006, 12:29:01 pm »
Цитат на: Meli
Това е общоизвестен и трудно обясним факт в медицината. Например ако една и съща операция се направи на двама души, постоперативният период ще протече много по - гладко при по - неграмотния от двамата.

Обаче, мацки, няма връщане назад.  :lol:

Meli,
това сериозно ли е или е шега? Не схванах нещо  :oops: ?
искам да ви кажа нещо
« Отговор #36 -: Юни 07, 2006, 12:29:55 pm »
Цитат на: alia_alia
Да си призная, поглеждам и някои други форуми, и намирам обратно пропорционална връзка между правописните грешки и времето за забременяване.
Така, че вече започвам да пиша Уволация, гинИколог и други такива, (ако се сетя) и понеже вече пия фолиева киселина, скоро чакам  :bfp1:
И ви призовавам и вие да действате по същия начин.
И ще видите, как за 1- 2 месеца всички ще сме забременели.
 :D

Вярно бе сигурно това ми е проблема, защото по цял ден проверявам правописни грешки. От днес нататък започвам да поправям правилното изписване с грешно и току виж съм забременяла!!! :balk_173:
искам да ви кажа нещо
« Отговор #37 -: Юни 07, 2006, 12:31:36 pm »
Цитат на: rally_g
Цитат на: white
При простите хора май нещата стават просто.
Смятам да се върна на производителите си за пренастройка...


Страхотен постинг! И аз:)


Станахме трички  :lol:

Отделно, че всеки път като видя неграмотен постинг и търся бутона за "Едит" да го поправям с червеното :oops: Даскалска ми работа  :oops:  :oops:  :oops:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #38 -: Юни 07, 2006, 12:32:44 pm »
След като наспамихме обилно тази иначе толкова хубава тема, хайде да кажем и нещо по същество.

1. Фолиева киселина е добре да се пие дори и повече от 1 месец преди забременяване, а също така и от мъжа. (Не ме бийте, не съм го измислила аз.)

2. Това със секса всеки ден не е общовалидно. Общоприетият стандарт е през ден в дните покрай овулацията, но някои мъже може да имат нужда и от по - дълъг срок на въздържание.

3. Тестовете за овулация са едно добро средство. Вярно, има си тънкости, например при жени с постоянно високи нива на ЛХ тестовете ще са положителни, а няма да има овулация, но като цяло са добри.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #39 -: Юни 07, 2006, 12:34:02 pm »
Цитат на: Lan
Цитат на: Meli
Това е общоизвестен и трудно обясним факт в медицината. Например ако една и съща операция се направи на двама души, постоперативният период ще протече много по - гладко при по - неграмотния от двамата.

Обаче, мацки, няма връщане назад.  :lol:

Meli,
това сериозно ли е или е шега? Не схванах нещо  :oops: ?


Не е никаква шега, съвсем сериозно е. Факт е, че повече усложнения се появяват при по - грамотни и образовани хора.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу