0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

искам да ви кажа нещо
« -: Юни 07, 2006, 09:53:06 am »
Здравейте момичета,та въпроса ми е за овулацията няма смисал от тез тестове за уволация трябва да пиете и 1 месец преди да забременнете фолиева киселина защото тя подпомага за съединяване на клетките демек когато сте в уволация и яйциклетката е готова да  се оплуди с сперматозоидите тя ги съединява това ми каза един специалист гениколог.Значи аз преди 1 година и 5 месеца ми правиха кюртаж защото имах кухо яйце околоплодно има ембрион няма и се бях отчаяла че не мога да забременнея след толкова опити след това отидох при този специалист и му обясних нещата как седят той ми каза не се заблуждаваи с тез тестове за бременност и секс се прави всеки ден а не през ден.При него ходих март месец преди да ми доиде месеца и тои ми каза тогава пии фолиева киселина и ще стане и след няколко дена след като ми свърши цикъла на 15.03.06 ми доиде и след няколко дена забременнях много се радвам че стана така и ето ме вече в края на 3 месец и началото на 4-ти също така много съм доволна от календара Woman Calendar защото много познава фертилните дни .Надявам се че не съм била досадна а просто искам да ви помогна :oops:
mainata wi
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #1 -: Юни 07, 2006, 10:04:48 am »
Мила, в болшинството си момичетата тук правят опити с години, наистина ли мислиш, че не знаят колко е полезна фолиевата киселина, или пък колко често трябва да се прави секс?!
Благодаря ти за доброто желание и ти пожелавам леко и безпроблемно бременеене, но може да си сигурна, че ако ставаше само с фолиева киселина всички тук да имаха вече бебчета!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: искам да ви кажа нещо
« Отговор #2 -: Юни 07, 2006, 10:57:46 am »
Цитат на: sexanka_1983
Здравейте момичета,та въпроса ми е за овулацията няма смисал от тез тестове за уволация трябва да пиете и 1 месец преди да забременнете фолиева киселина защото тя подпомага за съединяване на клетките демек когато сте в уволация и яйциклетката е готова да  се оплуди с сперматозоидите тя ги съединява това ми каза един специалист гениколог.Значи аз преди 1 година и 5 месеца ми правиха кюртаж защото имах кухо яйце околоплодно има ембрион няма и се бях отчаяла че не мога да забременнея след толкова опити след това отидох при този специалист и му обясних нещата как седят той ми каза не се заблуждаваи с тез тестове за бременност и секс се прави всеки ден а не през ден.При него ходих март месец преди да ми доиде месеца и тои ми каза тогава пии фолиева киселина и ще стане и след няколко дена след като ми свърши цикъла на 15.03.06 ми доиде и след няколко дена забременнях много се радвам че стана така и ето ме вече в края на 3 месец и началото на 4-ти също така много съм доволна от календара Woman Calendar защото много познава фертилните дни .Надявам се че не съм била досадна а просто искам да ви помогна :oops:


Подкрепям мнението на Лан с двете ръце!!!

П.С Напоследък ми прави впечатление че на доста хора им липсва началното образование. Правят се елементарни правописни грешки, които си личи че не са по невнимание, а от незнание.
овулация а не уволация
яйцеклетка а не яйциклетка
оплоди а не оплуди
гинеколог а не гениколог
заблуждавай а не заблуждаваи
дойде а не доиде
пий а не пии
забременях а не забременнях

Някои от думите се повтарят и потретят в изказването (затова казвам че не става дума за техническа грешка). А за изречението оцветено в синьо и смисъла му просто няма да коментирам. Точките и запетаите които трябва да има също.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #3 -: Юни 07, 2006, 11:01:30 am »
Здравейте
Цитат
момичета,та въпроса ми е за овулацията няма смисал от тез тестове за уволация трябва да пиете и 1 месец преди да забременнете фолиева киселина защото тя подпомага за съединяване на клетките демек когато сте в уволация и яйциклетката е готова да се оплуди с сперматозоидите тя ги съединява това ми каза един специалист гениколог.Значи аз преди 1 година и 5 месеца ми правиха кюртаж защото имах кухо яйце околоплодно има ембрион няма и се бях отчаяла че не мога да забременнея след толкова опити след това отидох при този специалист и му обясних нещата как седят той ми каза не се заблуждаваи с тез тестове за бременност и секс се прави всеки ден а не през ден.При него ходих март месец преди да ми доиде месеца и тои ми каза тогава пии фолиева киселина и ще стане и след няколко дена след като ми свърши цикъла на 15.03.06 ми доиде и след няколко дена забременнях много се радвам че стана така и ето ме вече в края на 3 месец и началото на 4-ти също така много съм доволна от календара Woman Calendar защото много познава фертилните дни .Надявам се че не съм била досадна а просто искам да ви помогна



Ох, свещенно невежество!

П.П. Идва ми да крещя като прочета постинг от този род...
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #4 -: Юни 07, 2006, 11:04:24 am »
Цитат на: lady_11
Ох, свещенно невежество!

П.П. Идва ми да крещя като прочета постинг от този род...


И на меееееееееееееен!!!!!!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #5 -: Юни 07, 2006, 11:06:22 am »
Звездичке,

на мен също ми направи впечатление, че е доста неграмотно написан постингът, което обяснява и съдържанието му. Иначе, съм сигурна, че мотивът е искрено желание за помощ към нас, за което, лично аз, много благодаря.
Забелязвам, че много хора пишат "ултра" неграмотно, в интерес на истината, многократно ми се е искало да направя забележка, но все не ми стига смелост, пък и какво - като не са се научили да пишат грамотно, въобще да не пишат ли? Доста сложен е проблемът.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Lexi

искам да ви кажа нещо
« Отговор #6 -: Юни 07, 2006, 11:07:56 am »
Честито ти бебче!
Все пак благодаря за желанието да помогнеш!
Но честно казано искрено ме разсмя :lol:
На краставичар - крастаници да продавш /пък то даже и краставици като краставици не са/ :lol:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #7 -: Юни 07, 2006, 11:16:30 am »
Цитат на: rally_g
Звездичке,

на мен също ми направи впечатление, че е доста неграмотно написан постингът, което обяснява и съдържанието му. Иначе, съм сигурна, че мотивът е искрено желание за помощ към нас, за което, лично аз, много благодаря.
Забелязвам, че много хора пишат "ултра" неграмотно, в интерес на истината, многократно ми се е искало да направя забележка, но все не ми стига смелост, пък и какво - като не са се научили да пишат грамотно, въобще да не пишат ли? Доста сложен е проблемът.


Съжалявам Рали-Джи но след като си е направила труда да се регистрира да си беше направила и труда да прочете малко, да се поослуша малко, пък тогава да обяснява как трябва да пием витаминчета и ще забременеем. А за неграмотността поне може малко старание да се положи след като са наричат българи. А може би е време да си припомнят поне началото на текста на "История славянобългарская". Защото щом от английски разбират по-добре от колкото от български (майчиният език) работата никак не е добре!!!! Иначе държавата е все виновна за всичко! Това е моето мнение.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #8 -: Юни 07, 2006, 11:21:30 am »
Да Старлетче, съгласна съм. Просто исках да кажа, че ако беше единствената - добре, но се сещам, поне за няколко редовни потребители на форума (които няма да назова, за да не ги засегна), които пишат "безумно" просто. Но това как може да се коригира, да им кажем да не пишат въобще ли? Поради тази причина казах, че проблемът е доста сложен и деликатен, едва ли ние тепърва ще ги научим да пишат:)?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
искам да ви кажа нещо
« Отговор #9 -: Юни 07, 2006, 11:26:52 am »
извади безумно от кавичките. наистина е така. то и ултра си беше слагала съвети за правописа в подписа преди да почне да подсеща за 10 юни. после сигурно ще поднови тази си практика. дано повече хора обърнат внимание :lol: .
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #10 -: Юни 07, 2006, 11:28:18 am »
Цитат на: rally_g
Да Старлетче, съгласна съм. Просто исках да кажа, че ако беше единствената - добре, но се сещам, поне за няколко редовни потребители на форума (които няма да назова, за да не ги засегна), които пишат "безумно" просто. Но това как може да се коригира, да им кажем да не пишат въобще ли? Поради тази причина казах, че проблемът е доста сложен и деликатен, едва ли ние тепърва ще ги научим да пишат:)?


:D Аз не казвам да не пишат въобще!!! Но както Ултра например си беше сложила за подпис, че след точка и запетая се оставя интервал  :D  аз пък ще поправям с червено където видя! Все пак интернет пространството е за да научиш нещо ново, за обмяна на опит, а също и този форум е за това нали!?  :D  Е научаването на правилен правопис също е нещо ново (ако не го знаеш разбира се)  :D ! Понякога се правят грешки в бързината, но това са неволни грешки и те си личат за разлика от другите!  :D  Хайде стига сме спорили не си заслужава!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #11 -: Юни 07, 2006, 11:33:11 am »
Starlet,
аз съм за с две ръце да ме поправяш! Още не мога да си простя, че греша от време на време и все пак - човек се учи докато е жив! :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
искам да ви кажа нещо
« Отговор #12 -: Юни 07, 2006, 11:33:59 am »
старлет, скъпа, интервал се оставя след всеки препинателен знак а не както ти си го написала (след точка и преди запетая). изключение прави по- и най-. напр. по-добре, най-страхотното...
и многоточие се изразява с 3 точки а не с 30 или 300 :D .
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #13 -: Юни 07, 2006, 11:35:40 am »
Цитат на: Lan
Starlet,
аз съм за с две ръце да ме поправяш! Още не мога да си простя, че греша от време на време и все пак - човек се учи докато е жив! :D


Е ще гледам да съм деликатна  :lol: , а не така рязка както в първият си постинг тук в тази тема  :lol:  и ще гледам да не прекалявам с всички посетители тук, но все пак ще го правя от време на време  :D  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
искам да ви кажа нещо
« Отговор #14 -: Юни 07, 2006, 11:37:24 am »
и си оправи интервала със запетайките :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #15 -: Юни 07, 2006, 11:38:48 am »
Цитат на: Lilly
и си оправи интервала със запетайките :lol:


:lol: Слушам!!!!  :lol:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
искам да ви кажа нещо
« Отговор #16 -: Юни 07, 2006, 11:41:03 am »
да не ти заяжда бутона за удивителния знак нещо... :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #17 -: Юни 07, 2006, 11:47:05 am »
Цитат на: Lilly
да не ти заяжда бутона за удивителния знак нещо... :lol:


Това е похват за емоционално въздействие!!!!!!!!  :lol:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #18 -: Юни 07, 2006, 11:48:26 am »
Абе, и аз не обичам да се заяждам, даже хич! Още повече, че и моят правопис не е блестящ, обаче страшно е дразнещо да четеш такива неграмотни текстове....

Има предвид първия, естествено  :lol:  :lol:  :lol:
В очакване ....
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #19 -: Юни 07, 2006, 11:55:05 am »
Цитат на: Fussii
обаче страшно е дразнещо да четеш такива неграмотни текстове....

Има предвид първия, естествено  :lol:  :lol:  :lol:


Еми и мен точно това ме подразни! :lol:  Не ме дразни правописа на терминологията толкова, колкото елементарните грешки, които се изучават наистина в началните класове!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!