0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Честота на процедурите
« -: Юни 01, 2011, 12:50:30 pm »
След известно подобрение на спремограмата ни, обмисляме вариант да направим инсеминация. Колко време трябва да се чака след неуспешна инсеминация, за да се направи следваща и колко време след неуспешна инсеминация може да се направи инвитро? Имаме подадено документи по Фонда и се надяваме да имаме заповед края на есента.
Малко мисля отзад напред, но това е положението.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Честота на процедурите
« Отговор #1 -: Юни 01, 2011, 13:26:49 pm »
инсеминации можеш да правиш всеки цикъл.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Честота на процедурите
« Отговор #2 -: Юни 01, 2011, 13:43:05 pm »
Няма значение, че ще ме стимулират всеки цикъл и ще има натрупване на лекарства?

И за да не отварям нова тема-на мен ми казаха, че ще ми правят инсеминация без стимулиране-един вид каквото такова.В такъв случай рискът да не се получи ми се струва по-голям.В кои случаи правят инсе без стимулация?
При нас като че ли водещото беше: "при теб нещата са наред, при съпруга мн. зле, така че работата е малко обречена и няма смисъл да те стимулираме допълнително." аз поне така схванах това, което каза лекарката.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Честота на процедурите
« Отговор #3 -: Юни 01, 2011, 13:46:40 pm »
обикновено първата инсеминация я правят без стимулация. особено ако няма проблем с овулацията и яйчниковия резерв.

стимулациите при инсеминации се правят с различни препарати и ниски дози. обикновено с Кломифен цитрат. дори и да е с хормонална стимулация, дозите са много ниски, защото не се цели получаване на повече от 3-4 фоликула.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Честота на процедурите
« Отговор #4 -: Юни 01, 2011, 16:46:52 pm »
Благодаря.