0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
http://rousse.dir.bg/news.php?id=8734696

С пожелание за много щастливи семейства!  :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
хайде, късмет и от мен :)


п.с.
 цъкам на линка, снимката на статията е от протеста през декември 2008 година - що да видя моя милост в цял ръст :lol:
*
От 1 юни 2011 започва приемът на документи по програмата на Община Русе  „Асистирана репродукция”. Средствата, заделени от бюджета за лечение на стерилитет тази година са 30 хиляди лева. На всеки одобрен кандидат ще се отпускат по 2 500 лева срещу фактура за действително направен разход и медицински документ от специализирана клиника по стерилитет.

Необходими за кандидатстване документи са заявления и декларации по образец, които се получават в Информационния център на Общината на Русе, пл. Свобода № 6. Документи се подават всеки работен ден до 30 юни 2011 г. в деловодството на Община Русе. Втората сесия за финансиране по програмата ще бъде от 1 до 30 септември 2011 г.

За повече информация всеки кандидат може да се обърне към общинския отдел „Здравеопазване, младежки и спортни дейности”, стаи 31 и 32 (ул. Черно море № 2), на тел. 082/506 755, 082/506 680 или на GSM 0886/ 723 844 и 0885/ 397 831.

Програмата „Асистирана репродукция” (ин витро) се осъществява на два етапа през съответната година с бюджет, гласуван с Решение на Общински съвет – Русе.

І. Задължителни изисквания:
1. Документ за семейно положение издаден от Община Русе
2. Медицинска документация – (по изисквания на Националната програма Ин витро)
3. Жители на Община Русе – с постоянен адрес не по-малко от 3г.
4. Кандидатите да не са били подпомагани от Община Русе по Програма „Асистирана репродукция”

II.Критерии за подбор:
1. Брой неуспешни опити – 2 бр. – епикризи;
2. Завършено средно образование – желателно;
3. Доход на семейството не по- малко от 3 минимални заплати;
4. Не са включени за финансиране по Националната програма Ин витро;

ІІІ. Срок за подаване на документи:
І гр. – до 30 юни на текущата година;
ІІ гр. – до 30 септември на текущата година.

Успех на всички!!!
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 09:55:17 am от cygnus »
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Здравейте,момичета възникнаха ми някои въпроси относно програмата и ако някой може да отговори много ще се зарадвам:
- 2 неуспешни опита инвитро ли се има предвид - защото аз има правени 4 инсеминации,инвитро опит все още нямам правен
- да не са включени за финансиране от фонда се има предвид да не са получили одобрение ли? - защото аз съм подала документи,но до моя номер ще стигнат догодина най-вероятно
Благодаря предварително.
*
fiona, информацията с условията и критериите е от тук:
http://obs.ruse-bg.eu/programi/3029
последно актуализирана е през януари, но може да има някакви промени, нямаме информация
по-горе в темата са дадени телефони за информация, мога да звънна след малко, а също и вие ако имате някакви допълнителни въпроси.
Аз лично го тълкувам, че щом още нямаш одобрение от фонда - значи не си включена - още повече, че не знаеш дали ще е тази година.

Ето тук намерих в бг-мама какво е споделила координаторката на Искам Бебе след среща с общинарите преди няколко дни

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=561520.msg18820630#msg18820630
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 10:09:50 am от cygnus »
*
http://www.dariknews.bg/view_article.php?article_id=768692

Цитат


От 1 септември започва приемът на документи по програмата на Община Русе „Асистирана репродукция”.

Тази година средствата, заделени от общинския бюджет за лечение на безплодието, са 30 хиляди лева. На всеки одобрен кандидат ще се отпускат по 2500 лева срещу фактура за действително направен разход и медицински документ от специализирана клиника за предстояща процедура ин витро.

Документите се подават всеки работен ден до 30 септември в деловодството на общината. Необходимите за кандидатстване документи са заявления и декларации по образец, които се получават в Информационния център на площад „Свобода” 6.

За повече информация може да се обърнете към общинския отдел „Здравеопазване, младежки и спортни дейности”, стаи 31 и 32 на ул. „Черно море” 2.

*

*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
-------------------------------------------------------------------------
3. Доход на семейството не по- малко от 3 минимални заплати;
------------------------------------------------------------------------------
[/quote]

Семействата, които имат минимален доход нямат ли право да имат деца?
Или може би няма да могат да се грижат за тях?
Ако единия е безработен в момента (не говоря за трайно безработен), а другия получава 500-600 лв?
Веси,
ти сама си го написала отговора на въпроса си.
Точно това е и логиката на общинските съветници, относно критерия за минимален доход.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
А остава ли изискването кандидатите да имат 2 неуспешни инвитро опита?
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Програмата на Община Русе "Асистирана репродукция"
« Отговор #10 -: Август 05, 2012, 19:42:16 pm »
Момичета,
никой ли не може да отговори?????????22

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
*
Имам въпрос: разбрах, че общината ще финансира и предстоящите изследвания преди инвитро.Въпросът ми е  как става изплащането на въпросната сума, пише, че срещу фактура за действително направен разход, но има ли значение датата на фактурата т.е. да чакам да ме одобрят и тогава ли да правя изследванията или да ги правя сега, а да си вземам фактури за тях?Има ли някой опит с общинската програма?
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
А прочетохте ли,че в приложената към документите декларация има изискване през годината на кандидатстване да не сте получили финансиране от ФАР?
Чудя се що за глупост е това,още повече при положение,че фонда към Общината финансира точно тези процедури и изследвания,които не се поемат от НЗОК :x Не стига,че ти поставят един куп изисквания,които според мен нямат нищо общо с необходимостта от АРТ при двойките - 2 неуспешни процедури,образование,доход,постоянен адрес..............Общо взето нищо ново под звездите - пак направиха нещо,ама така го направиха,че колкото се може по-малко двойки да отговорят на изискванията.Думи нямам........
*
Програма "Асистирана репродукция" на Община Русе е актуализирана!!!
Уважаеми пациенти,
от 03.06. до 28.06.2013 г. ще се осъществи първи етап от кандидатстването за финансиране от Община Русе на изследвания и дейности по асистирана репродукция, които не се финансират от НЗОК. За 2013 г. бюджетът на Общински фонд "Асистирана репродукция" е увеличен с 10 000 лв и възлиза на 40 000 лв. Освен увеличеният бюджет програмата може да се похвали и с актуализирани и адекватни процедури и изследвания, които ще бъдат заплащани от Общината.

http://www.ruse-bg.eu/bg/pages/338/index.html

С пожелания за много бебета в общината! :)
Re: Програмата на Община Русе "Асистирана репродукция"
« Отговор #16 -: Октомври 12, 2013, 17:10:32 pm »
Това, което не ми харесва основно в Правилника действащ на територията на гр. Русе е тази част, че примерно в една календарна година ако си ползвал държавния ФАР нямаш право да кандидатстваш. Нека разгледаме случай Х, правя опит Февруари 2013 год. по ФАР, опита ми е неуспешен. Поотупвам се от прахта и ако можех да разчитам на общинските средства, бих опитала да направя примерно ЕЦ месец Октомври 2013 год. Така хем не се налага да се губи много време докато се чака поредното одобрение от ФАР, защото знаем, че в някои случаи времето като фактор си оказва негативното влияние.

Качвам Правилника на Община Велико Търново, по - скоро качвам там където е качен в сайта на общината, защото не знам как да кача тук документ в word
Дали няма вариант преди следващото му гласуване, да се опита да се предложи нещо по-актуално и нещо, което би помогнало на доста семейства. Доколкото съм запозната винаги остават пари от отпуснатите, защото предвид критериите, много малко двойки могат да се възползват.

http://www.veliko-tarnovo.bg/bg/zdraveopazvane/obshinska-programa-za-asistirana-reprodukciya/

Страшно добре направен и определено е доста ползотворен в това отношение.

Ако ми обясните как се качва word документ, ще го кача и така  :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Програмата на Община Русе "Асистирана репродукция"
« Отговор #17 -: Октомври 12, 2013, 19:29:00 pm »
аз съм против подобна практика
извинявай много, Евита, но има хора, които не могат да се ползват от ФАР, и техните 15 000 хиляди, а тези които могат да ползват ФАР искат да вземат и още едни /в общия случай/ 2 000 и то за сметка на хора, с подобна на тяхната съдба и то ощетени под някаква форма от правилника на ФАР :)
като човек, който участва в изготвянето на голяма част от програмите, лично аз много държа на тази част в правилника и за мен е редно така да се случва
участвам в няколко комисии, безкрайно ми е неприятно от тези пари да се възползват предимно пациенти от една клиника, на които остойностеният план и епикризите се издават под индиго, толкова е неловко да обясняваш на останалите членове на комисията, как пък аджеба 17 двойки могат да са с едно и също заболяване и трябва да им се извършат едни и същи процедури в една и съща клиника- хората трева не пасат :) те ще дадат парите, ама не е в това въпроса
« Последна редакция: Октомври 12, 2013, 19:31:24 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Програмата на Община Русе "Асистирана репродукция"
« Отговор #18 -: Октомври 12, 2013, 19:41:40 pm »
Абсолютно съгласна с Мини.Когато правихме тук програмата никой в общината не искаше да я има, защото има ФАР.Трябваше много време да обясняваме, че има хора нямащи право на ФАР и направихме програмата, така че да се ползва от тези хора.

Re: Програмата на Община Русе "Асистирана репродукция"
« Отговор #19 -: Октомври 12, 2013, 19:56:39 pm »
Никой не е казал, че ще ползваш ФАР и в следващия момент за същият опит ще използваш тези пари от общината!
Говоря за 2 различни опита. Нали се сещате от какво значение е за една жена с ИЯР времето като фактор ... И + това може с приоритет да минават двойки, които не могат да се възползват от ФАР, но когато остават пари, защо да не се разпределят м-у другите ... 
И не знам коя клиника визираш относно писането на епикризи под индиго, но епикриза или остойностен план, определено не ти вършат работа пред общината, ако нямаш фактури в оригинал!
Несериозно е да се правят такива заключения !
Защо тогава остава сума ежегодно от този фонд, която не се оползотворява, значи нещо не е както трябва ?
Както и да е , аз само предложих. Всеки си има мнение, явно моето е различно.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Програмата на Община Русе "Асистирана репродукция"
« Отговор #20 -: Октомври 12, 2013, 20:12:21 pm »
жените с ИЯР не могат да се възползват от ФАР
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Програмата на Община Русе "Асистирана репродукция"
« Отговор #21 -: Октомври 12, 2013, 20:25:05 pm »
жените с ИЯР не могат да се възползват от ФАР

Да вярно .... Въпреки, че някои успяват да смъкнат ФСХ и реално може и да успеят.

Пример : Моето ФСХ винаги е било под 12, но реално съм си с ИЯР, т.е. кандидатствала съм по ФАР. някога.
*
Re: Програмата на Община Русе "Асистирана репродукция"
« Отговор #22 -: Февруари 22, 2014, 09:19:49 am »
Здравейте. Записвам се да следя темата в очакване на актуална информация за 2014г.
Успех на всички, борещи се за дечица.
*
Здравейте отново.
Одобрени сме с 1000 лв., въпреки предварително одобрения лимит от 2500 на двойка. Казаха, че е имало доста желаещи и по тази причина са намалили сумите.
Ще има кандидатстване и през юни. Промяната тази година е, че разходите трябва да се отчетат в годината - т.е. до края на 2014г.
Може ли някой който има представа ,какво точно трябва да пише в експертното становище.Искам да кандидатствам за подпомагане на естествен цикъл .Имам нещо като епикриза ,което ми изготвиха в клиниката ,но днес при подаване ,ми върнаха документите тъй като нямам експертно становище :(
*
Здравей.
Аз имам едно становище - като епикриза, което е почти идентично с това за кандидатстване пред фонда, но пише, че се препоръчва инвитро на естествен цикъл. Преди това са описани епикризите, които имам - които обясняват на практика защо се налага пристъпване към арт процедура. Това е подписано от лекар и подпечатано от клиниката. На теб в коя клиника ти го готвиха? Ако искаш дай мейл, ще ти пиша повече инфо за моето.
Моля, на вниманието на русенки, които се интересуват от общинската програма. вече е актуализиране и изискванията са по-либерални.

http://ruse.topnovini.bg/node/585274

Бъдете добри и не губете кураж! :)