0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #200 -: Юни 24, 2011, 13:28:57 pm »
Пилешка супа
чушки със сирене и яйца
броколи с масло
Сладолед  :)

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #201 -: Юни 24, 2011, 16:15:56 pm »
Вече не помня  :oops: разписах ли, се днес тук (че направо слънчасах навън)  8O но за днес менюто е: салата, пиле с ориз, а за десерт сладолед  :D


*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #202 -: Юни 24, 2011, 16:27:04 pm »
Днес имаме празник в къщи - имен ден на съпруга ми! Да ми е жив и здрав, че ми е всичко в живота! И за да не е спам, ще напиша менюто за тази вечер.
Салати - шопска, зеле с моркови и млечна; основно - ще сме на пилешко тази вечер - пържола от бут, вече отлежава в марината, пилешки шишчета и гарнитура от зеленчуци и бланширани картофи; мезета, ядки, пиене - по много  :D и за десерт - диня и пъпеш, които купувам за сефте тази година и мелба с много плодове.

*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #203 -: Юни 24, 2011, 17:22:16 pm »
И малко спам: Glory M, може ли рецепта за  "зеле с ориз на фурна"
Много семпла манджа...
Имам сварено кисело зеле в буркан и става лесно: слагам зелето в тава, добавям олио, червен пипер, копър, сол, една част ориз и три части гореща вода. Мятам го в загрята фурна до готовност на ориза.

:thankyousign:
предполагам, че ис пресно зеле ще стане, ако преди това го сваря - ще импровизирам! :D
Душе, да ти е жив и здрав именика!
Менюто за днес: пържени тикви с подлучено кисело мляко и плодове за десерт.
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #204 -: Юни 24, 2011, 21:28:07 pm »
Ризото със зеленчуци

*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #205 -: Юни 26, 2011, 11:04:59 am »
Душе, да ти е жив и здрав именика!
Мерси, Танитка!  :D Днес най-после ни остана време да заколим някое и друго зайче. Та, менюто за днес ще е заешко!  :wink: Супа - супер я прави мъжът ми от дреболийките и от главата, основно - печено заешко с пресни картофки. За десерт снощи направих десерта на Стоека, ама свърши преди малко  :oops: и сега ще заредя втората доза за следобедното кафе!  :wink: :D

Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #206 -: Юни 26, 2011, 11:53:34 am »
Сърми лозов лист
Супа топчета
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #207 -: Юни 26, 2011, 13:10:55 pm »
Та, менюто за днес ще е заешко!  :wink: Супа - супер я прави мъжът ми от дреболийките и от главата, основно - печено заешко с пресни картофки. За десерт снощи направих десерта на Стоека, ама свърши преди малко  :oops: и сега ще заредя втората доза за следобедното кафе!  :wink: :D

Душе, на патерица да ти е жив и здрав именика!

А сега ако може рецепта за заешка супа! Нали знаеш, че май сме на една вълна с готвенето, сега сварих половин заек и тъкмо си мислех как да направя супа.
Радвам, се че хареса десерта!

Да не е спам - закуска беше трахана със сирене
за обяд заешко със зеленчуци и зелена салата
за вечеря - сме на частно парти и няма да се готви!!!!
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #208 -: Юни 26, 2011, 15:22:33 pm »
Вчера - зеленчукова крем супа и салата от пресни картофи.
Днес - постен грах.

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #209 -: Юни 26, 2011, 15:44:31 pm »
За днес е гювеч и крем карамел:)))))))))))
07.10.2009
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #210 -: Юни 26, 2011, 16:36:46 pm »
Душе, на патерица да ти е жив и здрав именика!
А сега ако може рецепта за заешка супа! Нали знаеш, че май сме на една вълна с готвенето, сега сварих половин заек и тъкмо си мислех как да направя супа.
Радвам, се че хареса десерта!
Хаха, май наистина сме от една порода. Аз заекът го сготвих този път в гювеча с каквито зеленчуци имах - лук, чесън, моркови, пипер, гъби, домати и картофи. Почти е готов и понеже в нас се яде само вечер - ще го дегустираме след 2-3 часа и ще кажа как е. Супата също е почти готова, но мъжът ми много се притеснява дали е станала. Той си я готви, но няколко години нямахме зайци и сега му е сефтето от доста време. Сигурна съм, че ще се получи. После ще напиша рецептата тук или на лични.
И за да не се счита писанието ми за спам - днес си бяхме в къщи на обяд и се наложи да изневерим на традиционното обедно "безядене" - така че набързичко си спретнахме едни бъркани нарязани на ситно пиперки с яйца.
Стоека, мерси за пожеланията!

Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #211 -: Юни 26, 2011, 18:52:19 pm »
Гювечета
Таратор
Мелба

*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #212 -: Юни 26, 2011, 21:53:24 pm »
Стоека, пиша тук рецептата за заешката супа. Тя не е нещо особено, но мъжът ми си я прави така и на всички ни харесва.

Заешка супа

Сваряват се хубаво 2 заешки главички, 2 дробчета и останалите дреболийки, по желание може и малко месо от врата. Отпенва се. След като добре се сварят, се изваждат и обезкостяват, а дробчетата се нарязват на малки парченца. Прецежда се бульонът, в който са се варили дреболиите и се слагат заедно с тях в тенджера. Слага се черен пипер, сол, 10-тина листа пресен гьозом, 7-8 стръкчета магданоз, малко олио и ако се налага се допълва с вода. Оставя се да се вари 20-тина минути още. Тази рецепта е за чорба и за това не се слага ориз, но вероятно може и да се сложи. Прави се запръжка от ситно нарязан лук и червен пипер, която се слага в супата и се доварява. Оттегля се от огъня и като поистине малко се застройва с 1/2 кисело мляко и 1 яйце. Много е вкусна! Аз по принцип не правя и не обичам да ям супи, но когато мъжът ми прави агнешка и заешка се изкушавам.
И понеже днес закланите зайчета бяха три, с част от дреболийките мъжът ми направи супа, а с останалите - дроб сърма.
« Последна редакция: Март 30, 2013, 14:51:02 pm от mishanta »

*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #213 -: Юни 27, 2011, 19:16:50 pm »
Последно време не ми остава време да пиша тук.
За тази вечер свинско с картофи и моркови, шопска салата и череши за десерт. Най-вероятно ще започна и подготовка за торта за утре.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #214 -: Юни 27, 2011, 20:57:51 pm »
свинско с ориз
таратор
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #215 -: Юни 27, 2011, 21:00:57 pm »
За обяд само салата, за вечеря качамак.

*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #216 -: Юни 27, 2011, 22:33:46 pm »
Прясно зеле, печени пилешки бутчета, диня
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #217 -: Юни 27, 2011, 22:41:35 pm »
Някакво подобие на унгарска манджа ...
топка сварен ориз с масло и около нея гъст сос - лук, кайма, червени чушки, домати и чили.  :)
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #218 -: Юни 28, 2011, 10:17:48 am »
Вчера бяхме на кебапчета
Шопска салата
сметанов сос с гъби
миш маш днес

*
Re: Какво ще готвим тази вечер - 14!
« Отговор #219 -: Юни 28, 2011, 15:47:40 pm »
Кюфтета по чирпански
Шопска салата
Плодове