0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Киста 5см от задържан фоликул :(
« -: Май 10, 2011, 23:46:44 pm »
Здравейте,момичета!Моля ви за мнение!
Предстои ми инвитро процедура и миналия понеделник ми беше блокажа на 21-ви ден с Лукрин,но същия ден се видя задържан фоликул 18/24мм и док каза,че с цикъла трябва да се пукне,а и Лукрина ще помогне за целта.Днес на 2-ри ден от М бях на преглед с надеждата да стартирам със стимулацията,но се установи,че от фоликул е станала 5см киста  :( Много се притеснявам.Започнах АБ Ципрофлоксацин за предотвратяване на възпалителен процес(а и РУЕ-то нещо ми е леко завишено)и док каза,че на 21-ви ден пак ще слагаме Лукрин,от който трябва да се свие кистата.Каза също,че няма да се повлияе ит оргаметрил,защото е голяма.
Моля ви,кажете на някой случвало ли се е подобно нещо и как действахте вие.Също се чудя,дали е възможно да се е подула толкова в следствие на М и просто да е пълна с кръв,която до края на цикъла ще се изчисти??? Много въпроси зададох,но съм объркана и притеснена.Помагайте!!!
Re: Киста 5см от задържан фоликул :(
« Отговор #1 -: Май 11, 2011, 09:41:19 am »
Тук във форумите едно момиче беше дало следната рецепта. Вариш 1 шепичка ечемик в примерно 1 л. вода, като си го накиснала преди това няколко часа. Прецежда се и се пие през целият ден. Така 5 дни. Може да се повтори при нужда след 5 месеца. Аз съм пробвава 2 пъти и два пъти действа безотказно. Ти си прецени, но мисля че поне е нещо съвсем естествено и не е опасно. Навремето дядо ми е варял жито и подсладена вода на животните за да се разгонят, явно още тогава старите хора са знаели че житото действа по някакъв начин. Само че в рецептата е с ечемик. Дано да ти помогна.  Не знам за твоята киста ако е задържан фоликул може би би помогнала, моята беше 24 мм.Попитай лекаря си все пак.
« Последна редакция: Май 11, 2011, 11:02:08 am от neliana »
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!
*
Re: Киста 5см от задържан фоликул :(
« Отговор #2 -: Май 11, 2011, 23:56:58 pm »
Благодаря за отговора,neliana!
Взех си ечемик и ще пробвам с него.Надявам се да даде резултат и при мен.
*
Re: Киста 5см от задържан фоликул :(
« Отговор #3 -: Май 12, 2011, 00:17:45 am »
doddo при мен имаше подобен случай но не след процедура или по време на нея ,защото аз се опкалвах от неменструални зацапвания , и ми изписваха на няколко пъти Оргаметрил за да ми дойде по лесно Мц - и аз не помня какъв беше  случая ,но даже се надявах да е станало чудото ,но накрая на 31 ден от Мц ми откриха 55 мм киста , пукна се след 2 дена след известнифизически натоварвания и в деня в който се пукна дойде и МЦ...
Re: Киста 5см от задържан фоликул :(
« Отговор #4 -: Май 12, 2011, 09:42:17 am »
Благодаря за отговора,neliana!
Взех си ечемик и ще пробвам с него.Надявам се да даде резултат и при мен.
Само не съм сигурна дали не е по-добре да се пие след 14 ден защото тогава по принцип става овулацията, но то си е ечемик така че може би ако действа ще подейства и в началото на цикъла.
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!
Re: Киста 5см от задържан фоликул :(
« Отговор #5 -: Април 23, 2012, 12:05:00 pm »
дано някой се включи да ми помогне.
Аз също имам киста и искам д аизпробвам рецептата с ечемик.
Но не откривам  :( Само в био магазините има белен и перлен. Кой от двата мога да си взема за да изпълня рецептата?