0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма - въпрос?
« -: Май 09, 2011, 17:52:48 pm »
Здравейте! От дълго време с моя се канехме да направи той спермограма, е днес вече се реши. Звънна на Д-р Александров става въпрос за Варна и той му казал да отиде след 3 дни с единственото условие да не сме правили секс. Не трябва ли и да не пие алкохол? - е моят въпрос. И също така каза в къщи да си свърши работата и от 8 до 9 сутринта да занесе матереала до час след процеса. Не знаех че и по този начин процедират.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма - въпрос?
« Отговор #1 -: Май 09, 2011, 18:06:27 pm »
Здравейте! От дълго време с моя се канехме да направи той спермограма, е днес вече се реши. Звънна на Д-р Александров става въпрос за Варна и той му казал да отиде след 3 дни с единственото условие да не сме правили секс. Не трябва ли и да не пие алкохол? - е моят въпрос. И също така каза в къщи да си свърши работата и от 8 до 9 сутринта да занесе матереала до час след процеса. Не знаех че и по този начин процедират.
Ами варненки ще кажат кой как процедира, аз лично се учудвам, че го карат от вкъши да си го носи. Трябва да са му дали стерилен контейнер от клиниката, иначе в какво ще го занесе - в чашка не става.

Преди спермограма трябва да има 3-5 дни въздържание. Да, не е желателно да се пие алкохол.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма - въпрос?
« Отговор #2 -: Май 09, 2011, 18:09:39 pm »
И на мен ми стана странно и затова питах. А за контейнера са му казали да си вземе стерилен 80мл(или мг не съм сигурна каква точно е мярката) и така да го занесе.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Спермограма - въпрос?
« Отговор #3 -: Май 09, 2011, 18:15:17 pm »
И на мен ми стана странно и затова питах. А за контейнера са му казали да си вземе стерилен 80мл(или мг не съм сигурна каква точно е мярката) и така да го занесе.

Ами става и така, но въпреки това подходът ми е странен. Освен, ако специално не е поискал да си носи материала от вкъщи.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Спермограма - въпрос?
« Отговор #4 -: Май 09, 2011, 18:29:19 pm »
Ами не е казвал нищо такова. Каза само че така му е казал доктора
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Спермограма - въпрос?
« Отговор #5 -: Май 10, 2011, 13:44:45 pm »
Ами не е казвал нищо такова. Каза само че така му е казал доктора
vesito90 при док Александров се практикува така. Хубаво е до 09.00 да го занесете на него материала, че после влизат в процедури и няма да ви го вземат  :wink:
А иначе, контейнера е като тези, които се продават за урина- стерилни в аптеките ги има, просто вземете по-големият размер.
Хубаво е мъжа да има въздържание от 3-5 дни на всичко, не само, секс а и алкохол, лекарства и пр.


Re: Спермограма - въпрос?
« Отговор #6 -: Май 10, 2011, 16:58:08 pm »
Да така са му казали до 9 часа да е , а за алкохол не са му казвали само за секс.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Спермограма - въпрос?
« Отговор #7 -: Май 10, 2011, 17:43:06 pm »
Да така са му казали до 9 часа да е , а за алкохол не са му казвали само за секс.

ЕЕеее, алкохола се подразбира, че не следва да се употребява  :wink: както и лекарства ...
В Зачатие, а и в бгмамма има много полезна информация отн спермограмите ... можеш да се увериш сама  :D