0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Тератозооспермия
« -: Май 05, 2011, 17:26:50 pm »
Момичета, позволявам си да пусна тази тема, т.к мъжът ми се оказа с тази диагноза  :oops: И ми се иска, тук да споделяме лечения и въобще всичко, което сме направили и ще направим за да подобрим морфологията при половинката ни  :wink:
Очаквам включването ви ...  за съвети всякакви  :wink:


Re: Тератозооспермия
« Отговор #1 -: Май 05, 2011, 18:30:41 pm »
Ние допреди 4 месеца бяхме без проблеми със спермограмата
Мъжът ми беше диагностиран с варикоцеле най-висока степен, което явно е повлияло на качеството на спермата. На спермограмата преди операцията се оказахме със същата диагноза като при вас. Оперира се преди 2 седмици и доктора му даде да пие: 1000мг Витамин Ц, 400 мг Витамин Е - 3 месеца и после контролна спермограма.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тератозооспермия
« Отговор #2 -: Май 06, 2011, 15:35:25 pm »
Ние допреди 4 месеца бяхме без проблеми със спермограмата
Мъжът ми беше диагностиран с варикоцеле най-висока степен, което явно е повлияло на качеството на спермата. На спермограмата преди операцията се оказахме със същата диагноза като при вас. Оперира се преди 2 седмици и доктора му даде да пие: 1000мг Витамин Ц, 400 мг Витамин Е - 3 месеца и после контролна спермограма.

 bgpetya
Благодаря ти, че сподели ;)
Ние нямаме варикоцеле, СДИ е 19%, а морфологията 2% и там най-вече е проблема ми при нас. На нас ни беше изписан Ликопен и Проксийд плюс, като последният ни идва доста скъпичък защото имаме изписан 2х1 иии  8O


Re: Тератозооспермия
« Отговор #3 -: Май 06, 2011, 15:42:05 pm »
Всъщност нашите резултати са : морфология 4% - при норма над 30%;motility (подвижност) - 44% при норма над 50%.
А на Ликопен каква е дозата?
Колко време ще ги пиете и какви са стъпките за по-натъшно лечение?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тератозооспермия
« Отговор #4 -: Май 06, 2011, 15:48:45 pm »
Всъщност нашите резултати са : морфология 4% - при норма над 30%;motility (подвижност) - 44% при норма над 50%.
А на Ликопен каква е дозата?
Колко време ще ги пиете и какви са стъпките за по-натъшно лечение?


Ликопена е 2х1 а, цялото лечение е за 3 месеца. Тези резултати са ни след 3 месечният курс на лечение.
Преди него, СДИ беше 28%, но морфологията не се сещам, колко беше  8O но, със сигурност нормата е над 14% в нашата клиника, където сме се изследвали дефакто  :wink:
Сега ще направим и в друга клиника разширена спермограма по Крюгер за да видим 3 месеца по-късно какви са ни резултатите и какво ще се предприеме като лечение при нас  :?
« Последна редакция: Май 06, 2011, 15:50:37 pm от dess_dess »


Re: Тератозооспермия
« Отговор #5 -: Май 06, 2011, 15:52:33 pm »
благодаря за отговора. А сега какво ще правите? Продължавате ли с лекарствата?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тератозооспермия
« Отговор #6 -: Май 06, 2011, 16:23:03 pm »
благодаря за отговора. А сега какво ще правите? Продължавате ли с лекарствата?

Не, те се приемат само 3 месеца, защото в противен случай имат обратен ефект  :(
Сега в друга клиника ще пуснем нова спермограма по Крюгер и ще видим, как сме ... като видя, как е тя, пак ще пиша да споделя  :D