0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #20 -: Май 20, 2011, 23:24:49 pm »
vesta,

при положение, че 7 години правите редовни опити за забременяване и няма резултат, не е възможно "нищо да ти няма" и лекарите, които са те размотавали толкова дълго време, очевидно са некомпетентни.

в медицината се предполага, че има наличие на проблем със зачеването, ако не настъпи бременност след 1 година редовни опити за забременяване при двойка, в която жената е под 35 г. ако е над тази възраст, срокът се скъсява на 6 месеца.

7 пропилени години, тепърва почвате с инсеминациите, дано с тях да успеете, но има много жени, които после поемат дългия път на асистираната репродукция, а това отнема още време. твърде дълго е, а фертилният прозорец на жената не е безкраен.

именно затова, тази година на Деня на репродуктивното здраве ще наблегнем основно на темата за ранната диагностика на стерилитета - за да не губят хората години ценно време и пари в чакане и размотаване по лекари, които им казват, че "нищо им няма".



абсолютно съм съгласна с написаното!
*
Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #21 -: Май 21, 2011, 13:18:17 pm »
Естествено, че знам, че щом не се получава,толкова време не е възможно "нищо да ми няма".Акцента не беше в това.Исках да кажа, че понякога не е само въпрос на желание и не винаги е наша вината, че са минали много години.
Според мен достатъчно сте чакали,едни изследвания на теб и мъжа ти колкото и да са не отнемат чак 5 години,можеше и по рано да започнете с процедурите дори и финансирани от вас.

Ето с това изречение не съм съгласна.Всеки сам за себе си знае защо не е започнал по-рано с процедурите.


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #22 -: Май 21, 2011, 14:16:04 pm »
В крайна сметка това е въпрос на приоритети според мен.
*
Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #23 -: Май 21, 2011, 20:52:43 pm »
Здравейте момичета. Знам, че годинките си се трупат и минават бързо, но основния проблем при мен е финансовия, за момента не мога да си позволя инсеминация. Нещата са много сложни и различни при всяка една от нас предполагам. Аз водя битката сама със стерилитета, мъжа ми много много не се интерсува от нашето бъдеще или не го показава, както искам аз. При мъжете е много по -лесно, пускат семенна течност за изследване веднъж- два пъти и това е. Моят съпруг не би издържал пътят по който минавам аз, сигурна съм. След 5 години мъка, се питам дали искам моят "загрижен" съпруг да бъде баща на децата ми. Стерилитета е изпитание, което не всяко семейство успява да издържи.
Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #24 -: Юни 06, 2011, 11:08:32 am »
Мили дами, моля за съвет. Докторът ми постави за задача да реша, дали да направя инсеминация докато чакам за ин витрото. Паричните средства не са проблем.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #25 -: Юни 06, 2011, 11:14:07 am »
Мили дами, моля за съвет. Докторът ми постави за задача да реша, дали да направя инсеминация докато чакам за ин витрото. Паричните средства не са проблем.

опиши каква е ситуацията при вас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #26 -: Юни 06, 2011, 11:51:01 am »
Нямаме констатирана причина. Аз съм на 37 години, всички изследвания са ми в норма
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #27 -: Юни 06, 2011, 12:06:14 pm »
Нямаме констатирана причина. Аз съм на 37 години, всички изследвания са ми в норма

а при мъжа какво е положението?
защо чакате за инвитро, щом нямате проблеми?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #28 -: Юни 06, 2011, 12:44:46 pm »
Видях темата днес. Куна, ако все още я следиш, мисля,че има смисъл да пробвате инсеминация. Аз забременях от първата. С една запушена тръба съм, а стойностите на спермограмта ни бяха гранични. Честно казано ние пробвахме именно за да се "класираме" по фонда. Изобщо не очаквах да стане. На мен лично процедурата не ми беше тежка нито психически,нито физически.Дори бях в командировка 4 дни от стимулацията с доста натоварен график, взех си инжекциите и намерих къде да ми ги бият в Пловдив. Мисълта ми е, че си струва да се опита, ако според док изследванията го позволяват.  Като цена ми излезе 550 лв. общо със стимулацията през 2009. 

Но от написаното, имаш много по-сериозен проблем от успеваемостта на инсеминациите. На много семейства борбата със стерилитета се отразява зле и връзките се пропукват. При всички е различно, опитай се да изясниш нещата с мъжа ти и тогава продължавайте напред! Успех, стискам ти палци!

royzi, прочети изредените от jam изследвания на първа страница, всички ли сте направили?

Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #29 -: Юни 06, 2011, 13:20:23 pm »
Всичко от изброеното е направено. От 6 години се опитваме, а от последните 7 месеца под лекарски контрол. Направихме всички изследвания, които не намериха проблем нито при мен, нито при моят мъж.Последните месеци правим стимулации, а този месец пропуснах да пия Клостилбегита и нямаше промяна в показателите.Пак си отделям фоликули.При последната консултация, докторът ми постави въпроса, докато се приготвят документите за ин витро, дали искам да направим инсеминация.
 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #30 -: Юни 06, 2011, 13:31:29 pm »
royzi,

ако сте с неизяснен стерилитет, за да ви одобрят по фонда, така или иначе ви трябват 4 инсеминации.
не знам по какъв параграф смята твоят доктор да ти подготвя документи за кандидатстване, след като нямате установена причина за стерилитет? единствената възможност е "неизяснен стерилитет", което предполага поне 2 години липса на забременяване и минимум 4 инсеминации.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #31 -: Юни 06, 2011, 13:39:20 pm »
Благодаря за информацията. И аз самата незнам, как трябва да се процедира.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #32 -: Юни 07, 2011, 10:57:04 am »
royzi, според мен има смисъл от инсеминация. Аз забременях от първа инсеминация...направихме я ей така, по мое настояване, за да не губя напразно цикъл /докато се подготвяхме за ин витро матурация/. И чудото стана...
Успех желая, дано не стигнете до ин витро! :)
Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #33 -: Май 06, 2013, 13:24:02 pm »
Здравейте момичета. Пред дилема съм дали да пробваме с инсеминация или направо ин витро. Ситуацията е следната с ПКЯ съм, овулация доколкото съм се опитвала да я следя чрез тестове немога да я засека точно, според док. именно заради повишените нива на хормоните които теста отчита грешно, понякога задържам фоликули. Правихме и спермограма като резултата беше обща подвижност 73%, с не много добра морфология нормални форми 5%, абнормни форми 95%, заключението:нормозооспермия, което май е ок. Та има ли смисъл при тази ситуация да се прави инсеминация, моля ви са съвет.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #34 -: Май 07, 2013, 12:20:03 pm »
yordana,

от постинга ти разбирам, че не сте правили досега проследяване на овулацията с ултразвуково наблюдение. Ако е така, съветвам те първо да направите такова проследяване в рамките на 1-2 цикъла, за да се установи със сигурност какво е положението.
Направи и изследване на половите хормони. Винаги е редно да се провери и проходимостта на маточните тръби.

Едва тогава ще обсъдите със лекуващия специалист дали е нужно някакво лечение и какво да бъде то. Инвитрото е крайна мярка.

От колко време опитвате забременяване без успех?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #35 -: Май 08, 2013, 00:08:10 am »
Не сме следили овулация с ултразвук, на 200 км съм от София и по-трудно ми е идването и отсъствията от работа, може би затова, знам ли. Нещата не се получават от около 2,5 год.,но не мога да кажа, че ни е било самоцел, просто в един момент решихме да проверим какво става и така. Досега сме имали две посещения в център по репродуктивна медицина, пускани са ми полови хормони- ЛХ,беше завишен, АМХ 7.42, ТСХ - 2.56, ДХЕА-С леко завишен. На 4 ден от МЦ имах в единия яйчник 15, в другия 18 фоликула. И лекаря намекна да си избера или вътрематочна инсеминация, като първо проверим проходимостта или ин витро, като наблегна на второто. Ох, малко дълго стана, но съм много объркана и вече незнам какво да си мисля. Да допълня само,че съм на 26 ако има значение.
« Последна редакция: Май 08, 2013, 00:10:57 am от yordana »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #36 -: Май 08, 2013, 00:30:13 am »
щом нещата не се получават 2.5 години, трябва да се посети специализирана клиника или кабинет.

имам едно усещане, че е добре да отидеш и на друго място за мнение и по-сериозни изследвания.
клиники по репродуктивна медицина вече има в доста градове от страната - все някой от тези градове може да ти бъде по-наблизо.

само с предполагаема диагноза ПКЯ още нищо не е решено. днес ми се налага за втори път да пиша една азбучна истина - оплождането инвитро е крайно решение, а не аспиринче за главоболие, както напоследък много се научиха лекарите да предлагат.

важно е да намериш лекар, на който да се довериш. и да не се оставяш да те залъгват.

потърси в списъка с клиники на нашия сайт и си избери такава, която ще ти е удобно да посещаваш. след това се заемете сериозно с изследвания - и двамата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Има ли смисъл да се прави инсеминация?
« Отговор #37 -: Май 08, 2013, 18:46:23 pm »
Аз също съм на мнение, че ин витрото е крайна мярка, но за съжаление, напоследък много от лекарите предлагат това, което е по-изгодно за тях. Ще потърся и второ мнение,може би е редно да посетя и ендокринолог, ще проверим и проходимостта на тръбите, и каквото още е необходимо.