0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, моля ви за помощ при разчитане на резултати от тест бета ЧХГ:

1 тест на 20.04 в 15.00ч.   Резултат:  2536 mIU/mL     
2 тест на 22.04 в 15.20ч.   Резултат:  3800 mIU/mL 

Теста е правен в лабораторията на клиника Малинов.
Не се удвоява на 48 часа, но трябва ли да е съвсем точно така?
 
ЧХГ калкулатора изписва, че се удвоява на всеки: 82.3 часа, това какво може да значи?
Притеснението е огромно, а прегледа е чак на 2.05.
Благодаря предварително за всички коментари и спокойни празници!


*
Re: Разчитане на резултати от тест бета ЧХГ
« Отговор #1 -: Април 27, 2011, 13:36:36 pm »
Защо прегледа е чак на 02.05? Това първи преглед ли ще е?
При тязи големи стойности бях чела някъде, че вече удвояването не е толкова важно, много по-достоверен бил прегледа.
Успех ти желая! :crossfingers:
Re: Разчитане на резултати от тест бета ЧХГ
« Отговор #2 -: Април 27, 2011, 18:17:30 pm »
Да, наистина защо на 2-ри? Би трябвало прегледа да е след 10 дена, което означава на 29-ти. Стойностите ми се струват достатъчно високи и не би трябвало да има дилеми.
*
Re: Разчитане на резултати от тест бета ЧХГ
« Отговор #3 -: Април 27, 2011, 19:22:19 pm »
Да, наистина защо на 2-ри? Би трябвало прегледа да е след 10 дена, което означава на 29-ти.

Правилно си сметнала, трябваше да е тогава, но когато си записвах час за преглед, ми казаха, че точно по това време, има вероятност Др. Стаменов да отсъства. И за това ме записаха за 2ри.
Къди, много се радвам за теб и  :crossfingers:


*
Re: Разчитане на резултати от тест бета ЧХГ
« Отговор #4 -: Април 27, 2011, 19:55:45 pm »
Това първи преглед ли ще е?
При тязи големи стойности бях чела някъде, че вече удвояването не е толкова важно, много по-достоверен бил прегледа.
Успех ти желая! :crossfingers: 

Да, това ще е първи преглед. Бременноста не е установена с ехограф още. Аз и затова питах тук, калкулатора на сайта показа, че удвояването на стойностите на ЧХГ то е едва на 83,4 часа. Само за миг цялата ми радост се превърна в страх и разочарование. И понеже вече съм преживяла мисед, от там си знам, че не е успех само да се стигне до положителния тест, успех е, бременноста да се задържи и да се развива.
Танита и за на теб!!!   :balk_103:


*
Re: Разчитане на резултати от тест бета ЧХГ
« Отговор #5 -: Април 28, 2011, 12:01:04 pm »
Lolly, попитай Plumeria, тя беше навлязла много надълбоко в растежа на ЧХГ-тата :balk_602:
Re: Разчитане на резултати от тест бета ЧХГ
« Отговор #6 -: Февруари 25, 2013, 16:51:26 pm »
Здравейте ,
Да попитам и аз
на 14 ден след инсе - резулатат < 0.100 т.е отрицателен
на 19 ден  - < 10.00 като реф стойности са до 5.3 отрицателен.ТА чудя се какво става?!А пък и цикълът ми дойде.Да не би той да влияе на стойностите?
*
Re: Разчитане на резултати от тест бета ЧХГ
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2013, 20:11:05 pm »
В една и съща лаборатория ли прави двата теста?
Не разбирам как да разчета втория тест на 19ти ден - 10 ли е?
Направи още един тест на същото място. Може да просто биохимична бременност.
Re: Разчитане на резултати от тест бета ЧХГ
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2013, 08:32:59 am »
В същата лаборатория си направих теста,но вече знам как да го тълкувам - типичен пример за лабораторна грешка.Обадих се и след половин час промениха резултата на < 0.100 като уж пак са изследвали пробата.Ама така ме хвана яд.ПОмислих,че нещо не съм в ред.
Re: Разчитане на резултати от тест бета ЧХГ
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2013, 14:41:43 pm »
Здравейте,
Днес си направих тест след 3-та инсеминация и резултатът е отново отрицателен - 0.48 mIU.До сега не ми се беше случвало да имам някаква стойсност , все са ми били < 0.10. Та въпросът ми е тази стойност може ли да се тълкува по-някакъв начин? Цикълът ми още нее дошъл,но от 2 дни съм с ПМС и съвсен съвсем леко зацапване.
« Последна редакция: Ноември 29, 2013, 14:45:04 pm от mila1234567891 »