0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #60 -: Април 20, 2011, 02:42:04 am »
Цигу , яж си спокойно шоколада щом ти понася и ти е вкусно. :D Едва ли точно моя съвет искаш, ама аз да ти го дам.  :lol:
Напълно разбирам стеремежът всичко да е идеално и максимално полезно за бебчо, особено в ранните седмици на бременността и то толкова чакана, но ако всичко ще е добре - то е добре и без някакви фанатични рестрикции за мама, ако ще се прецаква - в този форум поне знаете, че се прецаква въпреки всички усилия.
В този смисъл - не се наливай с уиски и не пуши пури :lol:,  но всичко друго, което обичаш, понася ти и ти се хапва и пийва - можеш да си позволиш в разумни количества /от този асортимент, който се води вреден/рисков/. Ако на бебчо не му харесва нещо- ще ти го покаже и още как. Ела питай моя дали ще яде сушени кайсии някога...  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #61 -: Април 20, 2011, 09:08:01 am »
Eeeе, Жбрул, най-сетне! Казах ти, че идва момента, в който ще получаваш обратна връзка и за положителните моменти във вашите отношения. С голямо нетърпение го чаках тоя миг, а от тук насетне - ще видиш колко много неща му доставят удоволствие на дребния. Следваща цел - смях с глас!  :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #62 -: Април 20, 2011, 09:50:25 am »
Посъветвайте ме моля ви да се органича ли откъм черния шоколад заради вредата от кофеина при бременност. Обичам един на Lindt със 70% какао - лесно изяждам цял на едно сядане.
Нищо не пише на опаковката за кофеин, а съм чела, че не е малко.

Не се ограничавай. В него има магнезий и е полезен за теб.

Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #63 -: Април 20, 2011, 11:45:43 am »
power, пожелавам на теб и Миленчо сили да се справите и с това изпитание. Нямаш ли познат фармацевт, когото да помолиш да направи хапчетата на прахчета? Успех!

Здрави дечица и хубави емоции с боядисването на яйчицата!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #64 -: Април 20, 2011, 12:40:50 pm »
Здравейте момичета  :)

Пауър, успех с аптеките и фармацевтите!

Цигу, аз си похапвах шоколад по време на бременността. Но, гледах да не прекалявам. Може би е добре да не изяждаш целия шоколад, ами примерно половината.

Сара, ами аз не давам биберона изобщо. Никол не я иска и това си е. За какво да го приучиш бебето към биберон с 1000 зора и после да се чудиш как да го отказваш. :D

Днес бяхме на педиатър с Никол. Биха и ваксината за Хепатит Б. Казаха, че след нея можело да се къпе бебето. После ходихме до лабораторията и дадохме кръв и урина. Дано резултатите са добри. А урината как я взехме, не ме питайте  :D :lol: Педиатърката ни посъветва да я вземем в бурканче, а не в контейнерче за урина. Ми то при момиченцата е почти невъзможно, хехе  :lol: Никол опишка целия под и нас двамата с баща и, а в бурканчето 5 капки урина  :lol: Добре, че в лабораторията казаха, че е достатъчно все пак.

Никол през цялото време се смееше на докторката и на лаборантката. Като я набодоха двата пъти само изрева за по 10 секунди у после пак се хили. Много съм горда с нея каква е смела, хехе  :lol:
« Последна редакция: Април 20, 2011, 12:43:52 pm от Раши »


Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #65 -: Април 20, 2011, 13:22:38 pm »
Макар и вече в средата на седмицата , да ви пожелая да е здрава,слънчева и прекрасна с прекрасния празник в края й!
Ние вчера бяхме на консултация и се оказа,че за последните три месеца сме дръпнали с цели 6см.!За съжаление пак няма Пентаксим и ни се измества реваксинацията.Аман вече от тия истории с ваксините!
power, стиснати палци за разрешаване на проблема с лекарството!Много е хубаво,че бебчо има вече диагноза и назначено лечение.Дано скоро се усети и значително подобрение!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #66 -: Април 20, 2011, 14:39:04 pm »
за сведение:

Цитат
На 19 април в Пресклуба на БТА беше официално обявено стартирането на
Българската линия за онлайн безопасност (БЛОБ), която ще предоставя консултации
на деца и родители по проблеми в Интернет по телефон, електронна поща и Скайп.
Краткият телефонен номер на БЛОБ е 124 123.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #67 -: Април 20, 2011, 15:11:27 pm »
Здравейте и от мен! Хубявя и здрава седмица на всички!
При нас пак след лежане по болнииците и сумати изследвания заради ниската му кр.зхар на Милен ,най-накрая се разбра какво му има и защо не минава.Оказа се,че пролема е гинетичен и е с Хиперинсулинизъм.Дадохме цялото семейство кръв за гинетични и към края на Май ще са готови резултатите.Поне се намери лечение....с едно лекарство,което не е разрешено за продажба в Бг и трябва да се пишат протоколи и др.работи до НАЛ,за да се разреши да гоо внесат.На всичкото отгоре като пристигна лекарството трябва да ни го направят на прахчета,че той Миленчо нали е още малък и не може да пие хапчета и във всички аптеки ни отказват да ги паправят прахчетата,защото не можело с хапчета,които не са от аптеката....Абе ужас направо.....Да не говорим ,че и сумати пари струват хапчетата...Оффф много съм набрала....Чудя се тая държава какво изобщо прави за децата ни...Извинявайте за тона,ама нистина много се ядосвам вече.
Пауър, не помня къде живееш, но ако си от София мога да ти препоръчам една аптека на Красно село, където правят лекарства. На мен също в една аптека ми бяха отказали да ми направят на прахчета фуролин-а, а там ми го направиха без проблем.  Той също е купуван от Гърция, защото в БГ е забранен вноса. Ми незнам кво да кажа и аз...след като д-р ти го изписва и явно няма БГ заместител, защо да не могат да го направят?! :x Дано се оправи детенце!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #68 -: Април 20, 2011, 19:10:54 pm »
Цигу, като ти е сладък и ти се яде, яж си. Няма нужда да се ограничаваш :wink: И аз ядях по един шоколад на сядане :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #69 -: Април 20, 2011, 20:13:27 pm »
Power, имаш и моите стиснати палци да се развият по най-добрия начин при вас нещата!
Ако си от София - в Изгрев също има аптека, където правят лекарства и може да попиташ.

Jbrul, имам някакъв смътен спомен, че такова мляко на Хумана съм виждала в една верига дрогерии Be fit - не знам има ли я при вас. Но е възможно и да греша, ако имам път тези дни натам, ще погледна. Най-добре е, както те е посъветвала Мини, да звъннеш на вносителите и да получиш информация дали изобщо го внасят и ако да - те могат да ти кажат къде го зареждат. Който се интересува от 3-ката на Хумана - във въпросните дрогерии я поддържат!

На всички пожелавам хубави празнични емоции с дечицата и любимите ви хора!
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #70 -: Април 20, 2011, 20:39:06 pm »
Nunu,tzvetenze, от Варна съм,но успях да намеря позната на позната на позната и т.н.,която се съгласи да ни прави прахчетата:))))))) Иначе и ние днес бяхме на ДК и Миленския е станал 7300гр и цееели 63см.:)))))))
07.10.2009
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #71 -: Април 20, 2011, 20:56:06 pm »
Мила това е чудесно :) Браво
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #72 -: Април 21, 2011, 19:26:03 pm »
Цигу, приятно хапване  :)
Аз няма да казвам колко шоколад и кола ядях... :oops:  Нали съм с кръвно 90 на 50 в добрите ми дни и едвам се движех....имах нужда от малко допинг и понеже спрях да пуша от раз, а с това спрях и кафетата, си наваксвах с кола и белия шоколад на нестле с бонбонките вътре. То от тогава не съм го и виждала. Мъжа ми казва, че съм го изяла всичкия и се е получил дефицит за 4 години напред  :)
Утре карантината на Моника изтича. Не можете да си представите това дете седмица в къщи как се чувства... :lol: Като кутре на синджирче е...
Направила си е списък с местата на които иска да я водя тази седмица за да навакса  :)
Мешко, как е Миа?

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #73 -: Април 21, 2011, 22:33:09 pm »
Лелеее, за малко да изпусна да се разпиша.

Весели празници мили момичета и дечица, много здраве и късмет пожелавам :D
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #74 -: Април 22, 2011, 10:39:14 am »
Привет и от нас:)
С две-три думи да кажа за нашите пристъпи. Тъй като не спряха и след Медрола, лекарката каза, че най-вероятно е дефект на хрущияла на ларингса в много лека степен и се израства.Спираме всичко и когато има много пристъпи ще правим инхалации. Диагнозата може да се потвърди само с бронхиална ендоскопия, което се прави под пълна упойка и при положение, че за момента е ОК няма да го правим. Направиха ехографско изследване, з ада изключат проблем със сърцето - откриха шум в сърцето, който казаха, че е невинен и се надраства.
Малкия е жизнен, усмихнат и продължава да се опитва да прави бели и да докопа забранени неща, спирам да го мъча с изследвания, че вчера 3ма едва удържахме едно бебе, за да го прегледат с ехографа. Какъв рев и писъци бяха 8O

Лиде, радвам се, че карантината изтича днес, весело изкарване на всички места, на които ще ходите :)
[/url][/url]
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #75 -: Април 22, 2011, 10:47:03 am »
Весели празници на всички!
Ние вчера украсихме с великденски картинки цялата къща. На почетно място са двете яйца апликирани от малките  :D
Утре съм им обещала, че те ще рисуват яйцата - приготвих им пастелите и с тях ще им дам да мацат. Чакам да свърши мъжа ми работа и потегляме и ние по гостита.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #76 -: Април 23, 2011, 00:00:56 am »
Весели Празници и от нас милички :) Много прекрасни мигове и много късмет :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #77 -: Април 23, 2011, 09:45:36 am »
Весели празници и от нашата банда, на омесите най-вкусните козунаци, да изпечете най-ароматните курабии, да боядисате най-шарените яйчица и да си прекарате прекрасни мигове в почивните дни. Здраве за всички  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #78 -: Април 23, 2011, 12:31:50 pm »
Здравейте мамчета  :) и аз се записвам вече във вашата тема  :wink:
Ние сме вече на цели 2 седмици и сега се борим с ужасните колики, които започнаха още от 6-7 ден  :( до вчера някак се справяхме със биберона, Инфакол и Биогая. Днес обаче направихме маратон от 7 часа (засега  :o) реване, мрънкане и съм направо шашната..  8O
Някой пробвал ли е Колийф, защото не съм чула много отзиви за него, но мисля да включа цялата артилерия?? Педиатърката каза, че Колийф е на друг принцип и не пречи да се дават и двата вида. Носенето и други такива помагат само за момент..
Весел Великден на всички мами и бебоци  :balk_40:
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #79 -: Април 23, 2011, 13:12:48 pm »
Пробвай Сам Симплекс-капки.Мисля,че Бърди ги препоръчваше.
На всички останали весело посрещане на Великден!