0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #40 -: Април 19, 2011, 15:20:33 pm »
Никога не съм измивала устичката и не сме имали случай на млечица. Ако се появи доколкото знам се дава малко Дактарин Орал гел под езика (по-малко от грахово зърно) и проблема е решен. След болницата имахме някакви гъбички (но не бяха млечица) и стова решихме проблема. Повече не сме имали случай на облагания по езика.
За акането - когато е имал запек, просто АЗ ядях по-разхлабващи храни - круша, ябълка, овесени ядки, кисело мляко и всичко беше наред. Използвала съм и едно гелче за коремче (забравих му името), с което съм разтривала коремчето веднъж-два пъти, когато коликите бяха силни, а нямаше ако. После се изпръцкваше и вършеше и голямата работа.
[/url][/url]
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #41 -: Април 19, 2011, 15:39:46 pm »
Добре как тогава да си обясня че в Бг се дава на бебето глюкоза??? каква е разликата от водата за бибата че имала захар? Като се има в предвид че на бибата отива минимално количество сладичко колкото да я поеме..
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #42 -: Април 19, 2011, 15:55:00 pm »
глюкозата не е като захарната вода и тя се дава само, ако новороденото е с жълтеница до отшумяването и. Какъв е смисъла от сладък биберон? Не мислиш ли, че после като свикне със сладкото като го изсмуче, ще я изплюва? Отделно като тръгнат зъбките? Никога не съм топвала бибата в нещо, било то и чиста вода дори. Или я иска, или не...
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #43 -: Април 19, 2011, 15:59:19 pm »
глюкозата не е като захарната вода и тя се дава само, ако новороденото е с жълтеница до отшумяването и. Какъв е смисъла от сладък биберон? Не мислиш ли, че после като свикне със сладкото като го изсмуче, ще я изплюва? Отделно като тръгнат зъбките? Никога не съм топвала бибата в нещо, било то и чиста вода дори. Или я иска, или не...

Ами приема бибата и не я плюе като изсмуче сладкото.Успокоява се и заспива като има биба.Всяко бебе си е различно.
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #44 -: Април 19, 2011, 16:02:08 pm »
Оооо, има време, ще се изтарикати  :wink:
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #45 -: Април 19, 2011, 16:07:46 pm »
Оооо, има време, ще се изтарикати  :wink:

Оооо 100%..  :lol:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #46 -: Април 19, 2011, 16:10:02 pm »
Глюкозата и разтворената във вода захар не са едно и също нещо. Винаги съм се чудела защо е нужно да се маже биберона с нещо сладко /навремето са ползвали мед 8O/, за да я захапе бебето? После се чудите как да накарате детето да не яде вафли и разни боклуци...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #47 -: Април 19, 2011, 16:15:27 pm »
Сара, аз нещо не стоплям явно. Детето си пие нормална вода - без никакви добавки нали така, или бъркам? А ти топиш залъгалката в подсладена, защото той иначе не я иска ли? Не съм гледала 100 деца  :lol:, ама относно залъгалките - ако я иска - я иска, ако не - в каквото й да я топиш - ще я плюе, поне такива са ми впечатленията, от разговори по темата и с други майки. Давай му я без да топиш в нищо, ако му харесва - ще си я смуче и "чиста"

Глюкоза даваха на Дани само в болницата, после аз отказах да давам глюкоза и си я кара на чиста водица човека втори месец и малко.  :lol: И жълтеницата му мина без това "помощно средство", не мисля че е голяма драма, да не се дава глюкоза...всъщност, напоследък има доста лекарски мнения против глюкозата. Лично аз не разбирам защо се счита, че бебетата "обичат сладичко" и ако искаш да им дадеш дадено нещо - ще се получи, ако го подсладиш някак си. Спомням си, че като бях малка, на бебетата на приятелски семейства залъгалките се топяха направо в мед  8O и хич не бяха единични случаи това. Опитвала съм си и кърмата и не бих казала, че е сладка, че бебето за това да налита и нда други подсладители...

Само си разсъждавам в писмен вид, нищо не твърдя :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #48 -: Април 19, 2011, 17:04:30 pm »
Жбрул, не знам каква ти е кърмата, ама моята е бая сладка  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #49 -: Април 19, 2011, 17:07:53 pm »
Сара, аз нещо не стоплям явно. Детето си пие нормална вода - без никакви добавки нали така, или бъркам? А ти топиш залъгалката в подсладена, защото той иначе не я иска ли? Не съм гледала 100 деца  :lol:, ама относно залъгалките - ако я иска - я иска, ако не - в каквото й да я топиш - ще я плюе, поне такива са ми впечатленията, от разговори по темата и с други майки. Давай му я без да топиш в нищо, ако му харесва - ще си я смуче и "чиста"

Глюкоза даваха на Дани само в болницата, после аз отказах да давам глюкоза и си я кара на чиста водица човека втори месец и малко.  :lol: И жълтеницата му мина без това "помощно средство", не мисля че е голяма драма, да не се дава глюкоза...всъщност, напоследък има доста лекарски мнения против глюкозата. Лично аз не разбирам защо се счита, че бебетата "обичат сладичко" и ако искаш да им дадеш дадено нещо - ще се получи, ако го подсладиш някак си. Спомням си, че като бях малка, на бебетата на приятелски семейства залъгалките се топяха направо в мед  8O и хич не бяха единични случаи това. Опитвала съм си и кърмата и не бих казала, че е сладка, че бебето за това да налита и нда други подсладители...

Само си разсъждавам в писмен вид, нищо не твърдя :)

Ами няколко пъти пробвам на "сухо" да я давам.. нещо не му харесва като няма вода по нея.Мисля да започна леко да му я давам в нормална водичка без захар..А относно вафлите-чак болкуци..Едва ли има дете което не обича сладко,на което родителите не са му давали подсладена вода.Просто сладкото си е сладко!
Водата си я пие..Но пиене не е точната дума-както написах по-раничко просто му "изплаквам" устичката.дали са бабини дивотии не знам..Така правя.
ПП:Jbrul без биба не заспива :) После като заспи я махам и не се буди.
Жбрул, не знам каква ти е кърмата, ама моята е бая сладка  :lol: :lol: :lol:

И мояата е много сладка..КАто мляко с многоо захар е !  :lol:
« Последна редакция: Април 19, 2011, 17:09:39 pm от saraapl »
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #50 -: Април 19, 2011, 17:20:28 pm »
Жбрул, не знам каква ти е кърмата, ама моята е бая сладка  :lol: :lol: :lol:

Моята явно е дефектна и за т'ва на бебето му ставаше зле от нея  :lol: Майтапа на страна, за сладкото - сладникава е, да, но далеч от захар и медец. И ако беше "ключът за палатката" в сладките неща - моя не би пил чиста водица. Поне на мен не ми се вързва особено, ако имаше подобна зависимост.

Саричка, позволи ме да те опровергая по въпроса, че няма деца които не обичат сладичко - аз съм била такова дете / и като възрастна съм така/ Още си спомням напъните на майка ми, да ме убеди да ям филия намазана с "корекомски течен шоколад" - белким проям сладко. Голям лукс беше въпросния еййй. Напъвах се да ям само яйца "Киндер сюрприз" и твърдях, че много ги обичам, само и само да да докопам играчката...имах огромна колекция Мики Мауси оттам. Що й е трябвало на мама да ям сладко - остава загадка. Вероятно й беше писнало от невъзпитаните ми пояснения към гости, които ми носят шоколади, а аз отсичах, че: "Мерси, ама аз не обичам, ще го дам на мама"  :lol:

Лично аз не съм крайна във вижданията си какво трябва и не трябва да яде детето и изобщо хората. Да яде каквото му харесва, даже и някой "боклук" да похапва от време на време - като не е системно - не ме тревожи. Ама да я кара на бургер, вафли и чипс само - не съм фен естествено ;) Има време, да е жив и здрав - ще си покаже човека какво иска и обича и ще решавам тогава дали има нужда да се меся и да ограничавам нещо.

Иначе залъгалка дъвче и буден и заспиващ, не я "гарнирам" с нищо , но си е до дете все пак.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #51 -: Април 19, 2011, 17:28:31 pm »
Глюкоза НЕ се дава при жълтеница у новородените, защото е доказано, че билирибинът се излъчва с АКОТО, а не с пишкането.


Май е време да си го сложа вместо подпис :D.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #52 -: Април 19, 2011, 20:32:03 pm »
Здравейте, само да потвърдя за статистиката, че моите деца не харесаха биберона изобщо.
Цял месец се "мъчих" да го пробутам, в крайна сметка се отказах.

Като не иска, не го насилвай, със захар още по-малко.
Ние гледаме как да се откажем от "бялата отрова" ти още на 1-2 месеца искаш да го привикнеш.
А пък мед...да не говорим...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #53 -: Април 19, 2011, 20:44:43 pm »
Ники пък показваше интерес към някоя биба, само колкото да реша, че ТОВА е бибата и да купя още, в последствие той да я отхвърли :lol: Отказах всякакви биби на 5 месеца.
[/url][/url]
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #54 -: Април 19, 2011, 21:08:51 pm »
Здравейте и от мен! Хубявя и здрава седмица на всички!
При нас пак след лежане по болнииците и сумати изследвания заради ниската му кр.зхар на Милен ,най-накрая се разбра какво му има и защо не минава.Оказа се,че пролема е гинетичен и е с Хиперинсулинизъм.Дадохме цялото семейство кръв за гинетични и към края на Май ще са готови резултатите.Поне се намери лечение....с едно лекарство,което не е разрешено за продажба в Бг и трябва да се пишат протоколи и др.работи до НАЛ,за да се разреши да гоо внесат.На всичкото отгоре като пристигна лекарството трябва да ни го направят на прахчета,че той Миленчо нали е още малък и не може да пие хапчета и във всички аптеки ни отказват да ги паправят прахчетата,защото не можело с хапчета,които не са от аптеката....Абе ужас направо.....Да не говорим ,че и сумати пари струват хапчетата...Оффф много съм набрала....Чудя се тая държава какво изобщо прави за децата ни...Извинявайте за тона,ама нистина много се ядосвам вече.

Със същия проблем се сблъсках и аз - за рефлукса на дъщеря ми изписаха лекарства, които не се продават в БГ, с рецепта ги купувах от чужбина, както и АМ. Едното лекарство беше на хапчета, грамаж за голям човек - в аптеката ми показаха как да разтварям хапчето във вода, измерена със спринцовка, и после пак със спринцовката изтеглях от готовия разтвор единична доза.

При нас хапчетата са на капсули от по 25мг, трябва да се направят по 10мг,та затова трябва да се правят в аптека.Иначе после самите прахчета ги разтварям в една лъжичка и му ги давам.Абе голяма хамалогия...смеят ми се,че съм станала като някой алхимик хихихихих. А самото лечение продължава от 6 мес до 7 год- всичко зависи от детето за колко време ще се оправи.Абе колкото дълго трябва толко ще ги давам,важното е,че има лечение и ще се оправи някой ден.
07.10.2009
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #55 -: Април 19, 2011, 21:40:55 pm »
марикол, дани ти е казала, но най-показателно според мен е, че детето само пуска гърдата, като се нахрани. Важно е дали е спокойно, дали наддава добре и т.н.

сара, моят син също не е фен на биберона, но аз не съм била особено настоятелна.

пауър, ще се справите с мъничето.



Да ви пожелая весели празници, че не знам кога пак ще мога да пиша!  :balk_44:

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #56 -: Април 19, 2011, 23:44:25 pm »
Мисля че днес не ми върви в обясненията :):) Както и да е..Влади обича бибата просто иска да е "мокра" :) А близането от мама както съм виждала на мен лично не ми допада като идея.И затова я топвам в чашката до мен.Като сме навън на разходка не си нося водичка и на "сухо" я давам.Пак си я взима ама трябва да си играем повече време..Той още на първия ден си пое бибката с малко топла водичка..Сега слагам по много малко количество захар даже не се усеща почти и като му я намокря не я хвърля-т.е. не играе с нея и да му я слагам по 10 пъти :) Но си я обича..Даже не знам как ще я сменя с друга-малко по-голяма..Че тази му е подарък от болницата ама е мъничка.. Ще му мисля като дойде времето :)
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #57 -: Април 20, 2011, 00:31:28 am »
Аз пък като му дам на Милен бибата и ако не я иска хич и не му я бутам в устата- не я мокра или нещо подобно,като не иска-не иска.
07.10.2009
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #58 -: Април 20, 2011, 01:55:00 am »
Саричка, включвам се пак само за да ти кажа, че ти върви в обясненията, споко :) Също така - какво и как ще си даваш на твоето си дете - си е лично твоя работа, въобще не ми е била идеята "да ти се меся" нещо. Просто и от последния ти пост разбирам, че дребния иска бибероната да му е мокра, а не сладка...та за това се чудех защо не топиш само във вода, щом държи на мокротата, ами в подсладена вода? Ако пак не съм разбрала - значи със сигурност не ти обясняваш зле, ами аз не разбирам добре.
Ама намерих и аз за какво да се чудя нали, вместо да си гледам моето хлапе.  :lol:
То и без друго с моите "безобразно-либерални" възгледи за гледане на деца, не намирам нищо трагично да се топи биберон в захаросана вода, или да се дава вода отделно на бебе, което е само на кърма....

Повечето мами тук могат да се радват само, че не аз им гледам децата, на моето - дупе да му е яко.  :D

Понеже козунаци не смятам да правя, реших поне да боядисам яйца. Разни хора ми надуха главата, как като имало дете в къщата, непременно трябвало да боядисам, пък с първото червено яйце да мацам бебето по лицето и някакви такива неща... Не смятам да мажа бебето с боя за яйца, ама поне да ги боядисам когато уж трябвало - според запознати или в четвъртък, или в събота бил моментът. За четвъртък имам други планове, в събота - също няма да е много удобно, но дано успея.

Все се каня да се "похваля" и не идва ред, но от известно време бебето ми се усмихва целенасочено и определено на мен лично и конкретно. :D Много ми става приятно, особено като гледам как не се усмихва на други хора и като ме фиксира ми се ухилва. Това ще да е някаква компенсанция за държането будна откакто се е родил - харесва миииии! Какво ли си казва човека: "Яяяяя ето я главната буначка която разигравам нон стоп, колко готино" /и после се ухилва/, но предпочитам да вярвам, че просто се радва да ме види... :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #59 -: Април 20, 2011, 02:12:31 am »
Посъветвайте ме моля ви да се органича ли откъм черния шоколад заради вредата от кофеина при бременност. Обичам един на Lindt със 70% какао - лесно изяждам цял на едно сядане.
Нищо не пише на опаковката за кофеин, а съм чела, че не е малко.