0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #20 -: Април 19, 2011, 00:40:35 am »
Здравейте и от мен! Хубявя и здрава седмица на всички!
При нас пак след лежане по болнииците и сумати изследвания заради ниската му кр.зхар на Милен ,най-накрая се разбра какво му има и защо не минава.Оказа се,че пролема е гинетичен и е с Хиперинсулинизъм.Дадохме цялото семейство кръв за гинетични и към края на Май ще са готови резултатите.Поне се намери лечение....с едно лекарство,което не е разрешено за продажба в Бг и трябва да се пишат протоколи и др.работи до НАЛ,за да се разреши да гоо внесат.На всичкото отгоре като пристигна лекарството трябва да ни го направят на прахчета,че той Миленчо нали е още малък и не може да пие хапчета и във всички аптеки ни отказват да ги паправят прахчетата,защото не можело с хапчета,които не са от аптеката....Абе ужас направо.....Да не говорим ,че и сумати пари струват хапчетата...Оффф много съм набрала....Чудя се тая държава какво изобщо прави за децата ни...Извинявайте за тона,ама нистина много се ядосвам вече.
07.10.2009
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #21 -: Април 19, 2011, 07:17:49 am »
power, много труден момент преживяваш!
Прегръщам те, дано неудачите около това така важно лекарство за Милен
бъдат преодоляни и лечението му бъде адекватно и бързо!Късмет и Кураж!

Мини, сподели съображенията ти към АМ на Нестле и Фризо!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #22 -: Април 19, 2011, 09:12:48 am »
мише, аз ще споделя съображенията си за продуктите на Нестле като цяло - ясно е, че всички произвеждат боклуци фрашкани с каво ли не, но претенцията на Нестле за "здравословна храна" и организирането на (цитирам по памет) "здравни уикенди" или нещо подобно, дето хората ходят пеша, направо ме потриса. Страшно ме дразни това лицемерие и опитът да се изкара, че техните неща са дори полезни...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #23 -: Април 19, 2011, 09:36:32 am »
power :bighug: а няма ли начин да стриваш таблетките и така да ги даваш, рзтворени във вода?
Уффф, много трудна ситуация, бъди силна и не се ядосвай, че трябва да се съхраниш заради Миленчо, а нервите няма да помогнат.
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #24 -: Април 19, 2011, 09:41:44 am »
power успех и дано всичко е наред.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #25 -: Април 19, 2011, 12:12:36 pm »
lidia, благодаря ти. На мен ми казаха да не я микря изобщо, а първото къпане чак след седмица и то само с вода. Предписаха ни само фенистил гел, за да не я сърби и пудра топоцин, когато вече завяхват, за да не стане инфекция. Засега са добре нещата. Лошото е, че наистина излизат на всякакви места :(.
power, стискам палци да се разрешат успешно нещата с лечението. Много важно е, че сте открили проблема.
За млеката на Нестле и Мия не ги харесваше. Веднъж по спешност се наложи да купя някакви и имаше само Нестле джуниър. Колко пъти хвърля бутилката само, не е истина. В чудо се видяхме, докато не взех пак Аптамил. Не го искаше това мляко и това си е.Бих казала, че и пюретата им също не ги харесваше.
<br />[link=http:
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #26 -: Април 19, 2011, 13:12:55 pm »
Здравейте момичета искам да питам дали на някоя от вас се е случвало бебето да не ака няколко дни/вече2/само пръцка много.Тя е само на кърма не дама вода и чай Пишка си кота преди.Малко по неспокойна е от преди и се свива от време на време все едно я боли коремчето.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #27 -: Април 19, 2011, 13:24:08 pm »
Здравейте момичета искам да питам дали на някоя от вас се е случвало бебето да не ака няколко дни/вече2/само пръцка много.Тя е само на кърма не дама вода и чай Пишка си кота преди.Малко по неспокойна е от преди и се свива от време на време все едно я боли коремчето.

мила снощи ходих до бърза помощ именно заради този корем и най-вече пищенето..За първи път ми се случа такова нещо-не спря да плаче около 2 часа и много си свиваше коремчето и пръцкаше..ГАЗОВЕ!!! ама аз съм си виновна защото бях при педиатъра и казах че искам нещо за бебчето че не иска да ака само..И тя ми даде едно прахче-приема се на 3/4 пияния..Ефекта обаче е след няколко часа. И аз дадох ама явно малкия точно днес е решил сам да си ходи по нужда и стана каквато стана..той се изходи а лекарството взе да действа-ама той като няма милото какво да изкарва вече!!ЛЕле то започна милото да пищи,да плаче и айде на доктор..Та газове имаше много..Прибрахме се и той си пръцкаше многоооо..и спа цяла вечер-събуди се в 8 сутринта да хапне..
Влади също е само на кърма,но давам и водичка да пие с многооо малко захар в нея.КАзаха ми че като пие вода и също помага да ака.. Иначе ти прави масажчета на коремчето и крачетата вдигай все едно колело кара-да си изкара въздуха :) Спокойно не е нещо обезпокоително.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #28 -: Април 19, 2011, 13:33:53 pm »
 Много са ви малки бебетата за прахчета. Бърди е писал стотици пъти, може да погледнете.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #29 -: Април 19, 2011, 13:40:11 pm »
marykol, не е необичайно бебета, които са само на кърма да пропускат акането, тъй като кърмата се усвоява максимално от организма. Ако бебчето не изпитва дискомфорт не се притеснявай и не го мъчи с разни термометри и други подобни. Може евентуално леко да масажираш коремчето по посока на часовниковата стрелка за да улесниш излизането на газовете.
Права е Лидия - много са малки за медикаменти. Разни неща се дават, ако наистина има запек, т.е. тъмни и твърди като топчета а...та. Ако просто пропускат 1 или 2 дни и после консистенцията е нормална няма място за притеснения. 

Аз давам Хумана-3 откакто започнах да намалявам кърменето и също понякога трудно го намирам, или пък в магазините зареждат по 1 - 2 кутии само. Не знам защо не е популярно това АМ при положение, че отвсякъде превъзхожда и Нестле, и Фризо (съставки, качество, контрол).
« Последна редакция: Април 19, 2011, 13:44:39 pm от Tarja »
         Equally Destructive
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #30 -: Април 19, 2011, 13:49:40 pm »
марикол, кърмените бебета се изхождат по-рядко. Два дена нищо не са. Единствено се убеди, че кърмата ти му е достатъчна на бебето.

сара, газове, колики и прочие са си нормални неща за тази възраст. И моят син имаше като съвсем малко бебе и нищо не съм му давала. Сами си минават. А пищенето си е точно признак на коликите. А като е само на кърма, няма нужда от абсолютно никаква водичка, още по-малко със захар. Не слушай бабите!  :x

пауър
, не може ли тези топченца да ги разтопяваш във вода и да му ги даваш с лъжичка? Стискам ти палци скоро всичко да е наред с Милен.

Ние сме горе-долу добре. Миналата седмица беше два дена с температура и останах с него вкъщи, но в събота беше добре и ходихме на имен ден. На другия ден трябваше да го събудя в 9,15 ч. Помолих майката на именика по-често да организира такива купони.  :lol: Сега е на ясла малчо, а утре летим за София.  :D  Иначе през уикенда дребното направи първи опит за мерене на кръвно. Мушна си ръката в маншета и взе да натиска копчетата. С баща му и брат му умряхме от смях.  :lol:

За Нестле и аз имам същото мнение като камбозола. Гледах един филм за това как отвличат и експлоатират деца да берат какао в плантациите в Кот д`Ивоар и Нестле бяха основен купувач на това какао. Оттогава спрях да купувам техни продукти, въпреки че не е лесно - имат толкова други марки, че понякога взимам нещо без да знам. Иначе преди това детето ми беше на НАН, но ако имам друго бебе със сигурност ще пие друго мляко.

*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #31 -: Април 19, 2011, 13:55:46 pm »
Влади също е само на кърма,но давам и водичка да пие с многооо малко захар в нея.
Най-голямата грешка, която можеш да направиш...
До годинката моите бяха на Фризо ХА, но след това и от НАН, и от Нестле и от Фризо, се обриваха около устите, единствено Хумана им понася добре.
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #32 -: Април 19, 2011, 14:05:05 pm »
е момичета мерси за бързите отговори и аз не искам нищо да и давам или да използвам термометри или нещо подобно.
blue_sky как да съм сигурна че кърмата и стига тя си суче колкото иска и после пуска гърдата и не иска повече като я каня пак със леко изстискване на кърма в устата и.Пелените са пълни пишка доста поне така ми се струва
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #33 -: Април 19, 2011, 14:30:15 pm »
е момичета мерси за бързите отговори и аз не искам нищо да и давам или да използвам термометри или нещо подобно.
blue_sky как да съм сигурна че кърмата и стига тя си суче колкото иска и после пуска гърдата и не иска повече като я каня пак със леко изстискване на кърма в устата и.Пелените са пълни пишка доста поне така ми се струва

И при мен пуска гърдата и известно време не иска..Мислех в началото че се е нахранил.Но уви разбрах че просто се уморява и си почива..малко се смее и пак след няколко минути го слагам..Дояжда си и заспива доволен..Току що така направи и сега спи в креватчето до мен :)
За водата е моя грешка..Исках да кажа че във водата за бибчето където топвам има малко захар..А иначе след хранене му давам нормална водичка преварена за да не му е бяло езичето и да "мием" млякото..Моя грешка извинете..
lidia малко е детето но педиатър ми го изписа..Шесто чувство ми казваше да не давам ама... ще се доверявам на себе си явно!Иначе и аз съм чела( не знам къде) че кърмените деца(изцяло на кърма ) акат по-малко пъти или зависи..Моето момченце в началото( първия месец) си акаше доста добре..стигало се е до 5/6 пъти на ден нормално не като разтройство.Мисля че колкото расте и му се промени акането..Иначе си пишка добре.особено като е навън на разходка пампата за 10 мин е пълна  :lol:
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #34 -: Април 19, 2011, 14:35:07 pm »
Привет! Хубава седмица на всички, дано стане и топла и слънчева към края - все пак празници идват, ще ми се да сме навън вече. А и не само на мен предполагам... :D

Тук всички сте с по-големи дечица, но все пак да питам, ако някой знае, или е виждал случайно...някъде из България да се продава "Хумана-АР"? http://www.bebemio.it/it/index.php?main_page=product_info&cPath=1_7&products_id=170&language=en
Та, ако някой все пак знае, или е видял къде има от търсеното от мен АМ - предварително благодаря  :D
Точно тази хумана търсех и аз преди две години - няма я никъде. До 6 месец и аз купувах АМ за дъщеря ми от Франция, с рецепта + специална добавка за рефлукса. След 6 месец исках да мина на Хумана АР, но така и не я намерих. Смених френското мляко с Аптамил АР.
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #35 -: Април 19, 2011, 14:45:17 pm »
За водата е моя грешка..Исках да кажа че във водата за бибчето където топвам има малко захар..А иначе след хранене му давам нормална водичка преварена за да не му е бяло езичето и да "мием" млякото..Моя грешка извинете..
и така да е, пак е грешка. На бебета не се дава захар по никакъв начин - разтворена, в пюре или както и да е.
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #36 -: Април 19, 2011, 14:47:33 pm »
За акането на кърмаче съм писала няколко пъти, но и тук ще напиша - моята дъщеря е може би рекордьор в това отношение. Правила ми е пауза 14 дни. И аз се бях ошашкала в началото, но после разбрах, че е нормално изцяло кърмено бебе да прави по-големи паузи. Ако се чувства и изглежда добре, пишка нормално, всичко е наред. Saraapl, защо топиш биберон в захарна вода? И това измиване на устичката защо го правиш?
     
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #37 -: Април 19, 2011, 14:51:44 pm »
И това измиване на устичката защо го правиш?
Измиването с вода след кърмене (използва се лъжичка с вода) е за да не се появи млечница.
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #38 -: Април 19, 2011, 14:55:23 pm »
Здравейте и от мен! Хубявя и здрава седмица на всички!
При нас пак след лежане по болнииците и сумати изследвания заради ниската му кр.зхар на Милен ,най-накрая се разбра какво му има и защо не минава.Оказа се,че пролема е гинетичен и е с Хиперинсулинизъм.Дадохме цялото семейство кръв за гинетични и към края на Май ще са готови резултатите.Поне се намери лечение....с едно лекарство,което не е разрешено за продажба в Бг и трябва да се пишат протоколи и др.работи до НАЛ,за да се разреши да гоо внесат.На всичкото отгоре като пристигна лекарството трябва да ни го направят на прахчета,че той Миленчо нали е още малък и не може да пие хапчета и във всички аптеки ни отказват да ги паправят прахчетата,защото не можело с хапчета,които не са от аптеката....Абе ужас направо.....Да не говорим ,че и сумати пари струват хапчетата...Оффф много съм набрала....Чудя се тая държава какво изобщо прави за децата ни...Извинявайте за тона,ама нистина много се ядосвам вече.

Със същия проблем се сблъсках и аз - за рефлукса на дъщеря ми изписаха лекарства, които не се продават в БГ, с рецепта ги купувах от чужбина, както и АМ. Едното лекарство беше на хапчета, грамаж за голям човек - в аптеката ми показаха как да разтварям хапчето във вода, измерена със спринцовка, и после пак със спринцовката изтеглях от готовия разтвор единична доза.
*
Re: ВеЛиКдеНска СедМицА 18. 04 - 24. 04. 2011г
« Отговор #39 -: Април 19, 2011, 15:00:47 pm »
И това измиване на устичката защо го правиш?
Измиването с вода след кърмене (използва се лъжичка с вода) е за да не се появи млечница.
Май педиатърката ми го беше казала това при първото посещение, но никога не съм го правила. Млечница не е имала.