0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #40 -: Април 12, 2011, 16:29:36 pm »
по този повод нашата детегледачка онзи ден ми заяви,
че било нормално, че Стефания боледувала- била чела, че "изкуствените" деца били "по-кекави"  :lol:


Ами тя Миролюба Бенатова и други "умни" глави поработиха за това...
Като те знам какъв барут си, ми е много интересно как и отговори... :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #41 -: Април 12, 2011, 16:33:16 pm »

Всички ми намекват (щото не змеят директно да ми кажат нещо), аз съм разболяла детето, защото съм го извеждала зимата на минусови Т, че съм му била изстудила дробчетата и затова сега е зле :(

Глупости!!! Глупости, Вени. Много здраве им кажи на всички.
Моите цяла зима бяха ЗДРАВИ, защото си ги извеждах и на минусови и на всякакви температури. На минусови Т няма вируси. От октомври си бяха съвсем здрави.
А сега се сополиви, защото Михаела тръгна на ДГ и донесе бацил някакъв. А до сега не беше посещавала детско заведение - аз си ги гледах.

Горе главата, Вени, вярвам, че всичко ще е наред. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #42 -: Април 12, 2011, 16:39:36 pm »
Мише, отговорих й, че съм горда с децата си, независимо как ги наричат и че и двете са спонтанно заченати, но нека тя ги мисли за изкуствени, щом така й харесва
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #43 -: Април 12, 2011, 17:02:19 pm »
Ха-ха, минусови температури :lol:
Откакто сме в Естония, лекарства не съм купувала, така си и стоят запасите, които взех от България, сигурно им е изтекла годността вече :wink:
Вени, кажи на твоите познати, че си отглеждам детето и на -26 и макар понякога да му замръзват веждите и миглите, за 2 години не е успял да изпие и половин сироп за кашлица.
Ще чакам новини от пулмолога, дано се открие причина.
За другото - преди време новоизлюпените майки бяхме открили, че децата ни продължават да повтарят определено действие, ако забележат, че то е смущаващо за нас - почти всички или се правеха доста успешно, че кашлят, или си въртяха главите, или имаха друг специалитет :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #44 -: Април 12, 2011, 17:06:20 pm »
За другото - преди време новоизлюпените майки бяхме открили, че децата ни продължават да повтарят определено действие, ако забележат, че то е смущаващо за нас - почти всички или се правеха доста успешно, че кашлят, или си въртяха главите, или имаха друг специалитет :)

И моята Ники ги прави тези номера. Кашля нон стоп до момента, в който я погледна. Види ли, че я гледам веднага спира.


Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #45 -: Април 12, 2011, 18:38:26 pm »
Вени, кураж, ще откриете причината, надявам се всичко това да са някакви експерименти на Ники. Въобще не е невъзможно.

Раши, преди 2-3 месеца и аз ходих по доктори, защото Бобо ми покашлюваше многозначително, а не можех да преценя нарочно ли го прави или това е кашлица. Та се презастраховах. ;) Оказа се период, премина и сега се е фокусирал върху други начини да ме работи.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #46 -: Април 12, 2011, 19:12:59 pm »
Мише, отговорих й, че съм горда с децата си, независимо как ги наричат и че и двете са спонтанно заченати, но нека тя ги мисли за изкуствени, щом така й харесва

Мини, сигурна бях в достойния отговор! :hug2:

Жаси, момичетата вече са ти казали за минусовите температури,
а ако видят Ани и Мони в Естония, ще кажат анатема  :lol:
Не им се връзвай, всичко с Ники ще бъде наред!Вярвам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #47 -: Април 12, 2011, 21:00:09 pm »
Сега се прибирам от Правителствена болница. Отидохме при детски пулмолог, имаме диагноза вирусен ларингит. Не се ангажира с мнение за алергия на тази възраст. Започваме Зиртек и Синекод по схема, ще купим инхалатор за инхалации с физиологичен р-р. В петък вечерта на контрола. Прегледа и ушите - чисти са, в петък ще ни види спициалист от детското отделение Уши нос Гърло и по-късно някакъ доц. невролог (забравих името :oops:) заради клатенето на глава. Каза максимално навън, похвали ме, че съм го извеждала в студено време. Категорично отрече да има връзка между задуха и клатенето на глава. После се мотахме 2 часа в парка на болницата, гледахе птички и катерички.
За клатенето на глава - категорично не е симптом за аутизъм, но да ми е мирна главата нека го види невролог. Много съм доволна от болницата, така се случи днес, че се чух с двама роднини с деца, които независимо един от друг (не се познават лично) ми препоръчаха д-р. Стоева. Едната от моите роднини има 3 дечица и едното е с някакъв тежък проблем и го лекува само с хомеопатия, но д-р Стоева знае за това и предписва лечения, които да се допълват с хомеопатията.

ЗА бабите - колкото и да им обяснявахме, че е вирусно, едно си баба знае и едно си бае - да не сме го извеждали, да не го държим бос, накрая им треснахме телефоните и ги изключихме :lol:


Благодаря ви за подкрепата:) Наистина май доста съм се впреглана и става като...нали знаете като се страхуваш от нещо и се втренчваш в детето си при всеки симптом и го приравняваш към болестите от които се плашиш. Аз имам точно такова лудо поведение в момента и се надявам да ми мине скоро, особено като се анализирах сама и си поставих диагноза "луда-мама-с лека склонност към хипохондризъм" :lol:


Сега да питам за инхалатори. Този е на промоция, някой знае ли нещо за фирмата:
http://grupo.bg/offers/view/ajrluks-eood-inhalator
« Последна редакция: Април 12, 2011, 21:19:38 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #48 -: Април 12, 2011, 22:18:22 pm »
Жасмин, радвам се за малкия!
По отношението на "простудяването", аз имам същия проблем с моя мъж.
За него вирус и бактерия не съществуват.Всичко е от настинка.
Е как едното дете не боледува почти.А другото много често.По абсолютно един и същи начин ги гледам и обличам.
Последно беше:
"защо не им сушиш косите след къпане", защото не си лягат веднага след баня, постояват при нас половин час и косата им изсъхва сама.
"ще се простудят, ще видиш" 8O
И сестра му като беше при нас за 6 месеца, беше същата.
Аз не съм заядлива по характер, но понякога такива неща ме ядосват много.

Извинете за отклонението
Хубава и здрава седмица на всички
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #49 -: Април 12, 2011, 22:59:30 pm »
jasmin_veni, не ми е позната тази фирма, моят е омрон, по препоръка от съфорумки. За съжаление, отдавна си изби парите, таман го прибера и пак го вадя. :(

А относно клатенето на главата и Не, не, не и поставената ви диагноза - ларингит, ще ти дам една друга посока - Алекс при първия й ларингинт беше така, клатеше глава и викаше не не не, не искам. След време на наблюдения установих, че тя не иска болката. Не се примиряваше и открито протестираше. Давеше се от кашлица, плачеше и викаше Не не не.
Така че, може да го е боляло я гърло, я друг някакъв дисконфорт и като не му е познато усещането, си протестира с право детето.
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #50 -: Април 12, 2011, 23:28:27 pm »
Мерси Сиа, ще имам предвид да говоря с невролога за това.

Божкеее, ако знаете колко тъпа се чувствам, че не съм се сетила за това...Всички други респираторни проблеми ми минаха през ума, прехвърлих основните симптоми и само за ларингит не се сетих...никога не съм карала нито пневмония, нито ларингит, изобщо не знаех какво може да, какво да търся.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #51 -: Април 12, 2011, 23:40:14 pm »
jasmin_veni, не бързай да правиш връзки между двете неща. изчакай за клатенето, да видиш как ще се развие. нищо чудно след 1-2 седмици да изчезне това. болка при ларингит... не винаги има...

дихателна алергия на такава възраст няма. алергиите при бебетата започват с кожни и стомашно-чревни прояви, по-късно идват дихателните. изобщо, всяко второ дете е карало ларингит, някои са по-склонни, защо веднага алергии?

не мога да преценя за този инхалатор, ние имаме Омрон. що не питаш Бърди?

апропо, диагнозата "ларингит" се поставя от специалист УНГ, защото се гледа много навътре в гърлото с едно огледалце. пулмологът как установи ларингита?




"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #52 -: Април 13, 2011, 09:44:39 am »
Джам от снимка+шреглед навътре в гърлото с някаква птъчица, не беше дървена като на нашата педиатърка, някаква друга.
Аз за ларингит изобщо не знам боли ли, не боли ли, а за алергия се замислих, тъй като аз имам алергия към полените и започва точно а кашляне и после задушаване. Надраснах я де:)
Тази нощ малкия пак рева и пищя, но дадох капките и се успокои и заспа.

Искам да си отложа часовете за Детско Здраве, в такъв слуачай връщам ли направленията?
[/url][/url]
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #53 -: Април 13, 2011, 09:59:48 am »
jasmin_veni, аз съм имала на няколко пъти ларингит. В 2 от случаите загубих напълно гласа си, но не съм изпитвала някаква болка. В третия случай беше по-лека форма и можех да говоря. За клатенето на главата, бих казала, че повечето деца, особено по-емоционалните такива, минават през някакви периоди, в които правят странни движения. Едно съседче си удряше главата в пода всеки път, щом не й разрешаваха нещо. И други такива примери съм чувала. Реакция на протест -виждат, че нещо предизвиква по-особени реакции у родителите и почват да го прилагат като номер. Така, че не мисли предварително за това като проблем. Като много добър невролог, мога да препоръчам д-р. Литвиненко. Стискам палци всичко да е наред.
<br />[link=http:
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #54 -: Април 13, 2011, 10:03:01 am »
Лека и без произшествия седмица на всички мами и дечица!

Мерси, че така подробно описвате всичко за дечицата, в доста от разказите ви откривам случващи се неща и при нас. Полезни сте ни много! :D

Аничка,  ние за Великден се каним да си направим една разхока до един манастир наблизо. Една част от него функционира като хотел, но има хубав парк и малка гора с разни животни. Дано не вали, че да походи и да потича по тревата Ема. А имат и хубав закрит павилион с кафене и храна вътре за тези, които изгладнеят от свежия въздух и природата. Но е наблизо и за един ден ще отидем и ще се върнем.

Поздрави на всички! :D




Успешен остатък от седмицата и от нас  :) Розичке да не би да ходите в манастира в Есекс  :D . Искам да ви попитам на вашите деца прилошава ли им като пътувате с кола? В събота ходихме на излет и попътувахме малко по-дълго и Андрея повърна. За втори път се случва през лятото ей така пак стана..... разрових се в нета оказа се че е нещо ненормално става въпрос за т.н. motion sikness има разни препарати които се дават преди пътуването въпросът ме и наякой имал ли е такъв проблем и тези препарати дали са безопасни.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #55 -: Април 13, 2011, 10:17:55 am »
Половината ми детство мина във Вършец /едната ми баба беше оттам/ и естествено ми е слабост това градче. :D За семейна почивка в самия Вършец, мога да ви препоръчам това местенце http://ata-spa.bg/ceni.html Отидохме там миналия юни за годишнината от сватбата ни и точно в една от баните на този хотел видях "двете чертички" на теста за бременност, та ни беше двоен празник.  :wink:
Писах нещо, но постът ми се изтри...Аз пък да се поФаля, че този хотел ние сме го правили, по-точно фирмата в която работя де...Не съм ходила доста отдавна. Радвам се, че ти е харесал. Кога броих преди 3 :D години телескопични подпори на обекта, кога стана хотел...ех....
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #56 -: Април 13, 2011, 10:34:08 am »
тоз хотел ще го посетим задълже, живи и здрави искам да се постопли само, че ми писна да мъкна багаж все едно се преселваме

graco, ние сме точно така. Алекс никога не е имал проблем с пътуване, не е повръщал или да му е прилошавало. За първи път повърна миналата година, докато пътувахме за София. Преди това искам да подчератя, че е пътувал страшно много. Помислих си, че е от това, че сме с голямата кола, тя е миниван и по висока от другата. След известно време, повърна и в малката. Сега за уикенда ходихме до Банско, а аз не знаех дали ще имаме повръщане или не, съответно не знаех и как да процедирам, да го държа ли гладен или не. На отиване беше добре до момента в който дадох да хапне една солетка. След първата хапка повърна. На връщане всичко беше наред до Панагюрище и там му дадох един сок и до 10 мин. повърна. В една аптека ми дадоха едно хомеопатично лекарство за повръщане кокулино. И вече ще си знам хапчетата и глад. не съм сигурна още дали прилошаването има нещо общо със завоите, щот ние живеем на такова място, че и в 4-те посоки да тръгнем, през проход минаваме.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #57 -: Април 13, 2011, 10:43:46 am »
За семейна почивка в самия Вършец, мога да ви препоръчам това местенце http://ata-spa.bg/ceni.html

каква е температурата на вътрешния басейн там, помниш ли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #58 -: Април 13, 2011, 11:30:42 am »
graco, доколкото знам, често явление е при малки деца. Аз бях на 3-4 години, като пратиха нашите по разпределение да живеят в Мадан за две години. Ужасно ми прилошаваше по завоите, мама носеше по емнайсет торбички и пак спираше автобуса поне веднъж на пътуване. Израства се. Лекарства не мога да препоръчам обаче, засега с моите деца не се е проявило.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #59 -: Април 13, 2011, 11:51:51 am »
Грако, и аз като Мери давах Кокулин http://www.medicine.bg/lekarstva/cocculine преди да тръгнем на път и по време на самото пътуване. Лекарството е хомеопатично и се взима без рецепта от аптеката. Аз също не давах храна преди и по време на пътуването, за да избегна повръщането. Моят син го израстна някъде към първи-втори клас някъде това прилошаване при пътуване.

Имам и въпрос - ако някоя от вас е ходила на комплекса на Гранд хотел Варна да изкаже впечатления. Подходящ ли е за почивка с малки деца?