0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #20 -: Април 11, 2011, 23:01:41 pm »
Жаси, преди не успях да напиша повече,
но и аз мисля, че е рано за такива диагнози,
а ти щом си усетила нещо, докато не бъде отречено ще се притесняваш!
Пожелавам ви да преминете през този период на тревога бързо
и след това да бъде само лош спомен!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #21 -: Април 11, 2011, 23:18:20 pm »
Жасмин, не мисля, че това са прояви, по които може да се каже, че е аутизъм. Имам приятелка с такова детенце. Диагностицираха го американски лекари сравнително рано - на около 2,5 г. и сега се занимават с него специалисти. Но поведението, по което се стигна до болестта, не беше такова каквото ти го описваш.

Ние пък ще гостуваме на софийската ни баба цяла седмица около Великден и съм много доволна.  :D


Хубава седмица! Да оздравявате и вие, и децата! И мими, да не й се даваш на черната дупка, ей!  :hug2:

Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #22 -: Април 12, 2011, 00:25:01 am »
Вени,
дъщеря ми също си въртеше главата като бебе. Не точно по начина, който описваш. По скоро в легнало положение, преди заспиване /доколкото си спомням/.

Определено правеше впечатление.
При Калоян не съм забелязала засега

Вярвам, че всичко ще е наред

Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #23 -: Април 12, 2011, 00:36:32 am »
Спокойна седмица и от нас.

Вени, разбирам те - аз преди месеци бях изпаднала в притеснение относно Камен. Той си въртеше главата в легнало положение рязко наляво-надясно, направо ме побиваха тръпки като се сетя с каква скорост я движеше. Вече 2 месеца не забелязвам това.

Дано и при Ники е някаква временна ситуация!

*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #24 -: Април 12, 2011, 09:23:42 am »
Викам тоз път да се включа преди да сте изписали темата :lol:
Ние изкарахме един прекрасен семеен рожден ден. Решихме да отидем някъде на разходка извън София, и понеже, от доста време се каним на едно място - Клисурският манастир /през прохода Петрохан преди Вършец се намира/ отидохме там. Останахме много очаровани - страхотно място, много зеленина, детски кът за децата, а на около 500 м. от манастира има развъдник за пъстърва с ресторантче - хапнахме и рибка и се прибрахчме много доволни. А и времето беше страхотно - почти не духаше вятър, за разлика от София. Другият път сме се наканили да отидем с приспиване.
Вени, не мисля че това е повод за притеснение, но го заведи детето за собствено успокоение. Аз пък изобщо не съм се притеснявала за въртенето на глава - и Дара го правеше в един период, но по-скоро се забавляваше - въртеше глава и се смееше с глас. После открихме, че едно приятелче също прави така и много се забавляваха двамата - това им беше "поздрава" :D Мен пък друго ме притеснява - Дара много трудно общува с деца на нейната възраст. Предпочиат компанията на възрастни, или примерно ако сме на детски рожден ден предпочита да се пуска сама на пързалката, или да си играе с някоя играчка, но не с друго дете. Много трудно свиква с децата, ето, например, в яслата си ги познава децата и вече с удоволствие общува с тях, забавни са й игрите, но с деца, които не е виждала отдавна, или вижда рядко не иска да играе. Дори се плаши, стои отстрани и гледа...Ето вчера например се уплаши от една маймуна, която пееше на съседчето и изобщо не пожела да играе с децата :( Същото стана и с подаръкът й за рождения ден - взехме й една кола, която да бута и язди, която свири, пее и т.н...очаквах голям интерес, НО нищо подобно...постоянно повтаряше "Кола - НЕ", и от с такъв глас, все едно я е страх от нея...дори накара баща си да я махне от стаята...аз все го отдавам на характера й, но незнам дали трябва да се притеснявам от това....
Ани, ние за Великден ще имаме голям празник. Ще кръщаваме Дарка и ще празнуваме малко със закъснение рождения ден с роднините. Аз по принцип не съм майстор на козунаците, но майка ми прави с удоволствие, затова ще оставя на нея :wink: но пък яйца задължително ще направя за да занесем. Това ми е едно от най-големите удоволствия :D
С такава топка мъжът ми се е търкалял на един тийм - билдинг. Каза че било вълнуващо, аз не съм пробвала, но мисля, че е страхотна идея.
Ни втори ден сме само с дядо, вчера се върнах малко по-рано от работа, справил се човекът, а и тя без нас слуша повече :lol: Ще видим как ще е днес, инструктирали сме го как да взема кухнята, да заверява купони и т.н...пък и лятото се пенсионира, та ще имаме повечко помощ дай Боже, викам о тсега да свиква!
Мими, незнам какво се е случило, но се надявам скоро да излезнеш от тази дупка! :bighug:
Лисе, пожелавам ви много хубави семейни празници!

Пожелавам хубава и спорна седмица на всички! И най-вече здрави дечица и спокойни родители!


Парси, що си мисля, че не ви е за пръв път тази е. коли? Нали знаеш, при повтарящи се уроинфекции трябва да търсите причина в отделителната система. Правили ли сте ехография? Ако не сте направи задължително!

*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #25 -: Април 12, 2011, 10:24:11 am »
Вени,
дъщеря ми също си въртеше главата като бебе. Не точно по начина, който описваш. По скоро в легнало положение, преди заспиване /доколкото си спомням/.
Определено правеше впечатление.
При Калоян не съм забелязала засега
  И при нас беше така,  с Алекс определено бях започнала да се притеснявам и той спря, а Вяра не съм я виждала въобще.

Нуну, тоз Клисурски манастир ме заинтригува, май, май ще отидем да го видим. Ние за уикенда бяхме на Банска, беше супер , ма за кратко.
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #26 -: Април 12, 2011, 10:30:03 am »
Мери, мисля, че ще ви хареса. Страхотно място е за дечицата...
http://www.bulgariamonasteries.com/klisurski_manastir.html
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #27 -: Април 12, 2011, 10:47:37 am »
Включвам се само да кажа, че спахме горе-долу, но от 7 сутринта пак е така. Не е обичайно жизнен и това задъхване го изтощава явно. Измих подовете с вода, само за това се сетих. Клатил е глава един-два пъти само и забелязах, че го прави преди да започне това "къъъх,къъъх", явно има някаква връзка.
Имаме час за детска пулмоложка в Правителствена болница и чакам мъжо да излезе по обяд за да ходим.
Всички ми намекват (щото не змеят директно да ми кажат нещо), аз съм разболяла детето, защото съм го извеждала зимата на минусови Т, че съм му била изстудила дробчетата и затова сега е зле :(
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #28 -: Април 12, 2011, 11:02:54 am »
Всички ми намекват (щото не смеят директно да ми кажат нещо), аз съм разболяла детето, защото съм го извеждала зимата на минусови Т, че съм му била изстудила дробчетата и затова сега е зле :(
Я се стегни  :lol:. Где е януари, де април отприщи...
Стискам палци да няма нищо сериозно...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #29 -: Април 12, 2011, 11:05:57 am »
jasmin_veni, късмет! Дано намерите бързо причината и лечението!
Естествено, че не си го простудила преди два месеца и сега се е проявило.
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #30 -: Април 12, 2011, 11:33:02 am »
Ами опитвам се да го обясня, но нали знаете едно си баба знае...
[/url][/url]
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #31 -: Април 12, 2011, 11:37:11 am »
jasmin_veni, не съм специалист, а и всичко е строго индивидуално, но не ми звучи много сериозно това с простудяването. Аз не съм пропуснала ден от зимните разходки с децата, при минусови температури. Още на първата седмица след ражднето на Никола, разбирай от ноември, започнах да го извеждам ежедневно, заедно с каката. И така, цяла зима... Сняг, студ, не са ме спирали.

Ето линк към сайта на центъра за деца-аутисти:
http://www.autism-bg.com/
Смятам, че не пречи да се чуеш с тях, да ти дадат някои насоки за действие. Аз поне бих опитала всичко. Изключително богат на информация сайт. И дано тревогите ти са необосновани!
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #32 -: Април 12, 2011, 12:10:39 pm »
Вени, това са пълни глупости с простудяването. Кога е било да са минусови темп, колко градуса е вече.... Това къъх, не знам как звучи, не мога да си го обясня, но, не чакай диагноза в нета - правилно си тръгнала днес още на доктор. Дано е спазъм от настинка, а не астматичен. Проветрявай по-често и не дръж много топло, там където стои детето. Другото от доктора. Дано бързо се оправи детето, да е спокойна и мама.
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #33 -: Април 12, 2011, 12:13:15 pm »
Нуну, и на мен ми хареса манастирът. Задължително ще отидем през лятото.

Вени, стискам палци всичко да е наред с адаша.


*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #34 -: Април 12, 2011, 12:17:29 pm »
Нуну,сега сме с Мораксела във нослето,не със е-коли :).

*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #35 -: Април 12, 2011, 13:44:39 pm »
ууууууу Нуну, мерси много, доста цели набелязах. :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #36 -: Април 12, 2011, 14:04:25 pm »
Клисурски манастир с преспиване във Вършец:
http://www.facebook.com/album.php?aid=103073&id=652312319&l=e79bfa8154
Една от най-хубавите ни (и евтини) мини-почивки ;)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #37 -: Април 12, 2011, 14:45:05 pm »
Зарибихте ме и мен с този Вършец! :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #38 -: Април 12, 2011, 15:36:50 pm »
Вени, разбирам те, че си притеснена, но те призовавам да си събереш мислите и да не поставяш на детето диагнози, всички тук това го можем много добре
отиди на лекар, втори, трети- поне в София имате хиляди варианти, не е приятно да го правиш, но намери истината за твоето успокоение
ясно е, че Ники ще го преодолее, не се шашкай  :)
и да е астма, и да е настинка- за всичко това има лекове, децата се разболяват- да, само Деса зверова не се, ама тя е друга порода
по този повод нашата детегледачка онзи ден ми заяви, че било нормално, че Стефания боледувала- била чела, че "изкуствените" деца били "по-кекави"  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Ветровита пролетна седмица 11.04-17.04.2011
« Отговор #39 -: Април 12, 2011, 16:05:49 pm »
Половината ми детство мина във Вършец /едната ми баба беше оттам/ и естествено ми е слабост това градче. :D За семейна почивка в самия Вършец, мога да ви препоръчам това местенце http://ata-spa.bg/ceni.html Отидохме там миналия юни за годишнината от сватбата ни и точно в една от баните на този хотел видях "двете чертички" на теста за бременност, та ни беше двоен празник.  :wink:
Хотелът е страхотно направен, има си открит и закрит минерален басейн, цените са направо смешни за това, което се предлага. В самия Вършец е тихо, спокойно, чисто, напрактика навсякъде можете да оставите децата да тичат на воля без страх, че ще ги блъсне кола примерно. Има достатъчно приятни кафененца и малки кръчмички, ако не искате да се храните в хотела, след закуската. Маршрути за разходки - колкото щете, има страхотен, огромен парк, тенис кортове /ако играете тенис/...абе идеалното място за семейна ваканция, било за уикенд, било за повече. Клисурския манастир е на окло 8км, село Спанчевци пак на толкова някъде и там има хубав комплекс с открити минерални басейни, които са реновирали... Лично аз, с, или без дете предпочитам да си почивам на подобни места лятото, вместо да се бутам по мръсното ни и бетонирано отвсякъде черноморие с безумно напомпени цени  :x

Та дали само до Клисурския ще идете, или и до Вършец - със сигурност няма да съжалявате и пак ще се върнете. Завиждам на живеещите в София, че ви е и доста близо. При нас идва твърде много път от Стара Загора, за да ходим само за уикенда, иначе поне веднъж месечно щях да съм там...
« Последна редакция: Април 12, 2011, 16:12:53 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!