0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Има ли някаква статистика, правени ли са изследвания за това, че при стимулации, лекарства и АРТ процедури се увеличава риска от увреждания на плода, т.е. ако стимулираме овулацията, пукаме фоликули с Прегнил, след това приемаме прогестерон, или пък правим инсеминация или инвитро?

Дано да съм формулирала правилно въпроса си.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Доколкото съм чела и съм разговаряла със специалисти на тази тема-отговара е не , те казват , че процента плода да е с увреждания е точно толкова колкото при нормално забременяване.Но две мнения няма по въпроса , че цялото това форсиране на женския организъм с хормони си оказва своето влияние не в положителна насока разбира се.
Stefani, не знам да има такава статистика или подобни изследвания. Аз лично съм много скептична към всякакви статистики. Ако има проблем с плода, обикновено самият организъм го изхвърля.
*

    Mishel

Отговор на Стефани
« Отговор #3 -: Юни 02, 2006, 16:48:48 pm »
Мила Стефани съгласна съм с Котаранка че ако има някакво увреждане на плода то природата е предвидила механизми за това този плод да не се роди-просто матката го изхвърля.Понякога дори жената не разбира че е била бременна защото плода не се имплантира.Но когато се борим за бебче и сме в ръцете на специалист то той преценя и решава индивидуално за всяка една от нас как и  колко да стимулира.Мисли позитивно и не търси статистики.Това само ще те натовари психически.От личен опит-когато четях различна литература по темата забременяване-а изчетох маса нещо и всеки път когато ми дойдеше се пуках от рев-нищо не ставаше.Но се записахме за осиновяване реших да го дам по кротко и чудото стана.Сега се боря за 2-ро бебе но вече съм кротнала малко.То не че не ме гонят нервичките от неизвестното но си казвам каквото ми е писано да става ще става.Желая ти успех мила и горе главата няма да се даваш!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
не съм чувала
« Отговор #4 -: Юни 02, 2006, 16:51:50 pm »
за подобна статистика.

бебета заченати инвитро, не носят по-голям риск за генетични и други проблеми.

Веднъж в чата едно момиче каза, че "била чула, че инвитрото бебетата били проблемни"... добре че запасих самообладание и и обясних най-подробно всичко, което знам.

Както няма и данни, че тежките стимулации на ячниците водят до ракови заболявания.....

всеки сам си преценява рисковете.

 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
за плода казват, че рискове няма.
виж, за жената със сигурност има, но то много зависи какво и в какво количество е поемала.
ти си ги обобщила в един въпрос нещата, а разликата е огромна между това дали правиш една обикновена инсеминация и едно инвитро с тежка стимулация, примерно...

вредни за организма на жената са многобройните и тежки хиперстимулации на яйчниците с хормони. останалото - не.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Йам е абсолютно права!Аз преди да почна стимулация говорих с няколко лекари и всички са на мнение че за плода няма вреда,но за майката да!Но пак е индивидуално.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Има много сериозна статистика по този въпрос, за момента общоприетото мнение е, че единствено при ИКСИ има малко увеличение на процента деца с увреждания (около 2%, ако правилно помня).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Цитат на: adi
Йам е абсолютно права!

Всъщност, никът й се чете Джам. А че е права - да, така е.

Мели, плашиш ме  :oops:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Цитат на: little_rabbit
Мели, плашиш ме  :oops:


Няма да се плашиш, Заек! Ти си смел и кръвожаден, не го забравяй!  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: adi
Йам е абсолютно права!

Всъщност, никът й се чете Джам. А че е права - да, така е.

 :oops:  :lol:
Мели,  :bighug:  :balk_70:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Цитат на: Meli
Има много сериозна статистика по този въпрос, за момента общоприетото мнение е, че единствено при ИКСИ има малко увеличение на процента деца с увреждания (около 2%, ако правилно помня).

Има някаква логика - щом се е стигнало до ИКСИ, значи нямам много качествен материал от мъжкото и дет' са вика - на сила вкарват един плувец, който иначе не може да се вмъкне, в яйцето. Такваз е мойта проста логика :balk_71: Ама пък при ИКСИ не пооглеждат ли плувците дето ползват да изберат такива, дето са хубавки и здравички?
Но май в крайна сметка всичко си е Божа работа и дай Боже всяка от нас да си роди по едно здраво бебче  :sucky:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цитат на: bebe_2006
Цитат на: Meli
Има много сериозна статистика по този въпрос, за момента общоприетото мнение е, че единствено при ИКСИ има малко увеличение на процента деца с увреждания (около 2%, ако правилно помня).

Има някаква логика - щом се е стигнало до ИКСИ, значи нямам много качествен материал от мъжкото и дет' са вика - на сила вкарват един плувец, който иначе не може да се вмъкне, в яйцето. Такваз е мойта проста логика :balk_71: Ама пък при ИКСИ не пооглеждат ли плувците дето ползват да изберат такива, дето са хубавки и здравички?
Но май в крайна сметка всичко си е Божа работа и дай Боже всяка от нас да си роди по едно здраво бебче  :sucky:


бебе 2006, не си наясно с ИКСИ-то :)
ИКСИ процедура се прилага когато има много малко като брой и като читавост сперматозоиди, поради което шансът те да достигнат по естествен път до яйцето е минимален (не че не се случва!). защото, противно на вярването, че е нужен само един, всъщност са нужни милиони, за да добутат единия до яйцето и да му помогнат с отделените от тях химически вещества да разруши обвивката на яйцето.
при ИКСИ първо се прави обработка на материала, точно както при инвитро и инсеминация, отделят се само качествените. проблемът тук е, че с външен оглед не може да се прецени на 100% дали спермито е читаво - с око ДНК-то не се вижда. и понеже при ИКСИ ембриологът си подбира един, фаща го за ушите и насила го натиква в яйцето - затова се казва, че играе ролята на Господ и затова има малко по-висок риск от генетични увреждания - защото спермито е вкарано насила, а ако беше оставено на природата, може би нямаше точно то да успее да проникне...
надявам се да е станало по-ясно :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Джам,

бих искала да попитам (извинявам се, че разводнявам темата) при ин-витрото как е, създват сходна на естествената среда и пускат всички "годни" плувци след обработката при яйцеклетките ли?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
да, Рали, нещо такова - пускат ги в обора и да се оправят самички едни с други :)
тоест, при инвитрото Божието провидение решава кой коя ще оплоди...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Мерси, Джами :) Абе все се надявам да не стигам до ИКСИ-та и ин витро-та, ама аз да съм осведомена. Нали съм млад учен - подхождам научно и се интересувам кое, как и защо  :balk_71:
Дано някой хубавец ми хване яйчицето по естествен начин или най-много чрез инсе :eggsperm:  :balk_600:


*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Цитат на: jam
да, Рали, нещо такова - пускат ги в обора и да се оправят самички едни с други :)
тоест, при инвитрото Божието провидение решава кой коя ще оплоди...


Благодаря ти Джами:), много си мила
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6