0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Токсоплазмоза и бременност
« -: Март 18, 2011, 10:33:16 am »
Здравейте,
много съм притеснена.В 22 седмица съм бремена,досега всички изследвания,вкл 2-та БХС и 4D са ми нормални,само токсоплазмозата силно ме притеснява.Преди три месеца правих изследване на токсоплазмоза и резултата бе положителен-256.Вчера отново правих и резултата е 552.Острата токсоплазмоза ми е отрицателна,но хроничната ми е двойно завишена.Много съм притеснена.Моля ви кажете ми има ли реална опасност за бебето ми,какво лечение е необходимо и от какво се получават.Нямам никакъв контакт с животни,нямала съм и домашен любимец,старателно си мия всички плодове и зеленчуци,предварително кисна марулите във вода.
Очаквам отговора ви с огромно нетърпение.Много съм притеснена.
Благодаря Ви предварително.
Re: Токсоплазмоза и бременност
« Отговор #1 -: Март 18, 2011, 11:34:28 am »
Моя приятелка беше с високи антитела и я бяха приели в болница. Говори с лекаря си, той ще те посъветва най-добре. Аз цял живот съм сред котки, у дома, на село. Дори съм ги целувала, но и двете изследвания са ми отрицателни. Може би си боледувала и си се заразила от нещо друго, месо, колбас. Стискам ти палци.
Re: Токсоплазмоза и бременност
« Отговор #2 -: Март 18, 2011, 12:49:46 pm »
На мен също ми излезе положителен резултатът за токсоплазмоза, (не ми казаха точно кои антитела са ми пуснали), но ми казаха, че това може да е просто от прекарана в миналото инфекция, за да се разбере   настояща такава, трябваше  да повторя изследването след 1 месец и ако антителата се увеличават значи има проблем. Резултатът си беше пак същия- т.е. инфекция в момента ми обясниха, че нямам. При теб като гледам обаче резултатът се е удвоил, което май значи, че организма ти в момента се бори с гадините. Според мен, хич не се помайвай тук по форуми да търсиш съвети, ами отивай при лекаря си да решите какво ще правите.
« Последна редакция: Март 18, 2011, 12:52:09 pm от dessi-kk »
Re: Токсоплазмоза и бременност
« Отговор #3 -: Март 18, 2011, 15:36:02 pm »
Д-р Даскалов,д-р Даскалова моля за отговор.Благодаря предварително!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Токсоплазмоза и бременност
« Отговор #4 -: Март 18, 2011, 16:13:43 pm »
Направете изследвания и консултация в НЦЗПБ.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Токсоплазмоза и бременност
« Отговор #5 -: Август 24, 2015, 13:16:11 pm »
Здравейте, може ли някой да ми разчете резултатите от токсоплазмоза
Тoxoplasma gondii IgG Ab    S          0.13        IU/ml      0 - 1      ECLIA
Toxoplasma IgM AK (quant.)    S          (-)negative                   ELISA
Не съм бременна ще стартираме ин витро другия месец. Не трябва ли поне едното да е положително?