0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пестоими инвитро но преди четри месеца ми откриха че съм с диабет тип 1 и сам на инсолин. Искам да попитам дали има някой да си е направил инвитро с диабет тип1 Много щте се зарадвам ако ми пише някои който е минал по този път.Преди да ми открият че съм с диабет имам един неоспешен опит инвитро а имам огромно желание и ас да си имам едно бебче а в момента на кръстопът незнам какво да претприема.Много щте съм  благодарна ако някои ми пише,
Re: Рискове при бременност с диабет тип 1 и инвитро
« Отговор #1 -: Март 23, 2011, 16:23:38 pm »
meki1975
Аз съм с диабет тип 1 и правих ин витро , беше успешно от първия път и сега наскоро забременях отново естествено. Не е проблем за ин витрото а за бременността след това трябва да се контролира много добре кръвната захар. Желая ти успех  и моля те проверявай си правописа  :)

Re: Рискове при бременност с диабет тип 1 и инвитро
« Отговор #2 -: Март 28, 2011, 14:17:57 pm »

Милен_ка много се зарадвъх че си ми писала,и сега съм по спокойна.Ако ниямаш ништо на против искъм да те попитам имали значение на какъв инсулин ще съм. Сега съм на Актрапид и Инсулатард и кръвната ми захар се движе от 4,2 до 7,8 а най ниската ми захар е 3,5.В къкви стойности триябва да са захарите по време на бременоста.
Re: Рискове при бременност с диабет тип 1 и инвитро
« Отговор #3 -: Март 29, 2011, 13:26:56 pm »
И аз бях на същите инсулини , кръвната ти захар е повече от чудесна, ако успееш да я задржиш така си супер.Успех !

Re: Рискове при бременност с диабет тип 1 и инвитро
« Отговор #4 -: Март 29, 2011, 18:48:57 pm »
Мерси Милен_ка ако се сетия за нещто ще могали да ти пиша пак ако ниямаш нищто на против. :balk_102:
Привет!
Аз също съм с Диабет тип 1 от 6 месеца и това, което разбрах за предстоящи инвитро процедури е, че трябва да са на ест. цикъл или с много лека стимулация.
Милен_ка, би ли споделила малко подробности как протече опита?
Успех!
 binky-s хм няма такова нещо  .Моят опит беше с Гонал по дълъг протокол(горе долу стандартна стимулация нито лека нито силна). Нямат връзка нещата , просто трябва да се консултираш и с ендокринолога си. Дано се получи при първия ви опит че имаш малка давност на диабета при мен вече станаха пет години и след първата бременност вече са ми много високи стойностите каквото и да правя заради хормоните на бременността.Питай друго ако има !  :)


*

    bori_qna

  • *
  • 18
  • Всичко има смисъл
Милен_ка, ти с колко годишен диабет си? Интересува ме, защото забременях от втори опит ин витро, но ... направих прееклампсия и в 27 г.с. се наложи да ми прекъснат бременността.
Ако искаш може да ми пишеш на лична. Моят диабет е с 14-годишна давност.
bori_qna Ужасно съжелявам че така се е получило при теб .Диабета ми е вече шеста година. Оф не можаха ли докторите да овладеят нещата с лекарства , много мъчно ми стана?. Как ти бяха стойностите на захарта  , гликирания ? Познавам няколко момичета с дългогодишен диабет и пак родиха живи и здрави бебчета. Не се отказвай , стискам палци и успех!

*

    bori_qna

  • *
  • 18
  • Всичко има смисъл
Гликирания ми беше  - 7,9. А всичко стана точно за около 10-ина дни. Всичко стана толкова бързо, че доста време след това не успяха да ми овладеят кръвното. А аз го усетих /кръвното/ доста късно. Беше 100/200. Но както и да е, сега гледам напред и чакам одобрението от фонда на третия ми опит.
Ти от къде си? Интересувам се и от мнението на друг ендокринолог, освен моят в Пловдив. Ще се радвам, ако ми кажеш някой.
Аз съм от Варна  , но ще питам една приятелка да препоръча ендокринолог тя също е с диабет и имаше високо кръвно последния месец от бременността ,но всичко завърши добре има прекрасно момиче. Ще се свържа с нея и ще ти пиша на лична .

Здравейте момичета, не аз съм диабетик а партньора ми с диабет 2 тип....не знам дали ще се отрази на плода, започнали сме ин витро...все още докторите не са благоволили да ми обяснят...какво е дълъг протокол,какво е къс дали диабета на мъжа ми ще се отрази на  :bori_002:бебо... :? много ми е притеснено...помощ
*
Здравейте момичета, не аз съм диабетик а партньора ми с диабет 2 тип....не знам дали ще се отрази на плода, започнали сме ин витро...все още докторите не са благоволили да ми обяснят...какво е дълъг протокол,какво е къс дали диабета на мъжа ми ще се отрази

Защо стигнахте до инвитро? Установени ли са проблеми със спермограмата на партньора ти?
Ако след обстойни изследвания сте отхвърлили мъжки фактор за стерилитета, надали имаш основания за притеснение заради диабета му.

А тук ще намериш подробно описание на Протоколи за стимулация при асистираните репродуктивни методи
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=850&Itemid=21
Re: Рискове при бременност с диабет тип 1 и инвитро
« Отговор #13 -: Август 08, 2011, 14:28:38 pm »

Здравей Милен_ка ще ми престои стимулациа ниякаде след две седмици. Искам да попитам при стимулациата кръвната захар играели,гликираният ми хемоглобин е 4,97.Много ще се радвам ако ми пишеш.                                                                                                           
Re: Рискове при бременност с диабет тип 1 и инвитро
« Отговор #14 -: Август 10, 2011, 22:05:53 pm »
Здравей Меки , всичко беше наред с кръвната ми захар както ти казах .Всичко ще е наред , гликирания ти е супер.Успех ще следя да се похвалиш с положителен резултат!

Re: Рискове при бременност с диабет тип 1 и инвитро
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2012, 02:54:02 am »
zdr te ot men az samshto sam diebati4ka tip 1 4 godini haresvam tozi risk Милен_ка zashtoto te e zastanala pret riska i eto na ima ve4e detence az sashto sam bremena 2 parvoto mi dete beshe abort no edno diebet tip 1 mnogo e vajno da se sledi kravnata zahar predi hranene i slet hranene po kato minat 2 ch vajno e da darjite kravnata zahar na nivo kogato e mnogo niska e opasno za bebeto taka4e trqbva da vnimavate kogato e visoka e risk za vas zatova me4ete q po 4esto i se konsoltiraite sas ednokrinolog i genekolog.taka 4e trqbva kravnata zahar zadaljitelno da se ovladee na nivo zada bade vsi4ko nared az sam na barzo desitavsh insulin homolog ako videte 4e kravnata zahar se povishava prosto mojete da dobavite oshte malko insulin zada se normalizira pojelavm na vsi4ki sas riskova bremenost da rodqt edno prekrasno zdravo bebe koeto shte cari shtasite vav kashtata balodarq na vsi4ki.

Бел от мод.: "Моля те, пиши на кирилица! Ако нямаш, ползвай Кредор (горе вляво)! Много е трудно да се чете така написан текст. Благодаря за разбирането и успех!"
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 23:50:52 pm от blue_sky »