0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Каране на велосипед
« -: Февруари 28, 2011, 13:09:32 pm »
Тъй като се връщам в Разград и най-после имам къде да карам колело и най-важното - кой да ми се връзва на това, реших че като се затопли започвам. Искам да попитам какви са предимствата за фигурата при каране на велосипед. Четох, че за жените с по-обемни бедра и прасци не е препоръчително, тъй като съвсем се увеличавал обема им. Вярно ли е това?
Re: Каране на велосипед
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2011, 13:53:14 pm »
Карането на велосипед е парченце от пъзела цялостното физическо натоварване, необходимо на нашето тяло.

Относно големите бедра - имай предвид следното - на НИКОГО не са пораснали бедрата за 1 нощ! Ако забележиш, че започват да ти набъбват краката - намаляваш натоварването (преди това обаче намаляваш яденето на боклуци)

Освен това сега се сещам за едно локално изследване от един треньор, който твърди, че в неговия джим хората, които правили интервално кардио на стационарно колело, свалили локално мазнини от бедрата си.

така че - който му е кеф - да се мята на колелото и ако го е страх - редовно да проверява размера на краката си :)

поздрави
Лазар
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Каране на велосипед
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2011, 15:19:46 pm »
Аз цял живот имам проблем с пищни баджаци  :lol:. В началото на лятото си купих стационарно колело и започнах да карам, докато гледах футболен мач по телевизията /на пътеката вдигах много аларма и се разсейвах  :D/. В края на лятото бях свалила около кило и половина, но изглеждах супер. Нямам търпение да го яхна отново  :lol:.
*
Re: Каране на велосипед
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2011, 15:29:17 pm »
Мога да потвърдя, че в период от 6 месеца миналата година карах колело интензивно и отслабнах с няколко килограма.

По природа имам мускулести бедра, което за мен не е проблем, но с колоезденето краката ми станаха малко по-стройни. Просто мускулът винаги заема по-малко място от мазнините.
Re: Каране на велосипед
« Отговор #4 -: Март 02, 2011, 12:06:33 pm »
Благодаря за коментарите :)
Благодаря и за това, че се наблюдавате и се грижите за себе си :)
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
Re: Каране на велосипед
« Отговор #5 -: Септември 26, 2012, 15:35:51 pm »
За мен карането на велосипед е една от частиците за постигане на добре преса. Напоследък гледам да карам няколко пъти седмично. Ще видим дали има ефект.


Редактирано съгласно точка 11, от правилата на форума.
« Последна редакция: Септември 26, 2012, 15:49:13 pm от magi_st »
Re: Каране на велосипед
« Отговор #6 -: Юли 25, 2014, 14:03:31 pm »
За мен карането на велосипед е една от частиците за постигане на добре преса. Напоследък гледам да карам няколко пъти седмично. Ще видим дали има ефект.


Редактирано съгласно точка 11, от правилата на форума.
Подобно,а и си е доста забавно  :D
* редактирано от модератор
Re: Каране на велосипед
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2014, 12:35:46 pm »
Но как трябва да се кара равномерно и повече време и по-малко време и  на по голяма скорост?
Re: Каране на велосипед
« Отговор #8 -: Декември 29, 2015, 10:36:52 am »
Много обичам да карам колело, само че сега ми е много студено!
Re: Каране на велосипед
« Отговор #9 -: Септември 01, 2016, 12:36:24 pm »
Аз от преди 2 години се запалих по велосипедите, преди ги мразех  :lol: но като видях, колко добре ми се отразяват на мускулите и бедрата - преди и след работа по 10 -15 мин. макс карах - беше доста добре.
« Последна редакция: Септември 02, 2016, 09:31:35 am от Елфи »