0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #100 -: Февруари 24, 2011, 14:36:27 pm »
Ех, много й се насъбра на Лиско. Дано бързо, бързо се оправя малката Никол и да си се прибират в къщи при другите две малки лисичета.

При нас все така, застой здрави седмица, две, после пак сополи - Зори се разсополиви, разболя и мен, от днес и Яни е със сополи, а толкова я пазихме. Чак седяхме отделени в една стая и все отваряме прозорци, ама то не става, пък и зъбките като напират така е.

Веселата новина е, че Яничка проходи. Вече си минава апартамента съвсем самичка и й е голям кеф, чак се хили като върви.


Тази болест - рак направо ме ужасява. Загубих баба си, която ми беше като майка от рак на белите дробове, а баща ми вече три години и половина откакто му намериха рак на простата, успешна операция, обаче с хиляди последици и след това още 8 операции, че сега вече остана и с 1 бъбрек. Въобще това е един голям ад и всекидневна борба. Дано не застига никого.

Дано няма повече лоши новини и всички болни да оздравяват, а здравите все така да са си здравички.


Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #101 -: Февруари 24, 2011, 14:41:26 pm »
И от мен бързо оздравяване на болните!
Гери, лисе, стискам палци!

Моят малък бандит пък от известно време се е научил да светва аплиците над спалнята ни. :lol: Те се включват чрез дръпване на едно шнурче, което явно много го привлича. И така, изправя се, подпира се на стената, дърпа шнурчето и лампата светва, след това повтаря процедурата с другата. :lol: А Мишка пък отива след него, дръпва шнурчето и апликът изгасва. това му е изключително забавно на Дребния! :lol:

Друга любима бела му е да изпълзи в банята и да махне капачката на сифона, :lol: след което започва да си дрънчи с нея по плочките. :lol:
Ох! Има и още, но нямам толкова време да ги описвам всичките.

Коки, честита покупка! :D
Спомням си и аз през пролетта през какви вълнения минах! :D Бях огледала 11 апартамента общо, докато се спрем на този, който купихме. И после 2 месеца през лятото може да се каже, че ги прекарах в Практикер, мебелната фирма и други подобни магазини.

Ние сме на 4-ти етаж. Балконите ни са достатъчно добре обезопасени и не бих остъклила нито единия, нито другия. За единия имаме градинска люлка, а на другия си простирам прането.
Коки, питай във фирмите за дограма за шнипер - това е нещо като брава, която ти позволява да си затваряш и отваряш балконската врата и от външната страна.

Ние ходихме тези дни в "Неделя" да поръчаме тортата за Мишката.
Ето я
http://www.nedelya.com/%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%98%D0%B7%D0%BB%D0%B5%D1%82%20%D1%81%20%D0%BC%D0%B5%D1%87%D0%BE%20%D0%BF%D1%83%D1%85

Вижте какво се чудя: я ми кажете, ако случайно седнете с 2-3-годишно дете на заведение, какво му поръчвате? При положение, че повечето тук сме противници на "натуралните" сокове? Прясно мляко? Гола вОда? :?
« Последна редакция: Февруари 24, 2011, 14:55:24 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #102 -: Февруари 24, 2011, 15:07:41 pm »
Ей, кокиченце, хубава тортичка! :)


*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #103 -: Февруари 24, 2011, 15:48:58 pm »
Синьо кокиче, аз поръчвам фреш ;) според мен идеална алтернатива на "натурален сок" и на цвят, и на вид го докарва като тези на "другите деца" около нас, само дето този е специален в чаша за "големи" деца. Поне така процедирах с племенниците, смятам и с моето дете да ползвам същото нещо.

*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #104 -: Февруари 24, 2011, 16:08:54 pm »
Кокиче,тортата е много красива :).
За заведенията тъй като не сме висяли много по такива с голямото ми момче съм му взимала някой и друг сок.Предимно сме били в движение или в "градинката" с бутилка вода под мишница.

Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #105 -: Февруари 24, 2011, 17:05:31 pm »
За заведенията тъй като не сме висяли много по такива с голямото ми момче съм му взимала някой и друг сок.Предимно сме били в движение или в "градинката" с бутилка вода под мишница.

Да, Парси, аз също. Не си мислете, че постоянно убивам време по барчета и кафенета. :wink: В никакъв случай!

И ние така - предимно в движение, по градинки и прочее. Но инцидентно се е случвало да седна с децата на барче и съм поръчвала на Мишка прясно мляко с мед.


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #106 -: Февруари 24, 2011, 17:28:51 pm »
ние от есента пием чай, та за сега чай с мед и минава номера, ама лятото неме мъ огрее
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #107 -: Февруари 24, 2011, 17:58:18 pm »
Кокиченце,не съм искала да прозвучи така сякаш само по заведенията висите :wink:.

*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #108 -: Февруари 24, 2011, 19:11:56 pm »
Честити проходили крачета на Яница ня denito  :)!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #109 -: Февруари 24, 2011, 23:07:15 pm »
Куца ми организацията нещо днес, утре ми е предстартовата терска и затова сега искам да пожелая на Мини и Зори  весел детски празник, с много усмивки, запечатани на снимки!

И понеже в предния пост забравих да пиша - в сайтчето с маски което Зори често споменава Крокотак, ако не се лъжа за името, имаше едни коркни с пролетни цветя. Еми онзиден видях такива разпечатки да се продават по 2 лв в един магазин за парти принадлежности. Всеки има право да печели пари както умее, ама защо на гърба на чужд труд бе...!
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #110 -: Февруари 24, 2011, 23:24:36 pm »
Денито, честити ходещи крачета :)))
Ех, кога мина една година...
Да са ни живи и здрави!
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #111 -: Февруари 25, 2011, 10:29:23 am »
Здравейте и от мен!

Имам нужда от съвет. Бобо отказа шишето :( Въобще не иска да яде от него - преди не правеше такива фасони. Давала съм кърма от шише, когато искам да пия повече от 1 бира вечер и не е правил сцени. Вчера бях извадила от камерата кърма, защото трябваше да го оставям на свекървата за няколко часа - отложи ми се ангажимента и вечерта реших да не похабявам кърмата, но той се държеше все едно отрова му пъхам в устата. Не само, че не сучеше, но и плюеше. Реших, че проблемът е в кърмата (примерно не го кефи замразена). Тази сутрин изцедих прясна - същата история. Реве и иска гърда, кърмата от шише я плюе. Проблемът е, че не се случва само в мое присъствие - миналата седмица излизах вечерта и си пропуснал вечерята - баща му беше много притеснен. Тогава реших, че просто не е бил гладен, но явно проблемът е друг.

Със сигурност се е случвало и на други "цицомани". Някакви съвети за справяне със ситуацията? Иска ми се да пропие отново от шише, иначе не мога на никой да го оставя.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #112 -: Февруари 25, 2011, 10:40:39 am »
Камбозолка,
съвет не мога да ти дам, мила, само ще ти кажа, че и при нас ситуацията е аналогична. :)
Моят Косьо от друго, освен от цица не пие. :) Затова сме си навсякъде заедно. като скачени съдове сме. Кърмила съм го много пъти в колата, в м-н Практикер, седнала в градинските мебели :lol: :lol: ... и на други интересни места. :wink: Той си е с мен и по автосервизи т.н.

Не излизам вечер. Ще излизам, като порастне. :wink:
това е положението. Не, че не ми се излиза, но ще почакам още няколко месеца явно.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #113 -: Февруари 25, 2011, 10:46:32 am »
Изпуснах го аз, беше си перфектен, ама явно не излизам достатъчно често ;) Засега съм решила да предлагам шишето, белким го признае в някакъв момент... Всякакви идеи приемам.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #114 -: Февруари 25, 2011, 10:51:58 am »
Честито на рожденниците. Много здраве и усмивки им желаем.

Вчера беше тържеството в градината. Много добре се представиха децата.  :) Моника игра бабата от Дядовата ръкавичка. Представи се много артистично.  :)

Фреш пием в къщи само, защото и двте сме ... цедим го преди да го пием. Както и прясното мляко и тем подобни. Мразя парченца в течност. Криех се от детето, но и тя не го иска. Затова започнах да цедя или през тензух да го минавам, за да го пие. В заведение няма кой да ми свърши тази работа, затова се задоволяваме с чай, мляко с какао, понякога сме взимали и сок. Но ние рядко имаме време за подобни екстри, така, че не е болка за умиране  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #115 -: Февруари 25, 2011, 10:58:00 am »
Изпуснах го аз, беше си перфектен, ама явно не излизам достатъчно често

 :wink: Ай ся! :lol: не се оплаквай! :lol: Ние вече 10 месеца сме така. сега го уча да пие вода от шише и вече има напредък! :D

Реших за РД на Мишка да и купим Аква дудъл. От вас, момичета, научих за тази игра, за което ви благодаря! Мими 26 и други са писали за него. Смятам да купя този, който се закача на стената.
http://kasida.bg/spin-master-aqua-doodle-dyska-za-risuvane-za-pyt-travel-ndoodle-3-6612.html
дано да се заиграва с него.

Въпрос с повишена трудност:
Имате ли идея къде да пратя играчка на Чико на ремонт? Уолкъра на Чико не иска да свири. Купила съм го от он лайн магазин Играчките.ком преди 2 години. Не, че е толкова важно, но ако има как, бих го оправила.


Благодаря ви за отговорите за консумацията в заведение. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #116 -: Февруари 25, 2011, 11:36:23 am »
cambozzola, толкова ми е познато това и не знам дали изобщо ще се промени... Отначало и аз мислех, че кърмата от фризера не и харесва( наистина има друг, леко горчив вкус), но и прясно изцедена не иска да вкуси. За вода да не говорим. Купих от чашите на Авент, които ми препоръча и сега си имаме още една гризалка. :D И то си чеше венците с дръжките на чашата. :D
Весело изкарване на всички рожденици!
Бързо оздравяване на Никол!
« Последна редакция: Февруари 25, 2011, 11:37:54 am от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #117 -: Февруари 25, 2011, 13:06:29 pm »
Кремче, моите подозрения са, че прецаках нещата с опитите си да го накарам да пие вода. Сега започвам работа по реабилитацията на биберона като такъв ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #118 -: Февруари 25, 2011, 13:36:51 pm »
синьо кокиче мъжа ти не може ли да я отвори.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #119 -: Февруари 25, 2011, 13:52:24 pm »
Честито на всички рожденици! Да са здравички и само усмивки да има по лицата им!
Ако използвате някакъв биберон залъгалка, вземи същия биберон за шише. Предложи АМ - малко по сладко е от кърмата.
Кокиче, аз съм изключително доволна от Аква дудъла, поръчвах го от тойса. Моите много му се кефят, а и ако го пазят може да си го ползват и като пораснат да си пишат като дъска на него.
Ето го: