0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #80 -: Февруари 22, 2011, 19:12:53 pm »
Коки, благодаря за инфото. Щом Лиса ще ти слага ламината, аз да взема да ви налепя теракота и фаянса тогава  :lol: Както искаш - с фуги, без, по диагонал, прав  :lol:
За решетките, може да е грозно, но е безопасно и въобще не съм мислила за крадци, а за децата, че какви истории съм чувала  :( Дано никой не му идва на главата.
Ние сега сме на 4ти етаж, без решетки, но нищо не мога да направя, че сме под наем. Затова сложиш комарници на вратите с резета. Мъжа ми запуши дупките по терасата с алуниниеви профили, но тази година ще мисля и нещо за нагоре, че слагаме басейн на терасата лятото и много ме е страх. Малките не остават без надзор и знаят че не се излиза без мама и тати, но... детски акъл, незнам какво ще им щукне.
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #81 -: Февруари 22, 2011, 20:44:19 pm »
Айде да се запиша и аз...

Първо весело изкарване на всички рожденици, живи и здрави да са и много радост да ви носят! :)
И при нас не дават да се внасят домашни торти и сладки. И нас не ни пускат на тържествата за това оставям апарата. Госпожата в детската на Ели се беше справила доста добре, имаше потделно снимка със всяко нейно приятелче пред тортата, както и със всички дечица, после бяха танцували и това го имаше запечатано :). За сметка на това снимките на Стефан от яслата изглеждаха ужасно, не бяха на фокус, децата бяха омърлушени и едва ли не пред разплакване, както и самия Стефан, но предполагам това се дължи и на възрастта на децата. А и Стефан и строен мирен - са две несравними понятия  :lol:.

Лидия, честито дипломиране - възхищавам ти се!

За обезопасяването и мен много ме е страх и не пускам на терасата без мен да се излиза. Още повече, след като бях допуснала Ели да се провре през решетките и да излезе на козирката  :oops: (ние сме на първи етаж над магазини), сега оградата е сменена с такава през която не могат да се провират, но пък никой не може да ги спре да се катерят за това очите на 8 и така...

Иначе Стефуняка сутринта се събуди с температура и си останахме с него у дома, ще видим до кога, че шефа ми хич не беше очарован от идеята ми да работя от вкъщи няколко дена, а баби не ми се викат още повече, че ще ги оставим за другата седмица при майка ми в Търново. За температурата и малко да мине 37 давам нурофен или панадол, иначе Стефан докато не мине 38.7 си е жизнен и енергичен и изобщо не му личи да е болен.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #82 -: Февруари 23, 2011, 05:52:53 am »
Коки, здраве, късмет и благи дни в новия дом!
Обич, разбирателство и местенце за още едно човече!
Аз не мога да се похвал с умения като Лиско и Мими,
но мога да пея и да мия  :lol:, че и с двама помощници ще дойда!

Относно дограмата подсигури се с ключалки и всичко дето
ще те държи спокойна, и дано няма инциденти!
Моя приятелка седя повече от половин час на балкона им
в снежна буря, затворена от сина си когато беше на 2-3г...
Няма телефон, празна къща, пак съсед спаси положението
и артистизма и да го държи от другата страна на вратата
да не отиде да направи някоя беля!
Аничка преди време описа също подобен сюжет,
аз внимавам, но и на гърба си очи да имам, да не се случва!

Гери, кротко да премине на Стефко боледуването този път!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #83 -: Февруари 23, 2011, 11:25:11 am »
По средата на седмицата да се включа и аз  :oops:
Всички да са здрави - и дечицата, и родителите им, че аман от тия болести  :(

Мъжът ми беше в отпуска до вчера и познайте дали имах възможност да се добера до компютъра  :lol:
Диляна от 2-3 дни е много крива, имам съмнения, че ни мъчат зъбки, мина месец откакто излязоха долните 2 зъбчета. Май е ред на горните  :D

Аз онзи ден ходих на гинеколог, че не се чувствах добре - имах силни болки ниско долу и едни странни зацапвания по никое време на цикъла. Оказа се, че съм направила възпаление от двете страни... Сума ти пари изръсих за антибиотици ... в неподходящ момент ... както и да е. Здраве да е само  :)

Мини, страхотно сте го измислили за празника на Стефи  :D Предполагам ще има снимки  :D

Коки, честито ви жилище  :D Много щастие и незабравими емоции в него  :D

И аз като Мими26 засега си мечтая ...

Една неприятна новина - Лис е отново в болница с Никол   :( - от снощи е с разстройство и повръщане малката  :( Дани и Алекс са у дома с баба си, дано милите те са добре, а Никол бързо да се оправи
И повече да не се разболяват  :(
Хубав ден на всички
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 11:33:28 am от Eли :) »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #84 -: Февруари 23, 2011, 12:06:46 pm »
Охх, много стиснати палци на сладура Ники и мама Лиска! Бързо да се оправят!!!

Лиде, честито дипломиране!

Незабравими емоции за всички рожденици и техните родители пожелавам!

Коки, ние сме в другата част на Младост до стадиона, но често посещаваме площадката зад Бриколажа когато времето е хубаво!  :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #85 -: Февруари 23, 2011, 14:48:39 pm »
Много стиснати палци за голямата и малката лисици!
Бързо оздравяване и възстановяване и после край с тревогите!
Мисля ви непрекъснато!

Ел, бързо оздравяване и на теб!

За протокола вчера ми извадиха мъдрец след близо 10 дневна лична и
мазохистична агония и за да не губя ентусиазъм имам и дата за операцията - 10 март!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #86 -: Февруари 23, 2011, 15:03:41 pm »
БЪРЗО ОЗДРАВЯВАНЕ НА НИКОЛ!
ДА СМЕ МАЙКИ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ПРИЗВАНИЕ.

Преди време една приятелка ми казваше че майчинството е притеснение.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #87 -: Февруари 23, 2011, 17:04:57 pm »
Лисе оздравявайте бързо. С едно болно детенце е трудно, с три човек се превръща в многофункционална майка геройня.. Ти си герой, ще се справиш както и малката Никол.

Мише стискам силно палци.

Болните да оздравяват, здравите да не се разболяват. Аз си изживявам една голяма мъка. Мъжа на колежката ми е много зле. С рак на белите дробове е. Сърцето ми се къса  :( Искам да помогна, но .... безсилието мори ужасно.
Здрави да сме...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #88 -: Февруари 23, 2011, 17:17:30 pm »
Лиско,бързо оздравяване на Никол-стискаме палци!
Мише,браво за ентусиазма.То така се прави,като почнеш-давай докато не си загубила инерция :).
Лиде,много неприятно положение с мъжа на колежката ти.На зълва ми майка й почина от същото,но се бори стоически 2 години.В крайна сметка накрая на всички им се искаше просто да си отиде по-бързо и да не се мъчи :(.

Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #89 -: Февруари 23, 2011, 17:19:12 pm »
Бързичко да оздравява Никол и Лис вече да се радва само на здрави лисета!
Лиде, много, много съжалявам за колежката ти :( В кой стадий е рака, има ли шанс за лечение?
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #90 -: Февруари 23, 2011, 17:44:56 pm »
Дълбоки извинения, че занимавам четящите с мойте си терзания. Този месец ми се натрупа доста. Няма начин jasmin_veni. 

Мише та като каза мъдрец, ми щръкна косата. Да ти кажа вече втори час се опитвам да я озъптя  :lol:. Последния път моят долен мъдрец го вадиха два часа с 5 упойки и най-накрая го рязаха на части за да го изкарат.  :lol: Та сега имам два горни, които също са за вадена, обаче съм ги бутнала в графика за декември 2020  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #91 -: Февруари 23, 2011, 18:56:26 pm »
Мише, моят сценарий беше за книга - след 22ч, по пижама и ботуши пред блока, с деца имат-нямат на 1г и 3г. С камъни в ръка, целеща терасите на съседите, като първият етаж е административни и търговски помещения, та замахът не ми достигаше за качествена бомбардировка  :lol:
За зъбния проблем - да ти си реши веднъж за винаги!

Зори, и нашите коледни снимки са едни "бисери", затова не ми се мисли какво ще е за рождения ден  :?  Иначе детско парти в яслата/градината е чудесна идея, стига да има деца. В групата на Вероника имало само 4 деца в момента. Накупила съм шапки да има, но кой ще ги носи не е ясно :)

На Лиса пожелавам скорошно прибиране!
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #92 -: Февруари 23, 2011, 21:12:32 pm »
Мишеее, ама добре сте ни дошли - ще пееш на Лиса докато реди ламината  :lol: :lol: :lol:
Мен не ме е страх да не ме затвори детето, обаче колко филма с падане от 6-я етаж ми минаха през главата няма да ви казвам  :oops:

И аз се чух с Петя днес, и с Никол че много викаше  :lol:, дано се оправи бързо момичето и си се приберат у дома. И дано, дано Лисана има глътка въздух вече, без разболявания и тревоги  :(

Лиде, много сила на твоята колежка. Много!
Преди година баба ми остана на моите ръце в такова състояние. Много се мъчат, много. Но и тези, които ги гледат минават през ад. Аз още сънувам кошмари колко съм безпомощна, как... Страшно е за съжаление  :(

*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #93 -: Февруари 23, 2011, 21:39:18 pm »
Привет и от мен пак по никое време тази седмица, ама таткото ни е командировка и се оправяме сами по женски тука. Дано поне сме здрави, другото ще се реши все някак.
Дано малката и голямата лисица скоро се приберат вкъщи, много им се насъбра на милите...
Гери, скорошно оздравяване на юнак Стефко!
На всички рожденници желая незабравим празник. :D
Аз също се съмнявам в нашата ясла да се съгласят на такова парти. Както казвате, не пускат даже родителите да снимат, трябва да оставиш фотоапарат. И аз не бях много очарована от новогодишните им снимки, но...И аз се чудя още какво да правим за втория рожден ден, пада се в неделя. Може примерно да го отпразнува в яслата в понеделник, тъй като финансите ни няма да стигнат за клубче, а с баби и дядовци не ми се празнува тоя път, а и няма къде да ги настаним всички тук, живот и здраве като си идем към Търново за Великден ще се почерпим и така...
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #94 -: Февруари 23, 2011, 22:15:06 pm »
Пък нашия р.д. се пада 1 седмица преди ДРЗ и какъв купон ще спретнем на патерици със зачатските другарчета... от сега се надъхвам и се кефя  :party:
И аз се чух с Лиса, малката поне спряла да повръща.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #95 -: Февруари 23, 2011, 23:45:23 pm »
Мими, Коки много благодаря за новините от Лиса!
Много съм ви признателна за подкрепата, винаги се чувствам по-спокойна когато споделя тук!
Лиде, срещу тази непоправима мъка сме безсилни!
Сила на колежката ти и рамо да преодолее всичко последващо!

Бъдете здрави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #96 -: Февруари 24, 2011, 09:36:52 am »

Болните да оздравяват, здравите да не се разболяват. Аз си изживявам една голяма мъка. Мъжа на колежката ми е много зле. С рак на белите дробове е. Сърцето ми се къса  :( Искам да помогна, но .... безсилието мори ужасно.
Здрави да сме...

За съжаление само може да гледаш отстрани.. Майка ми почина 93 г. от рак на белия дроб. Просто мъка и стоиш безучастно и безпомщно.. Може да си с колежката повече, ако има нужда и по възможност да се ангажира с нещо друго, но е трудно.

Радвам се, че малкото Лисе вече не повръща и вероятно е по-добре.
Ние пък от неделя сме с някаква зверска хрема, която се надявам вече да е преминала. Две нощи не съм спала почти, че и двамата се душат и едвам дишаха от запушени носове.
Желая на всички здраве и да не чета вече за болести!
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #97 -: Февруари 24, 2011, 09:51:27 am »
Хайде да ви развеселя.Сутринта Митака става в 7ч.,но тъй като на майка му се стори рано си лежи полузаспала.По-едно време не съм го усетила,че се е измъкнал.Скачам и отивам да го търся.А той отишъл в хола,седнал на дивана и кротко си разглежда брошурата на Метро :D.

Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #98 -: Февруари 24, 2011, 09:59:38 am »
Бързо оздравяване на малката лисанка Никол и на Стефунчо на Гери!
Аз предлагам вече да се стопля, че да понамалеят и болестите.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #99 -: Февруари 24, 2011, 10:21:38 am »
Хайде да ви развеселя.Сутринта Митака става в 7ч.,но тъй като на майка му се стори рано си лежи полузаспала.По-едно време не съм го усетила,че се е измъкнал.Скачам и отивам да го търся.А той отишъл в хола,седнал на дивана и кротко си разглежда брошурата на Метро :D.

По този повод и аз да ви разсмея. Отиваме в понеделник на преглед при педиатърката и влизаме. Първо прегледа малкия и аз се дръпнах настрани да го облека, а баща ми с Криси отидоха при нея и тя пита Криси: "Боли ли те нещо?", а Криси: "Гъзъ бои!" :lol: Баща ми го пита пак и той повтаря: "Бои гъзъ!". :lol: Педиатърката не обърна внимание, но Криси явно беше разочарован. От къде го е чул това нещо не знам...