0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #40 -: Февруари 21, 2011, 20:44:43 pm »
Да, да, точно тези борови клечки за разпалване. Пали се клечката и държите отгоре една кафена лъжичка да почернее. Като изстине се слага малко кърма в лъжичката и с малкото пръстче се размива да почернее млякото. Дава се преди всяко хранене. Най-интересното е, че това ми го каза моята гинеколожка. Тя е пробвала какво ли не с нейното дете и само това е помогнало. Всички тези капки против колики минават през черния дроб, а това е въглен. Може само да помогне, не и да навреди. Аз си опушвах 4-5 лъжички за по-удобно и давах преди всяко кърмене 4 дни. После нямаше нужда. :D

Мерси много миличка..А откъде от Бг може да се закупи да кажа на свекърва ми че сега ще ми праща това онова ?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #41 -: Февруари 21, 2011, 20:56:48 pm »
Карамелче, сешоара е майчино народно творчество  :lol:,
аз го знам от Уайти, а някъде в началото беше Джам!
Спокойни бебета...

Относно малките момичета и момчета, френския маникюр, от котюра
и фръц пръц е въорос на личен пример на родителите, тежко ни и горко! :?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #42 -: Февруари 21, 2011, 21:02:56 pm »
Аз изобщо не харесвам малки деца със златни гривнички, обеци, грим ( та бил той детски ) лак по ноктите...
Но изобщо не знам как ще се справя...

Вие позволявате ли на момиченцата и ако не - как удържате фронта?
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #43 -: Февруари 21, 2011, 21:12:17 pm »
Ми не позволявам. Няколко пъти дядовците й (не е грешка :lol:) я бяха лакирали, обяснявах, че е грозно малко дете с лак, както и че на ДГ не пускат децата с лак и го изтрихме без драми. За грим не е ставало дума все още, но и аз не използвам, та няма от къде да види поне това :lol:
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #44 -: Февруари 21, 2011, 21:22:19 pm »
Лиде, честита ти магистратура!

Зори, дано Жорето изкара седмицата, на нас два поредни рождени дни (на Рони и на Ники) ни сеслучва да сме болни дни преди събитието и тоз път реших да не рискувам. Не за друго, ами детето вече от две седмици се гласи за клубче и торта :)

За температурата - меря с термометър за чело. Давам медикаменти над 38 градуса. Пробвам с Нурофен / Панадол  и ако няма ефект и са достигнати 39 градуса поставям свещичка Еферлаган.Досега винаги е помагало.
Докато съм на здравна тема да ви споделя една рецепта против кащлица - 1-2 с.л от растението паричка (драка) се запарват в кипнала вода за 5 мин и се дава 4 х 100 мл. Завеждащата микробиологията в местна частна болница се кълнеше, че помага (дори при стафилококи?!), реших да опитам и поне за кашлицата мога да потвърдя положителния ефект.

За гримиране, лакиране, кичене и т.н - не разрешавам. Личният пример наистина е много важен, но ето - моята коконка не се спира да лакира себе си, че и брат си покрай нея, въпреки че аз се лакирам веднъж-два пъти месечно, само при поводи  :lol: Обеци още няма, ще изчакам още доста, мисля. Гримовете ми също са пострадали, най-много обаче кремовете ми изчезват  :oops: Та така - суетата и любопитството вървят ръка за ръка ;)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #45 -: Февруари 21, 2011, 21:32:05 pm »
Благодаря !

Преди забравих...много съм изветряла...
Лидия, страхотна новина ! Браво !  :D
Предполагам дъщеря ти е най-щастлива...че си освободила ПСто  :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #46 -: Февруари 21, 2011, 21:52:30 pm »
Весела и здрава седмица и от нас :)
Зори, аз купувам и хартиени, карнавални шапки, домино за очичките, балони и шарени салфетки да се радват децата. :)

аз миналата година правих едни маски - притирах си ги от тук :http://krokotak.com/category/vsitchko-za-praznika/karnavalni-maski-i-shapki/,после лепих върху картон,оцветявах,изрязвах,връзвах ластици - голяма игра подна и накрая дребните не ги и погледаха,даже ги беше страх да си ги слагат.Може тази година да ги извадя,да видим като са пораснали,дали ще им е по интересно.

Вени, аз си познавам вече детето и почти винаги давам,защото много бързо след това става над 39,друг път не давам - просто преценявам ситуацията.Иначе не е нормално за мен 4 дни 39 градуса.Обикновено започвам със свещичка ,при над 38 давам Нурофен ,а над 39 - Хексалгин,понякога се налага да комбинирам и Хексалгин със свещичка Ефералган.Предпочитам свещички ,лепенки и хомеопатия по принцип.

Лиде.честито дипломиране - успех и нагоре!
<br />
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #47 -: Февруари 21, 2011, 22:11:07 pm »
И аз пропуснах :oops:
Лиде, честито.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #48 -: Февруари 21, 2011, 23:35:30 pm »
Лидия, честито. Дано ти върне много удовлетворение- и емоционално, и материално дипломирането.
Стефи празнува в един ден със Жори, тази година реших да наема аниматори да отидат в ДГ, ще ги рисуват, ще я облекат "туту" Тинкърбел, ще им правят мини дискотека и няколко игри с дребни подаръчета. Поръчах си украса, балони, домино Бен тен за момченцата и коронки Тинкърбел за момичетата. Мислех тортата ни е да е домашна, но май няма да ми мине номера- искат сертификат, нищо че съм носила няколко пъти мъфини в групата, пак домашно приготвени  8) до сега не е било проблем. Мислих, мислих- в крайна сметка в градината й е естествената среда, това са й приятелчетата, пък така или иначе не можем да скрием там повода  8) Та така- това ще й е подаръка, едва ли емоциите от изненадата за партито могат да се предизвикат от играчка на която ще се радва два часа, или на дреха която ще носи два месеца.
Спокойна седмица и здраве за всички.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #49 -: Февруари 21, 2011, 23:56:53 pm »
Мини, страхотно!
Много хубаво си го измислила. Весел празник ви желая!

Z22 и на вас весел празник!
« Последна редакция: Февруари 21, 2011, 23:59:35 pm от severina »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #50 -: Февруари 22, 2011, 08:02:46 am »
Много Рожденнична е тази седмица!
Весели подготовки и незабравими празници
на :balk_16:Стефи, :balk_16:Вероника и :balk_16:Жори!

Мини много хубава идея, има ли начин да снимаш?
Това е спомен завинаги!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #51 -: Февруари 22, 2011, 09:38:01 am »
Не понасям дечица нагримирани и натокани със златни бижута и други подобни. Има едно предаване по TLC за тези изродени детски конкурси за красота в Америка, дето си правят децата на абсолютни изроди - мъничко телце с глава на поп-фолк певица. Просто се потрисам.

Не знам момичешките майки как ще удържат фронта - не смятам, че трябва да се лишават от грим, лак или други женски удоволствия. Със сигурност не е лесно да се балансира, защото личният пример, който майката ще дава, в много случаи е ЗА употребата на подобни разкрасителни продукти... Но със сигурност има начин ;)

Честито на Лидия! Здрава седмица на всички!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #52 -: Февруари 22, 2011, 10:50:05 am »
Знаех си, че изпускам някого...
Аничка, хубав и незабравим празник ви желая!

На всички мами с рожденици тази седмица - успех в подготовката и много вълнуващи преживявания!

Лидия, честито дипломиране! А каква докторантура следваш?
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #53 -: Февруари 22, 2011, 11:08:56 am »
Весели рожденни дни със здрави дечица!
Свате, специални целувки за снахата! Прекрасно си го намислила.
Лидия, честито и на теб!
За коликите да ви кажа аз какво правих. Варях си копър - доста голям стрък (за да е по концентртирано) в около 500-600млл вода. Това го изпвах за ден (пиех дори по литър). Бяхме изцяло на кърма и моите си пиеха мляко с копър  :lol: Имаха много леки колики, само за около месец. На мен естествено ми беше отвратително, но не си представявх как ще ги накарам тях да пият копър. Давах Саб Симплекс, но повече от 1-2 пъти на ден не съм давала.
За гримирането и т.н., според мен всичко е до това дали се разрешава от родителите. Като имам женско ще споделя повече  :lol: макар че вече с тази метросексуалност знам ли какво ще ми дойде на главата  :lol:
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #54 -: Февруари 22, 2011, 11:34:55 am »
Аз да попитам, какви са тези борови клечки за разпалване? Как де се снябдя с тях?
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #55 -: Февруари 22, 2011, 12:00:40 pm »
Мини, и аз обмислях този вариант, но нямах отзиви от никого и не посмях да ангажирам такова парти за яслата. Видях само в Приказен свят такъв пакет, като най ми допадна това, че дават и диск със снимки.
Та така си останах с чуденката... :)
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #56 -: Февруари 22, 2011, 12:07:22 pm »
Лидия, честито и браво!

Весели и незабравими празници на всички порастнали дечица
И много здраве и на тях, и на всички останали!

Четох я вчера статията за селиндионите и леко се ужасих как бързо минава времето и колко скоро и това ще ни е на главите. Досега не е ставало дума за такива неща у дома. Диманка е кокона по природа, но това се свежда до ластици и диадеми, клинчета за градина, чорапогащници и рокли у дома, и най-много балсам за устни през зимата. Гримирам се доста семпло, тя гледа и казва как и тя като порастне така, но не си е и помислила за сега... Нито пък има кой да й разреши де -  гримовете за деца са хем нелепи, хем произведени в Китай, не ща и да мисля какво има вътре. Лак също не давам, ама то и аз се лакирам веднъж в годината. Вчера за сефте ми обясни как детенцето Х било с различен лак на всичките нокти, но бързо се разбрахме, че това не е красиво за малки момиченца.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #57 -: Февруари 22, 2011, 12:33:44 pm »
Лидия честито.

Мини, страхотна идея и не се съмнявам, че на Стефи ще й хареса повече от една играчка. Аз също предпочитам да празнуваме в детски център с приятелчетата, от това да сме вкъщи с бабите. Исках да те питам за саментото. От каква възраст може да се дава. Понеже аз съм го пила и много добре се чувствах. А коластрата и зелената енергия може да си ги пиеш ти. По принцип Зелена енергия се дава след три годинки. Аз затова все още не съм я включила. В комбинация с коластрата е най добър ефектът.

Лека седмица и много здраве. Днес е бяла приказка, дано таткото си дойде по рано да изведе малкия на снега. Такава радост е.
*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #58 -: Февруари 22, 2011, 12:38:17 pm »
Здравейте!
Да са ви живи и здрави рождениците!
Честито и на Лидето!
Това с гримирането и на мен ми е болна тема, точно по тия въпроси се бях замислила последните дни. Като се има в предвид, че се гримирам изключително рядко, лак не съм слагала от има няма 9-10 месеца... моето дете как ли ще реагира на тези "дразнители"!? А на мен първия ми опит за грим беше в 7 клас и се изчерпа до червило, последвано от първия шамар от майка ми, който помня и до днес...  А като ги гледам тези малки момиченца по въпросното предаване по ТЛС... направо ми се къса сърцето, на по 4 години с тонове грим, изкуствени коси и т.н. на 20 на какво ли ще приличат...
Майчета, как се справяте с това ужасно време? За няколко дни свикна след обяд да е на вън и сега по цял следобед е супер изнервена... не иска да спи, а само да се гушка...

*
Re: Ведра февруарска седмица - 21-27.02.2011
« Отговор #59 -: Февруари 22, 2011, 12:44:19 pm »
Mайчета, как се справяте с това ужасно време? За няколко дни свикна след обяд да е на вън и сега по цял следобед е супер изнервена... не иска да спи, а само да се гушка...

Ами аз си я извеждам Никол. Времето не е толкова лошо. Просто не стоим навън по 2 часа, а по 30-40 минути. Когато вали сняг или дъжд, слагам дъждобрана на количката (оставям дупки отстрани, за да влиза въздух) и пак мааме по улиците.