0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Криви ли са децата ни?
« -: Февруари 15, 2011, 09:54:54 am »
Криви ли са децата ни?

(Автор на статията е един от моите треньори - Цецо - студент по кинезитерапия)

Аз съм студент по кинезитерапия и като такъв ходя на различни практики, където идеята е да… практикуваме в реална ситуация каквото сме учили.

Вече два пъти преглеждаме деца в първи и втори клас – гледаме им стойката, в частност проверяваме за гръбначни изкривявания и плоскостъпие, тъй като това са доста често срещани проблеми. Ако не се действа по въпроса, могат да се задълбочат или да предизвикат и други усложнения.

Преди време в училищата е имало щатен кинезитерапевт и такива прегледи са се правели редовно, но тогава май системата е работела по-добре, поне по отношение на физическото възпитание. ( виж темата погледната хумористично в “Играеш ли физическо, баби?” )

Какво ми направи впечатление: От всичките 60  деца, които прегледахме за тези два пъти, точно 7 (!) са без никакви забележки по двигателния апарат – хубава стойка, прави и здрави хлапета. Не че останалите са нещо счупени, но явно има някакви проблеми.

Най-често можеха да се видят: ... [прочети още]

www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
Re: Криви ли са децата ни?
« Отговор #1 -: Август 16, 2018, 10:57:07 am »
Здравейте! Не разбрах дали предлагате персонални тренировки за деца с изкривявания, защото темата вече не е активна!