0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #100 -: Февруари 17, 2011, 15:16:24 pm »
Чудесни картички, Стефи! “Открадваме” си идеята и ще измайсторим една на нашия тати, който в средата на март има рожден ден. Мен не ме бива в ръчните неща изобщо, но едно сърце все ще изкопираме отнякъде и ще го центрираме някак си. Малко шарени точки отстрани и готово.
Мъжът ми обаче за любител рисува добре и с Ема се занимават понякога. Тя моето “изкуство” не го одобрява, защото не е дорасла да го разбере. Хората все търсят подобие да има!  :D Но пък и тя вече е изявена “художничка” – миналото лято боядисахме и вече стените в долната си част са от шарени по-шарени. Така или иначе за първи клас ще се местим да сме по-близо до училището и, сега сме през няколко къщи от градината и. След нас и потоп – трябва да съборят къщата и да я построят отново, но засега те не го знаят... :D

Със сополките кашлицата свикнах вече, но да се стига до болница си е сериозна работа. Радваме се, че Лиско са добре вече! Пазете се и останалите!
Пролетта идва и болестите ще свършат! Дано!

*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #101 -: Февруари 17, 2011, 15:34:37 pm »
Здравейте и от нас  :). Аз гърне освен със сапун и с гореща вода с друго не мия.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #102 -: Февруари 17, 2011, 15:38:16 pm »
Аз имам едно предложение, вместо да миете гърнета, купете на децата седалка за тоалетната, хем си спестявате време, хем детето ще се научи че тоалетната е мястото, а не в средата на кухнята на гърне, например :wink:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #103 -: Февруари 17, 2011, 16:27:33 pm »
Пете, много се радвам, че вече сте вкъщи! Дано това ви е последното пребиваване в инфекциозна, знам какъв ужас е с едно и не мога да си представя как е с три болни дечица...
наш Симеон е по-добре и вече е на детска, сега явно аз съм наред да се разболявам ;) Днес беше -22 сутринта, за събота прогнозата е да падне до -33. Това вече не мога да си го представя, но обещавам ако оживеем да споделя :)
От 10 дена не съм спала нормално -  в началото заради кашлицата на Мони, сега просто не мога да заспя преди 3 часа. Знам, че няма какво да направя по въпроса, само споделям, че вече съм малко неадекватна, да не ми забелязвате :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #104 -: Февруари 17, 2011, 16:54:58 pm »
Мале, Ултра, -33 градуса си е сериозна работа! А тук половината ми приятелки не си извеждат  децата на +5 градуса, хехе! Стискам палци! :)


*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #105 -: Февруари 17, 2011, 17:29:02 pm »
Рашииии защо махна мишокааа???
Аз днес се чудих дали да изкарам малката на терасата за 10мин хем беше -2. Е накрая я изведох тя пък взе че се разплака и се прибрахме  :lol:
Ултра -33 8O Как се издържа на този студ? За безсънието пробвай с горещ душ и успокояващ билков чай. При мен винаги действа  :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #106 -: Февруари 17, 2011, 17:54:55 pm »
Незнам какъв точно ден е днес, обаче така не съм се чувствала никога през живота си. Цялата ми глава е изтръпнала и толкова отнесена и неадекватна не съм била.
Моника подкашля, днес им казах, че утре няма да я водя. Утре имаха снимки, но днес 4 деца бяха с температура и си ги взеха, щом Моника подкашля макар и рядко, по добре да си я оставя в къщи. Няма сополи, няма червено гърло, няма температура.. Дадох и сиропи, утре ще минем през педиатърката да я преслуша и така. Да минава и тази седмица и дано другата е спокойна и нормална...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #107 -: Февруари 17, 2011, 18:16:07 pm »
Раши сигурно смени мишока, защото му се изтъркаха зъбите.
Ултра, как ви пали колата на -33? А сух студ ли е или с вятър?
Аз така се наплащих от историите за болници и болни деца, че 3 дни седим в нас на балкона и не го изкарвам на вятъра. Почти избутахме зимата и дано не лепнем нищо.

Аз се чудя да запозная ли Ники с гърнето - какво е то и за какво служи или да го оставя на спокойствие да върши работата в памперса. Наясно съм, че няма как да върши нищо осъзнато в него. Вие кога представихте гърнето на детето?
[/url][/url]
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #108 -: Февруари 17, 2011, 18:40:35 pm »
Лисе, Пауър,
дано повече не се повтарят тези преживявания за вас!

Аз съм с доста спартански разбирания явно, но моите деца си ги извеждаме и на -5, че и на -8 градуса. Ами почти няма други деца по улиците, освен моите.
Често срещам майката на Мери, със самата Мери, (станалата известна като 62-годишната родилка) по улиците, така че не сме сами. :lol:

Момичета, на минусови температури навън няма вируси. вируси има на +2 градуса и нагоре. :wink: Така ме окуражи моя позната (медицинско лице).


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #109 -: Февруари 17, 2011, 18:42:26 pm »
Рашииии защо махна мишокааа???

Ми някаква девойка си сложила същия мишок и реших да съм уникална ;)


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #110 -: Февруари 17, 2011, 18:49:46 pm »
Ултра, как ви пали колата на -33? А сух студ ли е или с вятър?
Колата ни е на паркинг в България, така че с нея проблем нямаме ;) Всъщност ние такава температура не сме имали досега, надявам се да не се сбъдне прогнозата.
При под -15 вятър няма, предполагам, че му е прекалено студено, че да духа :lol: Разбира се, има си и научно обяснение, но ми е трудно да го пресъздам.
В момента:
Temperature   -19.7 °C   
Humidity   70.3 %   
Air pressure   1020.9 hPa   
Wind        -   
Measured   17 Feb 11 18:33:30
Още се размразяваме след прибирането от детската.

За гърнетата съвсем наскоро обсъждахме подробно...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #111 -: Февруари 17, 2011, 19:46:59 pm »
Аз да се оплача, при годишния преглед ми  откриха доста ниско желязо, чудех се аз защо ми се спи по цял ден, а то имало причина.Направо ми се развали настроението вчера, защото знам, че тези "железни депа" много трудно се запълват,месеци трябва да минат.
за  сега трябва да наблегна на месото и мултивитамини, ако след 3 месеца няма промяна, ще има тежка артилерия с "железни" таблетки.
А днес съм и на мамография и на видеозон, но предполагам, че там ще съм ок.

Ултра, при нас при - 15 -20 има вятър и то какъв , ужасно студен...
Във вторник водя децата на училище, поглеждам термометъра в колата -17, духа ужасен вятър, аз си мисля, че няма да ги карат да се строяват децата отвън...каква бе изненадата ми, всички ученици, малки и големи, строени отвън :lol:, моите мрънкат, "студено е, мамо" и се гушат в мене, а другите дечица/пак 4 1/2 годишни/, които идват с автобусчето, си стоят самички, няма в кого да се стоплят.
Добре, че вече е +3.

поздрави на всички


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #112 -: Февруари 17, 2011, 20:00:20 pm »
Ема ти беше в Канда, нали?
Тъкмо студа е аргумента на мъжо да не заминем за там (а аз съм навита).
Освен месо наблегни на червено цвекло и спанак на салата.
[/url][/url]
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #113 -: Февруари 17, 2011, 22:26:27 pm »
Любимата ми тема за температурите. Както и тази за обличането при ниски температури.  :D

Лично аз гледам да извеждам Виктор почти всеки ден - може да е само за 15-20 минути при минусовите температури и да е само на двора, но се старая да не пропускам. Детенце е доволно, зачервява бузки, а и така поне малко разнообразяваме от безспирното обикаляне из къщи.  :)  

Относно обличането - винаги съм била в чуденка. Когато сме у дома аз чорапогащник не му слагам - топло е и съдейки по мен, ми се струва, че това ще е излишно навличане. Случвало се е през по-топлите дни да излизаме и навън без чорапогащник, само по ватирано панталонче и по този повод отнасям доста критики, че е тънко облечен. В грешка ли съм или наистина прекалено леко го обличам?

Ултра, Ема, споделете как обличате децата при тези минусови температури?

« Последна редакция: Февруари 17, 2011, 22:28:43 pm от twin »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #114 -: Февруари 17, 2011, 22:35:02 pm »
аз не съм купувала чорапогащник ,Жоро си ходи по дънки или анцунзи само.Гледам ги и в яслата деца,доста са облечени .Аз го оставям по потник и тънка блузка с дъдъг ръкав.Дебели ватирани блузи нямам,долнищата на анцузите също не са от тях ,а обикновени тънки.
<br />
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #115 -: Февруари 17, 2011, 23:08:13 pm »
На мен колкото и да ми е студено, щерката е все вир вода :lol: Язък че купих по-дебело яке, тип Мишелинка, 2 пъти го облече ами тя става мокра цялата. Инак ако е с тънък памучен панталон, отдолу е с чорапогащник навън. Ако е с ватиран панталон, съответно без. Днес аз бях по дънки,тя с ватиран панталон - аз бях на лед, дънките като ламарини за мен бяха залепнали. Навън термометъра показваше -3. Ватирана блуза има 1, която още си стои необличана.
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #116 -: Февруари 17, 2011, 23:11:07 pm »
Любимата ми тема за температурите. Както и тази за обличането при ниски температури.  :D
............
Когато сме у дома аз чорапогащник не му слагам - топло е и съдейки по мен, ми се струва, че това ще е излишно навличане. Случвало се е през по-топлите дни да излизаме и навън без чорапогащник, само по ватирано панталонче и по този повод отнасям доста критики, че е тънко облечен. В грешка ли съм или наистина прекалено леко го обличам?

И аз така обличам.  :)
Косьо го извеждам с тричетвърти чорапи и с термопанталон. Наскоро като го вдигнах на ръце и му се видя голото коляно, та ми се учудиха.
Но на Мишка и слагам чорапогащник под панталона.
Доколкото знам, момчетата трябва да са една идея по-леко облечени от момичетата.
Трябва да се каляват децата! :wink:

когато беше тук големия студ (около -10), ми се е налагало да изляза да свърша нещо. Тогава вземах бебето в кенгурото и обличах едно голямо яке на мъжа ми, което ни обгръщаше и двамата с бебето. По този начин само главата му се подава от якето ми. А той така блажено си спи. :) Като се прибрахме и го извадих беше съвсем топличък. :)

Стефи,
и моята щерка за има-няма два месеца и отказа гърнето и си ползва тоалетната. Купила съм седалки, а в едната тоалетна вече си има едно стъпало на Нуби и се справя сама - да се избърше, да си пусне водата, да си махне седалката, да си вдигне гащите и накрая ми се появява с чорапогащи до глезените и ми ходи като една японка. :lol: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #117 -: Февруари 18, 2011, 11:55:15 am »
... само по ватирано панталонче и по този повод отнасям доста критики, че е тънко облечен. В грешка ли съм или наистина прекалено леко го обличам?

И аз така обличам.  :)
И аз. Когато има сняг, сме с чорапогащник и грейка, най-удобно е за търкаляне.

Наистина е добре момчетата да са една идея по-леко облечени. Нашият първи лекар-кинезитерапевт обясняваше така: "Ако не беше важно, Господ нямаше да хаби кожа и да направи тестисите извън тялото. Така че не му пречете и не претопляйте децата" :wink: Пък за момиченцата си зависи от тях де, моята Димана е супер морж, завивки не трае, спи само то tънка пижама и я обличам леко.
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 12:46:01 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #118 -: Февруари 18, 2011, 12:28:43 pm »
Но пък чорапогащите са толкова удобни с това, че не могат да се свалят...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #119 -: Февруари 18, 2011, 12:32:30 pm »
Но пък чорапогащите са толкова удобни с това, че не могат да се свалят...
osi_9 Съгласна :)
И моята щерка е от тези, дето дрехи не търпят :)