0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #40 -: Февруари 15, 2011, 10:50:15 am »
мини, кажи какво искаш да те отразя и веднага го правя. тия дни съм много отражателна из форумите...

parsi, е това е отлична новина! сега вземайте мерки да не се завръщат.

ние не знаем бате Енчо, защото не гледаме телевизия. само 2 седмици го оставих с баба му в къщи и вече ми разправя как е 12 часа и ще изпуснем новините, след което почва да декламира наизуст прогнозата за времето. мерси съм аз...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #41 -: Февруари 15, 2011, 11:14:28 am »
Време е да се похваля-днес излезнаха резултатите от стерилната урина.Преборили сме ешерихия-та коли :).
И ние се борим със същото. Предстои ни контролна урина. Дано и при нас да е добър резултата, че горкото дете колко лекарства изпи :(. Парси, сподели моля те (на личния) с какво ви лекуваха.
<br />[link=http:
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #42 -: Февруари 15, 2011, 11:31:09 am »
Време е да се похваля-днес излезнаха резултатите от стерилната урина.Преборили сме ешерихия-та коли :).
И ние се борим със същото. Предстои ни контролна урина. Дано и при нас да е добър резултата, че горкото дете колко лекарства изпи :(. Парси, сподели моля те (на личния) с какво ви лекуваха.

Аз да ви кажа откакто родих последно Анди миналата година април до края на месеца се обзаведох с пиелонефрит. Това ми казаха, че се получава от цистит. След секциото нали поставят катетри цял ден. Сега вече няколко пъти лекувам ешерихия коли с антибиотик и после пак и така не знам до кога.. Вече започвам да се отчайвам. Днес отново дадох урина. Последно се изследвах януари след прием на АБ в края на декември. След антибиотика пих уринал, неоренал, уростим, имунобор уро.. Е няма оправяне.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #43 -: Февруари 15, 2011, 11:34:07 am »
Parsi ,да не ви стигат повече тези гадинки.
Ани ,да се оправя бързо дребчо!
Много се развам,че лисетата са добре вече!.
 Бате Енчо не го харесвам и аз никак.а Жорко не го гледа -той телевизия до скоро изобщо не гледаше ,напоследък Маккуин гледа с интерес и има любими фрази ,едната е когато Матю казва на Сали и Маккуин "добър вечер гълъбчета" :lol:

За реването - аз не мога да слушам дете да плаче - независимо дали моето или чуждо.
Един път бях в салона при майка ми и едно бебе рева 30 мин. ,аз съм се обърнала на другата страна ,че за луда ще ме вземат и сълзите ми капят ли капят. :oops:
<br />
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #44 -: Февруари 15, 2011, 12:30:56 pm »
Здравейте и от нас!
Явно във Варна грипа продължава да върлува! А аз си мислех, че сме се отървали! За съжаление от събота Вики е с много висока температура, от вчера и аз съм така! При мен даже се заформя бронхит!
А за Лисетата не знаех, че са стигнали до болница! Дано вече да са добре и да се прибират в къщи!
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #45 -: Февруари 15, 2011, 13:02:45 pm »
Джам,би ли споделила какви са тези мерки,че на мен никой нищо не ми обясни разбира се :?.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #46 -: Февруари 15, 2011, 14:13:08 pm »
При бате Енчо ходи съседчето. Избраха я. Каза стихче. Тогава Моника за пръв път го гледа и от тогава съседката и и дъщеря и(която му беше на гости) не спират да и повтарят, че трябва да отиде. Затова и Моника иска. Филмчета и бате Енчо не гледа, само Том и Джери или Мики Маус могат да и грабнат вниманието. На компютъра не е сядала от 3 седмици, защото аз не станах от него. (защитата ми е в понеделник)
Освен проблема с липсата на време да я заведа, не виждам нищо лошо да отиде и да каже едно стихотворение. Лично и само за удоволствие на детето.  Е знае кой филм гледа баба и, но не им е фен на турските сериали  :lol:.

А новини не сме гледали от месец сигурно, аз нямам време за тях. Баща и гледа филм обикновенно, новини рядко пуска..пък и сега ние сме центъра на новинарските емисии, няма смисъл да се ядосвам и да им слушам идиотщините..
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 14:20:00 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #47 -: Февруари 15, 2011, 14:23:32 pm »
lidia, разбира се - всяко желание за изява на детето трябва да се насърчава. ще я заведеш, а на нас ще кажеш кога да гледаме.

parsi, аз не съм компетентна по тая част и не мога да дам съвет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #48 -: Февруари 15, 2011, 16:00:39 pm »
Подкрепям Джам!Лиде заведи Моника!Нека се изяви!

Но няма как да се спомене Бате ДрЕнчо и аз да не му изпратя една мисловна "благословия".
Нищо лично, дори не сме ходили, понякога го заглеждат мишоците,
но той не е водещ който умее да предразположи едно дете към откровение!
Шаблонни 3 фрази, ако може и почти задължително унижава детето,
вместо дори и от грешка да направи дженк, следва изпълнението и за финал една крива усмивка,
защото милото няма на какво да се засмее!
Той не го прави нарочно, но трябва да си артистичен познаваш на детската душа,
да ти идва от сърце тази работа, само с една рошава прическа и дежурна усмивка не става!
Рутуниран без грам новост в предването от как се е захванало сигурно!

С усмивка си споменям имаше подобно предаване когато бяхме деца,
ако не се лъжа френски или италиански беше формата,
страхотен водещ, успяваше да направи чудеса с децата,
понякога включваше и родителите, получваше се интересно и много забавно шоу!

« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 16:02:36 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #49 -: Февруари 15, 2011, 16:05:11 pm »
Ако не се засрами и я изберат ще ви кажа, въпреки, че аз се съмнявам. Тя е малко притеснителна. Затова и обещах да я заведа само ако на тържеството се представи блестящо :)
А самият бате Енчо (който вече далеч не е бате  :lol:) и аз не го харесвам.  :oops:
Мислех си, че ще забрави, но двете съседки (голямата и малката) не спират. Малката има записващо касетофонче с микрофон. Редовно ни изнася представления  :lol:. От там е мерака, а аз вече 3 месец се дърпам. Ще я заведа щом иска..

Мише подкрепям, не е за водещ на подобно предаване. И аз усещам подигравка, присмех...точно затова и се дърпах досега упорито. (и сега не изгарям от желание)

Ако има желаещи, може заедно да заведем децата  :) , току виж желанието ми се усилило  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #50 -: Февруари 15, 2011, 16:08:47 pm »
Шаблонни 3 фрази, ако може и почти задължително унижава детето,
вместо дори и от грешка да направи дженк, следва изпълнението и за финал една крива усмивка, защото милото няма на какво да се засмее!
Той не го прави нарочно, но трябва да си артистичен познаваш на детската душа,
да ти идва от сърце тази работа, само с една рошава прическа и дежурна усмивка не става!
Рутуниран без грам новост в предването от как се е захванало сигурно!


Добре казано!


*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #51 -: Февруари 15, 2011, 16:40:16 pm »
Здравейте и  от нас! Ние пък вчера се прибрахме от болницата най-накрая.В сряда премерих кр.захар на Милен и се оказа мнооого ниска и аз като се стреснах веднага отидох в болницата и ни казаха,че ще ни приемат за един ден да му направят профил и да видят как му е захарта.Още на първото боцкане и отново се оказа ниска,пуснаха му система и т.н...даже не искам да си спомням.Седяхме 6 дни в болницата,но поне вече всичко е стабилизирано и всички доктори ми казват,че това се оправя до края на пъвия месец и се дължи на моя диабет по време на бременността.А при мен от това дето се стреснах толкова взе,че ми спря и кърмата- вече 2 дни нищо не съм цедила.Ама да ми е жив и здрав пък ще се храним с АМ.От болницата ми препоръчаха да го храня с Аптамил 1.Сигурно е обсъждано,но кажете ми мнението си за него.

Здрава седмица на всички майки и дечица!  :D :D :D
07.10.2009
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #52 -: Февруари 15, 2011, 17:31:27 pm »
Пауръче, добре сте се завърнали! Важното е, че всичко е зад гърба ви!
Аз и на Вероника, и на Никола давах Милупа и Аптамил, сега Ники е на Аптамил 3 и нямаме забележки.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #53 -: Февруари 15, 2011, 18:52:54 pm »
Пауър мила  :bighug: да остане само лош спомен зад гърба ти !

Ние в началото започнахме на Аптамил, но после няколко души ми препоръчаха Лактана Био. Забелязах, че колкото повече АМ давам ( защото първо само кърмех, после започнах да дохранвам с АМ ) толкова по-зле ставаше с акането. Както акаше по няколко пъти на ден, в един момент само веднъж, че понякога веднъж на 2 дни.
Започнах с Лактаната и с нея сме си и до днес. Много съм доволна. 

И аз не харесвам бате Енчо. Най-много ме дразни, като започне да разпитва какво работят мама и тате...да пита как се забавлявате заедно, какви игри играете...какво го интересува какво работят ?!? Точно като катаджийте с редовните въпроси -" какво работиш ? "  " иииии какво ще правим сега ? "
Но за децата сигурно е много забавно  :)
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #54 -: Февруари 15, 2011, 18:55:29 pm »
Мила, power, всичко е вече зад гърба ви  :)!
Чувала см от много майки че Аптамил е едно от най-добрите млека. И да, както е казала Райса мож да се запечете, но не е задължително. Всяко дете си е индивидуално. От всяко мляко едно или друго дете може да се запече.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #55 -: Февруари 15, 2011, 19:22:23 pm »
Да, съгласна съм със Смарайди. Препоръчах Лактаната на една моя позната, но при тях нещата не потръгнали добре...каза, че много се е запекло бебето и са се върнали към Фризо ( май така се казваше...).
При всички положения, доколкото знам, не е добре често да се сменят млеката.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #56 -: Февруари 15, 2011, 19:59:21 pm »
Пауър,дано всичко е зад гърба ви вече !Знам какво ти е и ние го преживяхме с Жорето ,той също беше с много ниска захар и поседя в кувьоз и на системи .И на мен от стреса ми се прецака кърмата ,та със зор до 3-ти месец бяхме на смесено хранене и после само на АМ.Аз съм хранила с НАН ,не съм имала проблем със запичане- Жоро пълнеше памперса на 3 часа. :lol:
Аптамила иначе е много хубаво мляко.
<br />
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #57 -: Февруари 15, 2011, 20:27:01 pm »
Аз съм си хранила децата само с Аптамил и Милумил това второто е по сладко за по злояди не,че единия се е скъсал да яде.В болницата им даваха пре Нан,но като минаха мисля 3 кг. и нещо минах на тези Ам до края и бях много доволна.
Е,вярно по скъпи са,но то кое ли не е.Да се "похваля" ще станем на 3 години другия месец и нямат и намарение да се отказват от памперсите може да поставят рекорд.
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 20:28:56 pm от asi73 »
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #58 -: Февруари 15, 2011, 20:34:19 pm »
Пауърче, радвам се ,че всичко е минало, дано това да са последните тревоги и вече само да се радвате на сладкия Миленчо!
Аз храня Изабела с Аптамил прематюр, другата седмица ще го сменяме с 1-ца, понеже вече мина 4 кг. Доволна съм, за месец и 10 дена откакто ни изписаха е качила 1800 гр.
*
Re: Влюбена седмичка 14.02-20.02.2011
« Отговор #59 -: Февруари 15, 2011, 20:41:13 pm »
Аз съм си фенка на Хумана!Не съм имала проблеми и с двете деца.