0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eсе от моя син
« -: Януари 30, 2011, 11:05:00 am »
                                    Надеждата

                                     (Есе)
     
      В това есе  искам да изразя отношението си към проблема стерилитет и емоционалните аспекти на този много наболял в момента проблем.
      Много често,когато се разхождам,виждам бременни жени или майки с колички,но все повече ми прави впечатление,че сякаш на голяма част това,което правят не им доставя наслада,даже понякога си мисля,че го правят по задължение.Много ме заболя,когато веднъж видях майка,която прилагаше физическо насилие върху малкото си дете.Искаше ми се само да й кажа: ”Оцени това,което имаш,защото хиляди жени с години се борят да имат това,което имаш ти!”. Преди време видях бременна жена,чийто поглед беше празен. В момент си помислих: ”Как е възможно бременна жена да няма блясък в очите и най-вече надежда за бъдещето?”.Може би реагирах точно по този начин,защото знаех,че когато се прибера вкъщи ще видя моята майка,която вече двадесет и три години се бори със стерилитета.
           Понякога когато си говоря с нея усещам,че тя мисли,че  мечтата й няма да стане реалност,но винаги и дарявам надеждата,която имам .Надеждата е единственото нещо,в което винаги съм вярвал.Знам,че след всеки неуспешен опит когато се изправиш пред отчаянието и страданието,тя е твоето спасение.В този момент,когато болката и чувството на безсилие напълно те завладеят,надеждата ти дава сили да се изправиш и да продължиш по дългия път до постигането на мечтата ти. Тя е вечна и безкрайна.Никога не трябва да губим надежда,защото тя е най-правилния път за постигане на мечтите!
           След всеки неуспешен опит ин витро майка ми все повече и повече губи надеждата да зачене,но освен това откакто започна да прави  тези опити тя се промени-вече се усмихва по-рядко,а преди беше весела и засмяна непрекъснато,затвори се в себе си и настроението стана променливо.Защо болката толкова много променя хората?
           Понякога си мисля:”Защо точно тя  трябва да страда по този начин?Защо точно тя трябва да има проблеми със зачеването?Защо?Нима майките,които тормозят децата си или жените,който  всекидневно правят аборти по желание в различните клиники заслужават повече да станат майка от нея,която вече две десетилетия се бори със стерилитета.Тя,която от години влага всеки спечелен лев за тази кауза-изследвания, манипулации,лекарства и търси непрестанно информация за проблемите си от всякакви източници,според мен заслужава да забременее и роди,защото знам,че това бебе е много чакано и много искано и ще бъде отгледано с много любов.”
           По пътя за постигане на мечтата си майка ми преживя много.Обиколи много лекарски кабинети с надеждата,че е открила правилния лекар-този,който ще върне радостта в очите й и ще осъществи нейната мечта.Силно се надявам,че вече е на правилното място и при точния лекар.Ако пък и този път не се получи,аз искам да й кажа:”Мамо,до теб съм  и те обичам”!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Eсе от моя син
« Отговор #1 -: Януари 30, 2011, 11:19:19 am »
:bighug: разплака ме, много красиво
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Eсе от моя син
« Отговор #2 -: Януари 30, 2011, 11:43:28 am »
Прекрасно е!
Re: Eсе от моя син
« Отговор #3 -: Януари 30, 2011, 11:53:51 am »
:bighug: разплака ме, много красиво
и аз така
По хубаво не можеше да бъде написано.Колко истина има в тези няколко реда...и накрая това”Мамо,до теб съм  и те обичам”просто коя майка няма да е щастлива от тези думи!Успех
vesito_69  :D
*
Re: Eсе от моя син
« Отговор #4 -: Януари 30, 2011, 17:55:06 pm »
Нямам думи :balk_145: :balk_145: :balk_145:
Дано скоро се сбъдне мечтата ви!
*
Re: Eсе от моя син
« Отговор #5 -: Януари 30, 2011, 18:04:55 pm »
Много красиви думи... трогателни и истински!
*
Re: Eсе от моя син
« Отговор #6 -: Януари 30, 2011, 18:23:41 pm »
Веси, есето е невероятно, а ти имаш прекрасен син до себе си! Щастлива си с неговата подкрепа!
Да сте живи и здрави и много късмет ти желая!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Eсе от моя син
« Отговор #7 -: Януари 30, 2011, 18:59:22 pm »
Страхотно! Много разтърсващо!
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

*
Re: Eсе от моя син
« Отговор #8 -: Януари 30, 2011, 20:53:02 pm »
Весе, имаш прекрасен син, мила!
Поздравления за сина ти - прекрасно есе!
Бъдете много щастливи тримата!
Дано си намерила истинския лекар, който да сбъдне мечтата ти!
Желая ти късмет в предстоящата процедура!
Прегръщам те!
 :bighug: :crossfingers: :goodluck: :bighug:
« Последна редакция: Януари 30, 2011, 20:56:29 pm от du6ka »

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Eсе от моя син
« Отговор #9 -: Януари 31, 2011, 08:48:38 am »
Затрогващо и много истинско.Успех с опита!Дано!Дано! stork-boy stork-girl
Re: Eсе от моя син
« Отговор #10 -: Януари 31, 2011, 21:38:34 pm »
Прекрасни думи от прекрасен син! Какъв човек си отгледала!
Успех!
*
Re: Eсе от моя син
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2011, 11:55:01 am »
Бррррррр настръхнах....страхотно е!
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Eсе от моя син
« Отговор #12 -: Февруари 01, 2011, 20:18:38 pm »
Поплаках си и аз Дано всички майки да имат такива дечица :D
*
Re: Eсе от моя син
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2011, 08:33:39 am »
 :balk_145: :bighug:  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Eсе от моя син
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2011, 21:07:15 pm »
Веси  :bighug:

А ПЪК този път ЩЕ се получи и ще чуеш на живо думите
"Мамо, до теб съм и те обичам!"
Пожелавам ти го от все сърце!
Re: Eсе от моя син
« Отговор #15 -: Февруари 11, 2011, 09:04:35 am »
Здравейте.Да,наистина имам невероятен син.
И аз си поплакох когато ми го даде да го прочета.
Толкова много си го обичам....
От сърце ви желая и Вие да се здобиете с такова дете!