0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    аз

Привет, дами!

Попаднах на форума от интерес да науча нещо повече за бременността - планиране, установяване, симптоми... Никога до сега не ми се е налагало да го правя и сега се чувствам малко притеснена. На 25-ти т.м. за пръв път не се "пазих" с ясното намерение да забременея. Приятелят ми твърди, че най-вероятно съм била в период на овулация, но аз не съм мн. сигурна... Последната ми менстурация бе на 10 януари '05, но не съм мн. сигурна в точната дата. По принцип менстурацията ми винаги е нормална - трае 28 дни, идва ми с абсолютна точност... Сега съм притеснена и въпреки, че са минали само 2 дни от тогава си задавам хиляди въпроси. Имам чувството, че си внушавам повечето от симптомите /все пак за 2 дни нищо не би следвало да изпитвам/... Чудя се какво ли ми предстои от тук нататък... И макар, че и двамата с приятелят ми желаем дете... нормално е да се страхувам и да се притеснявам дали ще направя всичко, което е нужно за протичане на една нормална бременност... Чудя се какво ми предстои ако установя, че съм бременна?...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #1 -: Януари 27, 2005, 15:04:33 pm »
2 дни след евентуално оплождане не може да имаш НИКАКВИ симптоми - давам ти сто процента гаранция. и две седмици след това също няма да имаш.
колкото до това, какво ти предстои, ако забременееш - айде нека се установи този факт, пък тогава ще отидеш на гинеколог и той ще ти разкаже.
няма смисъл да се тревожиш за "нероден Петко" :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    аз

"Нероден Петко"
« Отговор #2 -: Януари 27, 2005, 15:17:55 pm »
Е, да... Но си дадох сметка, че нямам ни най-малка представа когато забременея какво следва да не/правя /дори и това какво трябва да ям и какво не/... Та затова реших, че няма нищо лошо да съм осведомена ;-)
*
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #3 -: Януари 27, 2005, 15:23:37 pm »
Ако имаш някакви съмнения на първо време спри цигарите и алкохола, както и не пий антибиотици и каквито и да е лекарства, без да се консултираш с лекар и да го предупредиш, че имаш съмнения, че си бременна.
Изчакай и ако ти закъснява цикъла си купи уринен тест за бременност от аптеките се продава.
Ако е отрицателен, а не ти идва цикъла направи нов тест след  2 дни веднага, а ако е положителен веднага отивай на гинеколог ! Оттам вече лекарката (лекарят) ще ти каже какво да правиш!
И пий фолиева киселина (вит. B9), който се пие в първите седмици на бременността! Купи си книжки за бременни и попрочети в сайтовете http://www.bg-mamma.com, http://www.biberonbg.com и http://www.zachatie.org Следвай инструкциите на лекарят си и преди да правиш каквото и да е специфично се допитвай до него. Пази се от емоционално и физическо претоварване!
Успех!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #4 -: Януари 27, 2005, 16:06:53 pm »
Два дни след евентуалното оплождане можеш да имаш всички симптоми. Личен опит. Пази се.
*

    аз

Благодаря Ви!
« Отговор #5 -: Януари 27, 2005, 17:04:54 pm »
Благодаря Ви!

Има и др. въпрос. Може ли жена в първите месеци на бременността си да спортува с цел отслабване / пречистване на организма?
*
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #6 -: Януари 27, 2005, 17:07:27 pm »
Аз мисля, че не добре !
 :?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #7 -: Януари 27, 2005, 17:13:30 pm »
Не добре нито да спортува, нито да гладува.
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #8 -: Януари 27, 2005, 17:52:16 pm »
На мен нещо не ми стана ясно,1нъж не сте се пазили и сега се тръшкаш,какво ще стане ,ако си бременна или искаш дете?И ако е така какъв е проблема?И защо мислиш,че от 1път се забременява,това не са латино сапунките а реалния живот,аз не познавам жена ,която да е забременяла от 1нъж не пазене.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #9 -: Януари 27, 2005, 18:26:23 pm »
Аз разбрах, че иска да забременее. Правили са секс един път около овулацията.
 Възможно е да си забременяла. Аз съм забременявала и като съм се пазела, така че нищо сигурно няма. Успех.
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #10 -: Януари 27, 2005, 22:53:11 pm »
Добре де,щом иска да забременее момичето-УСПЕХ,ама сега тука си говорим сериозно,нека бременноста и да стане факт и тогава ще даваме съвети.И аз съм забременявала лесно преди,ама чак пък от 1опит,айде моля ти се.Нека по- сериозно се отнасяме.И не е възможно да има признаци от 2рия ден-що за глупост?
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #11 -: Януари 28, 2005, 07:02:02 am »
Още повече, че няма доказана овулация... И аз така си внушавах какво ли не, макар и да бях добре информирана!
Успех!!
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #12 -: Януари 28, 2005, 09:36:35 am »
Абе, може от веднъж, Морковче, но наистина е рано да се притесняваш. Следвай съветите на Сигнус и ако е станало - супер - значи нямаш проблеми. За страховете си не се притеснявай - всичко с времето си.
Матей - 1.04.2006 г
*

    Anonymous

Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #13 -: Януари 28, 2005, 13:40:46 pm »
Не си мислете че всички могат да знаят всичко.И има жени които забременяват от 1-вия път аз познавам такива и има и такива дето незнаят дори каде им са яйчниците и как се отделя фуликул,от каде преминава и каде се опложда и т.н.Тези неща ги знаем ние които имаме проблеми и четем и слушаме за тези неща,а тези които нямат проблем изобщо не ги и интересува да разберат.
Но не мога да разбера защо трябва да има проблем за да давате съвети,момичето просто иска да знае и невиждам нищо лошо в това.А това за симптомите при всяка жена е различно,при мен например веднага ми се поду корема и си мислех че си въобразявам но не можех да си закопчея дънките.Това стана седмица след овулацията,така си направих тест и се останови че съм бременна още преди закъснението,което за съжаление беше извънматочно.Успех и се пази!
*

    аз

Благодаря...
« Отговор #14 -: Февруари 02, 2005, 16:22:44 pm »
Благодаря Ви за подкрепата! Съжалявам, ако съм засегнала някой с въпросите си. Не подценявам важността на вашите въпроси ни най - малко. Просто до сега не бях се замисляла от гледна точка на жена, която се опитва да забременее и си дадох сметка, че не съм наясно с много въпроси. Напоследък много напълнях и...може да ви се види смешно и несериозно, но се притесних да забременея в това състояние... Е, ако все пак това стане ще се боря с излишните кг след бременността... И все пак... Не съм наясно с повечето медицински термини понеже не ми се е налагало да навлизам в тази материя...
Колкото до внушенията...цяла седмица вече не спирам да се чувствам странно... Може би само си внушавам... Болят ме гърдите, може би защото е време за цикъла ми, а аз се чудя дали не е друга причината... Сигурна съм, че повечето от вас са се чувствали подобно на мен... Затова, моля, извинете ме, ако въпросите ми ви са се сторили несериозни...
*
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #15 -: Февруари 02, 2005, 16:25:29 pm »
:D Значи дано ни изненадаш с добри новини!
*

    аз

Дано! ;-)))
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2005, 16:31:40 pm »
В неделя съм на 40 дни на бебче... Дали има някаква символика?!... Шегувам се! Желая късмет на всички Вас! ;-)
Графика във ФФ
« Отговор #17 -: Февруари 03, 2005, 14:12:00 pm »
Здравейте! Първо искам да ви кажа, че според мен сте много готини и мили дами!
Малко ми е трудно да започна да пиша за това, но мисля че е крайно време. Аз също като вас бих искала да забраменея, обаче се оказа, че така не става :balk_177:
Затова се заех да изчета колкото се може повече неща в нета в тази връзка. Сега съм доста по-информирана от преди, но все пак си меря БТ само от 1 месец, така че все още не ми е много ясно.
Ако някой има желание да ми даде съвет дали е възможно да съм бременна, нека да ми погледне графиката.
Благодаря предварително на всички компетнентни дами!

http://www2.fertilityfriend.com/home/84d48
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #18 -: Февруари 03, 2005, 16:26:17 pm »
Нелка,

по графики не може да се гадае за наличие или отсъствие на бременност.
Те служат за определяне на наличие или отсъствие на овулация.
Твоята графика показва ясно изразена двуфазност, тоест - овулация има.
Друго, което искам да отбележа е, че много рано си направила тест за бременност. На 8-мия ден след овулацията просто никой домашен тест няма да хване нищо, независимо какво пише на рекламата. Изчакай до датата на очакваната менструация и ако не дойде - тогава тествай! Успех!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Какво предстои след установяване на бременност?
« Отговор #19 -: Февруари 03, 2005, 16:30:24 pm »
Нелката, само да допълня към мнението на jam, температурата се задържа висока обикновено до ден преди М, ако няма бременност. Ако има бременност се задържа висока до около третия месец.
Не се притеснявай да питаш. И аз много-много отдавна незнаех и правех същата грешка като теб. Успех.