0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Операция от Варикоцеле
« -: Януари 18, 2011, 16:55:32 pm »
Здравейте, Преди около 3 седмици ме оперираха от варикоцеле( всичко мина нормално, свалиха ми конците, нямах никакви възплаления и всичко изглеждаше перфектно). Обаче преди 2-3 дена под самият разрез напипах нещо като плътно въже(дебело и твърдо)Когато се движа рязко, изкачвам стълби или забързам крачка- усещам тежест и придърпване точно на мястото на разреза.. рядко и лека болка.Въпросът ми е към всички оперирани, дали са имали подобни оплаквания (доколкото аз разбрах може това да са вътрешните конци, но ми се стори странно 2 седмици да съм без болка и тежест, а на 3-тата да се появят)и ако имат, да споделят. Благодаря предварително!
*
Re: Операция от Варикоцеле
« Отговор #1 -: Януари 18, 2011, 17:13:36 pm »
При мъжа ми болката и придърпването продължиха месеци след операцията.
Нормално е да имаш такива оплаквания, още се възстановяваш.

Предполагам или си ходил вече, или ти предстои контролен преглед. Кажи на лекаря си как се чувстваш, той най-добре може да прецени основателни ли са тревогите ти.

Ей тук може да намериш повече информация:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=38901.0
Re: Операция от Варикоцеле
« Отговор #2 -: Януари 18, 2011, 17:47:59 pm »
При мъжа ми болката и придърпването продължиха месеци след операцията.
Нормално е да имаш такива оплаквания, още се възстановяваш.

Предполагам или си ходил вече, или ти предстои контролен преглед. Кажи на лекаря си как се чувстваш, той най-добре може да прецени основателни ли са тревогите ти.

Ей тук може да намериш повече информация:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=38901.0

Благодаря много, нямам насочен контролен преглед каза ми, че не е необходим. А мъжът ви имаше ли такова усещане за дебело въже под раната(на места като бучки, точно под разреза?
*
Re: Операция от Варикоцеле
« Отговор #3 -: Януари 18, 2011, 18:06:45 pm »
Не зная, не мога да отговоря на въпроса.
Аз бих отишла на контролен преглед.
Re: Операция от Варикоцеле
« Отговор #4 -: Януари 19, 2011, 16:54:51 pm »
Все пак разареза е зарастнал, но за да се възстанови тъканта напълно трябва да мине повече време. Според мен е нормално и още се съединява тъканта в дълбочина
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Операция от Варикоцеле
« Отговор #5 -: Януари 19, 2011, 17:01:29 pm »
Все пак разареза е зарастнал, но за да се възстанови тъканта напълно трябва да мине повече време. Според мен е нормално и още се съединява тъканта в дълбочина

Така е. И при мъжа ми имаше удебеляване, което после изчезна.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Операция от Варикоцеле
« Отговор #6 -: Януари 23, 2011, 15:55:03 pm »
Моят мъж казва, че още го придърпва, само че в тестисите. Операцията беше преди 9 месеца. Шева беше твърд и удебелен дълго след операцията. Мазахме го с Voltaren гел. Действа противовъзпалително и определено помогна по-бързо да омекне шева. Сега всичко си е нормално. Могат да се образуват сраствания, които винаги да те придърпват при определени движения, но е индивидуално за всеки организъм, могат и да не се образуват сраствания.