0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #20 -: Ноември 15, 2011, 12:49:40 pm »
Вече бяхме в Аугуста. Така е, какго го описва Руми в предишния пост. Само да добавя, че си има отделен, при това доста голям детски басейн с дълбочина 50 см. и много топла вода. Изкарахме си супер. В ресторатна храната беше доста вкусна, а цените - с отстъпка за гостите. На нас ни дойде в повече програмата в събота вечер, но пък оценихме това, че детето,което иначе ни подлудява, когато седнем в заведение, изкара цялата вечер с другите деца на дансинга, около певците и танцьорите, та ние си хапнахме и пийнахме спокойно. Хисар е чист и спокоен град! С една дума - препоръчвам.
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #21 -: Декември 03, 2011, 08:57:41 am »
И аз ще помоля за отзиви за ето този комплекс http://www.bryasta.com/gallery
Благодаря Ви предварително  :D

Малко късно,но да споделя мнение.Ние бяхме там през м.октомври-очарована съм.Комплекса е на 8км. от Велико Търново в гората-чудесен ресторант,чудесни стаи(ние бяхме в студио-удобно е да си сложете кошара,пък си има и голям разтегателен диван) и най-вече тишина и спокойствие-това,което търсихме.Лятото пък ще е супер с голямата механа на вън(имат си вечерна програма) и басейна,покрай който можеш да се излежаваш цял ден.По което и време да отидете просто си заслужава.


*
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #22 -: Декември 03, 2011, 10:35:07 am »
И аз ще помоля за отзиви за ето този комплекс http://www.bryasta.com/gallery
Благодаря Ви предварително  :D

Малко късно,но да споделя мнение.Ние бяхме там през м.октомври-очарована съм.Комплекса е на 8км. от Велико Търново в гората-чудесен ресторант,чудесни стаи(ние бяхме в студио-удобно е да си сложете кошара,пък си има и голям разтегателен диван) и най-вече тишина и спокойствие-това,което търсихме.Лятото пък ще е супер с голямата механа на вън(имат си вечерна програма) и басейна,покрай който можеш да се излежаваш цял ден.По което и време да отидете просто си заслужава.

А кухната им ее..... мммммм  :hungry:

Ние също бяхме в студио. Останахме мн доволни.
Имам обаче една забележка към хигиената в стаите.
Налага се да викам втори път да чистят, иначе изкарахме страхотно.
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #23 -: Февруари 12, 2012, 00:20:14 am »
Представям ви моята Топ 10 класация за най-хубавите места в България ...

1. 7-те рилски езера
2. Белоградчишките скали
3. Ботаническата градина в Балчик и двореца
4. Царевец
5. Рилския манастир
6. Стария Несебър
7. Архитектурен резерват Жеравна
8. Чудните мостове
9. Мелнишките пирамиди
10. Пещерата Леденика

и още мнооого много - Копривщица, Рупите, Побититие камъни край Варна, Ивановските скални манастири, Каменната сватба и Каменните гъби край Кърджали,с.Лещен, Боженци, Етъра, Крушунски водопад и още още ...
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #24 -: Февруари 12, 2012, 10:10:39 am »
 :) за почивчица обичам сандански

*
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #25 -: Февруари 12, 2012, 11:12:33 am »
перперикон, който не е ходил задължително да се поправи :)
величествено място :D
*
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #26 -: Февруари 12, 2012, 13:25:30 pm »
Напълно съм съгласен,при това всяка година разкриват все нови и нови сгради и различни археологически открития . Тази година го посетих за втори път,първия беше преди три години  и видях разликата.Само дето беше най-горещия ден на лятото и на тези скали можете да си представите картинката -бате Рачо с три жени,хич не беше идилична. ама ,девойките се справиха по-добре от мен. :lol: но пък има какво да се види!! След това към Златоград-приятно градче,но само то е в района.Е,поради "уредените" указателни табели ,минахме три пъти през скалните гъби,докато открием перперикон. :lol: Триград е добра дестинация за туризъм.Има доста къщи за гости и района е пълен с обекти за посещение.Дори не стига времето.Само красоти.Ако някой се насочи към този район -не пропускайте оф-роуд изкачването от село Ягодина,до Орлово гнездо,над селото! /не за слаби сърца,но за жалост това се разбира след като измините целия маршрут :wink: /,ждрелата както и смилянския боб,ама в оригинал в с.Смилян,че то другото всичко е от Китай. :lol: :lol:
За морето ,препоръчвам на юг от Бургас.Много по-спокойно е от другото крайбрежие. Лозенец, Синеморец,Варвара или Ахтопол-макар,че тая година се бяха пооляли с цените в това градче.Но пък има богат избор от бунгала и малки хотелчета.Всъщност там се засякохме и с Ваня-психолжката/колко е малък света,а :)/.те после са ходили на бунгала и на к-г Арапя  ,а също са с малко дете,така че можете да я попитате за подробности!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #27 -: Февруари 12, 2012, 14:27:33 pm »
Аз пък в Перперикон нищо интересно не открих. Ходила съм общо 3 пъти. Може би, защото го сравнявам с руини в други държави - колко само са поддържани и реставрирани. Най-интересното на Перперикон беше, че видях лисица и даже я снимах.
Маршрута Ягодина - Орлова Чука мисля да го пробвам - звучи много добре.
Смилянски боб и аз съм си купувала на връщане от пещерата Ухловица - пътя минава през селото.
Любим маршрут ми от Мелник до Роженски манастир през балкана (около 2 ч. пеш) откриват се страшни гледки към пирамидите.
За морето нямам мнение. Ние с мъжа ми вместо на почивки все на екскурзии ходим - нещо да има да гледаме и все да сме в движение :-)
*
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #28 -: Май 19, 2012, 10:39:52 am »
Здравейте,
Ето за любителите на пещерите :) http://www.hinko.org/
Ех за съжаление не съм посетила вс. туристически пещери, но пък съм била в много нетуристически,в някои от тях съм участвала в проучването им и картографирането.
Случвало ми се е дори да вляза на места, където никкой до сега не е стъпвал, да проучвам и правя карта на новооткрита пещера. Това разбиреа се не е случайно, защото със съпруга ми пещерняци - събраха ни пещерите :) Имам си една любима пещера с много тесен вход, в която за сега само аз съм влизала понеже съм най-дребничка от клуба ни :) Била съм и гид на туристи в неблагоустроени пещери - оказва се че хората наистина много малко знаят за подземния свят :) Сега проучваме една огромна подземна система от реки... всъщност хобито ни май е "откриватели" :)
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #29 -: Август 10, 2012, 16:17:33 pm »
Имате ли някаква идея за добри къмпинги в Централен балкан? Ще ходим на палатка и бих искала да ме информирате, ако сте ходили там, дали ма изобщо такива или да се присламчим към някоя хижичка? :balk_170:
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #30 -: Август 10, 2012, 16:48:06 pm »
Препоръчвам ви да посетите Каньонът на водопадите край Смолян. Ето тук може да прочетете за него.
няма да забравя моите ангелчета...
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #31 -: Август 10, 2012, 17:32:27 pm »
lily28,
Не сме планували да ходим толкова далече :) Благодаря за инфото все пак, заинтригува ме и може би догодина ще го имаме в предвид - невероятно красиво е!!! :)

Ние ще направим следната обиколка София-Плевен-Тетевен-Златица-Панагюрище-Копривщица-Карлово-Калофер-Троян-Ловеч-Червен бряг-София. Специално за Ловеч, Плевен и Ч.бряг няма да нощуваме, а само ще минем от там. Всичкото това ще го обходим в рамките на 4 дни с преспиване в палатка  :balk_170:, защото имаме само кофти моменти от семейни хотели и къщи за гости, последният път не можахме да си починем - бяха надули музиката до 3 през нощта.. и ни изгубиха като клиенти. Сега вече ще сме къмпингари, та за това да попитам, някой ходил ли е в тези посоки, които споменавам по-горе, правили ли сте си къмпинг някъде там около градовете?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #32 -: Август 11, 2012, 00:53:55 am »
Аз живея в Карлово. Нашите хижи са недостъпни с кола, върви се 2-4 часа до тях. Край Сопот има седалков лифт почти до хижа Незабравка, а началото на лифта се намира в център Шамбала- въжен град, заведение, колописта, голяма поляна с възможност за палатка, чешма и река, в близост Женския манастир.

Край Калофер (не знам как е пътя дотам) е екопътека Бяла река. Много красива местност с много дървени мостчета, поляна с огромно огнище с много пейки, екран за прожектиране на филми и манастир в близост (дават стаи под наем)

Дано да съм била полезна!
Re: Идеи за екскурзия
« Отговор #33 -: Август 11, 2012, 20:39:04 pm »
mira_mimi,
Благодаря ти за инфото!  :bighug: