0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, знам че според правилника здравните осигуровки не фигурират като изискване за кандидатсване по фонда. интересува ме обаче дали има между вас някой който да е кандидатсвал вече, без да е здравноосигурен, и да е одобрен/неодобрен? имало ли е спънки по този въпрос по време на разглеждане на документите?

предварително ви благодаря!
В стария правилник,това не беше включено като изискване.В новия , мисля че вече ще го има,което според мен е правилно.Не може да получиш 5000лв,а всъщото време да не си си внасял здравни осигуровки,та нали парите идват от МЗ.Какво да кажем всички 4будали",които с години си плащаме здравните осигуровки.За мен,ако си решил да кандидатстваш за финансиране от Фонда,трябва да си внесеш и здравните осигуровки,така е справедливо.Какво са 100,200,300лв,ако искаш да си спестиш 5000!?!
*
Цитат
В стария правилник,това не беше включено като изискване.В новия , мисля че вече ще го има,което според мен е правилно.Не може да получиш 5000лв,а всъщото време да не си си внасял здравни осигуровки,та нали парите идват от МЗ.Какво да кажем всички 4будали",които с години си плащаме здравните осигуровки.За мен,ако си решил да кандидатстваш за финансиране от Фонда,трябва да си внесеш и здравните осигуровки,така е справедливо.Какво са 100,200,300лв,ако искаш да си спестиш 5000!?!
:good_post:


*
момичета не е ясно дали ще го има, промените сега ще се изготвят в работната група. когато се приемат аз ще ви уведомя къде са точно :)
Здравейте, знам че според правилника здравните осигуровки не фигурират като изискване за кандидатсване по фонда. интересува ме обаче дали има между вас някой който да е кандидатсвал вече, без да е здравноосигурен, и да е одобрен/неодобрен? имало ли е спънки по този въпрос по време на разглеждане на документите?

предварително ви благодаря!

Здравей,аз кандидатствах миналата година,септември 2010г,бях с прекъснати осигуровки от една година,.Към днешна дата 13.08.2011г. аз съм одобрена,вече направихме изследванията за хив,хепатит,хормони,и все още не съм здравно осигурена!
Изрично попитах във фонда дали трябва да съм с непрекъснати здравни осигуровки и от там ми казаха че не е задължително.
Та така,не се притеснявай и не си хаби паричките да плащаш на здравната каса,а си ги пази за инвитрото,защото предварителните рутинни изследвания ми струваха 350лв,тях здравната каса и без това не поема,така че..спокойно!
И късмет!!
В стария правилник,това не беше включено като изискване.В новия , мисля че вече ще го има,което според мен е правилно.Не може да получиш 5000лв,а всъщото време да не си си внасял здравни осигуровки,та нали парите идват от МЗ.Какво да кажем всички 4будали",които с години си плащаме здравните осигуровки.За мен,ако си решил да кандидатстваш за финансиране от Фонда,трябва да си внесеш и здравните осигуровки,така е справедливо.Какво са 100,200,300лв,ако искаш да си спестиш 5000!?!

Аз не съм на твоето мнение,когато ме оперираха,бях здравно осигурена,но това не попречи на лекарите да ми поискат пари на ръка!...няма как,на зор съм,плащам,няма на кого да се оплача нито да се жалвам,живота ми бе в ръцете на тия лекари!
Здравейте, знам че според правилника здравните осигуровки не фигурират като изискване за кандидатсване по фонда. интересува ме обаче дали има между вас някой който да е кандидатсвал вече, без да е здравноосигурен, и да е одобрен/неодобрен? имало ли е спънки по този въпрос по време на разглеждане на документите?

предварително ви благодаря!

аз мила,прочети по горе,отговорих на същия въпрос.
неосигурена съм,кандидатствах,одобриха ме,и сега се чакаме само кръвните групи да излязат.
Не е задължително да си осигурена!
rosicaal, благодаря за отговора! аз съм в очакване на одобрение и е толкова хубаво да знам че има и други като мен които са успяли. (съгласна съм че може да има много и основателни причини човек да не е здравно осигурен).

успех на всички!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
в правилника на фонда няма заложено изискване за здравна осигуреност на кандидатстващите. липсата на здравна осигуровка не е пречка за кандидатстване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

rosicaal, благодаря за отговора! аз съм в очакване на одобрение и е толкова хубаво да знам че има и други като мен които са успяли. (съгласна съм че може да има много и основателни причини човек да не е здравно осигурен).

успех на всички!

Ще те одобрят мила,одобряват всички,но сега ми одраха кожата със тези изследвания.
Приготви си парички поне 1000лв защото те не се плащат от фонда.
Но важен е крайния резултат и дано скоро бутаме количките с бебчета!!!
Откъде ли идват парите във Фонда!?! Какво ще се случи , ако всички не си плащаме осигуровките!?! :lol: :wink:
Успех момичета! :D
Откъде ли идват парите във Фонда!?! Какво ще се случи , ако всички не си плащаме осигуровките!?! :lol: :wink:
Успех момичета! :D

rumibumy,ако си мислиш че здравната каса има връзка с парите на фонда,грешиш мила.
Здравната каса не си е мръднала пръста за такива като нас,а в Румъния,всяка жена до 44 год има право на 3 или 4 опита абсолютно безплатно и това е от здравната им каса!
Въпреки че бях здравно усигурена,това не попречи да ме рекитират като ме оперираха,и каква ми е ползата от касата,да я е...ва!
rumibumy,ако си мислиш че здравната каса има връзка с парите на фонда,грешиш мила.
Здравната каса не си е мръднала пръста за такива като нас,а в Румъния,всяка жена до 44 год има право на 3 или 4 опита абсолютно безплатно и това е от здравната им каса!
Въпреки че бях здравно усигурена,това не попречи да ме рекитират като ме оперираха,и каква ми е ползата от касата,да я е...ва!

:balk_47:
Откъде ли идват парите във Фонда!?! Какво ще се случи , ако всички не си плащаме осигуровките!?! :lol: :wink:
Успех момичета! :D

rumibumy,ако си мислиш че здравната каса има връзка с парите на фонда,грешиш мила.
Здравната каса не си е мръднала пръста за такива като нас,а в Румъния,всяка жена до 44 год има право на 3 или 4 опита абсолютно безплатно и това е от здравната им каса!
Въпреки че бях здравно усигурена,това не попречи да ме рекитират като ме оперираха,и каква ми е ползата от касата,да я е...ва!



http://dnes.dir.bg/news/konstitutzionen-sad-zdravnata-kasa-11503841

http://www.focus-news.net/?id=n1680352



в правилника на фонда няма заложено изискване за здравна осигуреност на кандидатстващите. липсата на здравна осигуровка не е пречка за кандидатстване.


\.....



« Последна редакция: Юли 27, 2012, 13:58:24 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Година след поста си,продължавам да мисля че здравната каса е цирк,фарс...За първи път преди година ми се наложи да вляза в болница за операция,бях здравно осигурена,но въпреки това лекарите искат пари на ръка(познавам лично няколко жени които си плащаха на ръка въпреки че бяха осигурени),отделно съпруга ми плащаше на сестрите да ме наглеждат и да ми слагат болкоуспокояващи,плащаше на санитарката да ми сменя чаршафите....Потресена съм,да не дава бог на никой да попада в болница!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Година след поста си,продължавам да мисля че здравната каса е цирк,фарс...За първи път преди година ми се наложи да вляза в болница за операция,бях здравно осигурена,но въпреки това лекарите искат пари на ръка(познавам лично няколко жени които си плащаха на ръка въпреки че бяха осигурени),отделно съпруга ми плащаше на сестрите да ме наглеждат и да ми слагат болкоуспокояващи,плащаше на санитарката да ми сменя чаршафите....Потресена съм,да не дава бог на никой да попада в болница!
Съжалявам за неприятните стечения около престоя ти по болници ... И аз съм била в болница, БГ болница, знам отлично как са условията вътре и отношението, което получаваш там, без значение, дали си здравно осигурен или не. Но не съм съгласна с теб. Ще спра да си плащам здравните осигуровки (макар да е наказуемо към днешен момент според НК мисля) щом аз ги плащам, за да можете ВИЕ здравно неосигурените да се ползвате от ФАР, а аз, да не мога! Не съм сред случаите, които се финансират от него ... Смяташ ли, че е справедливо в такъв случай?!


Ще спра да си плащам здравните осигуровки (макар да е наказуемо към днешен момент според НК мисля) щом аз ги плащам, за да можете ВИЕ здравно неосигурените да се ползвате от ФАР, а аз, да не мога! Не съм сред случаите, които се финансират от него ... Смяташ ли, че е справедливо в такъв случай?!

Аз съм здравно осигурена,но и през ума ми не е минавала мисълта,че е правилно това решение само здравно осигурените да се възползват от ФАР.
Просто като се замисля колко жени има по малките градове и села,които дори и работа да си намерят е мисия невъзможна камо ли да отделят пари(не ми е ясно от какво още трябва да се лишат),за да внесат тези осигуровки
И какво, обществото трябва да ги заклейми един вид и накаже и толкоз  :ask:
Не мисля да спирам да се осигурявам,но и не смятам за правилно да се поставят такива драстични условия или да смятам,че и тези двойки нямат право да се докоснат до щастието да имат деца.

Деси,а при теб какъв е случая,че не можеш да се възползваш от ФАР?
« Последна редакция: Ноември 30, 2012, 08:54:51 am от sugari75 »
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
 :good_post:Абсолютно подкрепям!!! Според мен,получаването на помощ от ФАР или от някоя общинска програма,защото това си е вид помощ,не трябва да се обвързва с непрекъснатост на здравно осигурителните вноски! Нарушението ,което се цитира в статиите е ,защото бюджета на НЗОК ,както и на НОИ и БНБ са неприкосновени и независими. Трансферите от тях за други цели са незаконни.Лошото е,че сега се правят някакви промени"на тъмно"и дано писмото на Зачатие и на други заинтересовани да дадат яснота.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Просто като се замисля колко жени има по малките градове и села,които дори и работа да си намерят е мисия невъзможна камо ли да отделят пари(не ми е ясно от какво още трябва да се лишат),за да внесат тези осигуровки
Става въпрос за 16-17лв на месец, а за единн опит ти отпускат 5000лв Не е морално някак си да искаш 5000, а да не си готов да дадеш тази смешна сума.
Не ме разбирайте погрешно.Аз лично в последните 2г не си плащам здравни, но и нищо не ползвам. Наложи ли се ходя на частно. И няма да платя 2г назад нещо, което не съм ползвала!
Но има мн приемлив вариант - плащаш 3 вноски и си в системата. Това поне можете да направите преди да кандидатствате за 5000лв
Благодаря ти Господи!
Благодаря д-р Ганева!
Как само три вноски?Не трябва ли да се платят 36 вноски ?