0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета ,

Пускам нова тема с пожелания за много положителни тестове тази година !!!
Явно този метод не е от най-надеждните ,но пък дори и един процент да има шанс пак си струва да се опита !

   Успех на всички, Нова Година - нов късмет !  :bfp: :balk_103:
 
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #1 -: Януари 03, 2011, 20:30:54 pm »
Записвам се за новата темичка.
Аз чакам моя доктор да си дойде от ваканция и стартираме процедурите. Отново съм обнадеждена  :lol:
Нова Година - Нов Късмет ! :bori_023:
Успех на всички! Вярвам, че ще успеем  :kickgirl:
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #2 -: Януари 04, 2011, 00:43:38 am »
Здравейте и от мен!И аз се записвам в новата темичка!Чакам М.в края на тази седмица за да стартираме с 1-вата ми инсеминация-дано е и последната.Стимулацията ще бъде с Менопур.Нека Новота Година да донесе само  :bfp: тестове на всички подложили се на това лечение,и прекрасни бебенца на финала!                                   yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
« Последна редакция: Януари 04, 2011, 00:46:36 am от zyza »
   
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #3 -: Януари 04, 2011, 12:44:32 pm »
Аз тия дни ще разбера какъв е резултата от моята втора инсеминация ,но вече усещам какъв ще е  :(  Започна да ме боли много ,като преди цикъл и то седмица преди теста..  :( Както и да е.
Исках да споделя,че според мен ИНСЕ-то изобщо не е "безболезнена" процедура ,както пише навсякъде.
При вас как е с болката ? Дали пък няма начин да се използва някаква упойка .. :?
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #4 -: Януари 04, 2011, 19:29:06 pm »
Wish, за мен инсето е изцяло безболезнено, дори мога да кажа, че не усещам абсолютно нищо, с изключение на поставянето на спекулума.

Разкажи малко по-подробно кое за теб е болезнено в цялата процедура.
Дано имаш успех тези дни, нали казват, че симптомите на бременност и ПМС съвпадат  yahoo_17

Чоки, ако е удобно, кой доктор чакаш да се върне от ваканция?  :wink:
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #5 -: Януари 04, 2011, 20:58:08 pm »
Исках да споделя,че според мен ИНСЕ-то изобщо не е "безболезнена" процедура ,както пише навсякъде.
При вас как е с болката ? Дали пък няма начин да се използва някаква упойка .. :?

И аз не изпитвам никаква болка при инсеминация.

Да не би шийката ти да е тясна или под ъгъл и това да прави вкарването на катетъра болезнено? Само веднъж при мен обявиха подобен проблем (може би докторът не беше във форма) и просто смениха катетъра.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #6 -: Януари 05, 2011, 09:33:28 am »
Ако си с крива или прегъната шийка като мен, е много вероятно да те боли. Първото ми инсе беше адски неприятно - т.е. моментът докато натикат катетъра. Иначе нищо не се усеща.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #7 -: Януари 05, 2011, 10:37:53 am »
Ами всъщност , така е ... аз съм с обърната матка и крива /нагоре/ шийка ,затова явно при мен е такова ужасно усещането. :oops: Изясни ми се горе долу..
Пу ,то нямаха край тия дефекти. Едно нормално нещо нямам.  :?
Ако се наложи да правя трето ИНСЕ ще поразпитам дали няма начин да се сложи някаква упойка.
Предполагам,че и при трансфера при евентуално ин витро ще е същата работа.Ще стискам зъби. Няма начин. Колкото и да боли ..няма нищо друго,което да боли повече от това да неможеш да имаш дете. :(
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #8 -: Януари 05, 2011, 10:56:54 am »
За инсета упойки не слагат. При мен Владимиров използва хистерометър, за да завърти шийката в удобно пополжение, а в Малинов направо ме хванаха с нещо като щипци, вкараха материала и ме оставиха защипана още 20-30 мин. Обаче после имам къврене и зацапване и след двата метода, което при трансфер не е ОК. Ще го мислим като му дойде времето, трябва да има вариант и за "кривошиести" :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #9 -: Януари 05, 2011, 11:50:21 am »
Зай, какво имаш впредвид,че не е ОК за трансфера кървенето ? Аз също имах кървене сега след ИНСЕ-то ,дори и на другия ден продължи. По-скоро зацапване,отколкото кървене де,но все пак.  :?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #10 -: Януари 05, 2011, 11:57:20 am »
Ами не трябва да има кървене при трансфер, така съм чувала. Тази кръв в нашите случаи е от външната част на лигавицата на шийката, ама все пак. Имало метални катетри за трансферите и т.н., но само съм чувала от други жени, нямам личен опит.
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 13:35:36 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #11 -: Януари 05, 2011, 12:26:18 pm »
Аз също съм с обърната матка и шийката ми сочи нагоре, но въпреки това болка никога не е имало. При последната инсеминация, Владимиров също поиска на сестрата хистерометъра, но после се оправи без него. Имах съвсем незначително количество тъмно кафяви жилки в цервикалната слуз.
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #12 -: Януари 05, 2011, 14:03:35 pm »
Здравейте и от мен в новата тема..При мен по стара традиция в момента, в който се появи светлинка в тунела, се появява нещо ново...Днес ми е 2-ри ден от стимулацията(този път с Фемара ), 4-ти ден от МЦ. Вчера (3-ти ден от МЦ) си пуснах изследвания (ЛХ/ФСХ; ТСХ/ФТ4, за да видя "как се държи" моето Хашимото. Заедно с тях, по препоръка на ендото си направих и изследване за инсулинова резистентност, което разбира се не е с добър резултат. Притесняваме, че това състояние често е пречка освен за забременяване и за износване. Чудя се дали и тази инсеминация няма да бъде отменена :(......
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #13 -: Януари 05, 2011, 14:05:54 pm »
Странно, и аз не съм имала никакви боли или специфични усещания при инсеминациите!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #14 -: Януари 05, 2011, 15:01:43 pm »
Докато умувах инсе на ЕЦ, спонтанни опити, стимулирано с гонадотропини от Димитрова, или чакане на Владимиров от отпуска, мога да се "похваля", че обстоятелствата взеха решението вместо мен. Имам си задържан фоликул 26 мм.  :BangHead: Не знам защо и, по-важното, как се случи.... В деня на инсето и трите ми фоликула се бяха спукали!!! Имам цикъл и то доста обилен. Не би ли трябвало да нямам, ако Ф. е задържан?  :help1:

Попитах Дим-ва дали е отбелязано в протокола, че са спукани фоликулите - тя ма каза, че не е записал докторът. Изобщо има ли практика да се записват такава информация???

Един месец Марвелон 2*1 и докторът ще се е върнал вече.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #15 -: Януари 05, 2011, 15:12:35 pm »
Café, цикълът си идва дори да имаш задържан фоликул. Често с идването на цикъла задържаните фоликули се махат. Следят се общо взето. Лично при мен обикновено в някакъв момент се разкарват.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #16 -: Януари 05, 2011, 15:47:43 pm »
Ами винаги преди стимулация прегледа е на 2-3 ден от МЦ ,за да се види дали няма задържан фоликул. Което значи ,че задържан фоликул не означава липса на цикъл. А този при теб откъде се е взел.. немога да си обясня.
При мен първия път на ИНСЕ-то имаше 4 фоликула - 3 спукани ,1 - не. Втория път /на ЕЦ/ имах два - 1 спукан ,1 -не. Доктора просто ,като види ,че го няма фоликула в яйчника и го обявява за спукан.
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #17 -: Януари 05, 2011, 16:08:16 pm »
Ами винаги преди стимулация прегледа е на 2-3 ден от МЦ ,за да се види дали няма задържан фоликул. Което значи ,че задържан фоликул не означава липса на цикъл.
Ииииии, вярно, че е така, как не се сетих сама, при положение, че на два пъти ме гледаха за задържан на 2 ден от цикъла след неуспешните инсета...  osi_13

Само едно уточнение - фоликулите са по повърхността на яйчника, а не в него. А когато е спукан, просто няма как да се обърка - структурата му е набръчкана и неравна, не е почти идеалният кръг, който е докато в него още има течност и яйцеклетка. За това съм убедена, че и трите ми бяха спукани - видя го и докторът, показа ми го и на мен  :?

Ще видим дали той ще има обяснение като се видим с него на следващия цикъл.
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #18 -: Януари 05, 2011, 16:18:31 pm »
Кафенце,
съдбата си знае работата. Този месец - почивка. Идния с нови сили напред!
Един месец отлагане е нищо, замисли се!
Успех на следващия цикъл!  yahoo_17 yahoo_17
Re: Инсеминации - Януари, Февруари и Март - 2011
« Отговор #19 -: Януари 08, 2011, 15:21:04 pm »
Здравейте момичета и за много години! Пожелавам на всички новата годинада донесе най-скъпия подарък!!! :-) Нека се отчета и аз: четвъртата инсеминация се оказа неуспешна и преминаваме на инвитро, което живот и здраве ще се състои през февруари. Имам един въпрос към вас: цикълът ми е изключително оскъден и странен този месец, досега не ми се е случвало такова нещо??? Дали може да е от утрогестана? На някой случвало ли се е? Благодаря ви и успех :-)