0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

лечение след лапароскопия
« -: Януари 02, 2011, 12:25:53 pm »
Здравейте сладурани! Честита нова година на всички!
При мен новата година започна с болници. Имах 2 кисти около 37 мм от които едната се спука и ме приеха в спешното. Извършена бе лапароскопия от която се оказа че и двете са били ендометриозни.
Сега ми казаха 6 месеца да пия противозачатъчни Марвелон. А ние с мъжа ми безумно искаме детенце!

Моля за вашия съвет
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #1 -: Януари 02, 2011, 12:49:25 pm »
Здравей, violeta_rd! Честита нова година и на теб! Съжалявам, за това, което ти се е случило. Разбирам нежеланието ти да отложиш бебеправенето за цели 6 месеца, но според мен трябва да следваш лечението, което са избрали твоите лекари за теб, за да отстраниш вероятни причини за неуспех в бъдеще и дано бебчето след това да дойде бързо!!!
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #2 -: Януари 03, 2011, 10:10:44 am »
Разбира се мила!
Ще следвам препоръките на лексаря! Някой дали се е лекувал по този начин и дали е имало ефект?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #3 -: Януари 03, 2011, 20:50:19 pm »
violeta_rd , съжалявам за случилото се.
По въпроса :най-напред питай  д-ра ,изпратен ли е материал за  хистологично изследване ?

Само хистологията може категорично да потвърди дали е ендометериоза или не.Казвам го от личен опит -имах киста, за която бяха категорични ,че е "шоколадова " , но хистологията отхвърли  този резултат.

Предполагам при лапарото  е проверена и проходимостта на тръбите-това е важно.Ако  е ендометериоза ,трябва да  бъде описана коя степен е  .
Имаш ли  оперативен протокол  от операцията -би трябвало при изписване да ти го дадат , на някои места има даже диск от операцията, но на някои места това е мечта.
Лечение на ендометериоза само с противозачатъчни не звучи сериозно-прочети   в подфорума  и ще видиш  как протича лечението.
Противозачатъчни  лично на  мен са ми предписвани и  помагали при фоликул.кисти .
Ако опериралия те лекар не те консултира достатъчно , се насочи към друг  гинеколог за второ мнение.
« Последна редакция: Януари 03, 2011, 21:32:41 pm от nimika »


Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #4 -: Януари 03, 2011, 21:49:18 pm »
Имам хистология от която се чете че кистите са били ендометриозни и е имало множество фоликулярни кистички.
В епикризата пише че няма видими ендометриозни огнища освен тези и коремната кухина е измита обилно със серум.

Със сигурност ще потърся второ мнение защото навсякъде чета че се препоръчват инжекции а не противозачатъчни  :(
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #5 -: Януари 05, 2011, 14:07:25 pm »
Здравейте, аз сега се включвам, но отдавна следя тези теми.
Май 2010 бях оперирана от кисти на двата яйчника - шоколадови. Лечението ми беше с инжекции Декапептил депо - 6 бр. Все още чакам цикъл, в петък съм на преглед че май ще трябва да предизвикаме изкуствено.
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #6 -: Януари 05, 2011, 14:36:22 pm »
Стискаме палци!
Дано всичко да се оправи  :)
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #7 -: Януари 05, 2011, 14:51:50 pm »
Ох,дано че тези горещи вълни ме скапват а и не само те.
Вече 8 месеца ме мъчи тоя климакс изкуствения. Не бях чела никъде някой толкова дълго да е имал горещи вълни след последната инжекция, а тя беше на 13. Октомври
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #8 -: Януари 05, 2011, 15:02:39 pm »
Звучи ужасно но само ти си знаеш какво ти е!
На мен ми предписаха хапчета след операцията. Надявам се да е по леко с тях и да не се образуват повече кисти.
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #9 -: Януари 05, 2011, 16:14:11 pm »
Абе то идеята е да е ефективно, не леко!И да ти кажа не срещам често това лечение с хапчета, масово са инжекции.
*
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2011, 02:32:00 am »
Къде е правена операцията? Чак ми е странно, че не са ти предписали инжекции - но все пак не съм лекар. Пожелавам ти скоро да стигнете до бебче! :)
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #11 -: Февруари 08, 2011, 09:56:49 am »
Не всички са на лечение след операция и доказана ендометриоза.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #12 -: Юни 02, 2011, 13:59:49 pm »
Здравейте отново дами! Направих си лечението с хапове 3 месеца но бебо пак не се получава вече 2-ри месец !...........

Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #13 -: Юли 04, 2011, 11:34:59 am »
Не се отчайвай толкова бързо, няма гаранция че ще стане веднага.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #14 -: Юли 21, 2011, 15:58:25 pm »
Здравейте от мен и тук :) Искам да споделя преживяното от мен с вас,за да дам кураж,защото знам какво е чувството.Аз също не съмлекувана с инжекции.Доки ми даде 1 година време за опити за забременяване,след това трябваше да пристъпим към медикаментозното лечение,но не се наложи :) Месец след показаната ЕМ и лапарото аз забременях.Сега съм в края на 7 месец и прекарвам чудесна и безпроблемна бременност.Желая на всички Ви същото щастие,защото съм съпричастна с болката на всички момичета,страдащи от същото заболяване! Успех и нека всички,постигнали добри резултати да дадем сили на страдащите и чакащи жени,преживели същото!!!  :P
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #15 -: Юли 23, 2011, 12:56:01 pm »
Благодаря ти мила!
При мен вече 4 месеца след лечението няма резултат. Вече почвам да не мисля за това и ако стане-стане, ако не-здраве да е.....
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #16 -: Януари 04, 2013, 18:10:08 pm »
Здравейте и от мен. Аз съм нова в този форум и искам да споделя случилото се с мен. На 09.11.2012 ми правиха лапароскопия. Премахнаха по една шоколадова киста от двата яйчника. На хистологията пише ендометриоза.В епикризата пише че при хромопертубация и двете тъби не пропускат течността. Но лекаря който ме оперира не каза нищо такова. Това ми го съобщи след това гинеколожката, с думите че съм директно за инвитро. Също така след лапарото нямам назначено лечение. И сега идея си нямам какво да правя. Моля ви дайте ми съвет...
*
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #17 -: Януари 04, 2013, 23:02:25 pm »
stop_d, отговорила съм ти в другата тема, в която си писала.
Re: лечение след лапароскопия
« Отговор #18 -: Декември 22, 2016, 16:47:55 pm »
Здравей, nimika! А какъв беше резултата от хистологията?