0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Много моля да ми помогнете с идеи по следния въпрос:

Възможно ли е с прием на Серпафар, по 1 т. на ден от 3-ти до 7-ми ден, да станат повече от три фоликула?

Благодаря!
Благодаря ти, Бени!







*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #1 -: Май 25, 2006, 11:18:37 am »
При мен са ставали най-много 2 доминантни. А аз по принцип добре реагирам на стимулация.
Що питаш, бре?

Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #2 -: Май 25, 2006, 11:23:58 am »
Уф, знам, че въпросът ми е странен, ама засега не ми се коментира причината що питам :?  Целта е да не станат повече от 3 и се чудя, ако има такава опасност, дали да не пия по половин хапче :?
Благодаря ти, Бени!







*
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #3 -: Май 25, 2006, 11:25:28 am »
Споко, няма да станат, при мен също са ставали до два доминантни, а няма да ти казвам как реагирам на пурегон, например :D
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #4 -: Май 25, 2006, 11:44:18 am »
Цитат на: FreshBreeze
Уф, знам, че въпросът ми е странен, ама засега не ми се коментира причината що питам :?  Целта е да не станат повече от 3 и се чудя, ако има такава опасност, дали да не пия по половин хапче :?

Мацко, според мен не можеш сама да си решаваш по колко да пиеш. Споко.

Re: Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #5 -: Май 25, 2006, 11:46:59 am »
Цитат на: FreshBreeze
Много моля да ми помогнете с идеи по следния въпрос:

Възможно ли е с прием на Серпафар, по 1 т. на ден от 3-ти до 7-ми ден, да станат повече от три фоликула?

Благодаря!

Аз по тази схема направих 4, но с Клосилбегит.
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #6 -: Май 25, 2006, 13:41:19 pm »
Цитат на: alia_alia
Аз по тази схема направих 4, но с Клосилбегит.

С какъв размер бяха преди да се спукат?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #7 -: Май 25, 2006, 14:15:38 pm »
Клостилбегит/Серпафар се предписват и според теглото, доколкото знам.
Не може никак да се ориентираш по реакциите на другите жени как ще реагира твоят организъм, че да си самонамаляваш дозата.
Довери се на лекаря си...

а има и нещо друго - нали ще ги вадят тия яйца, защо целта е да не са повече от 3? то няма гаранция, че ако произведеш 2 зрели фоликула, ще успеят да извадят и двата, че ще успеят да оплодят и двата, че и двата ще тръгнат да се делят хубаво, etc...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #8 -: Май 25, 2006, 14:21:02 pm »
Цитат на: jam
а има и нещо друго - нали ще ги вадят тия яйца, защо целта е да не са повече от 3?

Фрешчо, ама ти за инвитро ли ги гласиш тез яйца със Серпафар?

Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #9 -: Май 25, 2006, 15:43:51 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: alia_alia
Аз по тази схема направих 4, но с Клосилбегит.

С какъв размер бяха преди да се спукат?

Първо се спука единия - около 26-27 мисля, беше; а след него другите три -около 25-26. Но честно казано наизуст ги пиша тези размери :oops:
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #10 -: Май 25, 2006, 15:46:33 pm »
Цитат на: alia_alia
Първо се спука единия - около 26-27 мисля, беше; а след него другите три -около 25-26. Но честно казано наизуст ги пиша тези размери :oops:

Ами, какво да ти кажа - БРАВО! 4 броя от едно хапче на ден - това е сереозен резултат.
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #11 -: Май 25, 2006, 15:54:54 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: alia_alia
Първо се спука единия - около 26-27 мисля, беше; а след него другите три -около 25-26. Но честно казано наизуст ги пиша тези размери :oops:

Ами, какво да ти кажа - БРАВО! 4 броя от едно хапче на ден - това е сереозен резултат.

Е, при 4 стимулации съм правила по 4 фоликула, но резултат засега няма.  :cry:
*
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #12 -: Май 25, 2006, 15:55:28 pm »
Май е склонност към хиперстимулация и ще трябва повишено внимание при евентуална стимулация с пурегон или гонал.
Аз имам две инсета с 4 фоликула от половин таблетка на ден и докторката каза, че това е склонност към хиперстимулация.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #13 -: Май 25, 2006, 16:16:30 pm »
Мерси, милички :D

За ин-витро ги глася уж, да :D  Знам, че повече фоликули е по-добре, но имам в случая други съображения.

Ми ще пия по едно, пък да видим какво ще излезе.

Относно мога ли да си самоназнача дозата - че то нали първия пък е изстрел в тъмното, можеш да си почнеш с всякаква доза (ниска де), да не говорим, че аз обмислях сериозно и варианта съвсем на естествен, ама ха дано станат 2 или 3 читави сега.
Благодаря ти, Бени!







Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #14 -: Май 25, 2006, 16:20:16 pm »
Цитат на: Grace
Аз имам две инсета с 4 фоликула от половин таблетка на ден и докторката каза, че това е склонност към хиперстимулация.

Мацки, как ги правите толкова много... И бебета ще имате, споко!
*
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #15 -: Май 25, 2006, 16:21:49 pm »
Абе я не си самоназначавай нищо :wink:
Като отидеш на преглед, тя ще прецени как вървят нещата, и ако са мънички може и 3-4 инжекцийки да ти боцнат за по-сигурно, така че спокойно. Според мен поне 2-3 читави трябва да има :D
успех
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #16 -: Май 25, 2006, 16:28:35 pm »
Ами хайде да ви питам и още нещо - десния ми яйчник от време на време на УЗ се вижда малко зад матката (на лапарото си беше ОК, ама бил подвижен орган 8O ) - това ще затрудни ли евентуална пункция?
Благодаря ти, Бени!







*
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #17 -: Май 25, 2006, 17:08:35 pm »
Няма, споко. Абе я пии една биричка и стига си го меслела предварително :beerdr:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #18 -: Май 25, 2006, 20:42:13 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Ами хайде да ви питам и още нещо - десния ми яйчник от време на време на УЗ се вижда малко зад матката (на лапарото си беше ОК, ама бил подвижен орган 8O ) - това ще затрудни ли евентуална пункция?

Мисля, че много се задълбаваш, миличка. Това са докторски работи. Те правят пункциите с ултразвук и доплер, за да внимават максимално...и знаят какво да правят при евентуална "нестандартна" ситуация. Вземи се успокой и сметай по малко.
Айде цунки!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Брой фоликули при стимулация със Серпафар
« Отговор #19 -: Май 25, 2006, 21:26:01 pm »
Мила Фреши спокойно!!!ще ти стискаме палци и всичко ще мине бързо и леко!!!!Успех и пиши как се развиват нещата! :lol: