0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
изчисляване термин
« -: Декември 10, 2010, 17:13:02 pm »
здравейте, има известно разминаване в изчисляването на седмиците, по- скоро на термина в това, което показва календара и според лекарите. според овулационния календар бременността трае към 43 седмици и при дата на посл. МЦ 23/04 изчислява 17/02 за термин (което прави 42 гс 6 дена). според док термина е 30/01, 2 седмици по-рано. това разминаване го нямаше при досегашното ми използване на календара (предишна бременност), учудена съм защо го има сега. предположения? благодаря!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: изчисляване термин
« Отговор #1 -: Декември 10, 2010, 20:45:29 pm »
На мен правилно ми изчислява. Нали за този калкулатор говорим?
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=809&Itemid=77
Re: изчисляване термин
« Отговор #2 -: Декември 10, 2010, 22:04:33 pm »
Изчислява 28 януари и мисля, че е вярно. :oops: :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: изчисляване термин
« Отговор #3 -: Декември 11, 2010, 00:17:16 am »
обикновените календари за бременност ползват за начална дата първия ден на последната менструация, а не датата на овулацията. оттам и 2-те седмици по-рано.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: изчисляване термин
« Отговор #4 -: Декември 11, 2010, 01:40:50 am »
Аз мисля, че момичето пита за овулационния ни календар, не за калкулатора, който denisa е дала като линк. Аз също забелязах, че в календара са предвидени малко повече от 40 седмици бременност :lol: Може би е някаква грешка. Въпреки зададената дата на последна менструация и на мен ми дава термин бая след определения от доктора. Иначе калкулатора от линка на Дениса е точен.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: изчисляване термин
« Отговор #5 -: Декември 22, 2010, 13:37:20 pm »
всъщност за календара става въпрос. и там се залага първи ден на посл. менструация, не овулацията. мисля, че разликата идва от другаде.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: изчисляване термин
« Отговор #6 -: Януари 13, 2011, 13:25:31 pm »
Календарът изчислява коректно седмицата, в която съм, но добавя точно 3 седмици след термин и последната маркирана дата е за 42w6d.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: изчисляване термин
« Отговор #7 -: Януари 17, 2011, 16:49:23 pm »
Оставяме точно 3 седмици повече от 40-те седмици за които се знае че протича една бременност. В някои случаи се пренася малко но ако пренасянето е над 3 седмици - има някаква грешка и за това спираме да броим нагоре.

поздрави
*
Re: изчисляване термин
« Отговор #8 -: Януари 17, 2013, 11:40:11 am »
Здравейте, калкулаторът на зачеване изглежда много добре и ще стане супер, ако включите и 2013 година вече  :)

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=809&Itemid=77
*
Re: изчисляване термин
« Отговор #9 -: Януари 17, 2013, 17:00:23 pm »
Здравейте, калкулаторът на зачеване изглежда много добре и ще стане супер, ако включите и 2013 година вече  :)

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=809&Itemid=77
Готово
*
Re: изчисляване термин
« Отговор #10 -: Януари 22, 2013, 02:45:11 am »
супер! благодаря за бързата реакция  8)