0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Помощ Бременност и варицела...
« -: Декември 03, 2010, 13:39:08 pm »
Мили момичета, знам, че има такава тема, но тя е доста стара, затова си позволявам да пусна нова.
След толкова дълга борба за бебе, сега най-после съм бременна...и ми се стовари такова нещо на главата...
В 27гс установиха, ге имам варицела  :( лекарите казват, че няма опасност за бебето, но аз не мога да спра да се притеснявам, да плача и да се самообвинявам   :?  Моят док иска кръвни изследвания  за варицела ( той още не ме е виждал, бях в спешното за диагноза, а сега съ цялата покрита с пъпки....)
Най-вероятно ще ми направи допълнителна ехография, а и аз разбира се ще настоявам за всякакви изследвания, само да я изкарам, че и болестта никак не минава леко, имам температура и обривите са ужасни :(

Има ли някоя от вас, която се е сблъсквала с този случай и всичко с бебето да е наред ? Толкова рядко срещано е бременна да се разболее от варицела, а информация точно за този период от бременността няма, намирам само до 20гс и месец преди раждане...

Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #1 -: Декември 03, 2010, 21:37:25 pm »
Нямам личен опит с такъв случай, но по повод моя позната бременна, контактна с болни от варицела, доста четох и това, което научих е ,че варицелата може да е опасна, но не е сигурно,че ще навреди, а и най-често вредата е обрив на детето. Страшна е рубеолата. Стискам палци и се надявам бързо да отмине и да няма никакви последици!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #2 -: Декември 03, 2010, 22:29:23 pm »
И аз нямам личен опит,но моя близка се разболя от варицела в 6ти месец и си роди живо и здраво бебче,което сега е един щурав палавник без спирка :D Дано при теб всичко да е наред :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #3 -: Декември 03, 2010, 23:05:58 pm »
Аз също съм чувала, че опасна е рубеолата. Стискам палци всичко да е наред с бебчо!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #4 -: Декември 03, 2010, 23:32:27 pm »
Лори, от личен опит /прекарах варицела доста късно :?/ ще те посъветвам да внимаваш много с диетата. Обривът по вътрешните органи е дори по-силен от това, което виждаш в огледалото. Затова, ако можеш мини основно на плодове и зеленчуци за няколко дни, за да облекчиш организма си и много течности, но не консервирани натурални сокове.
Ще се оправиш и бебчо ще е наред :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #5 -: Декември 04, 2010, 15:37:18 pm »
Благодаря ви за бързите отговори ! Наистина рубеолата изглежда по-страшна, аз се бях специално ваксинирала против рубеола, но не и против варицела :(

И аз така, чета чета във всякакви сайтове, на български, английски, френски, направо съм полудяла...наистина пише, че след 24 гс, рискът бебето да е увредено е малък, и има риск от обрив през първата година.

Fibo, и  аз съм в 6 ти месец, дано няма проблем, успокояваш ме: :bighug:

Olivia ти трябва да знаеш, че варицела при възрастни е някакъв ад  :( а аз съм и бременна да не ти описвам как се движа и нощем не мога да спя...отделно са и притесненията ми за бебето :( За храната също е много гадно, нямам апетит, но се насилвам да ям заради бебето...наблягам да супи, меки ястия манджи като леща и т.н. Кисело мляко и така...
И както казваш обривите са и по вътрешните органи а като се погледна отвън и ми прилошава при мисълта какво е отвътре... :(

Прегръщам ви и се моля всичко да е наред :bighug:
 
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #6 -: Декември 04, 2010, 22:54:07 pm »
Да ти кажа,моя щурец вече изкара Варицела.Беше на 7м и половина.Мина толкова леко,че ако не го бях завела на доктор,сигурно нямаше и да  разбера,че боледува.Не е толкова страшно,особенно ако кърмиш.Все пак вече ще имаш антитела и ако кърмиш ще ги предаваш чрез кърмата.Така дори и да боледува,ще бъде в пъти по-леко.Подводното камъче е в това,че антителата които бебето ще изгради ще са доста слабички и второ боледуване е доста вероятно,но и то би било доста леко като форма.
Иначе против Варицела има ваксина,аз смятам да му я сложа като навърши годинка :D

Успех мила и вярвам,че всичко ще е наред :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #7 -: Януари 12, 2011, 21:42:53 pm »
Здравейте отново мили момичета,не съм писала във форума откакто забременях през юни!Всичко вървеше добре докато и аз на 27 години съм не се разболях от ВАРИЦЕЛА и то във 22 г.с.,което означава ,че съм се заразила в 20г.с.тъй като инкубационния период е 14-20 дни.За моя радост прекарах болестта много леко с 15 пъпки без температура и каквото и да е било неразположение.И аз като теб много плаках и сега продалжавам да се притеснявам.Термина ми е на 14 март,така че наближава и много ме е страх.Това,което ме успокоява е ,че пих Ациклвир веднага след като изби първата пъпка и обиколих всички гинеколози в Плевен.Повечето казват ,че не би трябвало да има проблем,но ......аз все още се тревожа.Доста страшни неща четох в интернет,но гледам да не мисля.При теб може би е още по добре че си се разболяла в 27 г.с.Казват че проблем е м/у 13-20г.с.По принцип един доцент с който говорих каза,че най-много може да има няколко пъпки бебето,но аз се притеснявам за други проблеми.Случва се рядко да има усложнения едва 2 процента.Изчетох всички форуми за бременни и почти всички,дори такива,които са я карали в началото казват че бебетата им са живи и здрави.Желая ти много успех,ако можеш пиши като родиш,аз също ще пиша като родя живот и здраве,но те разбирам напълно и знам какво е да не можеш да се зарадваш че ще ставаш майка.Успех!
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #8 -: Януари 13, 2011, 01:26:16 am »
Здравей evetooo, ами моят термин е на 8 март почти вървим заедно ! Аз изкарах варицелата с доста обриви и 4 дена бях с температура  :( всичко мина преди месец, вече не мисля много за това... Обаче още имам белези по корема и гърба, които постоянно ми напомнят ...
Бебчето ми за сега се развива нормално, но ще правя една допълнителна ФМ в края на месеца, за всеки случай...

Дано всичко е наред до края, и през март да родим здрави бебчета  :bighug:
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #9 -: Януари 13, 2011, 10:48:27 am »
Здравей loriane,радвам се писа и искам пак да те успокоя,че при теб е станало доста късно,което е добре,говорих с една гинеколожка и тя каза ,че е имала жена в 7 месец-27-28-г.с.,която е прекарала варицелата много тежко и е лежала в болница,а с бебето всичко е било на ред после.Радвам се ,че ще раждаме почти по едно време.Това,което мога да ти препоръчам е наистина една обстойна ФМ,ако може на 3 и 4 D.Друго,което намерих е един медикамент,той е хранителна добавка и се казва NeoVin + DHA.Представлява омега-3 мастна киселина,която има особенно благоприятно действие върху мозъка и очите на бебето.Препоръчва се да се пие през последния триместър.Фирмата производител е MILUPA.Аз го открих едва вчера и днес отивам да си го купя.Разбира се хубаво е да се консултираш с лекар за него,може също да прочетеш и в интернет.Както знаеш вируса на варицелата засяга мозъка,очите и въобще нервната тъкан,така,че още сега отивам до аптеката.Ще се радвам да пишеш след прегледа.Аз съм  на такъв преглед на 20.01.2011г.Чао за сега ако има нещо пиши!P.P.Говорих с няколко неонатолози-лекари които се грижат за новородени,за съжаление никой от тях не е имал случай на варицела.Тази седмица ми предстои разговор с още един неонатолог с доста богат опит.Дано той каже нещо,след това обещавам веднага да ти пиша!
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #10 -: Януари 13, 2011, 12:17:50 pm »
Следващата ми ФМ е на 25ти, а предишната беше преди 10 дена и беше ок...Веднага след варицелата бях почнала да пия витамини, защото имунната ми система беше отслабнала...сега вече не пия, но гледам да ям здравословно и разнообразна храна...до колкото е възможно.

Аз не съм се консултирала с много лекари, само тези в болницата и личния ми гинеколог, които ме увериха, че няма опасност. Варицелата при възрастни е толкова рядко срещана, а при бременни съвсем...за това и повечето лекари не са много наясно с последствията...Иначе и аз изчетох доста, и наистина ако има поражения то повечето са видими след раждането...засягат тези органи, които ти каза, но бебето също има и огромни белези по кожата, ако се е заразило и ако е развило синдрома, както ти каза рискът това да се случи е 2% между 13 и 20 гс. От форумите намерих едно момиче, в бгмама май беше, на което детенцето и е имало проблем с очите, но са го оперирали успешно, всички останали, които прочетох си имат здрави дечица, но за съжаление повечето не са писали след раждането...

Жалко, че с тези притеснения не можем да се насладим изцяло на бременността...но трябва да сме максимално спокойни, заради бебчетата. Сега гледам повече да си мисля за раждането, което наближава и други такива нвща, по-нормални за една бременна...

Стискам палци прегледите ни да мнат добре, аз също ще пиша след това ! Ще ми е интересно да разбера и какво ти е казал неонатолога !
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #11 -: Януари 22, 2011, 22:27:49 pm »
Здравей,loriane,пиша ти чак сега,защото след консултацията се разболях от грип и макар само за един ден поддържах температура 38,8 градуса.Сега пия антибиотик и отново съм много притеснена тъй като все пак е вирусно заболяване.Сега да ти кажа за прегледа-беше много обстоен и поне за сега доктора каза,че няма нищо притеснително,вси4ко му беше на ред.След това се спрщнах и с неонатолога,който каза,че е имал доста пациентки с варицела и до сега не е имал никакви проблеми.Каза още,че колкото по-късно се изкара толкова по-добре,но шом е след 20та г.с.не би трябвало да има никакви проблеми.Каза,че е имал и случай на родени с варицелен синдром бебета и след лечение с антивирусни препарати,също не е имало сериозни проблеми.Дано това те е успокои,аз,много се зарадвах като ми каза тези неща,но сега се тревожа,за високата температура,която имах и самия вирус.Ако знаеш нещо за това как влияе температурата в края на бременността,моля те пиши.Поздрави и успех на 25ти.Всичко ще е на ред!
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #12 -: Януари 23, 2011, 00:19:32 am »
evetooo, мила дано бързо се оправиш от този гаден грип  :? И при нас вилнее и много ме е страх, а бременните били по-податливи и се заразявали по-лесно  :( За температурата, знам, че не е хубаво се поддържа висока, а веднага да се свали. Виждам, че ти пиеш лекарства и би трябвало да нямяш вече температура. Аз с варицелата вдигах до 38,4 и я свалях с парацетамол. Иначе нямам представа дали температурата влияе на бебето ...

Мерси за инфото от неонатолога, това поне е доста успокоително !
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #13 -: Януари 25, 2011, 15:46:07 pm »
Днес бях на ФМ при специалист в болницата. Абсолютно беше убедена, че проблеми при бебето не може да има, рискът е до 20 гс ! Каза ми даже, че тази ФМ е безсмислена, но все пак ми я направи..Поне видяхме бебчо за последно преди да се роди...
При мен обаче, след варицелата ми останаха много белези, които сега са кафяви петна по корема и гърба  :( лекарката ми каза, че са се пигментирали заради бременността и, че не се знае дали ще изчезнат напълно  :(

Evetoo, при теб не би трябвало да има притеснения щом си я карала в 22 гс.,смята се началото на болестта, т.е. Денят на обривите, а не денят, в който си се заразила !


Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #14 -: Януари 27, 2011, 20:54:14 pm »
Здравей,loriane много се радвам че при теб всичко е на ред и благодаря за успокоението желая и на двете ни леко и безпроблемно раждане Успех!
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #15 -: Януари 31, 2011, 19:32:43 pm »
Здравейте момичета,и аз се сблъсках с варицелата, но за радост още не съм се разболяла. Става дума за това, че съм бременна за втори път и съм в 12гс, а дъщеря ми която е на 5г. се разболя от варицела и няма кой да я гледа. Проверих си детските картони и там беше отбелязано, че съм карала варицела, но въпреки това много се притеснявам, да не се заразя, навсякъде пише, че няма такава вероятност. Вие какво ще кажете виждам, че доста сте прочели по въпроса. А и с малката до мен няма как да ми излезе това от главата.
« Последна редакция: Януари 31, 2011, 19:36:27 pm от Мариана Петрова »
*
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #16 -: Януари 31, 2011, 20:14:02 pm »
Направи си кръвно изследване за антитела - това ще покаже имаш ли имунитет.
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #17 -: Януари 31, 2011, 21:15:28 pm »
Подкрепям цигу, само с кръвно изследване ще се разбере със сигурност дали си я карала.  От многото четене забелязах, че често има объркване с рубеола, нали и двете са вид шарка и хората често ги бъркат. Не че в картона може да са сбъркали, но за по-сигурно се изследвай.
Ако имаш имунитет, не можеш да се заразиш повторно и няма опасност за бебчето ти !
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #18 -: Февруари 01, 2011, 09:55:44 am »
Мариана, след като няма кой да ти гледа детето няма нужда да правиш всичките тези изследвания. Вероятността да са сбъркали лекарите е много малка.

Миналата зима в класа на сина ми детенце се разболя от варицела. Прочетох в интернет какво представлява обрива и при първото появило се мехурче вече нямах съмнения какво му е на детето. Как така ще сбъркат? Да не са били малоумни тези лекари, че всички около теб да боледуват от рубеола, а само на теб да ти напишат варицела?

Освен това ти вече си била в контакт с детето. Сега е късно да я пращаш където и да било. Когато трябваше да се разбере дали баткото се е заразил аз седмица по-рано разделих децата, но милата ми ненормална свеки ги събрала само за половин час. Два дни след това на големия му се появиха пъпките. Аз продължавах упорито да ги държа разделени, но 17 дни след това на коремето на малкото се появи такова мехурче. Никой лекар не постави грешна диагноза и на него.

Напълно излишно е според мен да првиш каквото и да било, освен да чакаш. Ти имаш имунитет и нищо няма да се случи. А дори и да нямаш, единственото, което можеш да направиш е да се обадиш и да попиташ гинеколкожката с какво да си подсилиш имунитета. Но недей в този грип да препускаш по лаборатории, за да не си навлечеш нещо друго.

И още нещо. Моето, голямото, диване щом видеше да излиза нова пъпка веднага я пукаше, за да не го сърби. Лекарката ми каза, че по тялото белези от тях не истават. Остава белег само от пъпчиците по лицето. И обикновено само от първата появила се пъпчица, която се скрива последна. И на трите деца от класа на сина ми стана точно така. На двете им остана дупчица на челото, а на едното на ръчичката. Сега, година след това поти не личат.

И да ви минава бързо!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Помощ Бременност и варицела...
« Отговор #19 -: Февруари 01, 2011, 16:44:33 pm »
Благодаря за отговорите, и аз до сега си мислех същото като Tamara,че дори и да не съм си изградила имунитет от изкараната варицела сега вече е късно да си правя изследвания, та аз съм постоянно с нея. А и да открия, че нямам изграден такъв нищо не мога да направя. Остава само да чакам следващите 20 дена и да се моля да не я изкарам.