0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте. В началото на този месец, от клиника Малинов ни беше обяснено, че въпреки че сме одобрени от фонда, няма да може да започнеме стимулация, защото от фонда не се превеждат пари и трябва да изчакаме до януари - февруари. Беше ни препоръчан естествен цикъл. Искам да Ви попитам - наистина ли е така, има забавяне в плащанията или просто докторите излизат отпуска декември и не им се работи?
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2010, 17:39:31 pm »
В клиниките няма доктори,на които да не им се работи. :wink:
За Малинов пък съм убедена.
Просто има проблем с фонда явно.
Успех дали сега или след НОВА ГОДИНА


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2010, 17:52:58 pm »
И аз не мисля, че проблема е в докторите, а в пренатовареността им. Юли месец ми беше неуспешния опит, изцяло финансиран от мен, а все още не мога да направя замразен трансфер, защото не мога да се вредя за хистероскопия преди това (нищо общо с фонд и чакане на средства). Много са пациентите, малко са докторите (говоря за клиника Малинов).


*
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2010, 20:45:26 pm »
На мен също ми беше отказана процедура по фонда от Клиника Малинов.Причините са липса на средства от фонда.Януари ще продължат.Нищо лично просто бизнес.
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2010, 20:55:55 pm »
Това, което аз мисля и си направих изводи от разговорите с ФАР и мои разсъждения е следното. Както знаем за 2010 са били отпуснати 10 милн.лв, които са изчерпани още през лятото. Клиниките продължиха да правят опити по ФАР, а фонда продължи да раздава заповеди.Така през октомври, ноември се оказа, че клиниките са вложили много пари, а ФАР няма да им изплати. Тогава много клиники спряха да работят с пациенти по ФАР. Сега 5милн. са дадени и с тях ФАР се разплаща. Тези, които сега получават заповеди няма как да минат с бюджета от миналата, защото той е изчерпан и затова от клиниките ги насочват за януари. Ако има пари, а се говори, че ще има, нещата ще се нормализират след Нова година, но точно кога не е ясно. Не е ясно кога ще започнат да се обаждат на хората със заповеди за получаване през януари, по колко човека на месец ще получават заповеди и с колко ще се забавим заради това отлагане на хора през тази година. Просто ще трябва много да се чака. Може изведнъж да се отпушат нещата, но кога ще стане това, никой не може да каже. Надежда са едни от тези, които не спряха да работят и имат най-много пациенти. И според мен за това там е и най-сложно. Надявам се, че след Нова година ще продължат. Сега вече няма как да се правят опити по фонда, защото парите са изчерпани. Това е моето обяснение.
*
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #5 -: Ноември 25, 2010, 21:50:31 pm »
Дано в момента Фонда се разплаща с тези уж дадени 5 милиона. Имам странното чувство, че все още фонда не превежда пари. Искрено се надявам да е само чувство!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #6 -: Ноември 25, 2010, 22:10:48 pm »
Това, което аз мисля и си направих изводи от разговорите с ФАР и мои разсъждения е следното. Както знаем за 2010 са били отпуснати 10 милн.лв, които са изчерпани още през лятото. Клиниките продължиха да правят опити по ФАР, а фонда продължи да раздава заповеди.Така през октомври, ноември се оказа, че клиниките са вложили много пари, а ФАР няма да им изплати. Тогава много клиники спряха да работят с пациенти по ФАР. Сега 5милн. са дадени и с тях ФАР се разплаща. Тези, които сега получават заповеди няма как да минат с бюджета от миналата, защото той е изчерпан и затова от клиниките ги насочват за януари. Ако има пари, а се говори, че ще има, нещата ще се нормализират след Нова година, но точно кога не е ясно. Не е ясно кога ще започнат да се обаждат на хората със заповеди за получаване през януари, по колко човека на месец ще получават заповеди и с колко ще се забавим заради това отлагане на хора през тази година. Просто ще трябва много да се чака. Може изведнъж да се отпушат нещата, но кога ще стане това, никой не може да каже. Надежда са едни от тези, които не спряха да работят и имат най-много пациенти. И според мен за това там е и най-сложно. Надявам се, че след Нова година ще продължат. Сега вече няма как да се правят опити по фонда, защото парите са изчерпани. Това е моето обяснение.
Мая много си права със разсъжденияа си, аз също правих сметки, но и те са без кръчмаря, но както и да смятаме парите отпуснати за миналата година са малко това е ясно !!Да се надяваме , че за догодина ще отпуснат повече пари и да стане ясно , че  10 милиона на година не са достатъчни при положение, че до момента са подали документи 10000, сметката няма как  да излезе това са 50 млиона общо за двете години през които е работел фонда парите отпуснати от държавата са наполовина по малко!!!
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #7 -: Ноември 26, 2010, 10:12:01 am »
Здравейте. В началото на този месец, от клиника Малинов ни беше обяснено, че въпреки че сме одобрени от фонда, няма да може да започнем стимулация, защото от фонда не се превеждат пари и трябва да изчакаме до януари - февруари. Беше ни препоръчан естествен цикъл. Искам да Ви попитам - наистина ли е така, има забавяне в плащанията или просто докторите излизат отпуска декември и не им се работи?
След като си взех заповедта /16.10/, ходих около пет пъти на прегледи, правих хистероскопия и нито веднъж не чух от който и да е, че в "Надежда" не се правят процедури по фонда. Дори напротив, говорих подробно с д-р Персенска и тя ме убеди, че няма да се спират процедурите. Има забавяне на средствата, но с предимство са изтичащите заповеди. Точно в началото на месеца имаше доста момичета в процедура по ФАР.
Едва ли има някой /точно в тази клиника/ на който да не му се работи.

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #8 -: Ноември 26, 2010, 10:35:27 am »
Така е аз също бях в клиниката вчера, и говорих с докторите, казаха след като ми идзлезе заповдта от фонда ще започваме процедура изобщо не са спирали да работят с фонда!Като цяло в момента преключват за тази година ,но това се случва всяка година те също имат нужда от почивка при положение, че работят по 16 часа без събота е неделя!!!
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #9 -: Ноември 26, 2010, 11:41:23 am »
Имам неприятното усещане, че някои хора си правят нови регистрации и пускат безсмислени теми базирани на личните им убеждения. По този начин смятам, че злепоставят и лекарите и институцията!

*
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #10 -: Ноември 26, 2010, 11:58:38 am »
Имам неприятното усещане, че някои хора си правят нови регистрации и пускат безсмислени теми базирани на личните им убеждения. По този начин смятам, че злепоставят и лекарите и институцията!
Аз не съм стар потребител.Пациент съм на клиника Малинов от 2006г.И бях върната след като трябваше да започна стимулация в средата на ноември.Обяснено ми беше че процедури по фонда са прекратени.Говорих и със секретарките и със Силвия и двете ми обясниха че е по нареждане на д-р Стаменов.Очаква се януари да подновят процедури по фода.Аз съм не само с изтичаща заповед но и с изтичащо удължение дори.Обяснено ми беше как трябва да подам наново заявление по фонда и да изчакам нова заповед,тъй като няма да се вместя в сроковете поставени ми от фонда.Така че да процедурите по фонда в клиника малинов в момента са прекратени.Контактувам и с други момичета пациентки  на Малинов който са в същото положение.
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #11 -: Ноември 26, 2010, 14:37:26 pm »
DESI2 много съжалявам  :?, но на мен ми беше обяснено друго нещо! Може би защото има още време до края на срока на моята заповед. Наистина много съжалявам да "чуя" това...
Успех!

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #12 -: Ноември 26, 2010, 21:24:41 pm »
Аз не съм стар потребител.Пациент съм на клиника Малинов от 2006г.И бях върната след като трябваше да започна стимулация в средата на ноември.Обяснено ми беше че процедури по фонда са прекратени.Говорих и със секретарките и със Силвия и двете ми обясниха че е по нареждане на д-р Стаменов.Очаква се януари да подновят процедури по фода.Аз съм не само с изтичаща заповед но и с изтичащо удължение дори.Обяснено ми беше как трябва да подам наново заявление по фонда и да изчакам нова заповед,тъй като няма да се вместя в сроковете поставени ми от фонда.Така че да процедурите по фонда в клиника малинов в момента са прекратени.Контактувам и с други момичета пациентки  на Малинов който са в същото положение.
това е истината.
късмет и кураж на всички за новата година.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2010, 13:54:34 pm »
а ако решиш ти да си платиш опита пак ли чакаш с месеци?
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2010, 16:51:45 pm »
До колкото знам да.
Пациентската 4акаща листа е една.
А ве4е се 4ака пове4е от година и половина.
Моя позната записа 4ас януари тази година за ноември догодина :?
« Последна редакция: Ноември 29, 2010, 16:53:31 pm от Vali :) »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Изплащат ли се парите от фонда в момента?
« Отговор #15 -: Ноември 29, 2010, 21:42:51 pm »
Ако си пациент на клиниката и нямаш здравословни причини за отлагане,не чакаш за започване на процедура.