0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

СПЕРМОГРАМА
« -: Май 22, 2006, 20:07:56 pm »
Направих си спермограма в СБАЛАГ "Майчин дом"... Не ми стана много ясно обяснението на доктора (може би от притеснение) .Каза че всичко било наред, само леко повишение на левкоцитите .Та ако може някой да ми обясни за какво става въпрос (по разбираемо) Опитите продължават 8ма година и все неуспех  
Ето и резултатите !
ВЪЗДЪРЖАНИЕ 2 ДНИ
ОБЕМ НА ЕЯКУЛАТ 2.7мл.
pH 7.5
ВИСКОЗИТЕТ-норамален
БРОЙ НА СПЕРМАТОЗОИДИТЕ 92 млн
ПОДВИЖНОСТ СЛАБО ПОДВИЖНИ -10%
НЕПОДВИЖНИ -30%
СКОРОСТ 16 микрона\сек
МЕТОД НА ХИЕНЕ 1 МИН 24сек.
МОРФОЛОГИЯ 60% 40% С ОТКЛОНЕНИЯ
ПРЕДИМНО В 28-30 (НЕ СЕ ЧЕТЕ)
Когато разумът спи се раждат чудовища...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
СПЕРМОГРАМА
« Отговор #1 -: Май 22, 2006, 20:21:06 pm »
Увеличеното количество левкоцити е показател за някаква инфекция. Иначе си направи спермограма в специализирана клиника по стерилитет за достоверност на резултатите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
СПЕРМОГРАМА
« Отговор #2 -: Май 22, 2006, 20:25:59 pm »
За съжаление във форума има доста случай на нормална спермограма, правен в МД, която после при повторение в специализирана клиника по стерилитет се оказва не толкова идеална. От личен опит мога да споделя следното: Първата спермограма на мъжа ми беше в МД, направо идеална. Лекарят беше казал на мъжа ми, че става за донор. След около 2 месеца повторена в клиника по стерилитет също беше в норма, но вече не с толкова идеални показатели. Така че най-добре, въпреки че спрмограмата изглежда в норма, да я повториш в специализирана клиника по стерилитет като направиш и морфология по Крюгер.


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
СПЕРМОГРАМА
« Отговор #3 -: Май 22, 2006, 22:11:28 pm »
Иво, а нормално подвижни няма ли някъде написано?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
СПЕРМОГРАМА
« Отговор #4 -: Май 22, 2006, 22:21:48 pm »
Иво, 8 години са дълго време, и ако това е първата ви спермограма и първо изследване изобщо, човече, побързайте! Прочети материалите тук, информирай се къде и какви изследвания да направите. Печелете време, особено ако сте над 30 години. Казвам го от собствен опит, проблемите около стерилитета при нас изникват един след друг и е необходимо технологично време за да се разрешат, т.е. всичко може да се удължи много:(
Успех!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
СПЕРМОГРАМА
« Отговор #5 -: Май 22, 2006, 22:30:35 pm »
Мели, мажеш ли да погледнеш това
обем- 23 мл
време на втечняване- 20
ph 7,8
вискозитет- повишен
бр.на спермазоиди- 114 млн.
35% добре подвижни
45% слабо подвижни
20% неподвижни
морфология- 79%
Спермограмата е правена в лаборатория.Благодаря ти предварително.
СПЕРМОГРАМА
« Отговор #6 -: Май 22, 2006, 22:36:40 pm »
Цитат на: Meli
Иво, а нормално подвижни няма ли някъде написано?


НОРМАЛНО ПОДВИЖНИ - 60, пропуснал съм го !!!
Когато разумът спи се раждат чудовища...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
СПЕРМОГРАМА
« Отговор #7 -: Май 23, 2006, 09:12:44 am »
единственият проблем на тази спермограма е, че е правена на неправилното място.
от години в този клуб предупреждаваме хората да НЕ ПРАВЯТ СПЕРМОГРАМИ В СБАЛАГ МАЙЧИН ДОМ - СОФИЯ!
там спермограмите не се правят от специалист и са засичани многобройни случаи на ФАЛШИВИ резултати.

след 8 години стерилитет за пръв път ли правите спермограма? ако отговорът е ДА, настойчиво ви препоръчвам да повторите изследването в специализирана клиника по стерилитет, където анализите се правят от ембриолози-специалисти, като си направите по-разширена спермограма, включваща стриктен анализ на морфологията по Крюгер.
такива места в София са следните:

център по репродуктивна медицина "София" - www.ivf.bg
клиника Надежда - www.invitro-bg.com
център "Репродуктивно здраве" - www.ivf-bg.com

и нещо друго, след 8 години стерилитет е редно двойката да посети такава клиника и да направи обстойна консултация със специалист, за да се види какво е положението и да се назначат изследвания....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

СПЕРМОГРАМА
« Отговор #8 -: Май 23, 2006, 10:05:22 am »
Тази спермограма не я мисли хич, ами направо я игнорирай и направи друга (на местата, написани от Джам). И нашата от Майчин дом беше прекрасна - а плюс това на всички изследвани там пише едно и също - 60% подвижни, 60% нормална морфология, брой 90 и няколко милиона - и нашата беше съвсем същата. Повторихме я след 2 месеца в www.ivf-bg.com и се оказа, че сме едва ли не за ИКСИ. Там правят разширена спермограма - ако можете да си позволите 140 лева, която ще ви даде много отговори - има ли при вас мъжки фактор и какво може да се направи.

Желая ви успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

СПЕРМОГРАМА
« Отговор #9 -: Май 23, 2006, 10:21:56 am »
Много момичета са ти казали истината за спермограмите в МД. Ние сме също от потърпевшите, на които д-р Станиславов загуби доста време. Джами ти е казала къде да повторите изследването. Действайте и успех !!!!
*
СПЕРМОГРАМА
« Отговор #10 -: Май 23, 2006, 11:07:08 am »
Направете спермограма в специализирана клиника по стерилитет. А след 8 години стерилитет мисля, че ще е необходима по-сериозна консултация именно в таква клиника. Успех!
СПЕРМОГРАМА
« Отговор #11 -: Май 24, 2006, 19:38:29 pm »
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ  ВИ !!!! :)
Когато разумът спи се раждат чудовища...
*
Моля за разяснение относно спермограма
« Отговор #12 -: Юни 02, 2006, 12:14:47 pm »
Момичета, може ли някой да ми разтълкува резултатите от спермограмата.
Знам че много са малко клиниките и лабораториите, чиито спермограми са реални, но аз съм от Русе и гинекологът искаше да направим това изследване в Цибалаб (това била единствената лаборатория в Русе, на която резултатите можело да се приемат – за най обща представа.

Въздържание: - материала е събран на 5 ден, сутринта в 8 часа
Обем: 5 ml
Вискозитет: N
Втченяване – 15 мин
pН; 8.3
Брой – 75 мил/ml
Подвижност:     I- ви час      I I- ри час            I I I – ти час
Добре подвижни:    80%   70%      70%
Слабо подвижни:   15 %   20%      20%   
Неподвижни              5 %   10%      10%

Седимент: Масово левкоцити ;  Много слуз и бактерии


Mного ме притесняват тези левкоцити и бактерии - те имат ли отношение към забременяването?
*
СПЕРМОГРАМА
« Отговор #13 -: Юни 02, 2006, 12:22:06 pm »
На Цибалаб май това с многото левкоцити им е хита. И при нас бяха така, пък после се оказаха 3-4 на поле.
Повторете изследването в специализирана клиника, за да си спестите време и празни надежди.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: СПЕРМОГРАМА
« Отговор #14 -: Юли 20, 2006, 16:03:02 pm »
И ния я правихме при д-р Станиславов.Много е лоша.Сега д-р Каца-
ров ни праща в Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София".Само че има един проблем.Не е казал на мъжа ми дали обикновенна ли да прави или разширена[по Крюгер];
Кажете ми какво да правим,май е по добре разширена.Или трябва самия лекар да ни каже.
             Благодаря ви!!!!!!!!!!!
             :dogrun: :dogrun: :dogrun: :dogrun: :dogrun: :dogrun: :dogrun: :dogrun: :dogrun: :dogrun: :dogrun: :dogrun: :dogrun: :dogrun:
Re: СПЕРМОГРАМА
« Отговор #15 -: Юли 20, 2006, 16:54:51 pm »
Пуснете разширена /с морфология по Крюгер/, струва 55, важно е да се знае и каква е морфологията. Успех!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: СПЕРМОГРАМА
« Отговор #16 -: Юли 20, 2006, 17:08:59 pm »
При всички положения - разширена с морфология по Крюгер и микробиология.
Ако може да си позволите, добавете и антитела.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: СПЕРМОГРАМА
« Отговор #17 -: Юли 21, 2006, 15:55:56 pm »
благодаря ви.А там дават ли точни резултати? Понеже сме правили
две на различни места и нищо.В Санте също не ги правят както трябва.С едно изречение правят спермограма,а за д-ра от АГ знаят всички.Някой знае ли след колко време става разширена спермогра-
ма в репродуктивния център? Понеже съпруга ми ще я прави в вторник,а аз съм в сряда на лекар и той ми я изка.
                  Хиляди благодарности на всички........
               :balk_103: :balk_105: :balk_103: :balk_105: :balk_91:
Re: СПЕРМОГРАМА
« Отговор #18 -: Юли 21, 2006, 16:55:31 pm »
Става много бързо, за час - два максимум. Още същия ден ще имаш резултата, д-р Тачева ги изпраща и по емейл.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: СПЕРМОГРАМА
« Отговор #19 -: Юли 21, 2006, 18:20:45 pm »
       мерси!!!!!!!!!!!
    :balk_173: