0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Внимавайте с Преднизолона и Медрола!
« -: Ноември 18, 2010, 22:32:09 pm »
Здравейте момичета!
Пускам тази тема, за да ви насоча вниманието към гадните странични ефекти от кортикостероидите, които приемаме по време на стимулацията и след нея.
И така един от най-коварните странични ефекти е повишаването на вътреочното налягане и увреждането на зрителния нерв.
Понякога това състояние е обратимо, но всичко си зависи до организма на съответния човек и продължителността на приема на лекарството.
Ако обаче не намалее налягането след спиране на кортикостероидите, то това значи да ни е "честита" ранна форма на Глаукома, особенно ако имате и фамилна обремененост картинката става "прекрасна".
Пиша всичко това, защото при мен точно така се получи за съжаление... :(
Случайно реших да се проверя при очен лекар, защото забелязах, че някак си странно виждам в сумрачно помещение, когато е по-слаба светлината.
И хоп - изненада - повишено вътреочно налягане и то на двете очи. Вече 2-ри път за един месец се проверявам и не спада. Както се казва " да ми е честита новата придобивка" :x
Пиех Преднизолон общо ми се събира тази година около 3 месеца по 1 табл. на ден.
Дозата не е висока, но се е получила издънка...
Миналата година пих пак Преднизолон около месец и то в много по-голяма доза, но тогава нямаше отклониение.
Дано с течение на времето да спадне това налягане, че направо ще си ослепея постепенно, тихо и безшумно.
А и сега незнам какво да правя да пия ли при следващия опит Преднизолон или да не пия и да разчитам само на вливанията?
А най-гадното е, че имаме фамилна обремененост и явно това лечение с Преднизолон я е отключило. Очната лекерка каза, че по принцип дори и от фамилна обремеменост, тези симптоми се проявяват в много по-късна възраст - към 50години. За сега ще го измервам по-често това налягане и ако тенденцията е към повишаване още, тогава ме чакат капки до живот.
Така че мислете какво пиете и как го пиете и евентулно за последиците от това.
 :( 

 
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Внимавайте с Преднизолона и Медрола!
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2010, 23:06:48 pm »
 :?
Много лошо.Аз съм пила Преднизолон.За щастие  нямам проблеми  или поне не съм разбрала .Като се сещам на малкия преди няколко месеца, ей так сякаш бонбони изписват  му назна4иха Преднизолон за кризите.Купих го признавам ,но не го дадох.
Минахме на Орбазон .
А Орбазона как е?Не е ли същото?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Внимавайте с Преднизолона и Медрола!
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2010, 23:12:18 pm »
същото е. кортикостероид.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Внимавайте с Преднизолона и Медрола!
« Отговор #4 -: Ноември 19, 2010, 14:30:51 pm »
Очната лекерка каза, че по принцип дори и от фамилна обремеменост, тези симптоми се проявяват в много по-късна възраст - към 50години.
Не е задължително да е толкова късно. В семейството ми по майчина линия имаме глаукома. Майка ми я диагностицираха на 40 години, аз се следя от 10 години два пъти годишно, макар че уж нямало нужда.
Не знаех за тази връзка между кортикостероиди и повишаване на налягането. Много ми беше важно да го науча, тъй като вече имам веднъж отлепване на ретината и не мога да си позволя да се отлепи пак вследстиве на повишено вътреочно налягане.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Внимавайте с Преднизолона и Медрола!
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2010, 14:02:27 pm »
Извинявайте но за какво се изписват тези кортикостероиди - преднизолон или медрол все пак при процедура?
Задължителни ли са или може да се пропуснат ?
Започвам да завиждам на ромските жени , не им пука от гъбички, живеят с кучета и котки  и пак раждат по 10 деца.
« Последна редакция: Ноември 29, 2010, 14:04:02 pm от swetlina »
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Внимавайте с Преднизолона и Медрола!
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2010, 16:49:22 pm »
При АРТ до колкото знам действието им е да подтиснат имуннитета система и по този на4ин организма да не приеме  ембриона като 4уждо тяло.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Внимавайте с Преднизолона и Медрола!
« Отговор #7 -: Декември 09, 2013, 23:44:48 pm »
Понеже, се съмняват за васкулит на вегенер, пия медрол вече 2 месеца. Първоначално пих 20мг на ден, после постепенно ги намалихме, на 4мг на ден, а сега отново ги овеличихме на 8мг на ден. Ще го пия още известно време. Най-ме дразни, че има и странични ефекти. Та най-притесняващите за мен засега са, това че надебелях и доста повече се окосмих. На 13 години съм. Казват ми, че за възрастта дозата е малка, но наистина виждам странични ефекти и то доста. Та искам да ви попитам след спирането на кортикостероидите, ще отслабна ли, така както си бях преди, и окосмяването ще изчезне ли? Казват ми, че до седмица всичко изчезва, но на мен не ми се вярва, иска ми се да чуя и други мнения. Много се притеснявам и ще съм много благодарна ако някой ми отговори. Благодаря предварително. :)