0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Аз за първи път пиша в тази тема, въпреки че имам вече едно по-голямо дете, но него го захраних и не съм имала проблеми. Сега си мисля, че имам проблем и понеже нямам почти никакво време да изчета всичко не можах да намеря това, което ме интересува. Първо започнах да давам плодови пюрета като беше на 5 месеца и половина, но като дадох няколко пъти круша и започна да ми се изхожда по-често и минахме на диета... Обадих се на Мангъров и той ми каза, че не се дават първо плодови пюрета както ми беше казала педиатърката.. Аз първия път започнах с картоф с морков или с морков не помня вече. Криси-баткото имаше по-скоро запек и съм му давала круша и сливи само при запек. Сега обаче имах проблем и поставих малкия на диета и почти месец пи лечебна хумана. Като се регулира започнах захранване с картоф. Въведох постепенно и накрая започна да изяжда по 125 гр. Ходеше по 1 на ден-нормално. След това му дадох картоф с морков на Хип. От тогава започна да се изхожда по-често. Първо по 2 пъти на ден, а днес вече давам за 5 път морков и към него добавих тиква. Днес се изходи 4 пъти. Сутринта беше твърдо акото, после се изхожда кашаво и последните 2 са по-редички-зеленикаво-жълти като има някакви бели зрънца предполагам от АМ. По принцип пюрето на хип ранни моркови с картофи е затягащо, а той ми ходи по-често. ОБадих се на педиатърката да питам дали това е проблем, а тя каза, че не било. Вчера сутринта пак така се изходи твърдо, а после кашаво още 2 пъти през деня общо 3 пъти. Аз май нещо бъркам в захранването.Давах половин бурканче картоф и половин морков/имах от малките на Гербер/ на 2 пъти и после дадох по едно цяло бурканче морков с картоф на хип 2 пъти. Резултатът е, че започна по-често да ака въпреки, че е затягащ ефекта. Бихте ли ми казали къде бъркам. Ще видя утре как ще ходи сутринта, но си мисля, че като е твърдо сутринта е ок.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
нормално е дете, което мине на външно хранене да започне да се изхожда по-често
нормално е бебе, хранено с лечебна хумана толкова дълъг период /не съм сигурна дали можеше чак пък толкова- месец и половина/ да е запечено и с рядко изхождане
колкото и да описваш консистенцията, цвета и дори аромата да пресъздадеш, на всичките ти въпроси най-адекватни отговори може да даде лекар с необходимата специалност

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не разчитай прекалено много на затягащи и разхлабващи ефекти на храните - особено в тия микроскопични дози. казвам го от опит.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Благодаря за отговорите. Просто се притеснявам повече отколкото трябва. Днес сутринта се изходи нормално, следобяда по-рядко, а вечерта пак нормално. Явно е нормално, но аз като видя по-рядко изхождане и изпадам едва ли не в истерия :?. Откакто изкарахме един вирус с разтройство миналото лято и Криси много бавно се възстанови реагирам така.
Туто бене, нас ни "запича" градински зеленчуци на Бебевита, както и тиквичката. Обратен ефект дават сините сливи. Ние сме другата крайност - ако не дам на два дни сини сливи, не ака :(
Иначе на какво АМ сте? Хумана ли?
[/url][/url]
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Има дни когато ака веднъж,има дни - 4 пъти,че и 5....Щом не е вода,няма проблем според мен...Май наистина много се шашкаш Тути,спокойно,заслужаваш си почивка... :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Туто бене, нас ни "запича" градински зеленчуци на Бебевита, както и тиквичката. Обратен ефект дават сините сливи. Ние сме другата крайност - ако не дам на два дни сини сливи, не ака :(
Иначе на какво АМ сте? Хумана ли?

Криси ми беше така. Акаше веднъж на 4 дни с ревове и круша или синя слива.
Има дни когато ака веднъж,има дни - 4 пъти,че и 5....Щом не е вода,няма проблем според мен...Май наистина много се шашкаш Тути,спокойно,заслужаваш си почивка... :D

За това шашкане голяма вина има педиатърът. Можело да получи възпаление на червата... Това още с Криси преди няколко месеца ми се изхождаше по-често и по-редичко, та му давах ентероли и разни такива, но не е имало смисъл май. Не мога да разбера какви са тези лекари. Вместо да те успокояват те притесняват допълнително. Не ми дава почти никакви обяснения и ако не чета тук няма от къде да знам повечето неща. Като звънях веднъж на д-р Мангъров толкова внимание ми обърна! Говорихме някъде около 10 мин по телефона дори повече.